Skocz do zawartości
BENITO

Benito Vs. A+ Passant, Czyli Chłodzonko W Midi.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako że właśnie dopracowałem wydajnościowo swoją rev2 układziku. I wyniki mnie zdziwiły.

 

Zalałem płyn do chłodnic TESCO sprzedawany w srebrnych plastikowych butelkach po 7,49zł za litr.

 

Płyn ma kolorek zielonkawo-niebieski (fajnie wygląda w wężach).

Budując nowe WC miałem zamiar wreszcie zamknąć budę, więc Nagrzewnicę wyprowadziłem na top. Poprzednio była postawiona z boku, więc teraz pompka(AT305) musi więcej podnieść (różnica poziomów około 50cm/przedtem 25cm).

 

O dziwo okazało się, że płyn(TESCO 1l/woda demi 0,8l) nie zostawia poprzednikowi (Borygo różowe 1l/woda demi 0,6l) żadnych szans. Przy wzroście oporów układu (więcej kolanek, większa różnica poziomów).

 

Mam całe 3 stopnie różnicy. Procek z 52 stopni maxymalnie ma teraz 49 po 2 godzinach katowania primem/pracy w internecie/pracy w wordzie jednocześnie/słuchania muzyki(winamp).

 

W idle gdy do was piszę mam 43 stopnie gdy poprzednio było 45.

 

I zastanawia mnie jedna rzecz, ponieważ niedawno przerobiłem króćce na Fiaciorze, czy to może powodować taki spadek?

Poprzednio miałem oryginalną rurkę wlotową o średnicy wewnętrznej chyba z 10mm 2-gi króciec był z rurki 15mm, a teraz mam oba 15mm, ale zakonczone kolankami 90 stopni.

 

dziwne

 

Więc albo ten płyn do chłodnic działa cuda, albo baaaaaaaaaaardzo opłaca się poszerzać wloty do chłodnic. :mrgreen:

Edytowane przez BENITO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekkie poszerzenie wlotow moze miec wplytw moim zdaniem jakis niewielki. Ale roznica 1-2 *C to moze byc nawet spowodowane minimalnie inna iloscia pasty na procku, czy chociazby inny ustawieniem nagrzewnicy.

Pokazesz fotki swojego wc? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale to jest różnica 3-3,5 a nawet 4 stopnie przy temperaturze 24 stopnie w pokoju.

Nałożenie pasty ma tu niewiele wspólnego, bo zawsze nakładam tę samą AS5 , a docisk powoduje że nadmiar schodzi na boki, a położenie nagrzewy jest moim zdaniem mniej korzystne.

Własnie kończe małe poprawki lakiernicze. Pewnie dziś albo jutro fotki będą jak kolesia dorwę c cyfrakiem.

Edytowane przez BENITO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze nie da sie jednoznacznie stwierdzic czy to wplyw tego chlodziwa, bo jesli tak to byloby warto zmienic. Moze to niewielka roznica,ale zawsze satysfakcja wieksza z malych temp. ;)

Skoro twierdzisz, ze pasta ma niewiele wspolnego z tym, to moze i racja, ale ja jakos nie wierze, ze zawsze jednakowa ilsoc udaje sie jej nalozyc, oraz taki sam docisk. Chociaz moze niepotrzebnie oceniam to biorac pod uwage to ze mi nie zawsze sie udaje taka "sztuka" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj nie zamykajcie mu tego topicu od razu. Czujnik z nf7 jest dobry tylko i wylacznie do pokazywania roznicy temperatur... a to wlasnie miedzy innymi podał Benito. Czekam na zdjęcia.

 

IMO roznica temp w rev.2 układu moze byc spowodowana pastą, przeczyszczeniem chłodnicy (napewno ją odkurzałes), innym ułozeniem. Nie mozna od razu wychwalac w niebiosa tego plynu tesco, bo to najprawdopodobniej nie dzieki niemu sa inne temp (no, moze troche).

 

PS Logan

"nie toleruje: hiphopu i braku tolerancji" wez to jakos zmien, bo bardzo mnie razi......

