Skocz do zawartości
yeyo

Konwerter Toslink (optical) Na Rca (coaxial)

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym podłączyć mojego abita nf7-s pod głośniki creative dtt2500, które mają jedynie wejście cyfrowe S/PDIF RCA.

Wie ktoś może gdzie można u nas dostać konwerter sygnału optycznego na własnie rca, tak żeby działał mi DD 5.1. Chodzi mi np o takie coś http://www.tvcables.co.uk/cgi-bin/tvcables...-Converter.html . Najlepiej gdyby to można było dostać w jakimś sklepie w Wawie, a jak nie to jakis internetowy też może być, tylko żeby był polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens wydawac tyle kasy na konwenter. Tez sie swego czasu interesowalem tym tematem, jednak z braku funduszy na glosniki zrezygnowalem. Ale do rzeczy :) .

 

Na plycie masz rowniez wyjscie SPDIF coaxial. Tylko musisz kupic jakiegos sledzia z wyjsciem rca i podlaczyc go do plyty glownej. Widzialem cos takiego na allegro po 12zl :) . Rozwiazanie duzo tansze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam ten sam problem co yeyo tylko ze ja poszukuje konwertera z coaxila na optical dokladnie tak ja ten: coaxial >=> optical.

Jakby co to mam plyte gl. Asusa A7V8X-X i dodatkowych sledzi nie moge stosowac bo nie mam odpowiednich wyjsc na plycie (nie jestem pewien na 100% :huh: ).

Moze ktos ma jakies schematy jak to samemu mozna zbudowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podłączyć mojego abita nf7-s pod głośniki creative dtt2500, które mają jedynie wejście cyfrowe S/PDIF RCA.

Wie ktoś może gdzie można u nas dostać konwerter sygnału optycznego na własnie rca, tak żeby działał mi DD 5.1. Chodzi mi np o takie coś 1404599[/snapback]

Internetowy polski to np tu: http://www.musiccrater.pl/index.php?str=main&kategoria=82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O w morde ale ceny... narazie chyba dam sobie spokoj z konwerterem i moze znajde tego sledzia na allegro. W sumie to nawet nie wiedzialem ze ta plyta ma wyjscie SPDIF. Dzenx za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem u siebie na dysku przez przypadek cos takiego:

FPIO2 header on the mainboard, on the top between the PCI2 and PCI3 slots.

 

pin11: cable ground (the outer braid of the coaxial cable)

pin14: S/PDIF out (the center conducter of the cable, corrisponds to the pin/tip of an RCA connector.

 

That shouldn't be too hard to hook up!

 

I'm running a 10mt cable right now. Just to be safe, ask your electronics supplier for 75Ohm coaxial cable of VERY GOOD quality. no need for MonsterCable or anything like that, thoough it doesn't hurt.

 

No special setup on the SoundStorm panel, at least when i'm watching DVD's using PowerDVD: just set up the "audio" tab on the program to use S/PDIF and you're fine.

 

With games, i just set up SoundStorm to use a 6 speaker setup, and i play around with the various "center speaker creation" and other speaker creation settings untill i'm satisfied. Depends on the game.

 

Have fun!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...