Skocz do zawartości
blaqaz

Jak I Czy Ulepszać Emeryta Celerona 400 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam KOMPA z procesorem:

 

EMERYT CELERON 400 PPGA 400 OEM,

 

Reszta komponentów to:

 

- Karta Graf: VOODOO III 3DFX 2000 16 MB

(facet ze serwisu mi coś klepał że ta karta już jest do d.. bo w teraźniejszych plytach glownych by juz nie dzialala - CZY TO PRAWDA?)

 

- PLYTA GLOWNA: AOpen AX6BC

(Specification:

CPU: Intel Pentium II / Pentium III / Celeron CPU

Chipset: Intel 440 BX AGPset

Architecture: ISA x3, PCI x5, AGP x1

Cache: On the CPU card

Memory: DIMM x3, maximum 768 MB

BIOS: Award Plug&Play, 2M bit Flash ROM BIOS

Onboard I/O: Serial Port x2, FDD x2, UDMA/33 IDE x2 , USB x2

 

- CD ROM x44 (nie mam do niej zarzutów)

 

- NAGRYWARKA CD LG 16x/10x/40x (nie mam do niej zarzutów)

 

- DIMM ok 160 MB (100MHz)

 

- Karta muzyczna SOUND BLASTER 128 PCI

(Czy to prawda że lepiej teraz kupować plyte glowną ze zintegrowaną kartą dźwiękową? - bo z tego co ja wiem to podobno takie rozwiązanie jest tańsze ale jakościowo taka karta dźw będzie ZAWSZE gorsza niż oddzielna. Czy cos sie w tej kwestii zmienilo? Moze mam stare przekonania a cos sie zmienilo?)

 

- o HDD nie pisze bo ma ok 4GB więc to wiadomo że do wymiany.

 

Sprawuje sie w miare dobrze, ale zauważam że zwalnia, zmula, noi na WINDE XP chyba nawet po powiekszeniu pojemnosci twardziela nie bedzie za szybko chodził.. :-/

 

 

 

Jak mu "podkręcić śrube" malym kosztem? czy nie ma to już sensu i trzeba kupić cos nowego?

 

Może da sie cos z tym jeszcze zrobić? PODKRESLAM: NISKIMI KOSZTAMI !!

 

BEDE WDZIECZNY ZA ODPOWIEDŹ, LUB NA WSZELKIE SUGESTIE DOT. POWYZSZYCH ELEMENTÓW.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wydaje mi się że nie ma sensu inwestować w takiego kompa, sam miałem do niedawna podobnego celeronka 566. Jak chcesz wymienić kompa po najmniejszej lini oporu (czytaj najmniejszymi kosztami :lol: ) to amd sempron 2200 + płyta asrock i sprzęt będzie śmigał aż miło, a do tego wywalisz kasiore i żadnego znaczącego przyśpieszenia nie odczujesz... no takie jest moje zdanie.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wydaje mi się że nie ma sensu inwestować w takiego kompa, sam miałem do niedawna podobnego celeronka 566. Jak chcesz wymienić kompa po najmniejszej lini oporu (czytaj najmniejszymi kosztami  :lol: ) to amd sempron 2200 + płyta asrock i sprzęt będzie śmigał aż miło, a do tego wywalisz kasiore i żadnego znaczącego przyśpieszenia nie odczujesz... no takie jest moje zdanie.

pozdrawiam

1410437[/snapback]

 

A ILE TAK NA OKO KASY BEDE MUSIAL WYBULIC NA TAKIEGO SEMPRONA 2200+ Z PLYTĄ ASROCK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam Asrock + Duron 1400 lub 1600 lub 1800 (wszystko jedno) - sempron tez mógłby być + FX5200 - koszt napradwe niski a wydajność nieporownywalna z twoim obecnym sprzetem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SORKI za to że "KRZYCZE" ;)

 

A tak wogole - bardzo dziękuje za takie posty : zajrzyj do cennika, itp

Jak macie pisac takie cos to lepiej nic nie piszcie.

WIEM ze moge sobie pojsc do sklepu i oglądnąć cennik.

 

Mialem nadzieje że moze ktos kto lubi sie bawic klockami (czyt. elementami kompa) i duzo sie tym zajmuje podpowie mi cos lub zasugeruje cos ciekawego.

