Skocz do zawartości
berkut

Prawo Jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

W warszawie jedna z zasad jest jechac jak jada inni... jak bedziesz jechal przepisowo to zaraz Cie policja zlapie i karze dmuchac bo stwierdza ze jestes nietrzezwy. Oprocz tego trzeba miec oczy na okolo glowy bo nigdy nie wiadomo kto co zrobi na drodze. W zeszlym tygodniu bodajrze moj kunpel jechal trasa torunska (dokladnie most grota).. wyprzedzal sobie prawa strona tira (3 pasy sa)... tir nie zauwazyl go w lusterku i zaczepil samochod kolegi ktory sie odbil od jednej barierki.. drugiej i obrocil na srodku trasy. Z samochodu wiele nie zostalo. Otworzyly sie wszystkie poduszki i nikomu nic sie nie stalo.. a autkiem jechaly 3 osoby. Szkoda samochodu bo praktycznie nowy byl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zostało jeszcze 10 dni. W poniedziałek dwie godziny zapoznawcze z zimą i w tygpdniu jeszce się gdzieś wciśnie godzinke.

 

Jednak jeśli byłby nagły przypadek i powiedzmy tata by nie mógł (z nie ważne jakich powodów) to bez zastanowienia biorę kluczyki, dokumenty i w drogę. Ale to musiałby być naprawdę ekstrim. Po prostu ryzyko utraty prawka musiało by być na równi z zagrożeniem płynącym z sytuacji.

Mówię, że bez zastanowienia bo WIEM, że dobrze jeżdzę mimo iż dokumentu jeszcze nie mam.

Jednak tak po prostu wziąć samochód to nowai. Mam jeszcze 10 dni. Po co ryzykować.

 

A jak prawko będę miał w kieszeni -> będę jeździł gdzie tylko będę mógł. Jeśli masz uderzyć w cokolwiek to tak czy siak uderzysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, mam pytanko.

 

Wiece moze co grozi gdy jezdzac nie majac prawka zlapie nas policja na kontrole - pytanie pierwsze. I drugie - Co sie stanie gdy nie majac prawka spowodujemy wypadek? Moja znajoma jechala bez prawka (doslownie wyjechala tylko ze swojej posesji) i pare metrow kolo domu miala wypadek, z jej winy to bylo. Nie mam z nia kontaktu obecnie i jestem ciekaw co z tego wyniknie...

 

 

Pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich świeżych kierowców i wszystkich którzy chcą jeździć bez prawka :

Dajcie sobie siana, i więcej wyobraźni.

Dzisiaj mało co nie wylądowałem w szpitalu, kolega 2 miesiące po prawku jadąc z 5 osobami miał wypadek... wszyscy w szpitalu, droga zablokowana na kilka godzin.

Drugi kolega, bez prawka przypierniczył z most, - straż go wycinała z samochodu.

Tydzień temu, na prostej drodze, BMW z 3 osobami przywaliło w drzewo, kierowca 19 latek i 2 pozostałe osoby śmierć na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety sa ludzie i parapety.. z przewaga tych drugich.

Przed chwila doszly do mnie do roboty najnowsze gazetki w tym jakas motoryzacyjna (auto-swiat bodajrze) i wyczytalem w niej ze od przyszlego roku drozeje kurs jak i egzaminy na prawko jazdy o 30%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie, jak juz ktos jezdzi bez prawka (czego nie polecam) to powinien chociaz trzymac sie przepisow drogowych... Mam kolege, ktory przed egzaminem jakies pol roku jezdzil bez prawka i na dodatek nagminnie lamal przepisy... Zamiast nie rzucac sie jakos w oczy i unikac sytuacji, w ktorych policja moglaby go zatrzymac to ten szalal jakby nie mial nic do stracenia...

Edytowane przez martian1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu, na prostej drodze, BMW z 3 osobami przywaliło w drzewo, kierowca 19 latek i 2 pozostałe osoby śmierć na miejscu.

Bylem swiadkiem tego wypadku...szkoda gadac... 190km/h mowi wszystko...

 

ps. Mieszkam w Słomnikach, dszywala pewnie wiesz gdzie to bo widze ze mieszkasz niedaleko...

Edytowane przez qbaneoplus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem swiadkiem tego wypadku...szkoda gadac... 190km/h mowi wszystko...