Edytowane przez fipa15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry alw wygląda jakby miał parchy albo jakieś wrzody :D

Zrób coś z nim..a te węże zbrojone to średnio wyglądają...

Ale ogólnie ok ważne że chłodzi i to całkiem nieżle..

Ja bym 2v na proca w życiu nie dał..a ten skubanieć chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym bądź razie chłodzi nawet nieźle. Najlepsze że ma tempy, o których na AC mógłby pomażyć, bo raczej na thermalrighta + delta 120mm@6000rpm. bym się nie szarpnął.

 

Tak BTW jeśli twierdzisz że mój NF7 pokazuje złe tempy, to jesteś w błędzie. Sam kalibrowałem winbonda wg termometru cyfrowego.

 

Owszem, czasem zdarza mu się pokazywać bzdury w postaci 36 stopni, ale wystarczy reset sensora i wraca do normy.

Edytowane przez BENITO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no... Benito... widać, że układ robiony oszczędnościowo... B)

na temat estetyki lepiej nie będę się wypowiadał... :wink:

wydajność też mierna...

ale jeśli koszty jakie poniosłeś na ten systemik satysfakcjonują cię (biorąc pod uwagę resztę cech) to jest OK :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli uklad jest nastawiony na wydajnosc, to ok, nie czepiam sie ;) Ale szczerze to troche inaczej sobie wyobrazalem WuCeta osoby ktora pisze o tym artykul do Chipa ;)

No ale jak to mawiaja: "szewc bez butow chodzi" ;) Wazne ze dziala dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze.... szkoda mi słów na tego fiata... bo je*ane pół spraya poszło... aby było ładnie równo schludnie... a teraz taka szopka :[[[

jak to zobaczyłęm to mnie qrw*ca wzięła :[

1410852[/snapback]

nie obwiniam Ciebie, nie obwiniam fiata, nie obwiniam nikogo, ale ta nagrzewniczka wyglada fatalnie ;) nie wiedzialem, że az tak :P

 

Jesli uklad jest nastawiony na wydajnosc, to ok, nie czepiam sie ;) Ale szczerze to troche inaczej sobie wyobrazalem WuCeta osoby ktora pisze o tym artykul do Chipa ;)

No ale jak to mawiaja: "szewc bez butow chodzi" ;) Wazne ze dziala dobrze.

1411158[/snapback]

uuu mocne słowa :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benito fotki sie zepsuly, wrzuc na imageshacka

 

a ja i tak nie uwierze w poprawne tempy z nf7. dziennie mi sie waha w idle o 15 stopni, po kazdym uruchomieniu jes co innego. skoro moje gowno zachowuje sie jak komora maszyny losujacej totolotka, to twoja moze pokazywac delikatna nieprawde.

 

ale oczywiscie to ze stabilne, dziala i daje satysfakcje jest najwazniejsze. tylko fotki pokaz bo ciekawym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trza będzie przejechać fiaciora papierkiem i jeszcze raz pomalować. <_<

U mnie tempy mierzę MBM-em i nie wiem czy wiesz, ale domyślnie ma zaznaczone nie resetować windonda przy załączeniu. Trzeba odchaczyć tę opcje żeby resetował, poza tym czujnik jest podgięty w górę na sockecie, żeby bezpośrednio stykał się z prockiem(styka się mocno). Od tej pory wyswietla mi prawidłowe temperatury. No ale pewnie to od egzemplarza zależy.

 

A 49 stopni w full load na takim procu to nie żadna ujma. Kynio na dużo nowszych bloczkach miał w tescie temperatury ponad 40 stopni, gdy jego procek miał zaledwie 1,85V!!! i do tego mniejszą częstotliwość.

 

Różnica w poborze mocy jest kolosalna. Nie zapomnijcie o tym. B)

Edytowane przez BENITO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miało być wydajnie, nie pięknie, przecież zamykam budę. A dziś już kupiłem nowy lakierek do fiaciora jak pomaluję zrobię update fotek.