Edytowane przez blaqaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fipa15:

dalej nic nie rozumiesz.. , a takie teksty raczej zaczynają wkur...ać niż coś sensownego wnoszą do forum chłopie.

Przez takie posty jak Twoj to forum jest zaśmiecane bo zamiast konkretów na dany temat pisane są pier doły. NIEZROZUMIALES mnie i tyle.

 

Mnie bardziej interesuje np. to czy jak wymienie plyte glowną (na na ASROCK) to czy bede mogl do niej podłaczyć swoją karte graficzną i co z pozostałych podzespolów by sie udało? a za taka pomoc: idź do sklepu - to "bardzo dziękuje"

 

alberto56:

hehehe, wiem, masz racje że to epoka lodowcowa, ale tak sie sklada, że jestem od jakiegoś czasu w dołku finansowym i chcialbym jakimś tanim kosztem dać mu kopa żeby troche szybciej pochodzil. Żeby np byl sens instalować WINDE XP, bo w tej chwili uważam to za glupote, bo mi emeryt tak zwolni że...

 

Pozdro dla tych ktorzy faktycznie chcą pomóc a nie sie wymądrzać

Edytowane przez blaqaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej interesuje np. to czy jak wymienie plyte glowną (na na ASROCK) to czy bede mogl do niej podłaczyć swoją karte graficzną i co z pozostałych podzespolów by sie udało?

No wieć tak przy proponowanej płycie asrock-a bedziesz musiał wymienić pamieći gdyż płyta ma tylko wejścia na ddr-y, jak chcesz zostać przy swojej obecnej pamieci to płyta ecs k7s5a bedzie odpowiednia ale ten wybór jest okupiony instalacją procesora duron/athlon/athlon xp (fsb 266max) na tej płycie nie pójdzie sempron. Co do grafiki bedzie chodziła.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym win xp to nie wiem o co biega :)

 

u mnie na backupowym pII i 128 ramu smiga az milo i to z SP2...... heh

 

a jak chcesz tak naprawde niskim kosztem cos robic to nie wiem... kup na allegro jakiegos starego pIII ~1GHz dokup troche ramow zeby miec conajmniej 512 wloz do starej plyty i finito. Roznice zapewne poczujesz, tylko co ty z tymi gratami potem zrobisz to nie wiem... LOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym win xp to nie wiem o co biega :)

 

u mnie na backupowym pII i 128 ramu smiga az milo i to z SP2...... heh

 

a jak chcesz tak naprawde niskim kosztem cos robic to nie wiem... kup na allegro jakiegos starego pIII ~1GHz dokup troche ramow zeby miec conajmniej 512 wloz do starej plyty i finito. Roznice zapewne poczujesz, tylko co ty z tymi gratami potem zrobisz to nie wiem... LOL

1411579[/snapback]

 

No widzisz, a u mnie WINDA98 mi zwalnia, być może dlatego że do serca sobie wziąłem powiedzenie Billa Gates'a że to system WIELOZADNIOWY...

wiec zwykle jak siedze w necie to mam otwartych 6-8 okien, do tego gg, plus ewentualnie WORD, czasami coś jeszcze :)) . Noi na różnych etapach zaczynają sie wtedy schoooody... emeryt siaaada. Także jakbym tu zainstalował XP to sądze że by ten mój emeryt siadł dużo szybciej..

 

A swoją drogą szkoda że już DIMMy wyszly z mody bo na plycie moge instalować RAMu do 768MB

Edytowane przez blaqaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi chyba o to ze dimmy wyszly z mody a ne ddr'y :-/

kupisz na pewno gdzies takie, tylko dobrze poszukaj

1411595[/snapback]

 

racja.... zrobilem "czeski błąd" :))

Kupic napewno gdzieś kupie ale za jaką cene... :-/

 

Tak samo jak z Twardzielami:

20GB sprzedają po ok 120zł ... co sie wogole nie oplaca, bo za 200zł kupie dziś NOWY 80GB i na rocznej gwarancji, heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fipa15:

dalej nic nie rozumiesz.. , a takie teksty raczej zaczynają wkur...ać niż coś sensownego wnoszą do forum chłopie.