 

ps. Mieszkam w Słomnikach, dszywala pewnie wiesz gdzie to bo widze ze mieszkasz niedaleko...

Przerąbane slalomy ;] Często przejeżdzam przez Twoją miejscowość :)

 

Dzisiaj ostatnie trzy lekcje. Jeszcze tydzień...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem swiadkiem tego wypadku...szkoda gadac... 190km/h mowi wszystko...

 

ps. Mieszkam w Słomnikach, dszywala pewnie wiesz gdzie to bo widze ze mieszkasz niedaleko...

No tego się nie spodziewałem.

Napisz coś więcej o tym wypadku, gzie on dokładnie był i jak sie odbył. bo wiem tylko z poczty pantoflowej.

Jasne że wiem gdzie są Słomniki ;)

 

Edit:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,wid,9406907,wiadomosc.html

 

Nie mam słów. Podobno licznik zablokował sie na 180km/h ...

Edytowane przez dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie pytanko.. zapisywal sie ktos ostatnio na egzamin na odlewnicza? jakie sa teraz terminy?

Jakieś 2tyg temu koleżanka się zapisała na 18.12.07 :/ Ja mam lipę, w czasie kursu się przemeldowałem i miałem się już zapisywać. Wszystko co potrzebne było. Nie pomyślałem, że moje papiery w ośrodku są na stary adres.... Trzeba czekać jak lekarz znów postawi pieczątkę. Chyba nici z zapisania się w tym roku:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie pytanko.. zapisywal sie ktos ostatnio na egzamin na odlewnicza? jakie sa teraz terminy?

19 grudnia zdawałem teorię i zdałem :-P

Tego samego dnia zapisałem się na egzamin praktyczny i termin 15 styczeń :mur:

Licząc od 19 pażdziernika (zapis na teorię), na końcowy egzamin muszę czekać trzy miesiące :mur: , mam nadzieję że nie obleję.

 

Wiecie może kiedy ma ruszyć w Wa-wie trzeci ośrodek na Hynka/Radarowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Wiecie może kiedy ma ruszyć w Wa-wie trzeci ośrodek na Hynka/Radarowa?

O_o Mam nadzieje że jak najszybciej, blisko będę miał.

 

EDIT: Neo_x no wiesz, foch :lol:

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 grudnia zdawałem teorię i zdałem :-P

Tego samego dnia zapisałem się na egzamin praktyczny i termin 15 styczeń :mur:

Licząc od 19 pażdziernika (zapis na teorię), na końcowy egzamin muszę czekać trzy miesiące :mur: , mam nadzieję że nie obleję.

 

Wiecie może kiedy ma ruszyć w Wa-wie trzeci ośrodek na Hynka/Radarowa?

Łoo no to faktycznie masakryczne terminy jak ponad rok czekasz na praktykę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łoo no to faktycznie masakryczne terminy jak ponad rok czekasz na praktykę ;)

najlepsze jest to, że teorię zrobiłem w 1 weekend, jazdy wyjeździłem w 3 tygodnie. I wtedy nastąpiło zdeżenie z twardą rzeczywistością. Głowa boli mnie do dzisiaj :wink:

Przepisy o max 30 dniowym (czy jakoś tak) terminie oczeiwania na egzamin, można sobie włożyć w ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najlepiej odstresować się przed egzamem? Tylko nie browar :lol:

 

Bo im bliżej tym bardziej się denerwuje.

I nie - nie mogę iśc do laski, bo jej nie mam :lol: (a to [ciach!]a dziwne :D )

Nie wiem moze łyknij sobie jakas spora dawke lekow uspokajajacych

Ja na egzaminie strasznie sie denerwowałem przez całe 50 minut mi łapy latały i miałem sporo przyspieszone tetno i zdałem a najlepsze jest to ze troche czasu juz mineło i myslisz sobie czym to ja sie denerwowałem? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem moze łyknij sobie jakas spora dawke lekow uspokajajacych

Gdybyś uważnie słuchał na wykładach to wiedziałbyś, że przed zasiednięciem za kierownice nie powinno sie zażywać leków, szczególnie uspakajających :razz: Słyszałem przypadek pewnej kobiety, która chciała właśnie jakos się uspokoić przed egzaminem, najadła się leranium i ostatecznie nie została do niego dopuszczona.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...