Skocz do zawartości
berkut

Prawo Jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

kukifas - wrzuć jakieś linka do tego "newsa". Nie planowałem "teraz" robić C, ale w jakiejś tam przyszłości...

 

@Marians - gratulacje

 

U mnie piszę:

(7/14/09) Prawo Jazdy:: Przyjęto wniosek - trwa postępowanie administracyjne.

(7/17/09) Prawo Jazdy do odbioru w Urzędzie.

 

Szkoda, że urzędy już o tej godzinie nie pracują. Nie sądziłem, że tak szybko będzie możliwy odbiór - zdawałem 07 VII. Powiedzcie, czy coś oprócz: hajsu na znaczki (zdaje się, że z 70zł), starego prawka (zabierają je, prawda?) i kupy wolnego czasu, trzeba wziąć w celu odbioru prawka? Będę wdzięczny za info, bo na stronie mojego starostwa nie mogłem się doszukać tych informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

info skopiowałem stąd: http://www.favore.pl/88141_nauka-jazdy-kat...opomorskie.html

 

pierwszy link po wpisaniu w google "prawo jazdy kat. c zmiany"

 

znajomy mi to wczoraj mówił, więc postanowiłem sprawdzić.

 

niestety miał racje, nawet z tym, że nie liczy się data zapisania na kurs tylko odebrania dokumentu.

 

MASAKRA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(7/17/09) Prawo Jazdy:: Przyjęto wniosek - trwa postępowanie administracyjne.

 

W następnym tygodniu powinno być do odbioru, tak myślę ;)

Witam.

Gdzie można zobaczyć status mojego prawka? Bo zdałem w poniedziałek (za pierwszym razem :D kat.B) i chciałbym mieć jak najszybciej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warunki dla osób, które zdobędą uprawnienia kat. C lub CE po 10 września 2009r:

- zrobić prawo jazdy kat. C lub EC - koszt około 1.750 - 1800 zł. - minimalny wiek to 18 lat

- odbyć kwalifikację wstępną z przewozu rzeczy i zdać egzamin z niej przed specjalną komisją. Szacuje się, że kurs będzie kosztować ok. 7.000-10.000 zł. Czas trwania takiego kursu to 280h . Minimalny wiek to 21 lat.

 

i [ciach!] juz sie chyba nie zalapie, kogos zdrowo po[ciach!]lilo

ze tak zdrowo napisze... pojebawszy ich?! W przyszlym roku chcialem isc na C+E ale 10 tys zl to ja bede ze 3 lata odkladal... Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Gdzie można zobaczyć status mojego prawka? Bo zdałem w poniedziałek (za pierwszym razem :D kat.B) i chciałbym mieć jak najszybciej :)

https://www.kierowca.pwpw.pl/

 

Nie ma sie co napinać co do C, CE. Po prostu kolejny durny przepisa jak zerznac kase z motlochu. A bedzie jeszcze gorzej.

Edytowane przez Sarkazm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w Pon. miałem badanie lekarskie- formalność, nie będę się tu rozpisywał o mojej wadzie wzorku bo to sie nadaje do dzialu medycyna.

Ale ciul, masz pan bezterminowe. Badanie słuchu maszynką za 19,99 Made in China.

Po tym wykład, wszystko na luzie.

Dziś wykład, też luzik, ale egzaminator uczy naprawdę dobrze.

Oficjalnie powiedziano że egzamin teoretyczny wewnętrzny zdaje 110% osób.

 

1200zł, placyk dostępny 24/7 za friko-legalnie.

Za przyprowadzenie drugiej osoby godzina dla mnie gratis.

 

Powtarzam słowa egzaminatora " Jeżeli ktoś znajdzie lepszą ofertę, w tym momencie u mnie kurs macie za darmo".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to badania lekarskie na prawo jazdy to śmiech na sali. U mnie kolo jedynie spytał się, czy na coś choruję - zgodnie z prawdą mówię że nie, ale jako, że okularki noszę, to machnął tylko ograniczenie i do widzenia - 50zł poszło, a wizyta trwała może z jedną - dwie minuty. Gdybym nie miał na sobie okularów, to pewnie nawet tego ograniczenia bym nie miał i prawko byłoby bezterminowe, ale cóż - i tak wolę jeździć w okularach, zawsze to bezpieczniej.

 

A tak BTW:

(7/17/09) Prawo Jazdy:: Przyjęto wniosek - trwa postępowanie administracyjne.

 

(7/23/09) Prawo Jazdy do odbioru w Urzędzie.

