Skocz do zawartości
Trendzik

Najlepsze Chłodzenie Pod Socket A ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam takie pytanie. Jakie kupić chłodzenie do procesora Athlon-M 2500+ który chodzi z taktowaniem 2200Mhz ?? Mam teraz Pentagram QC 80 Cu ale nie jestem tak bardzo, bardzo zadowolony :-|

 

Tak się zastanawiam nad wymianą tego chłodzenia na mocniejszego Pentagrama 120+ lub 100+ ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://sklep.benchmark.pl/pelny_15178.html Z tym bedzie problem bo nie ma zapinki na Socket A, ani sposobu jak go zamontowac :P Proponuje zobaczyc zastostosowanie :D

 

Też posiadam QV-80Cu rev.1

Myśle nad zmiana i nie wiem na co:|

Chcę ciszę i temperaturę taka jak mam teraz, ciężko bedzie to osiagnac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy z tymi problemami z si-97? to bardzo dobry i wydajny cooler. gdzie mu do pentagrama... wydajnosc po prostu zwala z nog! sam mialem pentka i jestem zadowolony z wymiany. polecam, tylko kupujcie z pewnego zrodla (w razie czego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy z tymi problemami z si-97? to bardzo dobry i wydajny cooler. gdzie mu do pentagrama... wydajnosc po prostu zwala z nog! sam mialem pentka i jestem zadowolony z wymiany. polecam, tylko kupujcie z pewnego zrodla (w razie czego)

1408915[/snapback]

co za różnica gdzie się kupuje ?? ... ja zamierzam w LOGOSIe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy z tymi problemami z si-97? to bardzo dobry i wydajny cooler. gdzie mu do pentagrama... wydajnosc po prostu zwala z nog! sam mialem pentka i jestem zadowolony z wymiany. polecam, tylko kupujcie z pewnego zrodla (w razie czego)

1408915[/snapback]

Właśnie nosi mnie zmiana chłodzenia na Duraku... Myślałem nad Si-97 lecz po przeczytaniu tematu... Obawiam sie iż trafi na mnie uszkodzony coller... Jeśli kupować to gdzie by w razie czego zgłosić reklamacje i by została pozytywnie rozpatrzona? W proline?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SI-97 jest tylko pod socketA?

 

Jeśli tak to jest to spora wada bo radiator wcale do tanich nie należy. Sam używam do mojego AhtlonaXP thermaltake combo Pipe101 i nie żałuję. Bardzo mi się podoba w Pipe101, że samemu się dobiera wentylator 9cm lub 8cm. Montaż nie wymagał wyjmowania płyty głównej a radiator choć nie lekki (ponad 0,5kg) dzięki niezbyt dużej wysokości gniazdka cpu nie odgina. No i nie ma problemów z kolizją z elementami płyty głównej.

 

Do wad Pipe101 należy to, że blisko siebie umieszczone finy lubią zbierać kurz. Radiator ten też preferuje raczej duży przewiew ale z moim nędznym zegarem 1,4GHz 9cm wentyl puszczony na 5v radzi sobie bardzo dobrze.

 

To są tylko moje własne doświadczenia. Jestem kontent choć dzisiaj kupiłbym raczej coś innego (lżejszego i tańszego). W każdym razie jak będę zmieniał platformę to kupowanie nowego chłodzenia mam z głowy. :-P

Edytowane przez Saracen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trendzik bierz Zalmana 7000B-cu. Ja mam 7000A-cu od ponad roku i jestem w pełni zadowolony (patrz na temp. w moim podpisie). :)

1411110[/snapback]

Czytałem kilka recenzji, i ten twój Zalman wypadał zaledwie o 1-2 stopnie lepiej niż mój pentagram ;) ... więc nie wiem czy warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie pod ta platforme jest rebusjesli zalozymy ze chcemy miec cisze i wydajnosc:

 

-Zalamany: -spoko wydajnosc,dobre wykonanie, ale dochodza wiesci ze z cisza bywa roznie.pozatym jesli mam NB zm-bn47,to ciezko by mi to bylo razem upchnac.Trudniejsze zalozenie nowego wiatraka przy awarii standartowego,tylko 6 miechow gwary.

