Skocz do zawartości
cavarr

Earth 2160

Rekomendowane odpowiedzi

probowalem odpalic gra na win xp (najnowysze stery do kartyitd.) i to samo tylko ze tym razem pod xp wyskoczyl mi blad zwiazany z plikiem Earth2160_SSE.exe prosil bym zeby ktos przeslal mi go na emaila jems@poczta.onet.pl oczywiscie jesli chce i ma czas. Aha pod win xp jak sprawdzalem diractx's to tez pisze ze przysp. texturowania AGP niedostepne a przedtem nawet jak to bylo to gry chodzily (GTA San Andreas, Linage2 itd) jeszcze pojde do kolegi zobaczyc czy tez tak samo ma jesli tak to zanczy ze cd sa cos padniete :( <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Swoją drogą. W swoich dokumentach jest katalog Earth 2160, w nim macie wszystkie ważne pliki, jest tam też plik Benchmark Results - swoje wyniki możecie wklejać tutaj dla obadania sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur:  :mur:  :mur:  :mur:  :mur:  a ja go nie mam nie wiem co jest z ta gra  :mur:  :mur:  :mur:  :mur:  jest tylko 5 plikow typu 00000000.tmp poznej jest 00000001.tmp i tak do 5

1544915[/snapback]

co do przyspieszenia teksturowania itd (jeśli jest niaktywne) - jeśli reinstalowałeś stery do grafy pod W2003, to ustaw z powrotem przyspieszenie sprzętowe grafiki na maxa - bez tego nie ma akceleracji :> .... Przynjajmniej u mnie tak było po odinstalowaniu catalystów parę razy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myszaqu wiem wszystko jest ustawnone tak jak trzeba tzn zeby win2003 byl systemem codziennego uzytku :lol: :lol: :) ale jak probowalem wlaczyc gre pod winxp to mi wyskoczyl blad zwiazany z plikiem Earth2160_SSE.exe i bardzo bym prosil zeby ktos ten plik wyslal mi na emala ( jems@poczta.onet.pl ) jesli tylko ktos ma czas i chec :D bo albo cd jest ekhm albo cos innego jesli chodzi o te przspierzenie texturowania agp to pisze ze jest niedostepna a koloniego ze jest wylonczone a pod xp bylo to sam a gry normalnie chodzily i tu i tu wiec jestem w kropce ale obecnie siegnalem po niekonwencjonalny sposob zdobycia gry... :cry:

(tzn siec) jedeny plus to to ze bede mial ta aktywacje itd. ale zaley mi choleren na tym arginale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tue Jul 12 19:06:35 2005

 

Benchmark-wynik:

 

Benchmark - rodzaj: Benchmark 1

Rozdzielczość 800x600 W okienku

Wygładzanie krawędzi: Brak

Poziom szczegółów: Niski

 

Średnia ilość klatek na sekundę: 12.2

----------------------------------------------------------------------

Wed Jul 13 14:18:45 2005

 

Benchmark-wynik:

 

Benchmark - rodzaj: Benchmark 1

Rozdzielczość 640x480 Pełny ekran

Wygładzanie krawędzi: Brak

Poziom szczegółów: Niski

 

Średnia ilość klatek na sekundę: 17.4

----------------------------------------------------------------------

 

 

Lipa na max :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myszaqu wiem wszystko jest ustawnone tak jak trzeba tzn zeby win2003 byl systemem codziennego uzytku  :lol:  :lol: :) ale jak probowalem wlaczyc gre pod winxp to mi wyskoczyl blad zwiazany z plikiem Earth2160_SSE.exe i bardzo bym prosil zeby ktos ten plik wyslal mi na emala ( jems@poczta.onet.pl ) jesli tylko ktos ma czas i chec :D bo albo cd jest ekhm albo cos innego jesli chodzi o te przspierzenie texturowania agp to pisze ze jest niedostepna a koloniego ze jest wylonczone a pod xp bylo to sam a gry normalnie chodzily i tu i tu wiec jestem w kropce ale obecnie siegnalem po niekonwencjonalny sposob zdobycia gry...  :cry:

(tzn siec) jedeny plus to to ze bede mial ta aktywacje itd. ale zaley mi choleren na tym arginale :)

1545454[/snapback]

Info z FAQa z instrukcji do gry:

 

Gdy zaczynam grę Earth 2160, pojawia się taki komunikat: "Uruchomienie gry Earth2160_SSE.exe (lub Earth2160_No_SSE.exe) odnosi się do wolnego miejsca na dysku pod adresem xxxx:xxxx, który nie może być odczytany."

