Skocz do zawartości
berkut

Prawo Jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja juz odebralem plastik i 50km zrobilem samemu :)

Prosze CIe!! Nie mow o tym! Ja zdalem w srode tydzien temu, mialo byc szyko i sprawnie, ale dopiero 3 dni temu we wtorek urzad w moim miescie dostal kwitki ze zdalem, a dopiero wczoraj wyslali do produkcji, no co za mokosy!! Teraz mi gadaja ze najszybciej we wtorek / srode :[ :angry: :mur:

ja odebralem okolo 10 wrzesnia i juz zrobilem z 1k :P

No nastpeny ;p Nie chwalic mi sie tu, juz mnie jasny szlak trafia, jak sobie pomysle, ze tydzien temu pojechalem juz auto kupic, we wtorek zarejestrowalem, w srode oplacilem OC, jutro z rana jade po czesci, i naprawa (jak to zwykle bywa w zuywanych autach... :)), i od poniedzialku auto gotowe do jazdy, a ja musze jeszcze czekac...

Wlasnie powie mi ktos jak to jest, jesli czlwiek chcialby jezdzic po zdanym egzaminie, ale bez plastiku w rece jeszcze? Po prostu zdaje w srode i przez te 14 dni ktore sie czeka juz bym jezdzil. Jakie konsekwencje?

ey jak mam sprawdzić stan samochodu to sprawdzić olej jakąś czyli wyjąć bagnet wytrzeć czymś i sprawdzić czy jak? :P

Jestes kobieta, ze sie pytasz? Facet i nie wie takich rzeczy, to juz porazka...

mi kazal tylko pokazac, ewentualnie mozesz powiedziec co masz zrobic

Otwiera maskae i nawijasz, i na koniec najczesciej sie pyta o olej, gdzie i kiedy sie wlewa, i jak sie sprawdza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

st1ch - jeżeli mają Cię w bazie już (chociaz nie wiem po jakim czasie im sie to apdejtuje) to płacisz 50pln mandatu (tak jak za każdy dokument, ktorego nie masz przy sobie dowod rej. np.), jesli nie mają to chyba 500pln (???) (tak jak za 'totalny' brak prawka), ale tutaj nie mam pojecia jak to jest bo nie raz jest opcja, ze jeszcze odroczke Ci dają, no ale w Twoim przypadku juz takowej nie mozna raczej zatosować O_x

 

Jak cos pokrecilem to poprawic i sry ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

st1ch - jeżeli mają Cię w bazie już (chociaz nie wiem po jakim czasie im sie to apdejtuje) to płacisz 50pln mandatu (tak jak za każdy dokument, ktorego nie masz przy sobie dowod rej. np.), jesli nie mają to chyba 500pln (???) (tak jak za 'totalny' brak prawka), ale tutaj nie mam pojecia jak to jest bo nie raz jest opcja, ze jeszcze odroczke Ci dają, no ale w Twoim przypadku juz takowej nie mozna raczej zatosować O_x

 

Jak cos pokrecilem to poprawic i sry ;).

a jak sprawdzic czy jestem juz w ich bazie?

Ta stronka wytworni dokumentow mowi tylko i wylacznie czy dokument jest w produkcji i kiedy bedzie w urzedzie komunikacji,

 

ale zdalem w srode (24.09), i teraz drzwonilem dzisiaj, we wtorek przyszlo pismo z gdyni ze zdalem, a dzisiaj wyslali do warszawy do produkcji, i ze bedzie do odbioru we wtorek / srode.

 

To teraz pytanie... Moge juz jezdzic? Jak sprawdzic czy jestem juz w bazie ? Moze zadzwonie do policji i sie spytam :D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba kiedys na forum prawojazdy.com.pl wyczytalem, ze jesli nie odebralo sie jeszcze prawka do moga cofnac egzamin i chyba kurs.

 

Chodzi sobie koło samochodu i patrzy czy nie najechałeś na linię albo nie zaczepiłeś pachołka

Jak zdawalem egzamin i mialem luk to egzaminator odszedl na kilka/kilkanascie metrow i gadal sobie z jakims typem ;] i gdy cofalem na owym luku to prawdopodobnie najechalem na linie, naszczescie egzaminator tego nie zauwazyl xD Oczywiscie zdalem 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo się słyszy ostatnio o nowych zasadach zdawania na prawo jazdy. Wie ktoś od kiedy zaczynają obowiązywać i kogo obejmują ? Ja zacząłem kurs na początku Września i skończyłem w 2 tygodnie po czym od razu pobiegłem po termin egzaminu i dostałem na 24.11. Wczesniej sie nie dało bo urodziny mam 21.11 wiec jest nieźle. Teraz (tylko czysto teoretycznie) czy jeżeli nie zdam i niefortunnie dostane kolejny termin po nowym roku to i tak zdaje na starych zasadach, tak ? Zdaję w Krakowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to elegancko. A jeszcze jedno, miedzy 18stką a egzaminem na prawko nie zdąże odebrać dowodu bo akurat jest to weekend a potem w poniedziałek z rana mam egzamin. Czy muszę mieć oprócz paszportu jeszcze zaświadczenie o zameldowaniu tak jak do składania podania o termin egzaminu ? Jak rejestrowałem samochod to musialem im zaswiadczenie zostawić i teraz musialbym brać kolejne ale czy jest to konieczne ? W sumie to tylko 17zł a po co ryzykować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe zasady Cię nie obejmą, jeśli rozpocząłeś kurs na starych zasadach. Liczy się moment rozpoczęcia kursu. (Bynajmniej tak jest z tego co ja wiem)

wątpie :) jak wejda nowe przepisy to beda one dla wszystkich takie same i nie ma znaczenia kto i kiedy robil kurs :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wątpie :) jak wejda nowe przepisy to beda one dla wszystkich takie same i nie ma znaczenia kto i kiedy robil kurs :)

Ale nie ma opcji żebym zdawał egzamin na nowych zasadach jeżeli kurs robiłem według starych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma opcji żebym zdawał egzamin na nowych zasadach jeżeli kurs robiłem według starych.

