Skocz do zawartości
berkut

Prawo Jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

No już raczej nim nie będę jeździł, bo teraz i WORD i szkoły jazdy przesiadają się na Mana TGL, chyba że mówisz o kat. C. Ale ten Star to nic w porównaniu z naczepą, widać, że kolesie pospawali ją sami i pomalowali farbą olejną :lol2: . Teraz i tak masz dobrze, bo na C jeździsz Manostarem, a wcześniej był taki niebieski 1142, nie wiem czy jeszcze jeździ. Kiedyś miałem nim jazdy na placu całe 2 godziny, był Marzec i było lekko poniżej zera. Miałem okna pootwierane a i tak mi było gorąco, podobno ten Star miał wspomaganie kierownicy :lol2: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, bylem dzisiaj w wordzie ustalic termin egzaminu no i dostalem... 18 luty :lol: Jak w morde strzelil 2 miesiace, slyszalem ze w moim miescie czeka sie po dwa miechy ale az takiej dokladnosci sie nie spodziewalem :lol: Do tego czasu to ja zapomne jak sie pedaly wciska ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh ja widzialem jak jakas babka po miescie zasuwala na egzaminie bez wlaczonych swiatel :). Jestem ciekaw jak skonczyl sie egzamin :>.

 

Kurcze zdalem egz. tydzien temu (poniedzialek), kiedy mi wkoncu wyrobia to prawko! xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to 160PLN za ciężarowca poszło w kiminimatiri :(

 

Wylosowałem sobie łatwy zestaw - łuk, parkowanie skośne i wjazd prostopadły tyłem do garażu. Myślę - świetnie. Łuczek na lajcie, wjazd skosem lajtowo, a do wjazdu tyłem dałem ciała, bo źle się ustawiłem (za daleko) i nie wiedziałem miedzy które słupki mam wjechać <ściana> (były 3 miejsca - dla ciężarówki, dla autobusu i dla ciężarówki z przyczepą) A z pojazdu wysiąść nie można, żeby sie przyjrzeć, gdzie jechać (ustawiał słupki jak siedziałem w aucie). No i zahaczyłem o jeden i tyle...

Edytowane przez Ghazi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh ja widzialem jak jakas babka po miescie zasuwala na egzaminie bez wlaczonych swiatel :). Jestem ciekaw jak skonczyl sie egzamin :>.

 

Kurcze zdalem egz. tydzien temu (poniedzialek), kiedy mi wkoncu wyrobia to prawko! xD

 

pewnie jeszcze z tydzien i bedziesz miał, btw. jesli nie znasz tej - https://cpdpub.pwpw.pl/apps/PJ.aspx - stronki to wejdz i bedziesz wiedział co sie mniej wiecej dzieje z Twoim dokumentem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie no mi, skoro to temat o prawie jazdy, jak najlepiej ruszyć z miejsca. Zawsze bardzo długo się zbieram no i albo kończy się to gwałtownym hamowaniem, albo wymuszeniem pierwszeństwa ;P Najlepiej jakiś schemat dla początkujących ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożycz auto od znajomka i potrenuj na podwórku :)

 

Trzeba nabrać wprawy, jak chcesz ruszyć z pełnej pi.... pary, to imo najlepiej dać troszkę obrotów - tak ze 2k, puścić gwałtownie sprzęgło do połowy (żeby złapało, ale nie do końca. Na pewno ci nie zgaśnie) i w tym momencie wymiana - gaz w podłogę i noga ze sprzęgła. W samochodach z silnikiem 1.0 możesz nawet nie zapiszczeć na suchym :) A co do mocniejszych maszyn to sie nie wypowiadam, bo nie używam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy 2.0 do szybkiego startu jest tak samo, tylko, ze juz piszczy ;]

 

ogolnie to kwestai wycwiczenia, w kazdym samochodzie jest troszke inaczej

wiecej gazu i "wyczucie" sprzegla jest chyba dobrym sposobem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie no mi, skoro to temat o prawie jazdy, jak najlepiej ruszyć z miejsca. Zawsze bardzo długo się zbieram no i albo kończy się to gwałtownym hamowaniem, albo wymuszeniem pierwszeństwa ;P Najlepiej jakiś schemat dla początkujących icon_wink2.gif

