Skocz do zawartości
Gość Amd_Powered

Jak Zrobic Destylator Do %?;)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Amd_Powered

Przecież niepełnoletni jesteś.

1407533[/snapback]

yyyyyyyy no niebardzo;)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

niema czegos bez palnika;)? przeciez nie zostawie plomienia w piwnicy odpalonego bo zfajcze pol bloku^^

to mi sie podoba:

1 litr wódki = 38 zł

1 litr wódki ze spirytu zakupionego u znajomego = 14 zł

bimberek = 5 zł

:lol:

 

ps. robienie alkoholu na uzytek wlasny jest legalne!;)

Edytowane przez Amd_Powered

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Amd_Powered

robie ten z rysunku nr.2:) tylko skad ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> jakas banie na zacier?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Dołączona grafika

(...)

niema czegos bez palnika;)? przeciez nie zostawie plomienia w piwnicy odpalonego(...)

1407535[/snapback]

Z takiego czegoś jak na obrazku robiliśmy bimberek na... kółku chemicznym w 7. klasie :P . Pozdrowienia dla pana od chemii za umiejętność zainteresowania przedmiotem ;)

______EDITED_______

Na tym obrazku jest błąd... Gdyby ktoś zrobił bez ujścia oparów po schłodzeniu, to by go zbierali ze ścian.

 

"ps. robienie alkoholu na uzytek wlasny jest legalne!;)"

Masz szczęscie że to dopisałeś bo znając Pare to za 10 sekund byłby BAN ;o

1407548[/snapback]

Gdyby ktoś dopisał jak zrobić własną instalację do browarka, albo napisał że wyśle Paranoikowi pierwsze klarowne "próbki", to by się nikt nie ośmielił zbanować/zamknąć temat ;)

 

robie ten z rysunku nr.2:) tylko skad ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> jakas banie na zacier?

Kup sobie bańkę na mleko. Ewentualnie nada się wszystko co jest ze stali nierdzewnej. I radziłbym to robić na łaźni wodnej- jest bezpieczniej ;) Edytowane przez MareCeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Amd_Powered

wlasnie niewiem czy uda mi sie skolowac banie na mleko... i zamiast tego dam chyba taka puszke 5l po piwsku;)... a so to jest laznia wodna...:)? niedlugo zaczne cos sklecac;) wpierw musze kupic pare metrow miedzianej rurki na chlodnice;) jak ktos chce taka rurke to wiem gdzie w wawie mozna kupic cena: 2.50 6mm 3.50 10 mm 4.10 12mm

 

aha i jeszcze jedno;)) gdzie trzeba zrobic ujscie oparow?

Edytowane przez Amd_Powered

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie myle to w naczynku gdzie zbiera się szlachetny trunek :wink: Ale powinien być chyba gdzieś daleko od ognia ten wylot gazów.

Ps. Bańka od mleka- duze to, w zależości od 5 do 20l. A pozatyn newka jest droga.

Niedaleko mnie jest wioska w której prawie każdy pędzi(na użytek własny) ale takie techniki już mają dopracowane ze szkok-cudo :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)a so to jest laznia wodna...:)?

 

(...)

aha i jeszcze jedno;)) gdzie trzeba zrobic ujscie oparow?

1408140[/snapback]

1. Łaźnia wodna. Ogólnie chodzi o to, żeby równomiernie ogrzać zacier, ale też o to żeby się nie przegrzał i eksplodował.

 

2. Tam gdzie będzie ci się skraplał nektar bogów ;) To co się nie skropli wyleci przez ten sam otwór, co to skroplone. A jak popatrzysz na rysunek z mojego poprzedniego postu, to zobaczysz że tam wszystko jest szczelnie zamknięte. Gdybyś próbował dokładnie takie coś zrobić, to albo by cię ktoś zeskrobywał ze ściany, albo zdemolowałbyś piwnicę. Bo ciśnienie oparów by najpierw rozsadziło wszystko, a potem jeszcze dodatkowo by się te opary mogły zapalić od płomienia.

 

@kazik2000: oj- pójdzie mu wody na tę wódę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Amd_Powered

Pojdzie mu wody powiadasz... A nie mozna puscic wody chlodzacej w zamknietym obiegu z dodatkowa chlodnica do chlodzenia tejze wody?

1408427[/snapback]

wlasnie o tym myslalem tania aluminiowa chlodnica + tania pompka;) i do sciany to bo w piwnicy jest dosyc zimno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam wersje z pierwszego zdjęcia tam gdzie sa dwa odstojniki sam takiej używam i bimberek jest super :) dodatkowo zamontowałem w pokrywce od kany termometr i mam pełną kontrolę nad produkcją zaczyna kapać przy 89stC a kończe produkcje przy 98 polecam wszystkim fajna zabawa takie pędzenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam wersje z pierwszego zdjęcia tam gdzie sa dwa odstojniki sam takiej używam i bimberek jest super :) dodatkowo zamontowałem w pokrywce od kany termometr i mam pełną kontrolę nad produkcją  zaczyna kapać przy 89stC a kończe produkcje przy 98 polecam wszystkim fajna zabawa takie pędzenie :)

1408895[/snapback]

Sorki za OT ale jak patrze że jesteś "początkującym uczestnikiem" to aż mnie data dołączenia nieźle zaskoczyła ;)

 

Nieźle się człowieku ukrywasz :D

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Amd_Powered

hehe bo on sie wypowiada tylko w powaznych tematach^^ mam pytanie co do tego 1 rysunku z kana od mleka... czy te rurki w sloikach-odstojnikach musza byc wsadzone gleboko? czy wysoko?;)

 

pyt2. jaka wc-pompka bedzie najtasza do tego? aquaszut 300?

Edytowane przez Amd_Powered

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Amd_Powered

tak apropo to pedzenie bimbru jest nielegalne

 

mozesz sobie wino w domu robic ale nie bimber

1409579[/snapback]

no przeciez o tym mowie;) bimber ladniej brzmi niz winoo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko uwazaj z tym bo znam kilka przypadkow takiej domowej roboty vodki ze po wypicu kolesie wyladowali w szpitalu na odtruciu, na szybciocha robili i potem bylo niewesolo z nimi dlatego teraz destyluja kilkakrotnie zanim wypija

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a oni po pierwszym razie pili :mellow: Głupi czy o droge pytali :huh:

 

Wiadomo ze nie po pierwszym....... dodatkowo trzeba miec "termometr" ( zapomnialem jak sie nazywa to cos ) alkoholowy i trzeba sprawdzac ile procencikow leci z rurki ;-)

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe bo on sie wypowiada tylko w powaznych tematach^^

właśnie a pozatym nie lubie pisać wolę czytać :)

 

mam pytanie co do tego 1 rysunku z kana od mleka... czy te rurki w sloikach-odstojnikach musza byc wsadzone gleboko? czy wysoko?

gdzieś na 2-3 cm a słoiki najlepiej 1litr jak masz słaby zacier to będą prawie pełne

 

tak apropo to pedzenie bimbru jest nielegalne

 

mozesz sobie wino w domu robic ale nie bimber

a z wina jaki jest pyszny bimberek a właściwie wtedy mamy koniak

 

ja zawsze pędze tylko raz ale powoli, i nigdy nie było żadnych problemów, nawet kaca potym niema, oczywiście pierwszą setkę się wylewa a potem trzeba pilnować

procenty albo voltomierzem :) albo łyżeczką ja zawsze pilnuje żeby pierwsza butelka miała 80% druga 70% itp. przy 30% kończe pędzenie i niemam wtedy żadnego badziewia.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...