Najprawdopodobniej sterowniki karty graficznej zainstalowane na twoim dysku, nie są zgodne z DirectX. Jedynym rozwiązaniem jest zainstalowanie sterowników zgodnych z DirectX 9.0c.

Teraz kombinuj co masz nie tak. Ale na bank nic Ci nie da nowy plik Earth2160_SSE.exe....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TrueVanDal ehh pokombinowalem i pomoglo :D kurde oczszczedzil bym sobie tych nerwow jak bym wczesniej zobaczyl do faq na cd :D pozniej opisze co i jak bo ide grac

Edytowane przez C17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też mam taki problem czyli w moim wypadku windows 2000 gra się wiesza zaraz po wyświetlenu loga gry i chyba 1 klatki meny gdzie trzeba wpisać nazwe gracza lub numer seryjny gra wychodzi do windows ciekawe co to jest?

karte graficzną mam gforce fx 5200 128MB a z resztą jest gożej niż beznadziejnie procek adm duron 650mhz 256 ram iiii

niestety łudziłem się że sobie pogram bo miałem powody bo pierwszy i drógi splintel cell poszedł płynnie na tm kompie a też (ten drógi) miał takie wymagania sprzętowe i myślałem że earth 2160 też zadziała a tu jednak w drógą strone.

pamiętam earth 2150 i the moon project gra ta wymagała 333mhz a ja na swoim d650 i 64mb ram i gforce 256 przy większych strzelaninach typu 100 jednostek miałem tak na oko 3-4 fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze i na singla bedzie mozna pograc ale jezeli chodzi o multi to napewno nie bedzie grywalne [ chodzi o on line ] bo na lanie to jako tako moze ktos pogra, jezeli zaden rts nie bedzie mial czegos na wzor Battlenetu [ w3 ] to nie ma co mazyc o podboju multi ... watpie aby ta gra zaistniala w jakiejs lidze [ ClanBase / ESL ] a tym bardziej nie widze tej gry jako platformy turniejowej [ CPL / WEG / ESWC ] to bedzie zwkylu noskillowy RTS gdzie nie liczy sie micro tylko jak najwieksza ilosc woja, jezeli gry nie beda szly w kierunku w3 [ gdzie mirco / macro / strat to cos do czego gracze dochadza miesiacami ] to gry nie beda odnosily sukcesow jezeli chodzi o MP i platformy turniejowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowal juz kos Catalysty 5.7 ?

Moze wkoncu ATI poprawilo te bledy i gra bedzie chodzic szybciej ?

1547719[/snapback]

W release notes (czy jak to się tam nazywa) chyba nie ma nic o tym mowy.

 

TrueVanDal ehh pokombinowalem i pomoglo :D kurde oczszczedzil bym sobie tych nerwow jak bym wczesniej zobaczyl do faq na cd icon_biggrin3.gif pozniej opisze co i jak bo ide grac

Fajnie że mogłem pomóc. Nara.

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, czy jak wybuduje, dwa centra naukowac i np. dwie jednostki produkucjace (czy hale), to bedzie sie produkowac dwa razy szybciej ??

1549595[/snapback]

Tak. Konkretniej wygląda to nastepująco. Jak masz np. jedno centrum naukowe to możesz prowadzić badania nad jednym "upgradem" w danej chwili. Jak masz dwa centra naukowe to możesz jednocześnie prowadzić badania nad dwoma "upgradami" naraz. I tak dalej ale chyba nie więcej jak sześć. Z koszarami czy centrum produkcyjnym (to się tak nazywa bo nawet nie pamiętam ;) ) jest podobnie. Jeden budynek to tylko jedną "rzecz" możesz produkować w danej chwili a jak dwa to dwa naraz, jak trzy to trzy naraz itd....Ale nie wiem czy tu też jest ograniczenie (chyba tak ale głowy sobie nie dam uciąć). Nara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

 

Jak komuś przeszkadzają dema na początku ! Niech wejdzie do katalogu Video skasuje pliki i w to miejsce wstawi pliki nowe zrobione np przez notatnik intro1.wmv, intro2, 3, 4 i wstawi je do katalogu, po uruchomieniu gry, od razu przechodzimy do menu...zawsze te 20 sekund szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HELP!

