Skocz do zawartości
nadmundo

Scarface: The World Is Yours

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu powstaje sobie po cichu ciekawa gra akcji na podstawie znakomitego filmu gangsterskiego pt: "Scarface" z Alem Pacino w roli głównej. Być może niektórzy z was znają ten film, tym którzy go nie widzieli, radzę szybko biec do wypożyczalni albo zassać film z torrenta :D Film jest moim skromnym zdaniem genialny i jest u mnie w pierwszej 10 ulubionych filmów. Opowiada o losach pewnego kubańczyka (Tony Montana - Al Pacino) który trafia z Kuby do USA (Miami lat 80') i powoli pnie się w gangsterskiej karierze. Początkowo jest nikim ale z biegiem czasu trzęsie całym miastem i ma coraz więcej wrogów. Film oprócz niezwykle brutalnych scen i całej masy strzelanin, pokazuje także powolny upadek człowieka, uzależnionego od pieniędzy, władzy i narkotyków. Do klasyki kina przeszły dowcipne powiedzonka bohatera, np. "Say hello to my little friend" wypowiedziane przez Tonyego trzymającego w dłoniach gigantyczny karabin, do swoich przeciwników. Wracając jednak do gry, posłużę się opisem z encyklopedii gier:

 

Dynamiczna gra akcji/TPP, kierowana zdecydowanie do starszych graczy, której fabuła luźno nawiązuje do filmu Scarface (Człowiek z blizną) z 1983 roku, w reżyserii Briana de Palmy i ze świetnym Alem Pacino w roli głównej. Gracze wcielają się tutaj w rolę gangstera Tony'ego Montany, by razem z nim poznać przestępczy półświatek słonecznego miasta Miami.

 

Fabuła opisywanej produkcji zasadniczo pokrywa się ze scenariuszem filmu - zaczynamy od bycia zwykłym chłopcem na posyłki i gościem od czarnej roboty, zaś wirtualne zmagania kończymy jako wielka ryba biznesu mafijnego. W Scarface: The World is Yours nie brakuje ostrych wymian ognia, zbierania haraczów, prania brudnych pieniędzy, ucieczek przez oddziałami policji, czy rozprowadzania narkotyków. Wymienione przed chwilą czynności podnoszą prestiż grającego jako gangstera i przynoszą mu również pokaźne dochody. Zdobyte pieniądze można przeznaczyć nie tylko na arsenał śmiercionośnych broni (od pistoletów, poprzez karabiny maszynowe, aż do wyrzutni rakiet), ale także na kupno ekskluzywnych prezentów w postaci chociażby jachtu czy szybkiej motorówki.

 

Strzelaniny w sporym stopniu uatrakcyjnia opcja „Rage Mode”. Dłuższy ostrzał z rywalami prowadzi do naładowania się specjalnego współczynnika, po którego aktywowaniu Tony wpada w coś na wzór szału bojowego - widok zmienia się na FPP, zaś oponenci zaczynają poruszać się w bardzo zwolnionym tempie, ułatwiając graczom celowanie. Podczas rozgrywki mamy też dostęp do przycisku, po naciśnięciu którego Tony wypowiada ostre, momentami brutalne kwestie do rywalizujących z nim gangsterów, negocjujących oficerów policji czy zwykłych ludzi mijanych na ulicy.

 

Oprócz zaczerpnięcia najciekawszych motywów z filmu, twórcy z zespołu Radical Entertainment (w swoim dorobku mają już m.in. The Simpsons: Hit & Run) umieścili w grze elementy znane chociażby z Grand Theft Auto: Vice City (np. wykonywanie dodatkowych misji jako taksówkarz czy ściganie przestępców w policyjnym radiowozie). Oprawa graficzna trzyma wysoki poziom wykonania (znów nie sposób jednak uniknąć porównań do dzieła studia Rockstar Games). Z kolei w tle słychać utwory muzyczne, jakie skutecznie budują charakterystyczny, gangsterski klimat rozgrywki.

