Skocz do zawartości
steryd123

jaki hdd segate czy wd?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym Ci zaproponował właśnie tego WD z 8MB cache'u. :)

nie jestem zbytnio zaawansowanym uczestnikiem co daje ta wieksza ilosc cacheu czy to przysspiesza dysk czy moze dysk jest bardziej stabilny (przy przegrywaniu mozna robic cos jeszcze np sluchac muzy co to wlasciwie daje i czy warto dawac te 80 pln wiecej niz za segate?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

well o ile sie nie myle to ten dysk jest 7200 rpms, czyli troche ciepla generuje, ale jak nie bedzie przytulal sie do innego dysku to powinno byc ok.

bo kompel ma baraka i tez przeciez 7200 rpms i jest tak goracy ten dysk jak chodzi ze zamontowal sobie do jego chlodzenia cooler od pentium 4 :) teraz ma dopiero normalna temperature chcailbym wiedziec czy ten tez az tak sie grzeje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja równiesh jestem posiadaczem Baracudy IV i jestem z niego zadowolony, co prawda w moim kompie nie jest on demonem szybkości no ale reszta sprzętu troche go spowalnia (config poniżej)

ciesze sie ze polecacie rownierz 2 opcje czyli barake ale musicie mnie uswiadomic czemu wlasnie ona a nie wd na razie wiem tyle ze wd ma 4 razy wiecej cache i ten cache jest podobno to cos takiego jak ram w kompie wiec jakie sa zalety tego 2 wyboru?

chcialbym uzyskac informacje zeby pozadnie wydac szmal a nie na cos czego bede zalowal wiec prosze jesli to mozliwe o odpowiedzi z uzasadnieniem please!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od niedawna WD 120GB 8Mb Cach i jest super, polecam

to chyba jednak wybire tego wd z 8 mb cache dzieki. tylko mam pytanie czy on sie aby przypadkiem nie grzeje za mocno ?
Od 24 godzin jestem posiadaczem WD400JB. Jest ciepły, ale nie gorący.

System chodzi leciutko i nie tnie się przy przełączaniu zadań na wysokim obciążeniu jak na starym seagate 5400. Cache może dać Ci mniejszy czas reakcji np. przy przechodzeniu przez ten sam katalog pare razy, odczyt/zapis małych plików, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli reasumujac co do wd-ka jest on szybki ,"stabilny " mimo wzrostu obciazenia(nie tnie sie ),to zalety a wady to troche wyzsza cena i to ze jest glosniejszy , chcailbym mimo wszystko zeby ktos tak tez opisal mi segate bo chcialbym moc wybrac midzy czyms a czyms , bo jak narazie wiecej faktow przytoczyli mi wlasciciele wd-kow , prosilbym rownierz o fakty dotyczace segatow , z tego co zaslyszalem dyski wd szybko moga pasc nie wiem czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Segate jest stabilny i trwały. Na moim kompie jest troche za wolny (nie wiem czy to wina conigu czy tylko dysku). Co do głośności to jest on niesłyszalny, gdy przyłożysz ucho do samego dysku to usłyszysz lekki szum, pod warunkiem że akurat będzie wczytywał dane, w innym przypadku nie słychać nic (jak go kupiłem to myślałem że jest zepsuty tak zaskoczyła mnie cisza). Co do temperatury to jest ona zbyt duża, ja utrzymuje dysk w ryzach dzięki wentylowanej kieszeni, ale bez żadnego nawiewu dysk może się przegrzewać (mały wiatraczek wystarczy).

Wg mnie dysk jest wart zakupu, przy obecnym stanie cenowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swojego jush jakiś czas i nie miałem z nim żadnych problemów, ale na forum było kilka postów gości którym sypneły się te dyski ale możę to była jakaś wadliwa seria ?!

