Skocz do zawartości
berkut

Prawo Jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

No to z paszportem śmigaj.

 

 

Panowie, czy te nowe zasady już są ustalone i zatwierdzone? Bo jakos tak prócz tego co czytam w Internecie to potwierdzonych info nie ma. Moze te zmiany mieli dopiero "podpisac"? Jezeli tak to nie sadze aby sie szybko z tym uporali. Zwłaszcza, ze przed nami wybry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to z paszportem śmigaj.

Panowie, czy te nowe zasady już są ustalone i zatwierdzone? Bo jakos tak prócz tego co czytam w Internecie to potwierdzonych info nie ma. Moze te zmiany mieli dopiero "podpisac"? Jezeli tak to nie sadze aby sie szybko z tym uporali. Zwłaszcza, ze przed nami wybry...

 

no jakies nowe zasady :blink: he he raczej nie na razie na prawko nic sie nie zmienia jak jakies watpliwosci to pisz a jak sam masz ochote to "1834 rozporzadzenie ministra infrastruktury" i to masz w sprawie szkolenia , egzaminowania i takie tam a dokladniej dzienik ustaw nr 217 strona 14514 tu masz wszytko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja też coś od siebie napisze ;) kurs rozpoczęty w połowie czerwca, początek lipca pierwsze jazdy, ale szło tak jakoś powoli przez prace moją. Po wyjeżdżeniu 16h i zapłaceniu za całość dostałem zaświadczenie i zapisałęm się na egzamin ( początek sierpnia w Gdańsku) termin na samą teorie - 10 września! :/ [zdane z 1 błędem:]] no a jazdy dopiero 10 października:/ popier*****e to jest tyle czekać :/ zostało mi 6h do wyjeżdżenia.

Z jazd to rękaw w sumie bez problemu mi wychodzi patrząc tylko do tyłu, a ćwiczymy na bardzo nierównej nawierzchni, pod górke też jakoś idzie, jazda po mieście - robie błędy, ale jakieś [ciach!]ły w stylu zły tor jazdy, czy za szybkie zjechanie po omijaniu, bądź omijanie bez kierunkowskazów :) ale jest coś co mi prawie wcale nie wychodzi ... parkowanie:/ nie wiem czemu mam z tym takie problemy, najgorsze jest równoległe, jak dostane na egzaminie to na bank nie zdam. I stąd pytanie, ilu z Was musiało tak parkować w czasie egzaminu? ogólnie nie ma zbyt wielu miejs do takiego parkowania, ale i tak się boje tego. Mam nadzieje przez te 6h jeszcze się tego wyuczyć.

Narazie wychodze z założenia że nie ma co się stresować egzaminem, jak zdam to będe happy, i zakładam, że nie zdam, więc w razie czego się nie zawiode :) jedyne co boli że jakby co kolejna stówa w plecy i ponad miech czekania :/

Uff, ale się rozpisałem ;] ale dobrze że jest taki topic :>

Edytowane przez Xaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzccie mi co musze zrobic zeby moc ustalic sobie juz termin zdawania teorii jesli nie wyjezdzilem jeszcze jazd bo wiem ze ludzie tak robia - jak sie pytalem instruktora to jakies sciemy ze nie da sie wiec jak to zrobic ?

 

 

czy majac zdana teorie jako egzamin wewnetrzny mozna zdawac teorie juz jako egzamin normalny - jak to zrobic zeby moc przed wyjezdzeniem wszystkich godzin ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z legalnego punktu widzenia, żeby się dostać na egzamin musisz wyjeździć 30 godzin i dopiero potem składać papiery...

 

Wiem że niedawno było tak, przynajmniej w WORD Tychy, że teoria+praktyka była razem w jednym dniu. Ja zdawałem jeszcze rozłącznie.

 

A u nas warunkiem załatwiania terminu było zdanie wewnętrznego z teorii w ośrodku - bo oni muszą dołączać raport z tego chyba. Załatwiałem gdzieś koło 7 godziny jazd. Czyli nie do końca legalnie ale najlepiej. Ostatnią jazdę miałem dzień przed egzaminem.

 

Znam jeszcze szkoły nauki gdzie teoria jest robiona równolegle z jazdami. Ja miałem najpierw teorię, potem jazdy...