Pewnie nie powiem nic nowego, ale musisz ćwiczyć. Naciskanie gazu i gwałtowne puszczanie sprzęgła może się zakończyć zduszeniem silnika (przy zbyt niskich obrotach silnik ma bardzo mały moment obrotowy i nie przyspiesza najlepiej) lub wpadnięciem w wibracje, będzie nierównomiernie pracował i nici z przyspieszenia, nie mówiąc już o zużyciu sprzęgła i silnika :) . Najlepiej ruszyć przy możliwie niskich obrotach ale bez przesady, tak żeby różnica prędkości tarcz sprzęgła była jak najmniejsza, kiedy poczujesz że sprzęgło załapało dociskasz gaz, ale nie w podłogę, ale starając się, żeby ruch Twojej nogi był zsynchronizowany z przyspieszeniem samochodu (mam nadzieję, że rozumiesz, ciężko to tak wytłumaczyć, najlepiej gdybym mógł Ci pokazać :) ). Dobrze jest zapoznać się z charakterystyką zewnętrzną silnika, przy jakich obrotach ma moment maksymalny i jak przebiega, wtedy można dobierać technikę jazdy do jego charakterystyki. To tyle, a teraz ćwicz :) .

Edytowane przez St.Anger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie jeszcze z tydzien i bedziesz miał, btw. jesli nie znasz tej - https://cpdpub.pwpw.pl/apps/PJ.aspx - stronki to wejdz i bedziesz wiedział co sie mniej wiecej dzieje z Twoim dokumentem

Mniej wiecej sie nic nie dzieje :/.

post-149631-1198176362_thumb.jpg

Edytowane przez martian1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz ponad tydzien slysze ten text xD. Troche szkoda bo teraz troche wolnego bedzie i prawko by sie przydalo :cry:

To jeździj bez :-P

 

Tak na poważnie to teraz okres świąteczny :-| , więc pewnie dopiero po świętach będzie.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość zbynekxxx

witam a ja zdawalem prawko podczas zakazu ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ktury juz mi sie skonczyl i nie wiem czy te prawojazdy sa wazne.policja nie wie prokurator nie wie ,a nie dostalem dalszego zakazu tylko grzywne.a bylem w wydziale komunikacj to oni sami nie wiedzom.muszom dostac pismo z prokuratury ze mogom mi wydac ale prokurator mi powiedzial ze oni nie wysylajom nic do wydzialu.takze sam nie wiem co mam robic.prosze o pomoc.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz ponad tydzien slysze ten text xD. Troche szkoda bo teraz troche wolnego bedzie i prawko by sie przydalo :cry:

Nie patrz na ta strone co wczesniej byla podawana. Lataj codziennie do urzedu. U mnie info ze do odebrania mam prawko pojawilo sie kilka dni po tym jak juz prawko odebralem.

 

To jeździj bez :-P

Tak... powodzenia...a pozniej dostanie odroczke i grzywne. A w swieta bedzie policji wszedzie i kupa. A nie daj boze komus krzywde zrobisz nie majac prawa jazdy...

 

witam a ja zdawalem prawko podczas zakazu ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ktury juz mi sie skonczyl i nie wiem czy te prawojazdy sa wazne.policja nie wie prokurator nie wie ,a nie dostalem dalszego zakazu tylko grzywne.a bylem w wydziale komunikacj to oni sami nie wiedzom.muszom dostac pismo z prokuratury ze mogom mi wydac ale prokurator mi powiedzial ze oni nie wysylajom nic do wydzialu.takze sam nie wiem co mam robic.prosze o pomoc.....

Po pierwsze polecam ukonczyc jakas szkole by nie robic bledu na bledzie a do tego uzywac troche znakow interpunkcyjnych. Po drugie tak to napisales ze ni diabla nie wiem o co Ci chodzi. Daj moze komus do sprawdzenia pierw swoj post ktory bedziesz chcial wyslac na forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze polecam ukonczyc jakas szkole by nie robic bledu na bledzie a do tego uzywac troche znakow interpunkcyjnych. Po drugie tak to napisales ze ni diabla nie wiem o co Ci chodzi. Daj moze komus do sprawdzenia pierw swoj post ktory bedziesz chcial wyslac na forum...

