Skocz do zawartości
berkut

Prawo Jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Gratulacje :) witaj w klubie szczesliwego 3 podejscia :wink:

 

 

dzwoniles do urzedu, czy sprawdzasz na stronie czy jest?? jak na stronie to ona tylko czasami udziela poprawnych informacji :wink:

Oczywiście, regularnie bym rzekł:D

 

W końcu dziś około 14.30 po moim telefonie powiedziano magiczne słowa - jest do odbioru!

Od jutra już służbowym samochodem śmigam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na prawko zdałem za pierwszym razem, na Okęciu. Od tego czasu już minął ponad miesiąc i plakietki nadal nie dostałem... Na tym internetowym sprawdzaniu czy dokument już wyrobiony czy nie od ponad 3 tygodni(tzn od daty tam podanej) mam "Przyjęto wniosek - trwa postępowanie administracyjne". Ktoś miał podobnie? Słyszałem, że na wyrobienie się czeka 2-3 tygodnie, a trochę znajomych miało nawet szybciej... Człowiek chciał sobie przed śniegiem pojeździć a teraz to już zaczynają się powoli warunki ekstremalne(tzn zima i te sprawy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na prawko zdałem za pierwszym razem, na Okęciu. Od tego czasu już minął ponad miesiąc i plakietki nadal nie dostałem... Na tym internetowym sprawdzaniu czy dokument już wyrobiony czy nie od ponad 3 tygodni(tzn od daty tam podanej) mam "Przyjęto wniosek - trwa postępowanie administracyjne". Ktoś miał podobnie? Słyszałem, że na wyrobienie się czeka 2-3 tygodnie, a trochę znajomych miało nawet szybciej... Człowiek chciał sobie przed śniegiem pojeździć a teraz to już zaczynają się powoli warunki ekstremalne(tzn zima i te sprawy).

Ponad miesiąc to zdecydowanie za długo, tą stroną się nie kieruj bo ona często nie pokazuje stanu faktycznego, w twoim przypadku możliwe że prawko już na ciebie czeka od 2 tyg, zadzwoń to urzędu lub tam idź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egzaminator nie moze wydac polecenia ktora lamie przepisy KRD

tak jak pisze qrvich akurat to polecenie nie lamie przepisów :-P

Ktoś miał podobnie?

ja mialem podobnie jesli chodzi o strone internetowa... prawko odebralem wtedy kiedy dotarlo do urzedu (dzwonilem ;) ) a strona jeszcze z tydzien czy dwa pozniej caly czas wyswietlala "trwa postępowanie administracyjne".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem podobnie jesli chodzi o strone internetowa... prawko odebralem wtedy kiedy dotarlo do urzedu (dzwonilem ;) ) a strona jeszcze z tydzien czy dwa pozniej caly czas wyswietlala "trwa postępowanie administracyjne".

No to zadzwonię w poniedziałek. Po 3 tygodniach od zdania egzaminu byłem w urzędzie(okazało się, że jakieś remonty mają i tymczasowo na drugim końcu dzielnicy zajmują się prawkami) i mnie odesłali właśnie do sprawdzania na stronce... ale skoro tak to wygląda. W każdym razie dzięki za informację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ale jadąc jednokierunkową z zamiarem skrętu w lewo, należy zjechać na lewą stronę (pas).

No ale dobra, to on mi mówi, że ja mam skręcić w lewo a nie zmienić pas. Przecież by nie mówił, proszę skręcić w lewo i zmienić pas na lewy bo to jednokierunkowa, nie? Jedziemy sobie a on nagle wypala, gdzie spokojnie mogłem jechać prawym, proszę zmienić pas na lewy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale dobra, to on mi mówi, że ja mam skręcić w lewo a nie zmienić pas. Przecież by nie mówił, proszę skręcić w lewo i zmienić pas na lewy bo to jednokierunkowa, nie? Jedziemy sobie a on nagle wypala, gdzie spokojnie mogłem jechać prawym, proszę zmienić pas na lewy.

