Skocz do zawartości
berkut

Prawo Jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Eee... nie wolno chyba. ;) Takie coś chyba spowalnia reakcję ? :P

W moim przypadku - minimalnie ;) Pozatym - nikt nie każe jeść Ci całego opakowania ;) Jeżeli egzamin jest w godzinach późno popołudniowych (17 - xx) wystarczy łyknąć jedną dzień przed egzaminem na noc,a drugą po śniadaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro pora odebrać prawko ;] Powiedzcie co muszę mieć ze sobą, bo urząd czynny tylko do 16, a najwcześniej mogę tam być ~15, więc nie chcę niczego zapomnieć? Najpierw zapłacić w kasie i z kwitem iść po prawko, czy najpierw po prawko dopiero potem jakieś inne sprawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro pora odebrać prawko ;] Powiedzcie co muszę mieć ze sobą, bo urząd czynny tylko do 16, a najwcześniej mogę tam być ~15, więc nie chcę niczego zapomnieć? Najpierw zapłacić w kasie i z kwitem iść po prawko, czy najpierw po prawko dopiero potem jakieś inne sprawy?

Zapłacić i z dowodem wpłaty oraz dowodem osobistym po odbiór, tak jest we Wrocku, ale myślę że w innych miastach podobnie. Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest w Sosnowcu? Wczoraj zdałem i nie wiem czy iść zapłacić dziś czy przy odbiorze?

Najlepiej by się było wcześniej zapytać u mnie jak sprawdzałem w necie to była informacja, że należy zapłacić wcześniej,gdyż mogą wogóle nie dać zlecenia na wyrobienie prawka. Natomiast w samym urzędzie powiedzieli, żebym zapłacił przed samym odbiorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo w Bytomiu. Generalnie, to egzaminator powiedział mi co i jak (tzn. gdzie się udać i co zapłacić). Tej samej informacji udzielają w WORD'zie. Do odbioru potrzebne jest potwierdzenie opłaty oraz dowód osobisty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z was dostal prawko na okres np dwoch lat ze wzgledu na wade wzroku?

I jak brzmi dalsza część pytania. Pewno nie jedna osoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by się było wcześniej zapytać u mnie jak sprawdzałem w necie to była informacja, że należy zapłacić wcześniej,gdyż mogą wogóle nie dać zlecenia na wyrobienie prawka. Natomiast w samym urzędzie powiedzieli, żebym zapłacił przed samym odbiorem.

tak samo jest w rudzie śląskiej, najpierw trzeba zapłacić a potem dopiero dają do druku, bezsens jakich mało ale cóż poradzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większości dużych miast w Polsce jest tak, że najpierw płacisz, później wyrabiają ew. jeszcze jakaś opłata po wyrobieniu za wydanie i z dowodem wpłaty oraz dowodem osobistym po odbiór. Tak kiedyś było we Wrocku i chyba nie zmieniło się za wiele w tej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak brzmi dalsza część pytania. Pewno nie jedna osoba.

wlasnie bo zgubilem to co najwazniejsze. dostalem na 2 bo mam od miecha okular i lekarz stwierdził, ze wada moze sie poglebiac. wiec przed koncem tego terminu mam sie udac do okulisty, wziac kwit czy wada postepuje czy nie. spowrotem do lekarza no i wszystko zalezy od tego co bedzie na swistku. jesli wada sie poglebi, to co znowu mi na dwa lata wyda? i bede sie tak bujał co 2 lata po lekarzach i placil ponad 50 zeta za wizyte? i pewnie kolejne kilkadziesiat za wydanie 2 raz prawka? z drugiej strony przeciez, okulista moze na swistku napisać to za co mu zaplace :)

 

cos mi jeszcze mowil, ze najwyzej dostane prawko z przymusem jazdy z okularem. logiczne, ze poszedlem do okulisty bo inaczej nie wsiadlbym do fury. wiec okular bede mial bez wzgledu na przymus. i teraz jak mnie policja capnie bez okularow to sie przyczepią? :)  

 

gosc mi kaze czytac z 5 metrow litery 5-10mm. no paranoja. co ja mam mrowke na jezdni zobaczyc?

Edytowane przez Sarkazm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z was dostal prawko na okres np dwoch lat ze wzgledu na wade wzroku?

