Skocz do zawartości
qbass

Konto w banku - gdzie zalozyc?

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytaj sobie regulamin ;] Nie jest tak różowo jak w reklamie... Musisz mieć przez 3 miesiące dochód w wysokości 1500zł albo więcej. Pierwsze 2 transakcje kartą w Euronet są darmowe, potem 4zł za każdą operacje itd itp ;]

 

Ja mam inteligo... jakie jest takie jest, nie narzekam.

Wszędzie te obwarowania, uzależnienia od wysokości dochodu, bla bla. Moim zdaniem najlepsze jest konto, które ma niezmienne reguły bez haczyków, jasno czysto i przejrzysto. ;) No i najlepiej oczywiście, żeby nie było opłaty za prowadzenie, za przelewy, za zlecenie stałe - szczególnie kiedy użytkownik robi to samodzielnie przez net i nie angażuje nikogo z obsługi banku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem tu parę postów o Polbanku a jako że niby założyłem konto, to walnę pare linijek od siebie, :)

 

Docelowo powinno zakładać się 2 konta- oszczędzające i ROR- to pierwsze przelew zewnetrzny 4zł, drugie 0zł, i po prosu przelewać kase z oszcz na ror- przelewy wewnętrzne są zawsze darmo.

Szkoda ze podczas zakładania konta miła pani tego nie powiedziała(mówiła że oba maja tą sama użyteczność- co jest technicznie prawdą, ale o opłacie 4zł na oszcz. nie wspomniała i musiałem wlec ciężkie dupsko jeszcze raz)

(wygląda że można wykonać myk ze zleceniem utrzymywania stałej kwoty na ror- system będzie przepychał kasę z konta na konto samodzielnie, ale chyba tylko raz dziennie do podanej wartości docelowej na koncie ror)

Karta płatnicza darmo, visa electron, podpięta do dowolnego konta, możliwość wyboru konta przy wypłacie w bankomacie polbanku.

 

UWAGA:

System bankowości internetowe jest zryty jak łeb klechy!

dostajesz kopertę z 2 hasłami, pierwsze służy do wejścia na stronę po aktywacji konta(czyli dzwonisz i mówisz że chcesz mieć dostęp internetowy- czas otwarcia ok 24h robocze), po czym wymusza zmianę hasła- i uwaga! 6-8 znaków, jak wpiszesz więcej system wypuści cię (wyloguje) i koniec- próba wpisania tego hasła kończy się błędem...3x i wracasz do siedziby po nową kopertę:)- podobno działa jeżeli wpisze się wtedy tylko 8 znaków hasła- bo system obcina resztę.

Dodatkowo hasło2 służy do ściągnięcia na komp jakiegoś chłamu który zarejestruje komp jako upoważniony do transakcji- inaczej możesz sobie tylko stan konta oglądnąć- OCZYWIŚCIE ten chłam działa tylko pod IE(!!!), chłam można mieć na 2 kompach jednocześnie, przy czym z tego co wiem przy zmianie płyty/proca chłam raczej przestanie działać:) (tak mi zasugerowano).

 

Obsługa Polbanku ma miły zwyczaj odpowiadania "pracujemy nad tym" zamiast "wal się - tego nie będzie", np:

- kiedy będzie możliwość zrezygnowania z otrzymywania papierowego wyciągu (co miesiąc), lub odbierania do w oddziale

- kiedy do banku będzie można się logowac z normalnej przeglądarki

- kiedy zostanie naprawiony błąd umożliwiający klientowi wpisanie za długiego hasła

- kiedy zostaną spolszczone komunikaty błędów na stronie banku

 

na wszystkie te pytania odp : pracujemy nad tym, (od 2 lat hehe)

 

większość pracowników banku jest nowa- ale przynajmniej połowa z tych nowych się stara- co widać, więc jest szansa że się wyrobią.

Papierowo bank ma wg mnie najlepszą ofertę z tych tanich... niestety szczegóły potrafią być upierdliwe.

 

Jak na razie, hasło reklamowe "POLBANK- po prostu po ludzku" zaczyna mi się kojarzyć z obrazkiem na którym gościu z logo Polbanku oddaje mocz na drugą osobę, to w końcu też ludzkie zachowanie.