 

Jeśli możecie, to wrzućcie powyżej 2V na procka i zobaczymy jakie tempy macie. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możecie, to wrzućcie powyżej 2V na procka i zobaczymy jakie tempy macie. :D

1412634[/snapback]

Kazdy sie bedzie bal :) Ja nie pomoge niestety, bo w biosie moge jedynie o 0,1V podnosic :mur: A nie chce flashowac. Ciekawe czy uda Ci sie doprowadzic do duzo lepszego wykaldu ta nagrzewniczke ;) Edytowane przez narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brzydko :]

 

nawet bardzo brzydko :] ,burdel w kablach...juz nie wykrecaj taganem,wiekszosc dobrych zasilek ma od choinki kabli,ale spokojnie mozna to pochowac ...alej jak juz pisales ma byc wydajne wiec i nich tak bedzie.

 

ale spokojnie moze byc i ladnie i wydajnie ...:::Phantom Project:::...

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vip - ładne ładne ale to wszystko poprostu złożone z dobrych i dość drogich częsci umieszczone w drogiej obudowie ;-)

 

Plus za szaro-zielona kolorystyke, niewidoczne kable i wyłożenie gąbką ;)

Edytowane przez gaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz drogie części i szpanujesz. Mój zestaw kosztował:

 

Rezik +kolanka=15zł

pompka=45zł

bloczek+zapinka=40zł

chłodniczka+2 wiatraki=80zł

węże+cybanty i opaski=20zł

doliczę nawet klej =9zł

Razem 209zł

 

Ciekawe czy współczynnik cena/wydjność nie jest zbyt niski. :D

 

Poczytaj sobie powyżej, że zamykam budę, i to midi, więc wodotryski mi nie potrzebne.

 

Mogę w 10 min rozłożyć i złozyć układ z powrotem, zależnie od potrzeb. Ma mieć to charakter utylitarny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to JA tak zapytam co ciekawego jest w tym ...:::Phantom Project:::...

?

rezerwuar mieszczacy sie w zatoke 5'25'' - fakt fajnie wyglada ,swieci sie i takie tam ,ale jaka role spelnia jezeli jest nizej niz nagrzewnica :]

 

zielone weze pasuja do pomaranczowo-czerwonego abita jak pies do jeza

kabli nie widac prawie - ale to co widac (wtyczka/gniazdo ATX) wystarczy zeby zepsuc wrazenie

pompka w pozycji pracy nie przewidzianej dla niej tez nie robi wrazenia solidnosci

 

oglonie to nie rozumiem slow krytyki i prezentowania jako wzorcowy ukladu ktory rozni sie jednym wezem w srodku ,jednolitoscia wezy i tym czego nie da sie uzyskac na nf7 ,czyli ulozeniem kabli zasilania ,oraz czego nie da sie zrobic w budzie midi ,czyli zamontowaniem chlodnicy wewnatrz (niby sie da ,ale wtedy napedy ida na zewnatrz - czyli jeden h... wychodzi)

Edytowane przez KGB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie wc nie podoba, brzydko zasylikonowane węze w rezie ta poprzeczka z wentylem mi się niepodoba, brzydko kable i wogle jakoś nietak ;) ale moim postem się nieprzejmój.... Co podłożyłeś pod rez??? ja mam tako samą pompke i niewiem co podłożyć może jakoś twardo gąbke?? Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A 49 stopni w full load na takim procu to nie żadna ujma. Kynio na dużo nowszych bloczkach miał w tescie temperatury ponad 40 stopni, gdy jego procek miał zaledwie 1,85V!!! i do tego mniejszą częstotliwość.

 

Różnica w poborze mocy jest kolosalna. Nie zapomnijcie o tym. B)

1411324[/snapback]

Bo Kynio miał [ciach!]ianą chłodnicę i temp. wody rzędu 30-34C - looknij a teraz spieprzyłem układ dając płyn UV do % :/ szkoda gadać :/ na początku czerwca zalewam układ zwykłym płynem chłodniczym i nie będę cudował...

 

 

 

pogadamy jak podłączę drugi system B) i wymienię chłodziwo B)

 

 

a procek to mam potwornie [ciach!]iany :/ szkoda gadać.... mój były AXP1700 chodził niewiele gorzej podkręcony na AC niż ten na WC :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...