 

Xaz: pogadaj z instruktorem, żebyście poćwiczyli podczas jazdy parkowanie troche intensywniej... Ja na egzaminie miałem prostopadłe tylko. I udało się chyba pierwszy raz bez korekty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jakies nowe zasady he he raczej nie na razie na prawko nic sie nie zmienia jak jakies watpliwosci to pisz a jak sam masz ochote to "1834 rozporzadzenie ministra infrastruktury" i to masz w sprawie szkolenia , egzaminowania i takie tam a dokladniej dzienik ustaw nr 217 strona 14514 tu masz wszytko

Prawko to ja juz mam. Pytalem w trosce o innych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podniosłeś mnie na duchu :D

 

Mam nadzieje że nie będę miał żadnych opóźnień i też będzie to tydzień czasu.

Ja na forach czytalem, ze niektorzy po 3ch tygodniach mieli na tej stronie 'nieprawidlowe dane' itp. a plastik juz na nich czekal do odbioru, wiec ta stronka czesto pokazuje nieprawidlowe informacje, w moim przypadku tez nie pokazywala prawdy. ;]

 

Ja dzisiaj sie zapisałem w WORDzie na egzamin państwowy. Teoria i jazda w tym samym dniu. Termin: 20 grudnia godz. 8 rano :damage_wall: Później sie nie dało?... prawie 3 miechy czekania...

Wow niezle terminy, ja na odlewniczej w Wawie czekalem prawie 2 miechy na praktyke i myslelem, ze to jest duzo. :lol2:

 

Niedawno gadalem z moim znajomym instruktorem i tak sobie rozmawiamy o tych dlugich terminach, bo sie jego kursanci buntuja, kiedys w Wawie byloz 5 osrodkow egzaminacyjnych i terminy po tydzien, gora dwa, ze wzgledu na korupcje, kamerki i inne bajerki poograniczali ich ilosc do granic wytrzymalosci i dlatego teraz sa takie terminy a nie inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej bo czekałem chwile po zapisaniu sie i widziałem jak egzaminator ulał kolesia uwaga uwaga po wyjeździe z bramy ośrodka. Brak włączonych świateł + silnik zdechł na zjeździe w dół (!) i koniec egzaminu. Dwóch innych oblało na łuku z tego co widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na forach czytalem, ze niektorzy po 3ch tygodniach mieli na tej stronie 'nieprawidlowe dane' itp. a plastik juz na nich czekal do odbioru, wiec ta stronka czesto pokazuje nieprawidlowe informacje, w moim przypadku tez nie pokazywala prawdy. ;]

Dlatego będę łaził od czwartku się pytać o plastik do WK choćby nie pisało.

Byle by do piątku odebrać :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej bo czekałem chwile po zapisaniu sie i widziałem jak egzaminator ulał kolesia uwaga uwaga po wyjeździe z bramy ośrodka. Brak włączonych świateł + silnik zdechł na zjeździe w dół (!) i koniec egzaminu. Dwóch innych oblało na łuku z tego co widziałem.

No to sa kardynalne bledy, ja chcialem wyjechac bez swiatel, ale sie opamietalem w ostatniej chwili. :damage_wall:

Duzo os. ma problem z lukiem, przeciez mozna sie tego nauczyc na pamiec metoda 2/3 (180* na 2gim slupku, kolejne 180* na 3cim), wiec, ze metoda na latwizne, ale jak ktos ma duze klopoty z wyczuciem, to jest to 100% skuteczna metoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile czekaliście na odebranie od pojawienia się INFO o przyjęciu papierów na stronce PWPW ?

Ponad 2 tygodnie.;. a zdawalem na odlewniczej.. odbieralem prawko na targowku Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a cóż to za sposoby? ja na swój egzamin czekam 5tyg. a najlepsze jest to ze podchodzę do okienka wolnego (akurat starsza pani była, która robiła stuk---------stuk na klawiaturze) no i ok, powiedziała datę i dalej coś tam robi, miedzy czasie w okienku obok przyszła panna,dała co trzeba i babka z okienka podaje jej datę tydzień wcześniej niż ja o_O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...