Skocz do zawartości
berkut

Prawo Jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze jedno pytanie, mój kumpel rozpoczął kurs,

wyjeździł ~10h, chciał aby mu kobieta (szefowa tego osrodka) ustaliła egzamin, powiedziała że mu nie ustali bo musi wyjeździć całe 30h, no ok, wyjeździ te 30h, ale później musi czekać ~1miesiąc, na egzamin minimum, i teraz pytanie, czy ta kobieta wali scieme, tylko po to, żeby on później dokupił godziny, bo po miesiącu przerwy ciężko od razu zdać egzamin, czy tak jest w przepisach, że musi wyjeździć całe 30h i dopiero wtedy może mieć ustalany egzamin ?

Nie wali ściemy, musi wszystko wyjeździć, przynajmniej na papierze, a czy ost godzine jazdy bedzie miał w przed dzień egzaminu(jak ja) to już wola instruktora i jakości szkoły ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze nie kazdy mial tak ugodowy osrodek szkolenia kierowcow jak ja. Mnie koles wystawil ten papier przy 18h i potem mialem 12h na wyjezdzenie do momentu egzaminu :) Ostatnie jazdy mialem na dzien przed! Ogolnie osrodek w ktorym jezdzilem ewidetnie nastawial na to aby zdac! a nie zarobic extra kase za dodatkowe jazdy.

Polecam LIDER z Poznania :)

 

p.s. choc papier wg prawa moze osrodek wystawic dopiero po 30h jazdy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też był luz, ostatnia godzina w środe, w piątek egzamin (w czwartek zdawanie z woku w szkolie ;] na 4 się pochwale :P )

Egzamin mi ustalił przy ~20h tak chciałem, po 15h powiedział mi, że jak nie zdam wew. z teorii to mi jazd nie ustali. No ale kumpel widze, że źle trafił. Tak więc na bank wyda więcej bo te jazdy dodatkowe, pewnie z 4-5h weźmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym jak ci nie wystawia papiera wcczesniej to czekasz na egzam 1miecha przynajmniej to dodatkowe jazdy koniecznosc czyli osrodek to banda ........ porpostu chca dodatkowe jazdy zebys wykupil (ja dosyc szybko ustalilem egzamin tez cos kolo 15 godzin), a potem przed egzaminem mialem przez 4 dni po 2godziny jazd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie chce teraz robic prawko kat.A

Kat.B mam od kilku miesiecy. Czy na egzaminie teoretycznym bede mial pytania z Kat.A czy A+B ??

Dodam tylko ze w ksiazce z pytaniami na A jest tylko 60pytan ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, mój kumpel rozpoczął kurs,

wyjeździł ~10h, chciał aby mu kobieta (szefowa tego osrodka) ustaliła egzamin, powiedziała że mu nie ustali bo musi wyjeździć całe 30h, no ok, wyjeździ te 30h, ale później musi czekać ~1miesiąc, na egzamin minimum, i teraz pytanie, czy ta kobieta wali scieme, tylko po to, żeby on później dokupił godziny, bo po miesiącu przerwy ciężko od razu zdać egzamin, czy tak jest w przepisach, że musi wyjeździć całe 30h i dopiero wtedy może mieć ustalany egzamin ?

Nikt Cie nie przyjmie w ORD'zie jeśli nie będziesz miał papierów że wyjeździłeś godziny i skończyłeś kurs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak sie dogadałem z moim instruktorem, ze po wyjezdzeniu 10-15h zapisał mnie juz na egzamin, przed egzaminem mialem jeszcze kilka jazd (razem ok20h) i na świeżo zdałem za pierwszym razem.

 

Kwestia tego, czy instruktor bedzie chcial wypelnic troszke wczesniej papiery, ze tak powiem 'na wyrost'. Male szkoly jazdy raczej pojda Ci na reke, wieksze niekoniecznie, bo beda sie bac, ze sie pogubią w tym wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja już odebrałem i jestem szczęśliwym posiadaczem...

 

Odebranie prawa jazdy zajęło mi całe 5 minut. Zapłaciłem gotówką w kasie 71 zł, poszedłem z tym kwitkiem do okienka, dałem dowód wpłaty i dowód osobisty i w ciągu 3 minut pan mi przyniósł prawo jazdy.

 

Koniec.

 

Cudownie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie chce teraz robic prawko kat.A

Kat.B mam od kilku miesiecy. Czy na egzaminie teoretycznym bede mial pytania z Kat.A czy A+B ??

Dodam tylko ze w ksiazce z pytaniami na A jest tylko 60pytan ...

A+B ale przeciez to nie jest problem skoro masz juz B to wszystko umiesz :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okeej. Zniesmaczony 2 miesiecznymi terminami oczekiwania na egzamin...

