Skocz do zawartości
berkut

Prawo Jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez tak słyszałem jak FastlY ale wszedłem na paszport na egzamin bo dowód zostawiłem z roztargnienia w samochodzie;)

Jest coś takiego że jak rok po ukończeniu 18 nie wyrobi sie dowodu to jest jakaś kara? Kolege tak straszyli ..

Edytowane przez hinco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest coś takiego że jak rok po ukończeniu 18 nie wyrobi sie dowodu to jest jakaś kara? Kolege tak straszyli ..

Z tego co wiem to masz kilka miesięcy na wyrobienie dowodu, a nie rok ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest coś takiego że jak rok po ukończeniu 18 nie wyrobi sie dowodu to jest jakaś kara? Kolege tak straszyli ..

Z tego co wiem to masz kilka miesięcy na wyrobienie dowodu, a nie rok ;]

 

osobiscie wyrabialem dowod po okolo 16 miesiacach od daty urodzin i kary zadnej nie mialem, a takowa jest jak dobrze pamietam po 24 miesiacach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez tak słyszałem jak FastlY ale wszedłem na paszport na egzamin bo dowód zostawiłem z roztargnienia w samochodzie;)

Jest coś takiego że jak rok po ukończeniu 18 nie wyrobi sie dowodu to jest jakaś kara? Kolege tak straszyli ..

testowalem prawie 2 lata ich :P zadnej kary nie bylo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie...

 

Jaka jest kara za jeżdżenie pojazdem bez prawa jazdy. Tzn. prawo jazdy zdane, ale np. drugiego dnia już samochodem będę jechał. Chwycenie przez policje na kontrole praktycznie zerowe, ale wiadomo. Fart...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz to nawet mozesz jezdzic 24h dziennie ,czyli w 1.5 dnia sie wyrobisz

 

jakies niby ustawy sa, ze w kazdym kolejnym tygodniu nauki mozna jezdzic okreslona liczbe godzn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Wychodzi 60 godzin...

 

EDIT: 30 :damage_wall: Nie ma to jak późna pora...

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie...

 

Jaka jest kara za jeżdżenie pojazdem bez prawa jazdy. Tzn. prawo jazdy zdane, ale np. drugiego dnia już samochodem będę jechał. Chwycenie przez policje na kontrole praktycznie zerowe, ale wiadomo. Fart...

w teorii kara za brak dokumentow :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie...

 

Jaka jest kara za jeżdżenie pojazdem bez prawa jazdy. Tzn. prawo jazdy zdane, ale np. drugiego dnia już samochodem będę jechał. Chwycenie przez policje na kontrole praktycznie zerowe, ale wiadomo. Fart...

Kiedyś było to traktowane jako wykroczenie, teraz jako przestępstwo (tak jest w praktyce jak w teorii to się nie orientuje) więc nawet jeśli zdałeś ale jeszcze nie masz wydanego to możesz go nawet nie zobaczyć bo jeśli jeszcze nie posiadasz prawa jazdy, a złapię cię policja to dostajesz odroczenie na rok lub więcej... Chyba, że twoje prawko jest już wyrobione i widnieje w rejestrze policji wtedy tak jak Pageup pisze mandacik za brak dokumentów, ale po 2 dniach od zdania bym na to nie liczył...

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie...

 

Jaka jest kara za jeżdżenie pojazdem bez prawa jazdy. Tzn. prawo jazdy zdane, ale np. drugiego dnia już samochodem będę jechał. Chwycenie przez policje na kontrole praktycznie zerowe, ale wiadomo. Fart...

Znajomy miał taki niefart i mandacik 50 zł i kazali donieść prawko na komisariat do 7 dni, inaczej sprawa zrobiłaby sie nieprzyjemna..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś było to traktowane jako wykroczenie, teraz jako przestępstwo (tak jest w praktyce jak w teorii to się nie orientuje) więc nawet jeśli zdałeś ale jeszcze nie masz wydanego to możesz go nawet nie zobaczyć bo jeśli jeszcze nie posiadasz prawa jazdy, a złapię cię policja to dostajesz odroczenie na rok lub więcej...

Ciekawe jest to co piszesz, bo odroczenia to już chyba nie ma od dłuższego czasu. Nie wiem od jak dawna, ale miałem okazje się przekonać na samym początku 2005, że jest to koszt 400 ziko. Co ciekawe w tym samym roku kumpel płacił już 500, ale żadnego odroczenia nikt nie miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest to co piszesz, bo odroczenia to już chyba nie ma od dłuższego czasu. Nie wiem od jak dawna, ale miałem okazje się przekonać na samym początku 2005, że jest to koszt 400 ziko. Co ciekawe w tym samym roku kumpel płacił już 500, ale żadnego odroczenia nikt nie miał.

Hmmm całkiem możliwe, że się myle... czyli jak by mnie złapali bez prawka tuż przed 8nastką to bez problemu mogę zdawać w wieku 18 lat? W sumie dziwne bo odroczenie powiedzmy na 2 lata było by większa kara niż 400zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie dziwne bo odroczenie powiedzmy na 2 lata było by większa kara niż 400zł...

No nie wiem, znam złomarza który co 2-3 dni jeździ tirem do huty w Krakowi (50km A4 i innymi) raz go na początku złapali jakos sie wywinął i już tak jeździ bez świstka ~15 lat. Więc 400 zł byłoby dla niego gorsze od odroczenia z którego nic soie nie zrobi ; ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm całkiem możliwe, że się myle... czyli jak by mnie złapali bez prawka tuż przed 8nastką to bez problemu mogę zdawać w wieku 18 lat? W sumie dziwne bo odroczenie powiedzmy na 2 lata było by większa kara niż 400zł...

Na to wychodzi. Mogłem zdawać bez problemu, kolega o którym pisałem również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie...

 

Jaka jest kara za jeżdżenie pojazdem bez prawa jazdy. Tzn. prawo jazdy zdane, ale np. drugiego dnia już samochodem będę jechał. Chwycenie przez policje na kontrole praktycznie zerowe, ale wiadomo. Fart...

dostajesz 500zl i musisz zawolac kogos z prawkiem kto zabierze fure zeby nie odcholowali ;)

jak bys mial jakiekolwiek prawko na traktor czy cos ;) to bys dostal 300zl

tak przynajmniej mowil pan wladza u Wojciechowskiej w automaniaku ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostajesz 500zl i musisz zawolac kogos z prawkiem kto zabierze fure zeby nie odcholowali ;)

jak bys mial jakiekolwiek prawko na traktor czy cos ;) to bys dostal 300zl

tak przynajmniej mowil pan wladza u Wojciechowskiej w automaniaku ;)

To jakiś ten pan władza podrobiony, bo jak byś miał prawko na traktor to automatycznie byś miał prawko na samochód bo ta sama kategoria jest ;)

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Kategoria T - traktory z dwoma lub wiecej przyczepami. Kategoria B - osobowki, osobowki z przyczepka lekka (~750kg) minibusy do 9 osob razem z kierowca, traktory bez przyczepy... Czy jakos tak bo nie chce mi sie szukac :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kategorii T to nie wiem ale B się zgadza, można się lansować traktorem bez przyczepy :lol:

 

Dokładniej to:

1. pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu lub motocykla

2. pojazdem, o którym mowa w lit. a, z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 t

3. ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym

 

Szto eta pojazd wolnobieżny? Kombajn? ;)

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...