Zdales? To co sie przejmujesz, teraz bedziesz i tak jezdzil jak chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to sorry, wg mnie normalnie można sobie zmienić pas. No chyba, że będziesz jechał w prawo to mija się to z celem.

 

wg prawa poprawna jest jazda prawostronna. Na egzaminie ofc tez musisz prawie caly czas jezdzic prawa strona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam jeszcze raz pytanko - egzamin zdałem 26. XI, a na stronie https://www.kierowca.pwpw.pl/ po w klepaniu danych cały czas wyświetla się "Niepoprawne dane, brak spraw w toku lub dokument wydany." - czy to normalne ? miałem nadzieję, że po ponad tygodniu coś tam się ruszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam jeszcze raz pytanko - egzamin zdałem 26. XI, a na stronie https://www.kierowca.pwpw.pl/ po w klepaniu danych cały czas wyświetla się "Niepoprawne dane, brak spraw w toku lub dokument wydany." - czy to normalne ? miałem nadzieję, że po ponad tygodniu coś tam się ruszy.

1. nie ufaj stronie

2. zadzwon i sie zapytaj

3. tydzien to troche szybko, minimum 2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktos z was jest zorientowany o zmiany jakie ma niby przyniesc 2009 rok? Czy prawda jest, ze ulegnie sposob zdawania egzaminow? Jesli tak, to jak wyglada sprawa osob, ktore maja skonczony kurs a egzamin odkladaja na nowy rok? Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie udzieliles mi wlasciwej odpowiedzi. Nie chodzi o mnie. Mam na mysli osobe ktora niedawno zrobila kurs, ale postanowila nieco odlozyc egzamin, tyle, ze to nieco wypada na przyszly rok. Sam tez mam przerwe w robieniu prawka, ale ta informacja jest mi potrzebna a nie dobra rada....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze ja troche eotem zarzuce i napisze, ze dziś miałem pierwszą jazdę po mieście wojewódzkim ;)

 

troche stresik i nie moglem sie skupić na jeździe ale ... następna jazda we Włocławku 15/22/29 :D

 

musze napisać, ze troche się bałem jeżdżenia po 2x większym mieście niż moje ;)

 

Jacku, "odbębnij" (-cie) prawko i miejcie z głowy. ale jezeli chcesz odpowiedzi to nie dawno rozmawiałem z kolegą i ponoć kurs ważny jest rok.

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zdałem już 2 raz w Dąbrowie ;( W oby dwóch przypadkach jeździłem ok 40 min jestem debilem ;( Spoko gości miałem zawsze błąd na końcu przez rozkojarzenie. (bo na banałach uwaliłem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh ja dzisiaj też nie zdałem za pierwszym podejściem. Wymusiłem pierwszenstwo na skrzyżowaniu... Nerwy + ruchliwe skrzyżowanie z pierwszeństwem przejazdu no i stało sie. Egzaminator pluł się o każdą najmniejsza rzecz np. lekko zaparowana tylna szybe ;| Powtórka 19 stycznia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Miodnyj

Jesteś leszcz. Idzie się do jednego gostka przed egzaminem (wszyscy wiedzą który to) - daje mu 500PLn -> może u was więcej - i spokojnie wsiada do samochodu.

egzamin praktyczny zdany w pierwszym podejściu, bez żadnych problemów. Wszyscy tak robią, nie dziw sie że egzaminator był na ciebie silnie wqrwiony ... tracił czas na barana który nie wie co jest grane :lol:

Teraz będzie cie to kosztowac 700PLN (powtórny egzamin jest drożej), a jak dalej będziesz się wygłupiał to nawet 1k PLN moga zawołac. Tak to działa.

I to właśnie takie mondzioły jeżdżą potem po naszych drogach.

Jak Cię psiarnia złapie,to ile dasz? 2k PLN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...