Przez takie posty jak Twoj to forum jest zaśmiecane bo zamiast konkretów na dany temat pisane są pier doły. NIEZROZUMIALES mnie i tyle.

Wiesz, lepiej się zamknij... Zapytaj moderatorów, jak to ja zaśmiecam forum REPORT'ami...

Jestes nowy i prawdopodobnie zarejestrowales sie tylko po to, aby zadać pytanie i skonczyc swą przygode z forum. Nie wiesz nic o obyczajach na takim forum. Najprawdopodobniej też nie zajrzales do regulaminu. Powinienes dostac % za omijanie cenzury...

 

Kolejna sprawa, to to, ze jestes leniem, bo nie chciało Ci się zajrzec do cennika jakiegokolwiek sklepu komputerowego. Zapytałes wprost o cene podzespołu - my odpowiedzielismy, ze musisz zajrzec do cennika, mimo to dalej z uporem osła prosisz o cene. Liczysz tylko na gotowe - a tak daleko nie zajdziesz... A napewno na tym forum.

 

Oto czesci, ktore IMO powinienes kupić:

256 DDR-RAM

Gigabyte Radeon 9550 128/128

AMD Sempron 2200+ BOX

Maxtor 80GB 8MB Cache

ASUS A7N8X-X

Nie zdziw się, gdybyś musiał kupić jeszcze nowy zasilacz... Wiem, ze to praktycznie nowy komputer, ale zeby nic nie bylo wąskim gardłem, trzeba wymienic te rzeczy. Ewentualnie jeszcze powinienes miec 512 MB RAM.

 

Zeby sprawdzic ceny ty czesci wystarczy, ze klikniesz w linki - czy to bedziesz mogł zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz wywalać kasy to ja bym proponował coś takiego:

 

Amd Duron 1,8 Ghz - 170zł

Płyta główna - Abit NF7 Rev 2.0 -210zł

256 ram - 80zł

 

 

Jeżeli nie chcesz takiej płyty głównej to weź sobie tańszą (ale gorszą) ESC K7S5A Pro - jej koszt to 99zł ...nówka

 

Jęzeli nie chcesz takiego procesora drogiego, to wez kup używanego Athlona 1 Ghz albo 1,2 Ghz powinieneś go kupić za jakies 100zł.

 

Na tą płyte ECS-a wejdą twoje stare ramy. Więc jakbyś brał

 

Athlon 1,2 Ghz - 100zł

ECS K7S5A Pro - 99zł

 

czyliz za 199zł złożysz kompa, a reszta sprzętu będzie działać. Nie jestem pewnien tylko czy ta karta Voodo będzie dziłać bo ona jest na PCI ... lepiej sobie kup jakieś GeForce 2 Mx za 60zł... za 260zł z kartą graficzną będziesz miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz naprawde niskimi kosztami blagaz to : 1 dokup ramu tak to 384 mb, 2 dysk wiadomo :) winda xp - 1gb czyli zostaje ci 3 :( wymiana jakas 40 ,3 zmien zworke na plycie gluwnej na 100 mhz ( tak jak bys mial pentiuma a nie salcesona ) , zmien chlodzenie i ci winda xp bedzie smigac ... jako tako :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz tak nowa płyta gł na socket A (na ddr i sdramy bo liczy się kasa więc ecs lub shutlle ak 32a) do tego jakieś drugie 256 MB sdr-ów , większy dysk (karta muzyczna może zostać ) no i proc jakiś duron/athlon. Inny zestaw to płyta którą masz + jakikolwiek celek/PIII pow 600 mhz i potem oc do tego drugie 256 sdr i większy twardy dysk. Karta graficzna jest chyba na agp :>? Jak chcesz możesz ją wymienić ale, i tak raczej do grania to ten sprzęt nie będzie słóżył ( nawet przy zmienionej karcie graficznej na tego mx-a). Z tego co widze bardziej Ci zalerzy na pracy w systemie a ta karta którą masz wystarczy do tego. Zapomniałem najtaniej dołożyć 256 MB pamięci + podkręcenie tego proca co masz + kupno większego dysku. Wybór zalerzy od ciebie najdroższy chyba jest 1 (i trochę bardziej na przyszłość), 2 jest tańszy, 3 najtańszy ;)

Pozdr

A co do po nie których ktoś się pyta to możecie troszkę przystopować ......