Nie jest istotne na jakich zasadach robiłeś kurs obowiązują Cię zasady zdawania egzaminu takie jak dla innych czyli obecnie obowiązujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest istotne na jakich zasadach robiłeś kurs obowiązują Cię zasady zdawania egzaminu takie jak dla innych czyli obecnie obowiązujące.

Gość zniszczył Twoją hipotezę:

 

Wiec jesli zaczol by teraz robic prawko na kat A , a od stycznia wprowadzili by prawko od 21 lat to co? ma czekac 3 lata? bez sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec jesli zaczol by teraz robic prawko na kat A , a od stycznia wprowadzili by prawko od 21 lat to co? ma czekac 3 lata? bez sensu

to zalezy... moze by zrobili "okres przejsciowy" i moze udalo by sie jeszcze tym co zrobili kurs przed zmiana...

a moze by to olali i tlumaczyli sie ze osoby te podejda do egzaminu za 3 lata i to imo bardziej prawdopodobne ;)

oczywiscie mowie tu tylko o wieku... bo przepisy dotyczace "sposobu zdawania" jak wejda w zycie to obowiazuja wszystkich i nie wazne kiedy i na jakich zasadach ktos robil kurs :) wiem to z doswiadczenia bo kurs mialem na innych zasadach a egzamin (3lata pozniej) tez na innych i bezsensem bylo by gdybym mial robic koperte,skosne czy prostopadle na placu.. no bo w koncu tego mnie uczyli... moglbym rowniez klocic sie ze na miescie moge jechac gora 25minut, ze luk jest za szeroki bo ja cwiczylem na innym, ze chce cofac na lusterkach, ze nie musze wiedziec jakie i gdzie sa swiatla, gdzie sie plyny wlewa itd. itd. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość zniszczył Twoją hipotezę:

Dobra to ja zniszczę jego jeśli ktoś teraz zacznie robić prawko, a na egzamin pójdzie za 3 lata to co specjalnie dla niego wynajdą ten model samochodu jaki miał na kursie i przywrócą dla niego stare zasady ?? Otóż NIE !!! wiem to z autopsji kumpel zrobił cały kurs 5 lat temu, a teraz poszedł na egzamin i oczywiście zdawał według zasad obecnie panujących, a nie tych sprzed 5 lat. Co do tego wieku 21, 24 lata to pewnie będzie tak jak jest teraz jak ktoś zaczyna kurs za nim osiągnie 18 lat (czy ile tam trzeba mieć) ważne by miał odpowiedni wiek podczas egzaminu, tu pewnie będzie podobnie jak ktoś rozpoczął to jeszcze może zdawać, ale ta zasada będzie raczej dotyczyła wieku, a nie rzeczy wymaganych na egzaminie.

 

Właściwie moja wypowiedź to prawie w 100% wypowiedź S1Sweet.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to ja zniszczę jego jeśli ktoś teraz zacznie robić prawko, a na egzamin pójdzie za 3 lata to co specjalnie dla niego wynajdą ten model samochodu jaki miał na kursie i przywrócą dla niego stare zasady ?? Otóż NIE !!! wiem to z autopsji kumpel zrobił cały kurs 5 lat temu, a teraz poszedł na egzamin i oczywiście zdawał według zasad obecnie panujących, a nie tych sprzed 5 lat. Co do tego wieku 21, 24 lata to pewnie będzie tak jak jest teraz jak ktoś zaczyna kurs za nim osiągnie 18 lat (czy ile tam trzeba mieć) ważne by miał odpowiedni wiek podczas egzaminu, tu pewnie będzie podobnie jak ktoś rozpoczął to jeszcze może zdawać, ale ta zasada będzie raczej dotyczyła wieku, a nie rzeczy wymaganych na egzaminie.

 

Właściwie moja wypowiedź to prawie w 100% wypowiedź S1Sweet.

Ja mówię o przypadku gdy ja robilem kurs na starych zasadach, w tym roku jeszcze nie zdam (teoretycznie zakładamy ze mi sie powinęła noga) no i co dalej ? Jezeli dostane termin po nowym roku dopiero to co ? Mam zdawać na nowych zasadach ? Z jakiej okazji ?

 

Co do zdawania po 2,3,4,n latach to o czym Ty w ogóle piszesz ? Teoria po skończonym kursie jest ważna tylko pół roku a ty mi tu wyjeżdzasz z o wiele dłuższym okresem więc o czym mowa ?

Edytowane przez efidence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zdawać na nowych zasadach ? Z jakiej okazji ?

z takiej samej z jakiej wszyscy inni ;) bedziesz zdawał na nowych zasadach co zreszta oczywiste :) jak robilem kurs to nie trzeba bylo jezdzic na swiatlach bo nie bylo takiego przepisu a jak zdawalem egzamin to bylo to juz konieczne... i myslisz ze egzaminatora by to obchodzilo ze "za moich czasów" nie trzeba było ich zapalac ??

Co do zdawania po 2,3,4,n latach to o czym Ty w ogóle piszesz ? Teoria po skończonym kursie jest ważna tylko pół roku a ty mi tu wyjeżdzasz z o wiele dłuższym okresem więc o czym mowa ?

czytaj ze zrozumieniem ;) teoria a kurs to nie to samo :) Edytowane przez S1Sweet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...