Postanowiłem wykorzystać swój wyjazd wakacyjny na zrobienie prawa jazdy.

Przeczytałem wiele stron, ale za bardzo nie ma tam nic dokładnie wyjaśnione. Z tego co wiem to:

- egzamin składa się z teorii i praktyki ( na własnym aucie, czyli będę musiał go wynająć)

- prawo jazdy w Polsce jest ważne.

Tylko jeszcze interesuje mnie sprawa dokumentów. Posiadam wize turystyczną. Czy można na nią dostać prawo jazdy? Jakie jeszcze papiery będę potrzebował?

 

W czasie googlowania znalazłem to ;]

http://www.filmiki.jeja.pl/231,Prawo,jazdy,w,USA.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okeej. Zniesmaczony 2 miesiecznymi terminami oczekiwania na egzamin...

Postanowiłem wykorzystać swój wyjazd wakacyjny na zrobienie prawa jazdy.

Przeczytałem wiele stron, ale za bardzo nie ma tam nic dokładnie wyjaśnione. Z tego co wiem to:

- egzamin składa się z teorii i praktyki ( na własnym aucie, czyli będę musiał go wynająć)

- prawo jazdy w Polsce jest ważne.

Tylko jeszcze interesuje mnie sprawa dokumentów. Posiadam wize turystyczną. Czy można na nią dostać prawo jazdy? Jakie jeszcze papiery będę potrzebował?

 

W czasie googlowania znalazłem to ;]

http://www.filmiki.jeja.pl/231,Prawo,jazdy,w,USA.html

 

Rozumiem, ze chcesz zrobic sobie prawko w USA ?? Niestety bedac tam na wizie turystyczniej nie masz prawa wyrobienia tego dokumentu. Poniewaz do wyrobienia jest potrzebny numer SSN (social security number) bez, ktorego ani rusz. A mozna go wyrobic jedynie bedac na wizie z pozwoleniem na prace, ew. posiadac green card. Bez tego numeru w stanach jestes nikim nawet John Doe.

Druga sprawa to dowod bycia rezydentem stanu, w ktorym wyrabiasz DL. Czyli trzeba pokazac jakies rachunki, ktore sa na Ciebie z adresem zamieszkania. Moze to byc wyciag z banku, ostatni paycheck, czy tak Ja pokazalem kwit z biura SSN, ktore przyslalo mi numer.

Do tego jeszcze potwierdzenie tozsamosci czyli paszport z wiza.

No i ostatnia sprawa to dowod legalnego pobytu w stanach, co i jak znajdziesz na stronie DMV to akurat ze stanu Wisconsin.

 

Aha i jesli masz mniej niz 18 lat to musisz miec kwitek ze szkoly jazdy o tym, ze pomyslenie przeszedles kurs i wtedy mozesz zapisac sie na egzamin teoretyczny. Jesli jestes powyzej tego wieku to mozesz zapisac sie odrazu, pewnie w tym samym dniu bedziesz mogl zdawac egzamin teoretyczny, ktory jest naprawde bardzo prosty.

 

Mi wyrobienie zajelo dwa tygodnie z czego musialem odczekac minimum tydzien aby moc zdawac jazde po otrzymaniu instruction permit, drugi

tydzien to czekanie na jazde B)

 

edit2:

 

Hawaii DMV

 

ps. DL w Polsce jest niewazne, choc wiekszosc policjantow o tym nie wie i popsortu strzela karpia widzac cos takiego. Wtedy zazwyczaj puszczja z ostrzezeniem i obywa sie bez mandaciku ;)

Edytowane przez Shantillas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan to Hawaje.

 

No dobra, to sobie nie zrobie prawka. Jade w sumie tam na 3 tygodnie. Ale to kursowanie miedzy miasta, a na stale (10 dni) będę dopiero na Hawajach. No to lipa ;]

Edytowane przez poca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan to Hawaje.

 

No dobra, to sobie nie zrobie prawka. Jade w sumie tam na 3 tygodnie. Ale to kursowanie miedzy miasta, a na stale (10 dni) będę dopiero na Hawajach. No to lipa ;]

Znajomi swego czasu jezdzili na legitymacji studenckiej :lol2: Ja zanim wyrobilem DL jezdzilem na dowodzie, nawet znajomy dealer samochodw mowil, ze tak bedzie najbezpieczniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tylko zostaje życzyć powodzenia :)

Się porobiło z tym oczekiwaniem... Ciekawe ile ja będę musiał czekać (Koszaliński ZORD). W poniedziałek najprawdopodobniej idę się zapisać na egzamin. Fajnie by było jakbym nie musiał czekać więcej niż jeden raz... :wink: ach te marzenia :lol: :wink:

 