Edytowane przez Gerlath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad zalozeniem konta Direct w ING. bankomaty jak i oddzial mam pod reka (tzn we wsi obok, bo u mnie nic z bankami wspolnego nie istnieje, pomijajac branie na kreche w sklepie ;)). Zastanawiaja mnie tylko wplaty na konto. Kase dostaje do reki, a placic za kazda wplate z oddzialu 9zl to chyba za duzo. Istneija jakies inne sposoby wplat? Moze tak jak w mbanku wplatomaty, albo zalozenie drugiego konta, np. oszczednosciowego? Moze na takie konta koszt wplaty jest nizszy a pozniejz takiego konta na internetowe? Tylko to oszczednosciowe tez by musialo byc w ING ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiaja mnie tylko wplaty na konto. Kase dostaje do reki, a placic za kazda wplate z oddzialu 9zl to chyba za duzo.

Mamy rozumiec ze za kazda wplate jaka dokonasz u nich w oddziale beda kasowac Cie 9pln?

Toz to chore i niepojete. Nie dosc ze dajesz im swoja kase by na niej zarabiali, to jeszcze kaza Ci za ten "luksus" placic.

Edytowane przez kardas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy rozumiec ze za kazda wplate jaka dokonasz u nich w oddziale beda kasowac Cie 9pln?

Toz to chore i niepojete. Nie dosc ze dajesz im swoja kase by na niej zarabiali, to jeszcze kaza Ci za ten "luksus" placic.

jest to nie tylko niepojęte ale i z tego co wiem nielegalne, UOKiK uznał pobieranie opłat za wpłaty na konta za tzw klauzulę niedozwoloną i wezwała banki do zmian... zobaczymy czy podziała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wirtualna eKarta kredytowa dzialajaca z PayPalem to wydatek 25 zeta - nie pamietam tylko czy na rok czy dozywotnio :)

 

Generalnie mbank jest calkiem niezly dla osob o nieregularnych dochodach, nie wykonujacych zbyt wiele przelewow miesiecznie (50gr za przelew zewnetrzny troche boli, ale nie jest to az taka tragedia w porownaniu ze zlodziejstwem w innych bankach).

 

Zwlaszcza od kiedy w metrze pojawily sie bankomaty nie biorace prowizji, wczesniej byla granda i 5 zeta prowizji albo zasuwanie w poszukiwaniu "przyjaznego" bankomatu. Chociaz ostatnio tez mnie troche wkurzyli jak w jednym z "bezprowizyjnych" bankomatow euronetu sprawdzilem stan konta i po przyjsciu do domu okazalo sie ze kosztuje to zlotowke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mbank jest calkiem niezly dla osob o nieregularnych dochodach, nie wykonujacych zbyt wiele przelewow miesiecznie (50gr za przelew zewnetrzny troche boli, ale nie jest to az taka tragedia w porownaniu ze zlodziejstwem w innych bankach).

Te 50 groszy za przelew zewnętrzny przestało być aktualne 11.02 - teraz przelewy do wszystkich banków są darmowe, ergo mBank stał się całkowicie darmowy. Konta zero (walutowe też zero), przelewy zero, jedyna opłata to opcjonalne ubezpieczenie karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem...

 

Chcę zrezygnować z konta "Student" w PKO, i tu moje pytanie. Co muszę dokładnie zrobić aby dokonać zamknięcia konta ? Złożyć wniosek w banku? Czy zamknięcie konta jest obłożone jakąś prowizją ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idziesz do okienka obsługi, prosisz o likwidację konta, załatwiasz formalności, wychodząc dostajesz kwitek, z którym idziesz do kasy i wypłacasz resztę pieniędzy z konta. Żadnych prowizji, ale tak było kilka lat temu, jak likwidowałem konto (wtedy najpierw poszedłem do kasy wypłacić pieniądze, a potem pani z obsługi: "a czemu pan przed chwilą wypłacał pieniądze z konta, teraz i tak pan musi drugi raz iść do kasy otrzymać odsetki")

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idziesz do okienka obsługi, prosisz o likwidację konta, załatwiasz formalności, wychodząc dostajesz kwitek, z którym idziesz do kasy i wypłacasz resztę pieniędzy z konta. Żadnych prowizji, ale tak było kilka lat temu, jak likwidowałem konto (wtedy najpierw poszedłem do kasy wypłacić pieniądze, a potem pani z obsługi: "a czemu pan przed chwilą wypłacał pieniądze z konta, teraz i tak pan musi drugi raz iść do kasy otrzymać odsetki")

OK, dzięki. Pytam, bo wszystkie moje sprawy z bankiem (przelewy itp.) załatwiam online lub przez kartę. Teraz będę sie musiał pofatygować do oddziału banku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 50 groszy za przelew zewnętrzny przestało być aktualne 11.02 - teraz przelewy do wszystkich banków są darmowe, ergo mBank stał się całkowicie darmowy. Konta zero (walutowe też zero), przelewy zero, jedyna opłata to opcjonalne ubezpieczenie karty.