Jeśli dobrze pamiętam to jedynie WD ma 3 letną gwarancje jeszcze, ale nie jestem w 100% pewności, może coś mi się pomyliło

 

P.S WD raczej szybko nie padają mam dwa dyski które mają po ponad pięć lat jak dobrze pamiętam i jeszcze działają bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz WD800JB , mam takie 2 są zajebiste :). Miałem juz kilka "sigejtów" w tym 80 wszystke sie poszły sie je!#$@ !!!:evil: Rozj!#@#$ się!!!:evil: Pewnie przez to zę chodzą przktycznie cały czas 8) . Wiem jedno "sigejta" juz nigdy nie kupie , tak samo jak IBMa , też sie strasznie sypie, syf, syf, syf. :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecam WD. Mam od blisko dwóch lat Caviara z 2mb cachu i jest extra. Szybki i wogóle ;]. No i WD to jest firma. Co prawda seagate jest też dobry, ale WD jest lepszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba dyski sa dobre , i z obu bedziesz zadowolony . Nie sadze tez zeby roznica w wydajnosci byla jakas ogromna i odczuwalna dla normalnego uzytkownika . Atutem BIV jesy to ze jest minimalnie cichszy , tak samp jak WD minimalnie szybszy . Jezeli chodzi o temp to z tego co wiem WD nie ma odczytu ze Smarta , ale jak mierzyli na Benchmark.pl temeratura byla taka sama jak na Barracudzie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zobaczylem ze matrox ma dyski z ata133 chcialem sie zapytac czy to przypadkiem one nie sa najszybsze?moze je najlepiej kupic no i w koncu w nowej technologii sa zrobione. czy ktos czytal cos na ich temat lub widzial testy w stosunku do wd-ka i baraki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zobaczylem ze matrox ma dyski z ata133 chcialem sie zapytac czy to przypadkiem one nie sa najszybsze?moze je najlepiej kupic no i w koncu w nowej technologii sa zrobione. czy ktos czytal cos na ich temat lub widzial testy w stosunku do wd-ka i baraki?

Obecnie najszybszymi dyskami w kategori 7.200obr ATA są ciągle Caviary seria 7200obr JB z 8MB cache.

 

Są niestety lekko głośniejsze od Barracud 4 ale sporo szybsze.

 

Bierz tego Caviara , ja też go sobie kupuje :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym sie bal Westernow Digitali

jak dla mnie to jest slaba firma tak mi sie utrwalilo ze robia slabe dyski ktore padasly kolegom bez powodow a segate to mialem od modeloo 130Mb teraz mam jakiegos 10Gb 5400i od 3 lat mimo bardzo weielu upadkow z 1.5m nadal chodzi kilkoo sasiadom dalem barki IV i po 2 latach no problemo szybki jak cholera (z dobrym kontrolerem !! ;D) inny kolega specjalnie pozamienial dyski i ma teraz 2xBaracuda IV 80GB i jakos mu sie nie spalaja od dawna wiadomo ze potrzeba jakiejs wentylacji w budzie przeciesz wszystko tak sie grzeje i jak jest za goraco to elektronika wysiada

jestem ciekaw ile taki wd wytrzyma czasu przy pracy 24h/dobe moze rok ale nie wiecej i wkrutce czuje ze na te dyski nei bedzie gwary 3lat a segaty i tak przetrwaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem taki dylemat ostatnio . i wybralem Seagatea .

Glowna przyczyna byl fakt ze komp mi robi za odwarzac do filmow DVD i Divx , jest wyciszony i chcialem zeby dysk tego nie zaklucal . Pozatym BIV chlodze sobie coolerkiem na wszelki wypadek , dysk pracuje praktycznie 24h na dobe i jak narazie najmniejszego zgrzytu nie odnotowano . Jezeli chodzi o wydajnosc jest naprawde szybkim dyskiem ,tyle ze jak zainstalujesz monitor antywirusowy , Norton Protected files i inne programiki to kazdy zwolni .

Obecnie WD jest chyba najlepszym wyborem , tyle ze ja od zawsze mam Seagate i sie jeszcze nie przejechalem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...