Skocz do zawartości
yellowww21

Problemy Z Taktowaniem Pamiatek Przy Oc Procka!

Rekomendowane odpowiedzi

Mam procek P4 3,2 GHz wykręconego jak narazie do 4011MHz (250x16), ale taktowanie pamięci jest tylko 500 MHz,a pamieci to Geil DDR2 2x512 mb 533 MHz. Przy podniesieniu FSB na samym poczatku podkrecania z 200 na 210 taktowanie pamieci spadlo do 450MHz i stopniowo sie zwiekszalo.

Co z tymi pamieciami taktowanie powinno przeciez rosnac???

Mam plyte Gigabyte GA-8AENXP-D i cooler heatpipe AC Freezer 7, paste Arctic Silver 5, a temp. przy 4 GHz to zaledwie 49C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

a temp. przy 4 GHz to zaledwie 49C

1406703[/snapback]

To czym Ty go chłodzisz, czy pamiątki chodzą synchronicznie czy asynchronicznie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czym Ty go chłodzisz, czy pamiątki chodzą synchronicznie czy asynchronicznie??

1407504[/snapback]

Napisałem, że Artcic Cooling Freezer 7 i pastę dałem Arctic Silver 5. Przy taktowaniu procka z 3,2 GHz na 4144MHz (259x16) temp. 48-51C i 58C w stresie, ale dodam że przy otwartej obudowie, bo mam bude modecom'a i przy FSB na 215 grzał się w idle do 64C :blink: Zamierzam jeszcze dokupić jakieś wiatraczki wyprowadzające ciepło z obudowy!

Pamięci chodzą asynchronicznie (chyba) fabrycznie mają 533 MHz, a u mnie przy takim taktowaniu procka chodzą na 520MHz. Można je niby przetaktować nawet do 710MHz (stabilnie), ale nie wiem jak? Mam tą funkcję zablokowaną :( i taktowanie pamięci podnosi się tylko wraz z podnoeszeniem FSB procka. Nie czaję tego?

Sorry, ale jestem w tej kwestii początkujący, więc proszę o wyrozumiałość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...