--------

Miałem małą awarię systemu i teraz potrzebuję waszej pomocy.

Pilnie poszukuję SAVA z kampanii ED, konkretnie chodzi o misję gdzie trzeba dostarczyć kilka transportów rudy żelaza (po 10000 jednostek) na budowę działa galaktycznego - nie pamiętam która to misja.

 

Sava podeślijcie na: boxster@op.pl

 

Z góry dzięki... aaa... stawiam kratę wirtualnego browca! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Witam ponownie,

 

Otrzymałem jak na razie zapewnienie, że nowe patche podniosą wydajność. Jednak zrozumcie, że gra jest czymś za coś - niska cena, ale duże wymogi. Zuxxez daje kasę na gry RP, a oni je robią na zamówienie i oni je robią pod wymogi graczy niemieckich.

 

Osoby, które nie były na zlocie w Krakowie mogą żałować, spoko imprezka i dostaliśmy kilka gadżetów (niemiecką wersję - różni się kolorową instrukcją i hologramem z tyłu pudełka, koszulkę E2160 oraz ogromny plakat E2160, który ciężko było przetransportować z powrotem do mojej miejscowości pod Rzeszowem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problema :(. Pewnie większość osób ma to już za sobą i mnie wyśmieje ale cush...Gram dalej kampanię ED, jestem w 7 misji (nie wiem dokładanie jak się ona nazywa). To druga misja na Marsie gdzie baza Neva jest atakowana przez obcych. Każą mi iść na spotkanie z przewodnikiem to poszedłem. Wpadłem w zasadzkę LC i wykonałem odwrót do bazy gdzie porozmawiałem z miejscowym "mastah". Okazało się że działa mioch czołgów są sabotowane i nie działają. Przejmuję kontrolę nad bazą i wszystko byłoby oki gdyby nie fakt że po dosłownie minucie atakują mnie obcy a ich atak jest tak zmasowany i potężny że nie idzie go odeprzeć! Z surowcami też jest problem bo jak wyślę pojazdy na wydobycie wody (na lewo i trochę w dół) jest spoko ale co z rudą? Wyżej po lewej jest taki fajny krater z gejzerami i rudą ale tam dobierają się do mnie obcy i po pojazdach wydobywczych zostają tylko szczątki. Więc pytam się JAK do diabła mam się rozbudować? Skąd brać rudą żeby mi nie rozwalili tych pojazdów wydobywczych bo jakoś innego miejsca nie nalazłem (blisko bazy) a ataki są i z "góry" i z "lewej". Problem jest jeszcze w jednym. Otóż w grze jest tak że kilka najbardziej dośwaidczonych jednostek przechodzi do następnej misji z poprzedniej. Sęk tkwi w tym że u mnie są to właśnie czołgi, które nie mogą strzelać bo mają uszkodzone działa :?. Inne moje pojazdy z poprzednich misji mogą nawalać TYLKO w cele powietrzne a więc na ataki obcych są nieskutaczne. Wynik jest taki ze TYLKO Falkner i kilku innych "bolków" których dostałem z tą misją mogą stawić czoła obcym a oni sobie NIE poradzą. Jestem w kropce bo nie mam ani na rozbudowę bazy ani na jednostki a do tego baza sama w sobie ma za mało magazynów żebym mógł produkować nowe jesdnostki....Jak ktoś ma pomysł, sugestię, albo całkowite rozwiązanie tego problemu to prosiłbym o pomoc. Może grze coś odbiło że tak szybko jestem atakowany. Albo może powinienem wcześniej otrzymać "władzę" nad bazą. Ja wiem że gry powinny byc czasem wymagające ale moja sytuacja jest wręcz beznadziejna....Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misja jest dosyc prosta, wiec tak jak juz masz baze to wyslij swoje oddzialy w poblize surowcow, tam tez wyslij pojazdy wydobywcze, inwestuj w piechote ( nie pamietam jakie sa w ed rodzaje), baze po prostu zamuruj maksymalnie ile wlezie, najwazniejsze sa surowce, swoja droga obcy ida tylko z jednej strony o ile pamietam, taki waski przesmyk zamglony chyba o ile mnie skleroza nie myli, mozesz go obstawic piechota i falknerem i bedziesz mial spokoj, najgorszy jest ten 1 i drugi atak obcych pozniej jest luz, jak to co napisales nie pomoze to znajde save z gry i lukne dokladnie co tam zrobic