Edytowane przez Domik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym zmienił płytę główną, na jakiegoś starutkiego abita, zakupiłbym 256 mb ramu. i kupił jakiś porządny dysk twardy. Noi pobawił się w o/c. W prawdzie o graniu nie ma mowy, ale winda powinna chodzić znośnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fipa15:

Wiesz co gościu...

Nie powinienem nawet komentować Twojego ostatniego postu.

Widocznie masz problem jakiś z normalnym rozumowaniem...

A Twoja ironia jest bardzo płytka.

 

kończąc - o lenistwo mnie nie masz nawet prawa posądzać bo mnie nie znasz chłopcze. Ja poprostu szukam podopowiedzi czy i ewentualnie jak można zgrać starsze podzespoły z nowszymi (bo na tym sie nie znam) - a tego w CENNIKU W SKLEPIE mi raczej nie napiszą , wiec po co BZDURY KLEPIESZ !!

Mam nadzieje że juz wiecej komentowac nie bedziesz bo nawet nie bede tego czytal. PA

 

 

A PRZY OKAZJI:

Jakoś prawie cała reszta nie odpisuje takich BZDUR i ma dużo więcej kultury niż Ty. No ale cóż są ludzie i ...

 

DZIEKI WSZYSTKIM ZA SZCZERE KOMENTARZE I CHĘĆ POMOCY.

Edytowane przez blaqaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odpowiem chociaz tez jestem nowy, ale czytam forum od lat, tak wiec ludzie maja dosyc gości kturzy dolaczyli pare dni temu, bez podstawowej wiedzy na temat sprzetu, to nie jest forum dla tych ( przynajmniej tak mi sie wydaje ) którzy sie zarejstrowali tylko po to by zadawac pytania co kupic. Ty powinieneś czegoś najpierw dowiedzieć na temat swojego komputera, poczytać co można zmienić, to nie jest takie trudne uwież mi, oczywiście powinieneś sie spodziewać odpowiedzi typu - "cennik" i powinieneś sie spodziewać że wszyscy ci zaczną odpowiadać żebyś kupił najlepiej wszystko bo w to co masz nie warto inwestować nawet grosza przy cennach tańszych cześć np: duron toż to smiech, tak wiec pomyśl zanim zadasz pytanko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Ja poprostu szukam podopowiedzi czy i ewentualnie jak można zgrać starsze podzespoły z nowszymi (bo na tym sie nie znam) - a tego w CENNIKU W SKLEPIE mi raczej nie napiszą , wiec po co BZDURY KLEPIESZ !!

(...)

aaa... a nie pomyslales zeby jednak sie dokladniej wypowiedziec o jaka pomoc ci chodzi na pocztku? bo nie powiedziales do konca jakiej porady potrzebujesz a teraz opierniczasz ludzi ktorzy starali sie ci pomoc... nieladnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej plycie glownej :| Pomysl zanim napiszesz...

1412962[/snapback]

gniazdo procesora Socket A

obsługiwane typy procesorów Athlon

Athlon XP

Duron

Sempron A

 

chipset Via KT600

magistrala

FSB 266 MHz

333 MHz

400 MHz

 

typ obsługiwanej pamięci DDR PC-266

DDR PC-333

DDR PC-400 ECC

 

Ale o co Ci chodziło z tą płytą?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor AMD Sempron 2200+ BOX 229.00 zł

Płyta główna Microstar KT880 Delta-FSR Via KT880 227.00 zł

Pamięć RAM DDR 512MB PC-400 OEM CL 2.5 160.00 zł

Karta graficzna Radeon 9550 HiS 128 MB DDR DVI + TV (128-bit) 239.00zł

Dysk twardy Samsung SpinPoint 80 GB SP0802N (7200) ATA/133 235.00zł

Razem: 1090.00 zł

 

Ceny z komputronik.pl pewnie znajdziesz tańsze.

Przy zmianie sprzętu pamiętaj o zmianie obudowy i zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...