Producentem gry jest Radical Entertaiment a wydawcą Vivendi Universal. Gra ukaże się już we wrześniu i wyjdzie na platformy PC, PS2 i Xbox. Na koniec dwie ciekawostki. Twórcy kultowej serii Grand Theft Auto, byli mocno zainspirowani tym filmem tworząc grę a największe wpływy filmu "Scarface" widać w GTA Vice City (miejsce akcji - Miami, gigantyczna strzelanina w willi bohatera itd.). Z kolei w GTA3 w pewnej stacji radiowej puszczają piosenki z soundtracka do "Scarface" ("flash, flash to the YeYo"). Oczywiście w grze "Scarface" również będzie ta słynna strzelanina w willi :D Druga ciekawostka jest następująca. W komedii "Meet The Fockers" (Poznaj Moich Rodziców) główny bohater opiekuje się dzieckiem (wnuczek De Niro). Jest scena jak dziecko włącza sobie telewizor i ogląda ostry film akcji. Jaki to film ? :D

 

Na tą grę czekam od początku i mam nadzieję że będzie godna swojego pierwowzoru. Pewnie GTA nie przebije, ale może będzie dużo lepsza niż Driv3r :D

No cóż, czekamy...

 

 

strona oficjalna gry

screeny z gry

opis i recenzje filmu

 

Dołączona grafika

Edytowane przez nadmundo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Trudne to nie bedzie.. ;]

I kolejna gra ala GTA - bedzie w co grac.. :>

W ostatnim Playstation 2 Magazine byl artykul o Scarface - gra jest nadal w prodkucji (kolejny Duke Nukem Forever?), tworcy niby ja dopracowywuja, Pacino na bank nie podlozy glosu, gra ma byc na maksa brutalna i wulgarna - przytoczony jest tam tekst miedzy bohaterem gry a panienka na disco, cos w stylu:

"Witaj kotku, masz ochote poznac mojego malego przyjaciela?"

"Pocaluj mnie w moj warty 100tys dolarow tylek, frajerze!"

"Na ulicy obowiazujaca taryfa to 50 dolcow, malenka"

Czyli w stylu Tony'ego ;)

Screeny wygladaja dosc fajnie (znacznie lepiej niz z Drivera4 - na poziomie GTA:SA, moze nawet nieco lepiej), gra ma trzymac sie mocno (zmieniona koncepcja?) scenariusza z dodanymi nowymi zadaniami (ma byc przesluchanie!!), maja byc dragi - to one beda wyostrzac reakcje Tony'ego jednoczesnie ograniczajac wybor kwestii mowionych do "mniej elokwentnych a bardziej agresywnych", naduzywanie tychze prowadzic ma do zwiekszenia agresji itp. co moze owocowac fiaskiem w kluczowych rozmowach z dostawcami itp. Ponoc ma byc wiecej elementow pseudo-RPG niz w GTA:SA i gra ma byc bardziej brutalna, ale znacznie krotsza. Scarface to dla mnie film kultowy (tak jak GF) - jeden juz jest zbezczeszczony, mam nadzieje, ze drugi bedzie mial lepsza "konsolizacje".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jak gra ale film jest swietny. Calkiem niedawno odswiezylem go sobie na dvd. Jak gra bedzie miec klimat i muzyke oraz nienaganne wykonanie to bedzie dobra pozycja. Oby nie skonczylo sie tak jak z GodFatherem.. BTW to dziwne ze nie wydali gry Sopranos.. Bylaby z pewnoscia komercyjnym hitem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby tylko nie spieprzyli jak GF :| Jak wychodzi z tego gniot to powinni zabronić wydawcy wypusczać go [; bo psuje renomę genialnemu filmowi, jak to było w przypadku GF. Sam film "Scarface" oczywiście mistrzostwo świata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisza, ze bedzie podobna do MAFII ale ciezko w to uwierzyc autorowi tych slow.

Licze predzej na klon GTA. Lekka rozpierducha gwarantowana.

Żeby tylko nie spieprzyli jak GF :| Jak wychodzi z tego gniot to powinni zabronić wydawcy wypusczać go [; bo psuje renomę genialnemu filmowi, jak to było w przypadku GF. Sam film "Scarface" oczywiście mistrzostwo świata.