 

-Thermalright SI-97 spoko wydajnosc,mozna sobie dobrac wentyl wedlug uznania

ale trafialy sie trefne wersje,ale za to 24 miechy gwarancji.Zapinka tylko pod socket A.

 

-Pentagramy: znosna wydajnosc, gorsza jakosc wykoanania od zalmana,

zdazalo sie ze zapinka nie za dobrze trzymala.12 miesiecy gwary.

Problem przy wiekszych modelach z kompatybilnoscia z zm-bn47 na NB.

 

Termaltake Towery: 12miesiecy gwarancji, nie koliduje z zm-bn47,przy zalozeniu na socketA wentylator dmucha albo na gpu albo na psu(tower 112, tower102),wiatraki silentcaty nie grzesza ciszą.przy tower 112 dosyc duzy moment gnący(masa na ramieniu),

 

Jesli cos przeklamuje czekam na korekte!

 

po tym zestawieniu nasuwa sie jedno pytanie powracajace jak rzeka:

"czemu nie ma zapinek pod socketA dla freezerow?" :mur:

Edytowane przez ^KapitaN^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można pomyśleć nad wodą.

Tak... wiem ile to kosztuje, wiem jakie niektórzy mają obawy, ale nie polecam tylko na twoim miejscu Trendzik dużo bym poczytał recenzji i testów, skąd mógłbyś dowiedzieć się na jaki spadek temperatury możesz liczyć przy tch coolerach które polecają ci forumowicze w stosunku do twojego Pentagrama i przeliczył na kasę którą bedziesz musiał wyłożyć na now zimne cudeńko.

Być może podobny efekt da pomyślunek nad lepszą wentylacją budy...

Oczywiście to tylko sugestia, lepiej znasz swój sprzęt i wiesz gdzie nalepiej upuścić na temperaturce, tylko czy wydatek się opłaci..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tyle, bo sie od cholery juz o tym naczytalem :)

Zalman 7700 odpada bo nie jest na socket A, zalman 7000 odpada jesli nie mamy dziurek wokol socketu.

 

Pentagram 120 Cu+ To najlepszy wybor, wystarczy poczytac komentarze, jesli chodzi o Si97 to warto go kupic w dwoch przypadkach

 

1. Masz kumpla w sklepie i zapozyczysz sobie na kilka dni i przetestujesz [dobrze tez ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> pentagrama zeby porownac chociaz nie ma po co bo SI-97 srednio o 3-7 stopni bije inne chlodzeniea

 

 

2. Taki jak ja mam zamiar czyli poszukajcie zenfista -->> www.zenfist.pl i sie z nim dogadajcie: jesli nie spelni oczekiwan to odda wam kase :)

Druga opcja jest najbardziej trafna, a tak przy okazji to tylko zenfist nie zarejestrowal zadnej reklamacji si97 - wszystkie osoby [okolo 10 o ile sie nie myle], wyrazily pelne uznanie tego produktu.

 

Wiec co pozostaje? Szukac Zenfista!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po tym zestawieniu nasuwa sie jedno pytanie powracajace jak rzeka:

"czemu nie ma zapinek pod socketA dla freezerow?"  :mur:

1411242[/snapback]

Nie ma i nie będzie. Napisałem do nich w tej sprawie. Odpowiedzieli, że jest zbyt ciężki pod socketA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tyle,  bo sie od cholery juz o tym naczytalem :)

Zalman 7700 odpada bo nie jest na socket A,  zalman 7000 odpada jesli nie mamy dziurek wokol socketu.

