Skocz do zawartości
berkut

Prawo Jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś dzwoniłem do L'ki, cena to 1250zł, cenę podnosi od Sierpnia/Września bo paliwo idzie w górę.

Ale słyszałem że teraz od Lipca? Cały kurs trwa max dwa miesiące, i teoretyczny jest w tym samym dniu co praktyczny.

 

W Czwartek idę sie zapisać :banana:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że teraz dość długo trwa proces zdobywania prawka :huh: czyżby tylu chętnych było?

Ja jak ponad 2 lata temu robiłem zapisałem się na kurs chyba 14/15 kwietnia, a 21maja już zdawałem egzamin (przy czym po drodze jak dobrze pamiętam były święta i weekend majowy), a teraz 2 czy nawet 4 miesiące to trwa. Ciekawe jak jest w dużych miastach jak Krk czy Waw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyna zapisała się niedawno - 2 tygodnie temu - część teoretyczną już minęła, musi tylko na testy do nich pójść. Cena za kurs: 1200, a na kursie są bodajże 4 osoby.

 

Co do paliwa, to dzisiaj mówili, że od 1.07 powinno stanieć nawet o 10gr/l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej u mnie w szkołach było/jest tak ze miedzy teoretycznym a praktycznym jest miesiąc przerwy...

 

Dwa tygodnie temu kumpla kumpel zapisał się w innej szkole, i zapłacił ponad 1700zł... nie wiem może to już na tych nowych warunkach, kiedy prawko jest w stanie zaliczyć w dwa miesiące, a nawet krócej.

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Ciekawe jak jest w dużych miastach jak Krk czy Waw?

W wawie zależy od okresu w wakacje pewnie wszędzie się długo czeka, ale ogólnie jest tak że każdy idzie tam, gdzie mu instruktor doradził, a większość instruktorów doradza WORD na Odlewniczej(pomijając tych co uczą na trasach egzaminacyjnych pozostałych WORDów) dzięki czemu, może być taka sytuacja że na egzamin się tam czeka 2-3 miesiące. Podczas, gdy w pozostałych (Radarowej i na Bemowie) jak chciałem mieć egzamin za ponad miesiąc, bo akurat nie mogłem, to jeszcze terminów nie mieli, więc tam miesiąc-półtora to max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe, bo na dzień dzisiejszy według stronki Wordu (link TUTAJ), to wszedzie czeka się tyle samo na sam praktyczny (na te+pra w jednym dniu już rozbieżności większe) i nie wychodzi 2-3 miesiące, lecz na upartego 3 tygodnie - czyli tyle ile 3 lata temu czekałem na samą teorię :blink:

 

aaaa już za tydzień egzam na A :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś gdzie znajdę aktualne testy???? Wie ktoś kiedy ostatnio zmieniły się pytania egzaminacyjne? Przygotowuje się do egzaminu teoretycznego i chciałbym miże jak najlepsze materiały do nauki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy w piątek zdaje egzamin na kategorię A w wordzie w Łodzi. Może ktoś z was nie dawno zdawał też i by mi podpowiedział na co zwracać uwagę itp. Pzdr

Na przepisy ruchu drogowego :wink:

 

Zdawałem co prawda w W-wie, ale myślę że jest podobnie :)

 

A z takich mniej oczywistych:

- rozglądanie się przy włączeniu do ruchu (na placu też), przy zmianie pasa, na skrzyżowaniu itp. - najlepiej machać głową przesadnie i teatralnie, żeby się nie uczepili, że tego nie robisz

- jazda prawą stroną pasa - bez sensu i nie polecam w normalnej jeździe - ale na egzaminie też się potrafią uczepić

- 'dynamiczną' jazdę - tzn. uzyskanie dozwolonej prędkości jak najszybciej - tu też jakiś wredny może się przyczepić, ale nie ma co przesadzać w drugą stronę - tzn. przyspieszanie tak, żeby jechać na zderzaku kogoś z przodu też jest niewskazane ;)

- zwróć też uwagę na słuchawkę, którą włożą Ci do ucha - najlepiej, niech ustawią dużą głośność - ja zrobiłem ten błąd, że miałem ustawione jakoś cicho... tzn. na placu było ok, ale w czasie jazdy nie słyszałem nic a nic - trasę przejechałem na pamięć :)

 

Ogólnie egzamin jest prosty i warto podejść na luzie. Zdawalność jest dużo wyższa niż na B, trasa ustalona, jeśli chodziłeś na kurs napewno masz ją obcykaną ;)

Edytowane przez Dziobak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w mieście ~20 tyś mieszkańców, kurs kosztuje 1200zł, teoria trwała 8 dni( po 2-3h wykładów). Kurs zajmie mi jakieś 1,5 miesiąca bo chcę zdawać parę dni po osiemnastych urodzinach, w szkole, do której chodzę da się zrobić cały kurs w miesiąc bo nie biorą dużej ilości kursantów. Podczas pierwszej godziny zrobiłem jakieś 50km po okolicy a kolejne to już do Białegostoku.

O, właśnie rozpogadza się i wychodzi słońce, jak nie będzie padać to znowu bez dachu pojeżdżę( w tej szkole mają Micrę 1.4 CC)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dziobak właśnie o takie rady mi chodzi, przepisy znam w miarę już od roku mam kategorię B, teraz czas na motocykl, trasę znam dobrze to fakt. Obawiam się tylko o takie ciach!ły o których mi napisałes. Jak ktoś może napisac swoje doswiadczenia z egzaminu to bym bardzo prosił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdałem wczoraj prawko na A za pierwszym podejściem B-)

Moja opinia o szkole w której się uczyłem (Imola) jest TUTAJ.

