Skocz do zawartości
berkut

Prawo Jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie z seri prawa jazdy ale troche inne.. mianowicie, chodzi mi o prawko kategori A.. na motor. Na takie prawko beda mogli pozwolic sobie tylko osoby majace minimum 24 lata... od kiedy to wchodzi dokladnie? Bo nie moge nic na ten temat znalezc... znalazlem cos ze latem... jednak nic potwierdzonego...

To tylko ploteczki byly ;). Owszem szykuja sie zmiany ale w polowie 2009 roku. PJ bedzie podzielone na AM (dzisiejsza motorowerowa), A1, A2 i A. AM i A1 wiadomo ocb, A2 (jakies ograniczenie mocy obowiazuje) bedzie mozna robic na 18 urodzinki a kat. A jesli jezdziles przynajmniej 2 lata od 20 roku zycia albo od 24 jesli nei jezdziles wogole (nie mam pojecia jak to chca sprawdzac). Pare dni temu czytalem caly artykul ale teraz nie moge znalezc, jak sie nawinie to wrzuce.

 

Ja odkladalem troszke to prawko na kat. A ale widzac co oni tu cha namieszac zdecydowalem ze wkoncu zaczynam kurs :P.

Edytowane przez martian1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mnie dzisiaj... a raczej wczoraj chcica naszla w robocie na prawko A i motor... samochod musi poczekac do zimy... jak widze ludzi smigajacych na motorkach w taka ladna pogode to az zal pupe sciska ze musze siedziec w robocie... co gorsza nie mam prawka i motorka... szczerze nigdy sie nie interesowalem jednosladami z silnikiem ale jak zaczynam sie krecic w takim srodowisku to wiadomo ze to zarazliwe ;) W poniedzialek ide sie zapisac na kurs... juz wsio obgadalem przez telefon z biurem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

motor wydaje sie swietny, ale znam pare osob co nimi smigala i wypadki miala ze masakra. Jak wyglada egzam na ta kategorie?

Tak samo jak na B, teoria, praktyka - manewry na placu (trochę inne niż na B np. 'ósemka') no i miasto.

Z tym, że jest o wiele większa zdawalność na A niż B, może to wynika z faktu, że większość zdających ma już B i jakieś tam doświadczenie na drodze. No i mniejsza ilość os. ubiegających się o uprawnienia... ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

motor wydaje sie swietny, ale znam pare osob co nimi smigala i wypadki miala ze masakra. Jak wyglada egzam na ta kategorie?

Wsiadajac na moto trzeba sie liczyc z tym, ze mozesz zginac :).

 

 

Co do egzaminu to napewno o tyle latwiej, ze masz trase wyznaczona i wsumie wyjazd na droge to tylko formalnosc :). Wiecej roboty jest jednak na placyku (slalom, 8ka, hamowanie awaryjne, przeprowadzenie motocykla, wzniesienie itp. itd.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

motor wydaje sie swietny, ale znam pare osob co nimi smigala i wypadki miala ze masakra.

Wsiadajac na moto trzeba sie liczyc z tym, ze mozesz zginac :).

Nie bardzo rozumiem...a wsiadajac w samochod sie niby nie liczy tego ze mozna zginac? Przeciez to zalezy tylko i wylacznie od kierujacego motocyklem... to czy bedzie jechal przez miasto 60km/h czy 200 to juz jego wybor tak samo autkiem... logiczne ze kierowca samochodu napewno nie zdarzy zauwazyc w lusterku motocyklisty pedzacego 250km/h :) Osobiscie jezdze spokojnie autkiem i rozwaznie chodz nie zawsze 50... zero mandatow czy jakis fotek z moim usmiechem ;)

Wie ktos ile sie czeka na egzamin teoretyczny i praktyczny na prawko kat. A na Odlewniczej w Warszawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem...a wsiadajac w samochod sie niby nie liczy tego ze mozna zginac? Przeciez to zalezy tylko i wylacznie od kierujacego motocyklem... to czy bedzie jechal przez miasto 60km/h czy 200 to juz jego wybor tak samo autkiem... logiczne ze kierowca samochodu napewno nie zdarzy zauwazyc w lusterku motocyklisty pedzacego 250km/h :) Osobiscie jezdze spokojnie autkiem i rozwaznie chodz nie zawsze 50... zero mandatow czy jakis fotek z moim usmiechem ;)

Wie ktos ile sie czeka na egzamin teoretyczny i praktyczny na prawko kat. A na Odlewniczej w Warszawie?

