Skocz do zawartości
berkut

Prawo Jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

bosze ale te testy sa glupie...

np jeden maly przyklad: ile wynosi droga hamowania na suchej nawierzchni auta osobowego z predkosci 110KM/h?

na oko max 60m...

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

poprawna odp to 110-130m

:mur:

nawet polonez lepiej hamuje :damage_wall:

Kuj na pamięć a nie pitol ; ]

I tak nie bedzie to zbytnie potrzebne do jazdy na codzień ; ]

 

Bu... czemu mi pisze w cytacie to co ja napisałem mimo że tag jest tam gdzie powienien ? :huh:

 

http://img99.imageshack.us/my.php?image=beztytuu8ms.jpg

Edytowane przez hinco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdawałem w Kaliszu, i jak już pisałem za pierwszym razem zdałem :D Nie było źle trasa dosyć łatwa i egzaminator nie był zły...

Hehe no to dobrze cię skojarzyłem że jesteś z hmmm... Pleszewa?? Tak jak m!k?

Pytam po już słyszałem różne historie na temat tego zdawania w tym Kaliszu jedni mówią tak a inni jeszcze inaczej... Osobiście znam osobę która zdaje 9 raz właśnie w Kaliszu. Mam też dużo kumpli co zdawali po 3, 4, 5 razy. Tacy co zdali za pierwszym też się trafili. :) Nic zobaczymy jak to będzie.

Wszystko razem zdawałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dołączyłem do grona "pierwszozdawców" :mrgreen:

 

Myślałem, że mnie udupi na placu, bo nie pokazałem świateł oświetlających tylnią tabilce rejestracyjną, o tych jednych sobie musiałem zapomniec :D

 

Potem okazało się, że egzaminacyjna corsa miała całkiem inny układ pedałów niż ta na której jezdziłem :lol: Gaz całkiem inny, jakiś płaski strasznie, dużo dłuższe sprzęgło, ogólnie hardkor :D A że zima jest i śnieg pada, wiec ja buty zimowe miałem :D Gaz musiałem czubkiem buta naciskać, inaczej nie dało rady :D

 

Jeżdziłem głównie po jakichś bocznych śmiesznych drogach, gdzie nie jezdziłem wczesniej :D Ale co tam, 35min jazdy, dojazd do ośrodka i tylko te słowa: "Wynik egzaminu: pozytywny" :mrgreen:

 

To jest piękne uczucie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dołączyłem do grona "pierwszozdawców" :mrgreen:

 

Myślałem, że mnie udupi na placu, bo nie pokazałem świateł oświetlających tylnią tabilce rejestracyjną, o tych jednych sobie musiałem zapomniec :D

 

Potem okazało się, że egzaminacyjna corsa miała całkiem inny układ pedałów niż ta na której jezdziłem :lol: Gaz całkiem inny, jakiś płaski strasznie, dużo dłuższe sprzęgło, ogólnie hardkor :D A że zima jest i śnieg pada, wiec ja buty zimowe miałem :D Gaz musiałem czubkiem buta naciskać, inaczej nie dało rady :D

 

Jeżdziłem głównie po jakichś bocznych śmiesznych drogach, gdzie nie jezdziłem wczesniej :D Ale co tam, 35min jazdy, dojazd do ośrodka i tylko te słowa: "Wynik egzaminu: pozytywny" :mrgreen:

 

To jest piękne uczucie :D

Gratki :)

Miałem podobnie jak Ty, tylko zamiast zimowych butów miałem litry potu na sobie (18 lipca-najwieksze upały)

No i na egzaminie corsa była chyba 1.4(?) i to na benzyne a nie 1.2 gaz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe no to dobrze cię skojarzyłem że jesteś z hmmm... Pleszewa?? Tak jak m!k?