Edytowane przez lukas666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misja jest dosyc prosta, wiec tak jak juz masz baze to wyslij swoje oddzialy w poblize surowcow, tam tez wyslij pojazdy wydobywcze, inwestuj w piechote ( nie pamietam jakie sa w ed rodzaje), baze po prostu zamuruj maksymalnie ile wlezie, najwazniejsze sa surowce, swoja droga obcy ida tylko z jednej strony o ile pamietam, taki waski przesmyk zamglony chyba o ile mnie skleroza nie myli, mozesz go obstawic piechota i folknerem i bedziesz mial spokoj, najgorszy jest ten 1 i drugi atak obcych pozniej jest luz, jak to co napisales nie pomoze to znajde save z gry i lukne dokladnie co tam zrobic

1551833[/snapback]

Dzięki ale już sobie poradziłem ;). Zaraz szybko wysłąłem maszynki do wydobycie rudy i obcy nawet ich nie zauważyli. Poszedłem Falknerem na północ i odkryłem zdrajcę przy okazji zdobywając dokumentację dział do czołgów. Wynik: Czołgi sprawne a z nimi to już nie ma problemu :). Jeszcze gram tą misję ale najgorsze już jest za mną. Jeżdżę po planszy Kirovami wybijając alienów aż miło. Natrafiłem też na bazę LC ale dobiorę się im do doopy później.

 

Naprawdę kluczowy w tej misji jest moment na początku. Jak spóźnisz się z wysłaniem pojazdów wydobywczych obcy ich zobaczą i nie dadzą im spokoju a tak miałem surowce na "pierwsze" potrzeby. Wprawdzie później i tak ich dorwali ale pozbyłem się ich i (na szczęście) miałem surowce na wyprodukowanie nowych. Idę grać. Zamieniam się w Alien Huntera :lol:...Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HELP!

--------

Miałem małą awarię systemu i teraz potrzebuję waszej pomocy.

Pilnie poszukuję SAVA z kampanii ED, konkretnie chodzi o misję gdzie trzeba dostarczyć kilka transportów rudy żelaza (po 10000 jednostek) na budowę działa galaktycznego - nie pamiętam która to misja.

 

Sava podeślijcie na: boxster@op.pl

 

Z góry dzięki... aaa... stawiam kratę wirtualnego browca!  :wink:

1550895[/snapback]

ponawiam swoją prośbę!

Mam nadzieję że to nie problem i brać w Tweak-a pomoże...

Zobaczymy... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Nie chciałbym wyciągać zbyt pochopnych wniosków, ale ATI odwaliło chyba kawał dobrej roboty ! Zobaczcie sami (ja wciaz niemoge w to uwierzyć):

 

CATALYST 5.6

 

Tue Jul 12 19:06:35 2005Benchmark-wynik:Benchmark - rodzaj: Benchmark 1Rozdzielczość 800x600 Pełny ekranWygładzanie krawędzi: BrakPoziom szczegółów: NiskiŚrednia ilość klatek na sekundę: 12.2----------------------------------------------------------------------Wed Jul 13 14:18:45 2005Benchmark-wynik:Benchmark - rodzaj: Benchmark 1Rozdzielczość 640x480 Pełny ekranWygładzanie krawędzi: BrakPoziom szczegółów: NiskiŚrednia ilość klatek na sekundę: 17.4----------------------------------------------------------------------

Postanowiłem, że wgram nowe sterowniki.

