Skocz do zawartości
berkut

Prawo Jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Przezywam, bo taka moja natura ;)

 

Bylo spoko, luz totalny, nie wiem jak na tym egzaminie mozna nie zdac, to tylko jak wredny egzaminator jest :P W drodze powrotnej L`ką przejechanie 45km zajelo mi 32minutki, musialem uważac, zeby setki nie przekraczac, bo wtedy znaczek L odpada :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym ksiązke czytał :D Tak robilem na corsie na kursie ze 3 razy i wyszlo jako tako, kilka razy zgals, a na egzaminie kilka razy i to samo :angry: Musze cos pokombinowac i jakosc wychaczyc ze 2 godzinki jazdy przed egzaminem na ruszanie pod gorke z recznego, pojde tym razem do innej firmy (mam nadzieje ze mnie nie wysnieja)

A czy musisz koniecznie z recznego? Moze cos pozmieniali ale jak ja zdawalem to mozna bylo ruszac po prostu ze sprzegla. Trzymasz go na polsprzegle a jak masz ruszac to dodajesz gazu i puszczasz sprzeglo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy musisz koniecznie z recznego? Moze cos pozmieniali ale jak ja zdawalem to mozna bylo ruszac po prostu ze sprzegla. Trzymasz go na polsprzegle a jak masz ruszac to dodajesz gazu i puszczasz sprzeglo.

Nie jestem pewien, ale to jest chyba obowiazkowe. <_< oj ciezko bedzie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy teraz zdalbym prawko :lol:

Co do pod gorke z recznego - przy zaciagnietym wrzucasz 1, wiecej gazu i jak przodzik sie podnosi to puszczasz... Chyba [;

Predzej tył siądzie niz sie przód podniesie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nauczyć się dobrze puszczać sprzęgło?

Nalać do wiaderka wody(po brzegi), siąść na krześłe i podnosić (powoli) nogą to wiaderko i opuszczać. Tak żeby nie wylewać wody.

 

Stary sposób, jeszcze jak Warszawką się jeździło.

Głównie stosowany jak ktoś nie umiał ruszać (na prostej), ale może pomoże w umiarkowanym sterowaniu sprzęgłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie czy to takie trudne ruszać z ręcznego :blink:

 

Pamietam ze 2-3 razy na poczatku mi zgasł silnik ale później to juz zawsze ruszałem z recznego, bo nie chciało mi się trzymać nogi na hamulcu. A jak chciałem na krzyżówce szybko uciec to tylko reczny mnie ratował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W samochodach na egzaminie (punto, corsa) naped jest na przód i dlatego sie przod podosi :)

Zaraz, wiem że to szczegół mało wazny ale czy nie odwrotnie? ; ]]

ja zawsdze jak przed domem sie zatrzymuje, oczywiście hamulec nożny, gasze silnik,1, ręczny, puszczam hamulec nożny i du.sko siada w dól ;]]

Wiec wydaje mi sie że z ruszaniem podobnie, chociaż nie jestem pewien ; ]]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie rozumiem ale widac dla niektorych to problem

To trzeba poprostu "poczuć" i tyle. Niektórzy zaskakują dopiero po pewnym czasie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z tylnym napędem tył się podnosi??

 

Panowie fizyki trochę i już.

Fizyki? Powiedz czemu kazdy instruktor uczy trzymac gaz dopoki przod sie niepodniesie? Prawda jest taka ze stojąc pod górkie i wciskając gaz tył opada, a nam wydaje sie ze przod idzie do góry, wiec nie wiem o co chodzi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fizyki? Powiedz czemu kazdy instruktor uczy trzymac gaz dopoki przod sie niepodniesie? Prawda jest taka ze stojąc pod górkie i wciskając gaz tył opada, a nam wydaje sie ze przod idzie do góry, wiec nie wiem o co chodzi....

Każdy?