Mozesz jechac nawet rowne 50 km/h motocyklem a i tak moze ci sie zdarzyc, ze jakis dziadek wymusi pierwszenstwo... bo nie zauwazyl. Takich przypadkow jest mnostwo. Wiele z nich wlasnie przez nieuwage kierowcow puszek konczy sie tragicznie - w najmniej spodziewanym momencie ktos ci wyjedzie... Dlatego wspomnialem o tym ryzyku :rolleyes: . To co siedzi w glowie motocyklisty to inna sprawa, ci tez bywaja glupi ;)

Edytowane przez martian1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem...a wsiadajac w samochod sie niby nie liczy tego ze mozna zginac? Przeciez to zalezy tylko i wylacznie od kierujacego motocyklem... to czy bedzie jechal przez miasto 60km/h czy 200 to juz jego wybor tak samo autkiem... logiczne ze kierowca samochodu napewno nie zdarzy zauwazyc w lusterku motocyklisty pedzacego 250km/h :) Osobiscie jezdze spokojnie autkiem i rozwaznie chodz nie zawsze 50... zero mandatow czy jakis fotek z moim usmiechem ;)

Wie ktos ile sie czeka na egzamin teoretyczny i praktyczny na prawko kat. A na Odlewniczej w Warszawie?

No nie tylko, możesz mieć wypadek nie tylko ze swojej winy. ;]

 

Mozesz jechac nawet rowne 50 km/h motocyklem a i tak moze ci sie zdarzyc, ze jakis dziadek wymusi pierwszenstwo... bo nie zauwazyl. Takich przypadkow jest mnostwo. Wiele z nich wlasnie przez nieuwage kierowcow puszek konczy sie tragicznie - w najmniej spodziewanym momencie ktos ci wyjedzie... Dlatego wspomnialem o tym ryzyku :rolleyes: . To co siedzi w glowie motocyklisty to inna sprawa, ci tez bywaja glupi ;)

Idąc Twoim tokiem myślenia najlepiej nie wychodzić w ogóle z domu, bo można zginąć (w domu zresztą też ;d). ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie z czego wy robicie problem? Czy tak ciezko jest zauwazyc co martian1 mial na mysli piszac "Wsiadajac na moto trzeba sie liczyc z tym, ze mozesz zginac"? :damage_wall: Przeciez wiadomo ze chodzi o to ze ludzkie cialo na motocyklu jest bardziej narazone na powazne obrazenia w razie wypadku wzgledem ludzika ktory sobie smiga fura :wink: ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy jest możliwość zdania teorii i przełożenia sobie na inny termin jazd ?

Nauke mogę rozpocząć od 23 marca, a wakacje już niebawem i nie będe miał czasu na wyjeżdżenie dostatecznej ilości godzin, a zależy mi troche na tym plastiku .. do tego jeszcze podobno mają wejść w ruch te trudniejsze testy :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuj troche pytanko. Chodzi Ci o sam kurs? Jesli tak to wszytko ustalane jest wedlug zasad panujacych w szkole jazdy. Mysle ze jazdy bedziesz mogl troszke przelozyc.

 

Jesli chodzi o egazmin w WORDzie to mozesz zdawac osobno teorie i praktyke tyle, ze przy zapisie musisz miec ukonczony kurs (teoretycznie :>) i zaswiadczenie z osrodka.

 

Pozdro

 

PS.

Kat a jest na MOTOCYKL, a nie na motor!

^Sluszna uwaga piotreek :). Nie lubie jak ludzie mowia lub pisza motor... brr... :). Moze byc motocykl, moto, 2oo ale nie motor :D.

Edytowane przez martian1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie wiem czy to pytanie bedzie zwiazane z tym tematem... ale co tam.

Wie ktos jak wyglada sprawa ubezpieczenia motocykla? Dajmy na to jakas .... 650cm3, 50tys przebiegu.... ze 100 konia... mam 22 lata, prawko na autko od 8 miesiecy, nie mam na siebie zadnego ubezpieczenia, jazda bezszkodowa. Motocykl bede chcial kupic powiedzmy tydzien po zrobieniu prawka kategori A. Orientuje sie ktos jakie sa tago koszta? Jak narazie to znalazlem kalkulatory tylko na samochody a to mi narazie nie bardzo jest potrzebne...

 

EDIT: zapomnialem.. koszt motocykla.... 6000? Tak na oko.... bo szczerze nie wiem czy sioe spodziewac ubezpieczenia rzedu 2 tys zl czy 300 zl...

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe za taka cbr 600 w PZU placisz (za OC) 104zl ^_^

 

 

 

PS. 650cc i ze 100konia na pierwsze moto to niezbyt dobry pomysl ;). Na pierwszy sprzet to predzej gpz 500s, cb 500, gs 500, xj 600...