Nie wysilaj sie, od razu go zbanowałem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie powiem nic nowego, ale musisz ćwiczyć. Naciskanie gazu i gwałtowne puszczanie sprzęgła może się zakończyć zduszeniem silnika (przy zbyt niskich obrotach silnik ma bardzo mały moment obrotowy i nie przyspiesza najlepiej) lub wpadnięciem w wibracje, będzie nierównomiernie pracował i nici z przyspieszenia, nie mówiąc już o zużyciu sprzęgła i silnika :) . Najlepiej ruszyć przy możliwie niskich obrotach ale bez przesady, tak żeby różnica prędkości tarcz sprzęgła była jak najmniejsza, kiedy poczujesz że sprzęgło załapało dociskasz gaz, ale nie w podłogę, ale starając się, żeby ruch Twojej nogi był zsynchronizowany z przyspieszeniem samochodu (mam nadzieję, że rozumiesz, ciężko to tak wytłumaczyć, najlepiej gdybym mógł Ci pokazać :) ). Dobrze jest zapoznać się z charakterystyką zewnętrzną silnika, przy jakich obrotach ma moment maksymalny i jak przebiega, wtedy można dobierać technikę jazdy do jego charakterystyki. To tyle, a teraz ćwicz :) .

Zrozumiałem ;) Niestety dzisiaj były nici z jazd. Ktoś, kto jechał przedemną miał drobne problemy i uwalił lusterko :P Jutro na placu coś poćwiczę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ja sie pozbierałem do kupy. Szesnastego stycznia mam dwie godzinki drajwingu, żeby sobie miasto odświeżyć.

 

Jak nie zdam za drugim razem to [ciach!]le. Nie bedę nabijał wiecej kabzy tym s[ciach!]ielom z Krakowa.

Obadam sobie jakiś inny ośrodek blisko, gdzie zdawalność jest większa i tam zdam.

I wała MORDowi.

 

Sorki, za ciachy, ale irytacja duża jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe spokojnie. Ja mowilem dokladnie tak samo - Jak nie zdam za drugim to mam to w D. No coz... oblalem ale sie pozbieralem. Mowi sie do 3 razy sztuka (u mnie sie sprawdzilo :P). Dopiero po tym 3 razie to by byla zalamka xD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdalem za 5 razem.... bywa ale wazne ze juz z glowy i uwinalem sie w pol roku bez problemu, tylko kaski szkoda. Jesli zdałem we wtorek to jestem juz w rejestrze policji? Jak mnie złapia teraz a nie został mi wydany jeszcze papier to grzywna tylko z brak dokumentow - 50 zł czy 500 za brak uprawnien do prowadzenia pojazdu? chcialbym pojezdzic sobie po miasteczku pocwiczyc wiekszym autem bo jezdzi sie inaczej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak... powodzenia...a pozniej dostanie odroczke i grzywne. A w swieta bedzie policji wszedzie i kupa. A nie daj boze komus krzywde zrobisz nie majac prawa jazdy...

Nie pisałem tego na poważnie. Wiem że to jest ryzyko i lepiej się nie narażać, a i szkoda prawka. U mnie na osiedlu mieszka taki jeden szczyl (16lat), pije, pali trawkę i pewnie jeszcze coś w tym stylu, już nie raz go widziałem jak buja się najeb..y z paczką swoich równie dobrze naćpanych kumpli autem od ojca po osiedlu, potem się dowiedziałem że gdy jego ojciec śpi to cwaniak z kumplami wypycha samochód na ulice tak aby ojciec nie usłyszał że jego auto odjeżdża, kiedyś dojdzie do tragedii. Chyba jak go jeszcze raz tak zobaczę to dzwonię na gliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nnnoooo odebralem prawko - NARESZCIE! :banana: . Ta stronka internetowa gdzie mozna sprawdzic postep wyrabiania prawa jazdy to sciema. Do tej pory wyswietla mi, ze niepoprawne dane a przed swietami moglem juz odebrac dokument.