@zavader gratki dla Ciebie :) Nawet nie masz pojęcia jak bardzo chciałbym być na Twoim miejscu:D

Edytowane przez ziomalek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynam kursy na prawko 17 sierpnia. Kursy u sąsiada, w OSK "AS & VS" w Poznaniu. Jako że pomagałem budować ten OSK to mam pare groszy zniżki ;] Ide tam, bo znam prowadzącego, bo 100% uczących sie tam zdało za pierwszym razem, bo blisko. Ten miły pan pracował wcześniej w Polskim Związku Motorowym a od jakiegoś czasu ma własną szkołe. Jestem ciekaw jak będzie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz samego zdania egzaminu najgorsze jest potem oczekiwanie na wydanie dokumentu, bo niby prawko zdałeś a nie możesz jeździć to jest najbardziej bolesne, ale jak już prawko jest to nie pozostaje nic, tylko jeździć non stop :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że się nie ma czym / nie stać kogoś...

 

Ja się przymierzam teraz do jakiejś używanej Corsy, tudzież innego małego taniego samochodu - a potem to już będzie z górki - WV Jetta, albo Honda CR-V ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zostało jeszcze 16 dni czekania na zapis na kurs. Gdyby nie szkoła, gdyby nie obóż to już bym jeździł (lekcja only)

 

Najgorsze będzie jednak to, żę zrobię sobie cały kurs, wyjeżdzę godziny i z 3 tygodnie będę siedział na tyłku i czekał na egzamin... Jakie trzy... po trzech to ja się pójde zapisać, a kiedy termin krzykną to już będzie osobna kwestia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdałem teorie 9 maja i od razu zapisałem się na praktykę, termin jaki dostałem to 29 czerwca :mur: czyli jutro :D .A zdaje w warszawie na odlewniczej. Siostra zapisała się też niedawno tylko ze na powstańców, tam oczekiwanie na egz praktyczny trwa ok 1.5 miecha więc podobny syf jak i u mnie. Generalnie to życzę wszystkim zdającym powodzenia i oby nikt nie musiał poprawiać bo to w tej chwili poprawka dla zdającego jest koszmarem, 1.5-2 miesiąca czekania dobija niesamowicie i ja właściwie to nie wyobrażam sobie abym jutro nie zdał chodź będę podchodził po raz pierwszy, no ale jak będzie tak będzie chodź ta myśl o kolejnych ew 2 miesiącach powoduje dodatkowy stres :-|

 

Słyszał ktoś o kolejnym wordzie który ma być w warszawie ? podobno ma taki powstać gdzieś na woli.

 

[uPDATE]

 

A więc po godzinie czekania aż mnie wylosują przystąpiłem do egzaminu. Plac manewrowy bez problemów, na mieście parkowanie równoległe i zawracanie z wykorzystaniem infrastruORT: ORT: ORT: ktury, egzaminator ok 60-tki był bardzo konkretny i bardzo wyraźnie wydawał komendy, po około 40 minutach powrót do ośrodka i ta cudowna muzyka dla moich uszu "Egzamin zaliczam jako prawidłowy proszę zgłosić się za miesiąc po odbiór prawa jazdy" :D :D :D aha na spotkaniu grupowym przed egzaminem zostało zaznaczone że egzaminatorzy będą wydawali komendy zgodnie z przepisami ruchu drogowego a więc "pułapki" nie wchodziły w grę.

Edytowane przez megagames

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ja sie ciesze ze mieszkam w malym miasteczku. jest kilka OSK ale przewaznie wszyscy ida na reke kursanta.

 

idziesz na kurs --> siedzisz 20h na teorii --> teoretycznie zdajesz egzamin w OSK (to taka formalnosc by zaczac jazdy, kazdy to olewa ale sie zdaje zeby nie bylo) --> jezdzisz 30h (a w miedzyczasie zapisujesz sie na egzamin) --> word (teoria+praktyka) ---> odbierasz prawko i lejesz wiadrami paliwo.

 

w najlepszym przypadku prawo jazdy mozna zrobic w 2 miesiace bo tyle sie czeka na egzamin... ja zaczalem w lutym a egzamin mialem pod koniec maja.. ciagle mi cos nie pasowalo czy to godziny teorii czy jazd, bylem moze w 10 grupach :P ale zdalem i to sie liczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdałem prawko ( kat.B ) tydzień temu, teraz tylko czekam na wydanie dokumentu :)

W sumie to ten cały kurs zajął mi jakieś 3 miesiące a chyba miesiąc musiałem czekać na egzamin praktyczny, są straszne kolejki - przynajmniej w tym regionie gdzie ja zdawałem. Ciesze sie, że jeszcze zdążyłem się z tym wyrobić przed "rzekomą" zmianą przepisów dla początkujących kierowców.

Edytowane przez sigard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...