Skocz do zawartości
crazyPL

Ap A Antena Kierunkowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zastanawiam sie aktualnie nad zakupem acces pointa (jakis nie drogi w standardzie 802.11b) i mam pare pytan. Obecnie siec składa sie z lanu przewodowego (zakres ip wew to 192.168.1.xxx) oraz komputera ktory przesyła sygnał za pomocą karty wi-fi do drugiego kompa. W obu kartach wi-fi zastosowałem anteny kierunkowe, jednakze wymagana praca kompa który posiada dostep do sieci lan po kabelku i do kompa bezprzewodowo jest nieco uciążliwa. Postanowiłem zatem zakupic acces point, jednak (moim zdaniem) jest mały problemik. W w modelach które ogladałem zastosowane sa 2 antenki a chce podłaczyc 1 antene kierunkowa. Pytanie jest nastepujace:

1. czy kazda z anten w acces point (2 sa) odpowiada za odbieranie/wysyłanie danych czy tez jest to rozdzielone (1 antenka wysyłka a druga odbiera)

2. czy jest mozliwośc ustawienia tak acces pointa żeby kompy z lanu na kabelku widziały kompa z sieci bezprzewodowej (ten sam zakres IP)

3. jaki acces point mozecie polecic - taki abym mógł podłaczyc antenke kierunkowa oraz nie drogi w standardzie 802.11b (jak bedzie miał wbudowanego swicha to bedzie jeszcze lepiej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. obie działają tak samo, można ustawić to w konfigu samego AP

2. AP dla lanu jest "przezroczysty", tzn łączysz sie z kompem za AP tak samo jak po zwykłym kablu

3. ovislink 1120AP ma jedną antenkę ;) i 2xRJ45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. NIE - obie nadaja i odbieraja jednoczesnie, np 2 kierunkowe skierowane w 2 rozne strony

2. Oczywiscie WiFi dziala dokladnie na tej samej zasadzie co LAN, tylko ustawic ta sama klase IP

3. Albo Planet WAP-1966 standard b+ czyli 22Mbit/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. NIE - obie nadaja i odbieraja jednoczesnie, np 2 kierunkowe skierowane w 2 rozne strony

1414699[/snapback]

do tej pory nie spotkalem ap ktory mialby inne tryby pracy anten niz: left, right, diversity, czyli albo lewa, albo prawa, albo jedna z dwoch ktora ma mocniejszy sygnal.

Praca na obu naraz skierowanych w rozne strony jest w takim przypadku niemozliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...