 

Zaraz idę odebrać i czas na pierwszą, prawdziwą jazdę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdałem 16.07.

(7/24/09) Prawo Jazdy:: Przyjęto wniosek - trwa postępowanie administracyjne.

Wreszcie coś się pojawiło ^^

 

Na moje prawko juz na Ciebie czeka. Te stronki maja czasem duzy poslizg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku 1h po moim zjawieniu się w starostwie i ukazaniu dowodu wpłaty pojawiło się "Trwa postępowanie...." (tzn 1h zajęło mi dotarcie do domu)... a tydzień później pojawiło się "Do odbioru";

Telefonicznie potwierdzone, że faktycznie w ten dzień przyszło i napewno jest;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@martian1 nie był bym taki pewien

Zdałem 6 lipca,kasę wpłaciłem dnia następnego dnia

(7/17/09) Prawo Jazdy:: Przyjęto wniosek - trwa postępowanie administracyjne.

(7/24/09) Prawo Jazdy do odbioru w Urzędzie.

Czyli równo 3 tygodnie bo odbiorę dopiero w poniedziałek

A jak dzwoniłem do nich to mówili ze pewnie w następnym tygodniu będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@martian1 nie był bym taki pewien

Zdałem 6 lipca,kasę wpłaciłem dnia następnego dnia

(7/17/09) Prawo Jazdy:: Przyjęto wniosek - trwa postępowanie administracyjne.

(7/24/09) Prawo Jazdy do odbioru w Urzędzie.

Czyli równo 3 tygodnie bo odbiorę dopiero w poniedziałek

A jak dzwoniłem do nich to mówili ze pewnie w następnym tygodniu będzie

Spoko...

U mnei bylo tak, ze prawko odebralem po 8 dniach od zdania a info na stornei pojawilo sie gdzies po 14. Zdawalem jakies 2 lata temu wiec moze od tego czasu juz poprawili babola :)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Młodszy brat zdał prawko i z tej okazji postanowił naskrobać, podobnie jak ja, opinie o szkole w której się uczył, czyli Yeti (Warszawa). Opinie wrzucił na gronie, ale że nie każdy szukając dla siebie/znajomych szkoły zagląda na grono postanowiłem wrzucić jego wypociny również tutaj. A że przygód z tą szkołą miał sporo to... a zresztą zapraszam do lektury :wink:

We wtorek zdałem prawko, za pierwszym razem, na Bemowie w Warszawie. Chodziłem do Yeti na Chmielną, większość kursu przejeździłem z Panem Darkiem (instruktora szczerze polecam, dobrze uczy jak widać; P )

Co do samej szkoły, to nie mogę jej polecić na 100%. Cena kursu bardzo dobra, lokalizacja również. Ale muszę opisać moje perypetie z tą szkołą. Kurs teoretyczny wziąłem sobota-sobota. Dojeżdzałem spoza Warszawy na Bemowo (jakieś 2 godziny) po czym dowiadywałem się, że zajęcia odbędą się w Centrum. Niby lepiej, ale jednak gdyby to było wcześniej ustalone, to mógłbym pojechać godzinę później. Trudno!

Ustalanie godzin kursu itd - wszystko ok, kurs przebiegł tak szybko jak tylko mógł.

Po zakończeniu jazd jednak nie mogłem dostać moich papierów od razu, ponieważ zapodziały się moje badania. Następnego dnia pojechałem ponownie do biura (godzina w jedną stronę) i znowu usłyszałem, że "papierów nie ma, lekarz będzie w sobotę". Dobra, zdarza się, mówię sobie. "Proszę przyjechać w poniedziałek". W poniedziałek dla pewności dzwonię, dopytuje się, czy NA PEWNO moje badania już są. "Tak, oczywiście, proszę po nie przyjechać". Wspaniale, jade - "Papierów Panu nie damy". Lekarz popełnił błąd i źle je wypisał, będzie popołudniu. Wracam do domu, dzwonię popołudniu do biura "papiery są, prawidłowe na 100%". Jadę, przychodzę do biura 6 minut po "zamknięciu", Pani siedzi za biurkiem i mówi że papierów nie wypisze, bo już dzisiaj nie pracuje. Jestem wyrozumiały, skończyła pracę, ale doskonale znała moją sytuację i wiedziała co jest grane. Ale 6 minut, koniec, nie wypisze. Następnego dnia przyjechałem, papiery dostałem (wypisane w 8 minut z zegarkiem w ręlu). Bilans to jakieś 8 godzin zmarnowane na dojeżdzaniu do Warszawy i powrotach. Te ostatnie doświadczenia zepsuły mi opinię o całej szkole niestety. Dodam tylko że usłyszałem, że nie tylko moje badania zaginęły, ale było kilka-kilkanaście osób z podobnym problemem.

