Skocz do zawartości
Aprox

Abit Nf7 + Barton 2.4m - Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zakupiłem taki własnie sprzęt i po zamontowaniu procka na płycie i odpaleniu kompa płyta wykrywa go jako Unknow CPU 600MHz. Nie bardzo wiem dlaczego tak się dzieje, mam nadzieje że procek nie jest uszkodzony.

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wchodzisz do biosu, load optimal settings, F10, Y i enter ;)

 

edit:

sorka, nie zlokałem że to mobil, oryginalne biosy abita nie wykrywają AXP-M, możesz ręcznie ustawić jego parametry pracy, lub wgrać zmodowany bios

 

oświecony przez Linoge

Edytowane przez OWIES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można to zrobić na kilka sposobów, albo preparujc odpowiednio dyskietke z rozpakowanym archiwum oryginalnego [ podmienić plik bin oryginalnego na zmodowany ] albo recznie albo przez FlashMenu z poziomu windy ;) Zmodowany bio da Ci również większe możliwości oc, jak coś masz przyklejony topic o biosach dla nf7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że się wtrącam ale mam podobny problem, a nie chcę zakładać nowego tematu. Również wpakowałem mobila 2400 i idzie mi max 200x8,5. Gdy podam x9, 10 itd. - komp nie wstaje. Nie potrzebuję kręcenia ale chciałbym chociaż uzyskać te 2400MHz bartka. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że się wtrącam ale mam podobny problem, a nie chcę zakładać nowego tematu. Również wpakowałem mobila 2400 i idzie mi max 200x8,5. Gdy podam x9, 10 itd. - komp nie wstaje. Nie potrzebuję kręcenia ale chciałbym chociaż uzyskać te 2400MHz bartka. Pozdrawiam :)

1407040[/snapback]

1. jakie chłodzenie masz

2. Jaką zasiłkę masz

3. Jakie temperatury w stresie

4. Na jakim napięciu lecisz

5. Jakie mobo

6. Jakie pamięci

7. Seria procka

8. Jaki bios w mobo

 

Jak dostanę od ciebie te informacje to coś wymyśle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłodzenie - Pentagram 100 QVC Cu;

zasiłka - Enermax 365P-VE;

dopiero złożyłem sprzęt i jeszcze go nie stresowałem ale CPU=46C - SYS=29C - PWM=39C;

napięcia: CPU=1,563; pamięci=2,65;

płyta Abit AN7 z zalmanem NB47J;

pamięci: 2x256 GEIL CL2,5 (narazie na SPD);

procek 2400XP mobile, seria A2

biosu nie aktualizowałem, oryginal jeszcze.

GF6600 300/550 Sparkle.

 

Chciałbym uzyskać chociaż te 2400MHz. Potem będę was prosił o poradę jak podkręcić :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...