Opada. Opada gdyż stojąc na ręcznym siła grawitacji ciągnie go w dół, budowa elementów zawieszenia sprawia iż tył się wtedy podnosi, natomiast gdy ruszasz działa siła przeciwna (tył opada, przód się podnosi). To po prostu logiczne myślenie. Spróbuj na prostej ruszyć z zaciągniętym ręcznym. Też ci tył opadnie mimo że nie był podniesiony. I większość instruktorów ma rację, gdyż jeśli na górce podnosi przód (lub opada tył) oznacza to iż po spuszczeniu ręcznego samochód nie pojedzie do tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, [gluteus maximus] siada .... a podnoszący sie przód to tylko takie złudzenie ;)

Tak można fajnie dupą bounc'ować na światłach :D Tylko trzeba mieć obcykany samochód, żeby za bardzo sprzęgła nie piłować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy?

Opada. Opada gdyż stojąc na ręcznym siła grawitacji ciągnie go w dół, budowa elementów zawieszenia sprawia iż tył się wtedy podnosi, natomiast gdy ruszasz działa siła przeciwna (tył opada, przód się podnosi). To po prostu logiczne myślenie. Spróbuj na prostej ruszyć z zaciągniętym ręcznym. Też ci tył opadnie mimo że nie był podniesiony. I większość instruktorów ma rację, gdyż jeśli na górce podnosi przód (lub opada tył) oznacza to iż po spuszczeniu ręcznego samochód nie pojedzie do tyłu.

Starasz sie na siłe zabłysnąc? Przeczytaj jeszcze raz co napisałem....

I tak dude, poucz mnie jak sie rusza samochodem...:lol: Łojezus [[[[[[[[[;

EOT

 

 

Jasne, [gluteus maximus] siada .... a podnoszący sie przód to tylko takie złudzenie ;)

No i to napisałem, nei? [[[; Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast chrzanić głupoty pojeździjcie trochę

 

to że wytłumaczą wam co masz robić żeby ruszyć z ręcznego łącznie z pozycją podwozia względem asfaltu w każdej fazie nic wam nie da

 

to trzeba po prostu poczuć i tyle a później możesz ruszać ze żwiru z 600 kg silnikiem leżącym na lawecie zaczepionej z tyłu na haku poloneza skręcając w lewą stronę w ruchliwą zakręcajacą ( malo widać w lewo i w prawo ) ulicę wojewódzką ze stoku o nachyleniu sporym przy udziale poślizgu kół tylnych :)

 

- manwer bez ręcznego ( nawet nie próbowałem :mrgreen: ) by się nie udał a z rozpędu nie mozna było jechać bo wspomniana wojewódzka jest naprawdę ruchliwa ( wyjazd z zakładów w Andrychowie - remontują tam kompleksowo silniki )

 

jedź autem na górkę i poćwicz i tyle :blink:

Edytowane przez 3si3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedź autem na górkę i poćwicz i tyle :blink:

I tak zrobie :) Kupie sobie ta godzinke i wykorzystam na ruszanie z recznego (wszystko inne mi bez problemo wychodzi :) ) Tylko kolo bedzie sie patrzyl jak na debi** <_<

 

PS: autkami ktore sa u mnie drudno by sie bylo nauczyc tak zeby to potem zastosowac do corsy (BMW E36 325 1995r i poldek 1.6GLI 1995 - ten drugi to moj ulubiony :) )

 

PS: Ile moze kosztawac godzina jazdy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile teraz trwa średnio zrobienie prawka? Od momentu zapisania się do momentu egzaminu? Znajomy mi dziś oznajmił, że robi już 5-ty miesiąc, a do konca jeszcze daleko :blink:

ja sie zapisałem dokładnie 3 miechy przed 18..(10 kwietnia), koło końca czerwca skończyłem jazdy (trwały aż dwa miechy ) a egzam 18 lipca miałem..

Wić dosyć długo sie to ciągnie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to trwało jakieś 8 miesięcy... teoria zajęła mi miesiąc, a że było dużo ludzi to dopiero w miesiąc po teorii miałem 30 godzin jazd, które trwały pół roku (tylko 5 godzin na miesiąc!)...

Egzamin zdałem za trzecim razem (w piątek 13 maja)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...