 

Pozdro!

Edytowane przez martian1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość DamnIt

Witam, mam kilka różnych pytań odnośnie prawka, które mnie strasznie nurtują. Chodzi o to, że mam 18stke dopiero w Listopadzie 2008 i mnie szlag trafia, że muszę jeszcze tyle czekać. Przejdzmy do rzeczy - chce jaknajwczesniej zrobić prawko. Nie chodzi tutaj o zapisanie sie 3 miesiace wczesniej itp tylko chce to tak zrobić żeby wszystko było optymalnie jaknajwczesniej, mam na mysli egzamin, jazdy itp.

Więc tak:

 

1.Kiedy najwczesniej moge zapisac sie na kurs?

2. Kiedy najwczesniej moge zapisac sie na egzamin ejzeli mam juz papier ze moge na niego isc a nie mam jeszcze 18 lat ? Czy jest to możliwe ?

3.Czy moge złozyc papiery o egzamin przezd 18stką przy pomocy paszportu czy potrzebuje dowód osobisty ?

4. Jestem z Krakowa, czy czas oczekiwania na egzamin fatkycznie wynosi ok 2 miesiecy ;/ ?

 

Prosze jeszcze o jakies uwagi jezeli o czyms zapomnialem. Musze wiedzieć wszystko i to najlepiej jaknajwcześniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.1. Najwcześniej kurs mozesz zacząć 3 miesiace przed 18-nastką. Samo zapisanie się jest zależne od osrodka, ale mozesz iść wstępnie nawet jutro, tylko musisz mieć zgode rodziców.

 

Ad.2. Na egzamin mozesz sie zapisać jak dostaniesz kwitek o zakończeniu kursu, nawet przed 18-nastką. Wtedy egzamin będziesz miał poprostu później, po ukonczeniu.

 

Ad.3. Wystarczy paszport, ja sam egzamin zdawałem na paszporcie bo dowód sie jeszcze wyrabia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam kilka różnych pytań odnośnie prawka, które mnie strasznie nurtują. Chodzi o to, że mam 18stke dopiero w Listopadzie 2008 i mnie szlag trafia, że muszę jeszcze tyle czekać. Przejdzmy do rzeczy - chce jaknajwczesniej zrobić prawko. Nie chodzi tutaj o zapisanie sie 3 miesiace wczesniej itp tylko chce to tak zrobić żeby wszystko było optymalnie jaknajwczesniej, mam na mysli egzamin, jazdy itp.

Więc tak:

 

1.Kiedy najwczesniej moge zapisac sie na kurs?

2. Kiedy najwczesniej moge zapisac sie na egzamin ejzeli mam juz papier ze moge na niego isc a nie mam jeszcze 18 lat ? Czy jest to możliwe ?

3.Czy moge złozyc papiery o egzamin przezd 18stką przy pomocy paszportu czy potrzebuje dowód osobisty ?

4. Jestem z Krakowa, czy czas oczekiwania na egzamin fatkycznie wynosi ok 2 miesiecy ;/ ?

 

Prosze jeszcze o jakies uwagi jezeli o czyms zapomnialem. Musze wiedzieć wszystko i to najlepiej jaknajwcześniej :)

1. Nikt nie sprawdza( przynajmniej mi nie sprawdzał) daty urodzin, więc zapisac się możesz pewnie i teraz.

2.Jak ja zdawałem to było tak że żeby zapisać sie na egzamin musiałeś mieć skończone 18 lat. Teraz podobno jest tak że zapisać się możesz wcześniej.

3 Potrzebujesz dowód osobisty, lub ważny paszport wraz z zaświadczeniem potwierdzającym zameldowanie.

4. Od dawna czeka się w krk 2 miesiące. Jak masz farta albo może trafisz na kogoś przed tobą kto akurat odwoła sobie swój termin. Ale szanse małe nawet bardzo bardzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...