 

Pentagram 120 Cu+ To najlepszy wybor,  wystarczy poczytac komentarze,  jesli chodzi o Si97 to warto go kupic w dwoch przypadkach

 

1. Masz kumpla w sklepie i zapozyczysz sobie na kilka dni i przetestujesz [dobrze tez ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> pentagrama zeby porownac chociaz nie ma po co bo SI-97 srednio o 3-7 stopni bije inne chlodzeniea

2. Taki jak ja mam zamiar czyli poszukajcie zenfista -->> www.zenfist.pl i sie z nim dogadajcie: jesli nie spelni oczekiwan to odda wam kase :)

Druga opcja jest najbardziej trafna, a tak przy okazji to tylko zenfist nie zarejestrowal zadnej reklamacji si97 - wszystkie osoby [okolo 10 o ile sie nie myle], wyrazily pelne uznanie tego produktu.

 

Wiec co pozostaje? Szukac Zenfista!!!

1411744[/snapback]

Jak kupisz to daj znać co i jak. Ja tam jestem przekonany do konstrukcji typu Pentagram ponieważ on wieje też na inne komponenty, a jak założe wiatrak wyciągający powietrze ciepłe z tyłu (120x120) to powinien dobrze współgrać ....a jeżeli założe tego SI-97 to wentylator na nim wieje w strone ścianki bocznej tylko i powietrze nie ucieka między szparkami;) tak jak w pentagramch. Wadą pentagramów jest ich WAGA :cry: ciężke jak cholera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....a jeżeli założe tego SI-97 to wentylator na nim wieje w strone ścianki bocznej tylko i powietrze nie ucieka między szparkami;) tak jak w pentagramch. Wadą pentagramów jest ich WAGA  :cry:  ciężke jak cholera.

1411935[/snapback]

Jak patrze na to zdjecie to nie rozumiem o co ci chodzi.Si-97 na pewno jest wydajnieszy a tak samo jak pentagram

powietrze owiewa elektronike mobo SI-97 widok z boku

Patrzac na to nie jestem pewny czy zm-nb47 bedzie kompatybilny z SI na NF7.

Edytowane przez ^KapitaN^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^KapitaN^ Jakbym miał twoją płytę brałbym bez zastanowienia Zalmana CNPS-7000B

 

Ja mam MSI KT-6 Delta-SR więc ja nie mam do czego zalmana przyczepić :? Myślałem teraz nad zmiana Pentagrama tego co w podpisie na SI-97 , ale stwierdzilem ze mija sie to z celem temperaturke mam na IDLE na 37stopni na 2300obortów Pentagrama. Zaraz wezme i jeszcze zmniejsze je, bo mi zaczyna już głośniej działać pentagram ale bez przesady, ja jestem Audiofilem.

 

Dla mniej zaleta SI-97 jest jedynie możliwość zmiany wiatraków, a nie całego chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie Aquagate Mini R120 Cooler Mastera. Nie trzeba się bać o przecieki (wszystko jest już fabrycznie podłączone i napełnione) a wydajnością bije wszystkie dostępne na rynku AC.

Zakładanie jest dziecinnie proste jakbyś zakładał wiatrak.

Tak dla porównania powiem że na Prescocie 3,2Ghz (niezła grzałka) pobił Thermalrighta XP-120+TT thunderblade 120mm @1900rpm o całe 9 stopni.

Polecam wszystkim, którzy do te jpory używali AC i nie mieli śmiałości do WC.

Aquagate m azapinkępod socket A, ale musisz mieć dziury wokół socketa.

Wkrótce artykuł w CHIPie na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był chyba <joke>, nie mam tyle kasy na takie chlodzenie, znaczy miec mam, ale musze jeszcze kupic zasilke i pamiątki :)

 

- jakis pentagram

- Sonic Tower

- SI-97

- Freezer 64/7 - po przerobce na Socket A 9ale ponoc jest malo stabilny wtedy...)

- Scythe Samurai

- SP-97 - uzywany

- ThermalTake Silent Tower

- inny :)

 

Cena najlepiej ok. 100zł

Edytowane przez dayus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...