Nie zauważyłem żadnego podobieństwa do Mafii. Myślę, że będzie to kolejny Driver/GTA i tak jak napisał ojejku kolejna po GF nieudana próba przeniesienia klimatu wspaniałego filmu do gier komputerowych..

Producenci powinni mieć jakąś klauzulę jeśli gra okazuje się kompletną kichą niech nie używają wizerunku filmu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noooo jak zrobia z mysla o konsoli a pozniej czytego porta na PC to gra bedzie warta tyle co pusta puszka coca-coli <_< ja licze ze gra bedzie miala lepsze tekstury i dzisiejsze "oczojebne" ;) efekty typu HDR, blooom, do wyboru do koloru, o fabule chyba nie musze pisac :-)

Czytalem gdzies ze co prawda glosu nie podlozy All Paciono ale lektor jest ponoc genialny i mowi identycznie jak mlody All.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem jakiś czas temu trailer i się przeraziłem. Dosłownie. To co widziałem było żałosne. Podpierają się tylko filmem i osobą Alfonso :-D, były jakieś wstawki z filmu ale te kiedy Tony bluzga na potęgę.

Żenada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i lipnie, że Pacino nie użyczy swojego głosu do gry. Jak usłyszałem wcześniej, że ma wyjść gra na podstawie Scarface to liczyłem właśnie na to, że gadać w niej będzie prawdziwy Tony ;) W sumie to już była gra, w której było dużo ze Scarface'a (np. muza, lokacje). Mowa oczywiście o GTA: Vice City.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nic, o grze będzie coraz głośniej w tej chwili, sam osobiście chciałem się zapoznać z pełną wersją, ale jak obejrzałem trailer to mnie zebrało na wymioty i mi się odechciało w to grać :D

nie ujmująć PSP - ta konsolka by to pociągła w takiej grafice, to jest normalnie rozbój w biały dzień!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czego sie spodziewales , praktycznie kazda gra oparta na filmie jest beznadziejna , to sie tyczy tez scarface , to jedne z moich ulubionych filmow i pewnie dlatego tylko w to nadal gram , jednym przypadnie ta gra do gustu inni ja odinstaluja po 5 minutach

 

kilka screenow:

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez tripsta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra zachwyca.

Jesli ktos stawia ladne widoczki nad fabula to sie zawiedzie. Gra jest przednia. Fabula swietnie sie rozwija i poznajemy druga czesc jakby filmu. Duzym plusem jest to ze gra jest latwa ;)

Dla mnie gra roku 2006. Doskonala jest. Pod warunkiem ze obejrzal ktos film i go zrozumial. BTW to gra wyjatkowo od 18+. Slownictwo bardzo mocne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, a kiedy wyszlo San Andreas? I czy wtedy to byla dobra grafika?

San Andreas wyszlo rok wczesniej niz Ci sie wydaje na konsolke PS2. i tak - to byla wtedy BARDZO DOBRA grafa. pytanie tylko, czy gra to tylko grafika czy cos jeszcze? jesli gra trzyma klimat z filmu - a z tego, co pisza na wiekszosci serwerow to tak - to ja nie mam wiecej pytan. gdybym nie mial w co grac teraz - wszedlbym bez patrzenia na grafike. i to, co widze na screenach mi sie osobiscie bardzo podoba. jest estetycznie - moze bez wodotryskow i milionow szczegolow, ale dzieki temu gra bedzie dzialac plynnie na praktycznie kazdym kompie - gdyby zrobili ja typowo nextgenowo, to okrzyknelibyscie ja gra wszechczasow (do momentu wyjscia nastepnej gry z lepsza grafika) nawet w nia nie grajac - pytanie tylko ilu by zagralo w pelnych detalach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... moze bez wodotryskow i milionow szczegolow, ale dzieki temu gra bedzie dzialac plynnie na praktycznie kazdym kompie...

A ja czytałem wypowiedzi grających w tę grę i z optymalizacją jest nie najlepiej. Widziałem nawet określenia, że "wymagania są chore".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...