 

 

 

CATALYST 5.7 [poprawiaja wydajnosc kart 64MB i 128MB]

 

Sun Jul 17 17:42:33 2005Benchmark-wynik:Benchmark - rodzaj: Benchmark 1Rozdzielczość 640x480 Pełny ekranWygładzanie krawędzi: BrakPoziom szczegółów:NiskiŚrednia ilość klatek na sekundę: 18.5----------------------------------------------------------------------Sun Jul 17 17:44:30 2005Benchmark-wynik:Benchmark - rodzaj: Benchmark 1Rozdzielczość 1024x768 Pełny ekranWygładzanie krawędzi: BrakPoziom szczegółów: NiskiŚrednia ilość klatek na sekundę: 17.5----------------------------------------------------------------------

 

Zaraz sprawdze jak to ma się w praktyce.

Zastanawiam sie jescze, jak ustawic AGP Aperture size w biosie. Jak sobie jeszcze przypomnie o nowym patchu 1.3 ktory ma nadejsc w tym tygodniu to normalnie uszy opadają :E Mam nadzieje ze bede mial w koncu te 20fps :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Panowie! Nie chciałbym wyciągać zbyt pochopnych wniosków, ale ATI odwaliło chyba kawał dobrej roboty ! Zobaczcie sami (ja wciaz niemoge w to uwierzyć):

 

CATALYST 5.6

 

Tue Jul 12 19:06:35 2005Benchmark-wynik:Benchmark - rodzaj: Benchmark 1Rozdzielczość 800x600 Pełny ekranWygładzanie krawędzi: BrakPoziom szczegółów: NiskiŚrednia ilość klatek na sekundę: 12.2----------------------------------------------------------------------Wed Jul 13 14:18:45 2005Benchmark-wynik:Benchmark - rodzaj: Benchmark 1Rozdzielczość 640x480 Pełny ekranWygładzanie krawędzi: BrakPoziom szczegółów: NiskiŚrednia ilość klatek na sekundę: 17.4----------------------------------------------------------------------

Postanowiłem, że wgram nowe sterowniki.

CATALYST 5.7 [poprawiaja wydajnosc kart 64MB i 128MB]

 

Sun Jul 17 17:42:33 2005Benchmark-wynik:Benchmark - rodzaj: Benchmark 1Rozdzielczość 640x480 Pełny ekranWygładzanie krawędzi: BrakPoziom szczegółów:NiskiŚrednia ilość klatek na sekundę: 18.5----------------------------------------------------------------------Sun Jul 17 17:44:30 2005Benchmark-wynik:Benchmark - rodzaj: Benchmark 1Rozdzielczość 1024x768 Pełny ekranWygładzanie krawędzi: BrakPoziom szczegółów: NiskiŚrednia ilość klatek na sekundę: 17.5----------------------------------------------------------------------
Zaraz sprawdze jak to ma się w praktyce.

Zastanawiam sie jescze, jak ustawic AGP Aperture size w biosie. Jak sobie jeszcze przypomnie o nowym patchu 1.3 ktory ma nadejsc w tym tygodniu to normalnie uszy opadają  :E Mam nadzieje ze bede mial w koncu te 20fps :)

1552136[/snapback]

Jaka poprawa, jak 5.6 są testowane w wyższej rozdziałce, a 5.7 w niższej :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kurna, naucz sie czytać:

 

CATALYST 5.6 i masz tak:

 

800x600 + Niski poziom

Średnia ilość klatek na sekundę: 12.2

 

CATALYST 5.7 [testowalem od razu]

 

1024x768 + Niski poziom

Średnia ilość klatek na sekundę: 17.5

 

W 640x480 na CAT 5.7 jest o 1fps mniej tez na poziomie NISKI :lol:

 

EDIT: Gra wciaga na MAX ! Jeszcze zeby ciut lepiej chodziła to normalnei cód miod i orzeszki, chyba bym co numer kupowal Dobrą GRE :D

 

P.S. Mam tez oryginał EARTH 2150 z KŚ_gry a nawet nie instalowałem tego :lol:

Edytowane przez stickers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...