A nie zauwazylem bo ostatni zewnetrzny robilem 10.02 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 50 groszy za przelew zewnętrzny przestało być aktualne 11.02 - teraz przelewy do wszystkich banków są darmowe, ergo mBank stał się całkowicie darmowy. Konta zero (walutowe też zero), przelewy zero, jedyna opłata to opcjonalne ubezpieczenie karty.

Damn, dobrze że to napisałeś bo cholera chciałem zakładać kolejne konto dla darmowych przelewów w innym banku.. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe wlasnie sprawdzilem misie z mBanku odbily to sobie w inny sposob - teraz jest 0% odsetek za pieniadze na eKoncie.

Czyli trzeba sobie zakladac eMax Plusy i zonglowac miedzy nimi a eKontem jak sie chce cos z tego miec. I to wiecej niz 1 eMax bo mozna z nich wyplacac tylko raz w miesiacu bez prowizji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe wlasnie sprawdzilem misie z mBanku odbily to sobie w inny sposob - teraz jest 0% odsetek za pieniadze na eKoncie.

A co się dziwisz. Bank, to nie instytucja charytatywna. Przecież Twoje pieniądze muszą zarobić m.in. na takich, jak ja, co to bezpośrednio na kliencie nie siedzą. :-P

 

Akurat w mBanku nie pracuję, ale wiem jak to działa od środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe wlasnie sprawdzilem misie z mBanku odbily to sobie w inny sposob - teraz jest 0% odsetek za pieniadze na eKoncie.

Czyli trzeba sobie zakladac eMax Plusy i zonglowac miedzy nimi a eKontem jak sie chce cos z tego miec. I to wiecej niz 1 eMax bo mozna z nich wyplacac tylko raz w miesiacu bez prowizji.

Ale za to oprocentowanie Emax poszlo niedawno w gore z 4.5% do 5.05%, wiec i tak jestesmy na plus.

 

A tak BTW. po co kilka emaxow? Ustawiasz sobie przelew na ekonto i tyle.

 

Ja robie tak, ze na ekoncie trzymam kwote wystarczajaca do obsluzenia typowych miesiecznych wydatkow, zas cala reszta laduje na emaxie. Jesli potrzebuje grubszej kasy, albo wiem, ze bede mial jakies wydatki, na ktore srodki biezace mi nie wystarcza, to podbieram z emaxa. Proste, skuteczne i w 100% darmowe :)

 

Super, nie wiedzialem o tym. Dzieki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eMax plus ma oprocentowanie 5.25%. A zakladajac wiecej emaxow mozna ominac "podatek Belki" przy mniejszych kwotach i miec wiecej bezprowizyjnych wyplat z emaxa.

Edytowane przez Pinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie w multibanku. Konto podstawowe jest "oprocentowane" na 0% (opłaty to 3zł miesiecznie). Natomiast jak chce cos zarobic musze przelac na multimaxa (oprocentowanie tez jest 5.25%), ale tylko jeden przelew wychodzacy za darmo w miesciacu - kolejne po 5zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziala, testowane na paypal 2938671[/snapback]

Hehe wlasnie sprawdzilem misie z mBanku odbily to sobie w inny sposob - teraz jest 0% odsetek za pieniadze na eKoncie.
A po co Ci tam jakieś oprocentowanie?

 

Czyli trzeba sobie zakladac eMax Plusy i zonglowac miedzy nimi a eKontem jak sie chce cos z tego miec. I to wiecej niz 1 eMax bo mozna z nich wyplacac tylko raz w miesiacu bez prowizji.

Nie używaj zamiennie eMax i eMax Plus, bo to dwa różne konta :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego na koncie emax plus jest 5.25%, a na ekoncie jest 0%. Z tego co wyczytalem to te konta nie roznia sie prawie niczym. Wiec wychodzi na to, ze konto emax plus za darmoche daja nam ponad 5%, czy napewno? Nie ma tam zadnych chaczykow (w stylu kasa zniknie gdy cos nie tak bedzie dziac sie na rynku)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego zakładamy ekonto i do niego kilka eMax plusów (zdaje się 4 to limit)

Jak coś nam wpłynie przepychamy na eMaxplusy w miare równomiernie. Potem w ramach potrzeb po kawałku ściagamy z nich oszczędności , zeby jak najmniej kasy i jak najkrócej było na ekoncie.

Jak się sprawdzi ten system będe wiedział na koniec miesiąca :)

 

Za to nie kapuje sensu lokat w mbanku- dopiero roczna jest zauwazalnie wyzej oprocentowana od eMaxPlusa, który jednak jest troche bardziej uniwersalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...