TAaaa.. na 5 lat dostalem B... ale pozniej podczas robienia prawka na A termin u mnie zostal usuniety... z obu kategori [;

 

W większości dużych miast w Polsce jest tak, że najpierw płacisz, później wyrabiają ew. jeszcze jakaś opłata po wyrobieniu za wydanie i z dowodem wpłaty oraz dowodem osobistym po odbiór. Tak kiedyś było we Wrocku i chyba nie zmieniło się za wiele w tej sprawie.

Nie prawda... w warszawie w urzedzie Targowek normalnie jednego dnia pierw oplacasz a pozniej idziesz do okienka z odbiorem. Zalezy od "widzi mi sie "urzednikow... odbior tutaj to kwestia 2 minut nie liczac jakis wielkich kolejek ;)

 

ok a czy za ponowne wyrobienie prawka, jako dokumentu tez bede musial placic? zapewne tak, ale wole sie upewnic.

Placisz jak za wyrobienie nowego prawa jazdy + oplata za lekarza. Nawet jak do Prawka z tylko kategoria B zostaloa mi dopisana kategoria A to placilem za nowe prawko Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc po 2 latach będziesz musiał udać się na badanie do jakiegokolwiek okulisty, jednak nawet jak napisze za to za co mu zapłaciłeś to decyzję o terminowym/bezterminowym prawie jazdy, podejmuję lekarz z uprawnieniami do wydawania oświadczeń dla kierowców. W prawie jazdy obok kolumny z datą ważności jest kolumna "Ograniczenia" w która wpisywane są kody na podstawie których policja podczas kontroli jest w stanie ustalić czy kierowca powinien jeździć w okularach, aparatem słuchowym itp..

Co do tego czy za wydanie nowego prawa jazdy będziesz musiał zapłacić to nie mam pewności, wydaje mi się raczej, że powinni zabrać stare i dać nowe z nową datą, ale to jest polska. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc po 2 latach będziesz musiał udać się na badanie do jakiegokolwiek okulisty, jednak nawet jak napisze za to za co mu zapłaciłeś to decyzję o terminowym/bezterminowym prawie jazdy, podejmuję lekarz z uprawnieniami do wydawania oświadczeń dla kierowców.

wiec jak mu sie cos nie spodoba, to znowu dostane na 2 lata :D chyba go zamorduje za taki motyw. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W prawie jazdy obok kolumny z datą ważności jest kolumna "Ograniczenia" w która wpisywane są kody na podstawie których policja podczas kontroli jest w stanie ustalić czy kierowca powinien jeździć w okularach, aparatem słuchowym itp..

Zerknąłem na te kody i... co my tu mamy:

05.08 – zakaz spożywania alkoholu,

:lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minelo trzy tygodnie od momentu kiedy zdecydowalem sie zapisac na kurs na A. Dzis ide zapisac sie na egzamin, na Odlewniczą w Warszawie, ciekawe jaki termin dostane. Mam juz odlozone na ubiór i kask, jeszcze tylko motocykl ;)

 

Terminy w tym momencie sa 2tygodniowe na kat A i 2-3tygodniowe na kat B z tego co slyszalem w okienku WORDu, takze sa baardzo krotkie w porownaniu do tego, co bylo jeszcze rok temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie wk%@#%@ w WORDzie w Katowicach strasznie... 19go grudnia zdawałem teorie, następnie 2 nieudane podejścia do egzaminu praktycznego w tym ostatnie 18go kwietnia. niestety biura w sobotę były zamknięte to pojechałem w poniedziałek zapisać się na 3 termin... i lipa! nie wyznaczą mi następnego terminu bo najbliższa data jest po 21 czerwca i wtedy 2 DNI mam już nieważny egzamin teoretyczny. toż to jest chore! podzwoniłem po śląsku i wcześniejszych terminów nie ma - np. Bytomiu są zapisy na drugą połowę lipca :/ co najlepsze to zaproponowano mi zmianę ośrodka egzaminacyjnego albo... zapisanie się na egzamin teoretyczny (miesiąc czekania, potem min. 2 na praktyczny) podczas gdy do 19 czerwca mam jeszcze ten egzamin ważny. paranoja...

 

złożę jeszcze podanie o wcześniejszy termin ale czy się uda to nie wiem.

 

nie ma to jak państwo przyjazne dla obywatela :>

Edytowane przez DuG1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla informacji płacimy za każda wymianę prawa jazdy, nieważne z jakiego powodu, za każdy nowy plastik trzeba bulić niestety.

wyjatkiem jest chyba jezeli zmiana nie jest z twojej winy, np nowe standardy badz zmiana nazwy ulicy, ale nie jestem pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...