Pozdrawiam i powodzenia wszystkim zdajacym! :D

Gratuluję.

Zdawałeś już z tymi najnowszymi zasadami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękować, dziękować :wink:

Jeżeli najnowsze zasady to masz na myśli:

-omówienie dwóch losowych rzeczy z budowy, przygotowania motocykla + łańcuch (miałem olej + światła stopu)

-teoria i praktyka jednego dnia

-hamowanie w wyznaczonym miejscu i awaryjne na placu

to tak, a jeżeli coś innego to wpierw napisz co rozumiesz przez "nowe zasady" :)

 

Starsznie się pluli o wszystko (jeden i drugi egzaminator). Kolesia z drugiej grupy (są dwie 3 osobowe grupy i na każdą przypada jeden egzaminator - najpierw plac wszyscy robią, a potem po kolej na miasto - to dla informacji, którzy nie wiedzą ocb na egzaminie z A) egzaminator ochrzanił (ale dał wynik pozytywny) za to, że zatrzymał się przed przejściem dla pieszych i ustąpił pierwszeństwa jakiejś babce o kulach - powiedział mu, że "on tu jest od oceniania dynamiki jazdy, a nie kulturalnej jazdy" :-| U mnie na mieście dochrzanił się do skrętu w lewo - skręcałem z środka pasa, a nie z lewej krawędzi :huh:

 

EDIT @czeku dzięki - nie, to był skręt z pasa skrętu TYLKO w lewo, po prawej był pas do jazdy na wprost/skrętu w prawo(?). Dla ludzików z Warszawy -> to ten skręt na osiedle zaraz po przecięciu torów tramwajowych na początku egzamu

Edytowane przez Kaz!o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie.. wiem o ktore miejsce chodzi... o skrzyzowanie z kondratowicza-oginskiego :) Lubia opieprzac za takie rzecz... aczkolwiek mnie instruktor bardzo na to uczulal i na egzaminie pod tym wzgledem sie pilnowalem ;)

 

Gratulejszyn ;)

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja kuzynka zdała...(Ostrów Wlkp.) jezdziła po Kaliszu.

Ale powiem że nadziei jej nie dawałem... na początku nie wiedziała nawet że kierownica ma tak duży promień obrotu... myślała że jest jak w rowerze. Prawko ma, mówi że Puntem (I) jezdzić nie umie. Ojciec, Scenika jej dać nie chce (nie dziwota). Do tego mówi, że jak se kupi swoje auto, to sobie jeszcze wykupi z 6 godzin, bo sie boi jezdzic.

 

Dalibyście wiarę że zdała za pierwszym razem?

 

Ja 20 mam badanie, i pierwszy wykład :ploom:

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja kuzynka zdała...(Ostrów Wlkp.) jezdziła po Kaliszu.

Ale powiem że nadziei jej nie dawałem... na początku nie wiedziała nawet że kierownica ma tak duży promień obrotu... myślała że jest jak w rowerze. Prawko ma, mówi że Puntem (I) jezdzić nie umie. Ojciec, Scenika jej dać nie chce (nie dziwota). Do tego mówi, że jak se kupi swoje auto, to sobie jeszcze wykupi z 6 godzin, bo sie boi jezdzic.

 

Dalibyście wiarę że zdała za pierwszym razem?

 

Ja 20 mam badanie, i pierwszy wykład :ploom:

Bo na kursach nie uczą jeździć tylko uczą myków aby zdać egzamin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Bo na kursach nie uczą jeździć tylko uczą myków aby zdać egzamin.

Tak samo jak w szkole państwowej albo przy wypełnianiu wniosków o dotacje, itp. Nie liczy się co masz do zaprezentowania, tylko to czego oczekuje od Ciebie urzędnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egzamin kat B, WORD Gorzów Wlkp., 14 lipca 7:30 (teoretyczny, potem praktyka)

Zobaczymy jak pójdzie ^^

Pierwsze podejście nieudane, głupi błąd na mieście.

Drugie podejście miałem... dwa dni później! (czytaj, dzisiaj, 16 lipca). Zadziwiająco szybko się udało i tym razem wynik pozytywny :) Czekam na odbiór :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem na kursie w Grande mającym świeżo-nowe sprzęgło... a potem się zdawało w 3-ech różnych egzaminacyjnych Grande...

Niestety szarpanie/gaśnięcia to także częściowo z racji stanu tych aut... (sprzęgła);

 

Choć ciekawostką było dla mnie to, że egzaminacyjny trzeci 'rumak' miał skrzynię biegów w lepszym stanie niż te GP co miałem na kursie (mniej chaczyły biegi, 1. bieg wchodził zawsze);

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warunki dla osób, które zdobędą uprawnienia kat. C lub CE po 10 września 2009r:

- zrobić prawo jazdy kat. C lub EC - koszt około 1.750 - 1800 zł. - minimalny wiek to 18 lat

- odbyć kwalifikację wstępną z przewozu rzeczy i zdać egzamin z niej przed specjalną komisją. Szacuje się, że kurs będzie kosztować ok. 7.000-10.000 zł. Czas trwania takiego kursu to 280h . Minimalny wiek to 21 lat.

 

i [ciach!] juz sie chyba nie zalapie, kogos zdrowo po[ciach!]lilo

Edytowane przez kukifas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;) A co do sprzęgła, to zarówno w czasie kursu, jak i na pierwszym egzaminie było o niebo lepsze niż teraz - ale cóż, ważne, że w końcu zdane.

 

(7/17/09) Prawo Jazdy:: Przyjęto wniosek - trwa postępowanie administracyjne.

 

W następnym tygodniu powinno być do odbioru, tak myślę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...