Szkoła dobra, tania, instruktorzy jak w innych szkołach, ale jak zaczną się kłopoty, to będzie ich sporo.

Pozdrawiam i szerokiej drogi życzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na miejscu twojego brata też bym się wkurzył :unsure:

 

Ja dostałem testy na CD-Kopia. A książeczkę z testami kilka dni pozniej "no bo poczta w kulki leci".

 

Wracając z instruktorem z wykładu w mieście nie schodziliśmy poniżej 80km/h, "bo ja teraz nie pracuje".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając z instruktorem z wykładu w mieście nie schodziliśmy poniżej 80km/h, "bo ja teraz nie pracuje".

Widzisz w tym coś złego ? ;) Ja pamiętam, że przez ~25 godzin nie musiałem zwracać uwagi na prędkość, do Łomży jechałem 140km/h (tak tak z instruktorem), w moim mieście zawsze koło 60-70 , to samo w Łomży. Dopiero, no tak mniej więcej, na pięć lekcji przed końcem powiedział "teraz zacznij stosować się do ograniczeń" - problemu nie było nawet najmniejszego. Ja ze swojej miejscowości, aby dojechać do Łomży mam 30 pare km, jakbym miał jechać 90 krótki odcinek, 50km bo przejeżdża się przez tereny zabudowana , i 70km na pewnym odcinku to bym stracił dużo jazdy po mieście. 

 

Instruktor widać jest życiowy i wie jak się jeździ. ;) Jak ma do Ciebie zaufanie to pozwoli jechać Ci szybciej. Oczywiście zaraz się pewnie ktoś odezwie, że to tak nie wolno ale ... i tak każdy jeździ powyżej przepisów. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie.

Czy trzeba osobiscie odbierać prawo jazdy? Czy można np. ojca wysłać? Gorączke mam więc wole nie wychodzic :mellow:

wyleczysz sie o odbierzesz... proste... nikt inny nie odbierze Ci prawka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz w tym coś złego ? ;) Ja pamiętam, że przez ~25 godzin nie musiałem zwracać uwagi na prędkość, do Łomży jechałem 140km/h (tak tak z instruktorem), w moim mieście zawsze koło 60-70 , to samo w Łomży. Dopiero, no tak mniej więcej, na pięć lekcji przed końcem powiedział "teraz zacznij stosować się do ograniczeń" - problemu nie było nawet najmniejszego. Ja ze swojej miejscowości, aby dojechać do Łomży mam 30 pare km, jakbym miał jechać 90 krótki odcinek, 50km bo przejeżdża się przez tereny zabudowana , i 70km na pewnym odcinku to bym stracił dużo jazdy po mieście. 

 

Instruktor widać jest życiowy i wie jak się jeździ. ;) Jak ma do Ciebie zaufanie to pozwoli jechać Ci szybciej. Oczywiście zaraz się pewnie ktoś odezwie, że to tak nie wolno ale ... i tak każdy jeździ powyżej przepisów. ;) 

Z wykładu na wykład gościu coraz bardziej mi sie 'podoba'. Nie wmawia w kółko że tu jezdzisz 50, a tu 70... masz jechać tak aby było bezpiecznie. Widac ze chce nauczyc jezdzic.

 

Sam mowi ze z nim nie jezdzi się 40 :)

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie.

Czy trzeba osobiscie odbierać prawo jazdy? Czy można np. ojca wysłać? Gorączke mam więc wole nie wychodzic :mellow:

Mi odebrała rodzicielka, dałem jej tylko swój dowód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare prawko pani w urzędzie odbiera Ci w momencie wydawania nowego - usuwa róg i przyczepia do wniosku, który wypełniałeś do egzaminu.

 

A to pytanie z innej beczki. Mając nowe prawko A+B mam pule 24 czy 20 punktów do wykorzystania? (prawko na B od 3 lat) Bo mam nowy numer prawka, nową date wydania... czy punkty są przypisane do prawka czy do osoby fizycznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24-masz juz uprawnienia ponad rok

 

Z wykładu na wykład gościu coraz bardziej mi sie 'podoba'. Nie wmawia w kółko że tu jezdzisz 50, a tu 70... masz jechać tak aby było bezpiecznie. Widac ze chce nauczyc jezdzic.

 

Sam mowi ze z nim nie jezdzi się 40 :)

tylko nie zapomnij sie na egzaminie ;] Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...