Edytowane przez martian1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podalem jako przyklad.. bo w autkach ubezpieczenie liczy sie od pojemnosci silnika wiec wychodze z zalozenia ze w motocyklach tak samo ;) Gadalem jeszcze z kumplem.... on smiga na jakiejs cbr 650 bodajrze i placi 160 bez zadnych znizek :)

 

EDIT: Jestem pod wrazeniem :D :D Mialem dzisiaj pierwsze jazdy i za.je.bi.sc.ie :D :D O dziwo tylko raz mi motocykl zgasl i to przez przypadek bo zle sprzeglo zlapalem i wyslizgnelo mi sie z pod palcy :D :D Z czystym sumieniem mowie ze nie zaluje ze poszedlem na prawko kategori A :D :D Jutro i pojutrze kolejne jazdy :D

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam egzamin 8. kwietnia xD Łączony.

 

Trochę jestem posrany przed tym, nie powiem, ale liczę że jakoś się uda ;)

I jak zdałeś :razz: ?, ja mam w piątek, ehh może się uda :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podalem jako przyklad.. bo w autkach ubezpieczenie liczy sie od pojemnosci silnika wiec wychodze z zalozenia ze w motocyklach tak samo ;) Gadalem jeszcze z kumplem.... on smiga na jakiejs cbr 650 bodajrze i placi 160 bez zadnych znizek :)

 

EDIT: Jestem pod wrazeniem :D :D Mialem dzisiaj pierwsze jazdy i za.je.bi.sc.ie :D :D O dziwo tylko raz mi motocykl zgasl i to przez przypadek bo zle sprzeglo zlapalem i wyslizgnelo mi sie z pod palcy :D :D Z czystym sumieniem mowie ze nie zaluje ze poszedlem na prawko kategori A :D :D Jutro i pojutrze kolejne jazdy :D

 

Jazda na motocyklu to cos wspanialego, uzaleznia. Jak raz sprobujesz to nie uwolnisz sie od tej choroby juz nigdy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jazda po placu w kolko juz mi sie znudzila wlacznie z ruszaniem i hamowaniem... ja tam bym juz na miasto ruszyl ;DD Na jazdy pojechalem autkiem... pozniej jak zsiadlem z motocykla do samochodu to jakos tak cicho... a na dodatek cos ten samochod w porownaniu do motorka nie bardzo chcial sie rozpedzac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro mam egzamin, i ciągle jeździłem nową micra, a boje się że jutro dostane nową corsę i mam pytanie jak się wrzuca wsteczny w tej crosie (wiem tylko że jest tam jakiś przycisk)?, może ktoś jeździł taką?, chodzi o corsę tą z 2006-2007 r. :rolleyes:

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja po kolejnych jazdach na motorku jestem.... osemka troche ciezko mi idzie jak narazie.. ale robilem ja moze ze 4 razy :P jutro bedzie lepiej :P

A na jakim motorku robisz ? I na jakim będziesz zdawał.

Kilka godzin ćwiczeń i ósemkę będziesz miał opanowaną do perfekcji, ja jak robiłem kurs to na początku instruktor mnie brał na plac, gdzie ósemka tzn tor jazdy po ósemce miał 1,2m ( obowiązujący na egzaminie 1,5m ) i dopiero jak się nauczyłem jeździć idealnie po takiej to powiedział mi, że obowiązująca na egzaminie ma 30cm więcej, dzięki czemu nie rozleniwiłem się i nie olałem tego zadania stwierdzając, że jest proste.

Chętnie bym wrócił się na kurs na kat. A, przynajmniej miałem częsty kontakt z motocyklem, ponieważ nie posiadam własnej maszyny, to ostatni raz siedziałem na moto na egzaminie w listopadzie ;/ Ale mam nadzieję, że kiedyś kupie jakąś GS500 albo coś podobnego, nie dużej mocy na początek. Pozdrawiam i szerokiej drogi i zdanego egzaminu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie wiem co to za motocykl... jakas 250 tyle ze taka troche choperowata... ogolnie ciezko na niej 8 robic bo jest duzo dluzsza od tych 250 na ktorych sie zdaje egzamin... no i skret nie ten. Chce skonczyc prawko i kupic jakas 500setke... moze cos, ktos poleci... czy zalozyc nowy topic na ten temat? ;)

 

EDIT: Dodam ze chcial bym sie zmiescic w 5 tys zl ;)

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim wczesniejszym poscie napisalem co jest warte uwagi:

 

gpz 500s, cb 500, gs 500, xj 600...

Pzdr

 

EDIT:

Nie zapomnij o stroju! Odpowiedni ubior na motocykl jest konieczny i bynajmniej nie chodzi mi teraz o ciepelko podczas jazdy ale o bezpieczenstwo ;).

Edytowane przez martian1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...