Pytam po już słyszałem różne historie na temat tego zdawania w tym Kaliszu jedni mówią tak a inni jeszcze inaczej... Osobiście znam osobę która zdaje 9 raz właśnie w Kaliszu. Mam też dużo kumpli co zdawali po 3, 4, 5 razy. Tacy co zdali za pierwszym też się trafili. :) Nic zobaczymy jak to będzie.

Wszystko razem zdawałeś?

Tak zgadza się z Pleszewa. Przed egzaminem też słyszałem, że niby trudno zdać, egzaminatorzy do [gluteus maximus] itp. itd., a na egzaminie się okazało, że Pan na którego trafiłem wcale nie miał zamiaru mnie oblać tylko sprawdzić moje umiejętności. Teorie miałem wcześniej dzięki mojemu instruktorowi, który mnie trzy dni przed egzaminem powiadomił mnie iż, za kogoś mnie wcisnął, ale mimo to, że wcześniej nie dotykałem testów dałem radę. Z osób, które znam dużo zdało w Kaliszu za pierwszym razem, więc nie ma się czego bać.... Życzę powodzenia :]

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się z Pleszewa. Przed egzaminem też słyszałem, że niby trudno zdać, egzaminatorzy do [gluteus maximus] itp. itd., a na egzaminie się okazało, że Pan na którego trafiłem wcale nie miał zamiaru mnie oblać tylko sprawdzić moje umiejętności. Teorie miałem wcześniej dzięki mojemu instruktorowi, który mnie trzy dni przed egzaminem powiadomił mnie iż, za kogoś mnie wcisnął, ale mimo to, że wcześniej nie dotykałem testów dałem radę. Z osób, które znam dużo zdało w Kaliszu za pierwszym razem, więc nie ma się czego bać.... Życzę powodzenia :]

A kiedy miałeś egzamin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potem okazało się, że egzaminacyjna corsa miała całkiem inny układ pedałów niż ta na której jezdziłem :lol: Gaz całkiem inny, jakiś płaski strasznie, dużo dłuższe sprzęgło, ogólnie hardkor :D A że zima jest i śnieg pada, wiec ja buty zimowe miałem :D Gaz musiałem czubkiem buta naciskać, inaczej nie dało rady :D

no czasem tak jest ;) ja na B mialem, a raczej nie miale sprzegla:D na miescie jak puscilem sprzeglo i dodalem wiecej gazu to jakos nie chcial jechac ;) a najciekawiej to bylo na A przesiadka ze zdezelowanej cagivy na nowke yamahe (700km przebiegu :D ) byly temperatury minusowe, a ja mialem tak porysowana szybke w kasku ze musialem jechcac z otwarta. myslalem ze mi twarz odmrozi:D

 

kurna ja tez chce za pierwszym razem :P

jeszcze tylko 10 dni :)

zdasz jesli ci sie uda opanowac nerwy :)

 

swoja droga fajne ludzi maja miny jak ktoras osoba z koleji wraca z kartka "nie zdales" :D gdy zdawalem A to z B na miasto tylko kilku wyjechalo, ale z A zdali wszyscy ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

witam pytanie zwiazane z prawkiem, jutro egzamoin, a jezdizlem tlyko puntem... neihc mi sie trafi corsa, ma ktos moze zdjecie jak tam wyglada silnik i rozmieszczone zbiorniki na płyny hamulcowe, itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hymm a czy orintujecie się jak to teraz jest z robienie prawka? Wczoraj w antyradiu słyszałem jak Zientarscy mówili coś że można od 16 roku zycia robić i nie wiem czy to prawda czy nie bo nie słuchałem dokładnie a znając ich to mogło mieć prześmiewczy ton.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Można ale sobie to odpuść. Szkoda kasy. icon_smile3.gif

Można ale na zwykłe B?? Na pewno nie B1?? Ile kosztuje?? :)

 

EDIT: Orgiusz można kupić malucha ;] Jak by ktoś coś wiedział, miał jakiś link to poproszę o info.

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos z was mi wytlumaczy jak to jest z tym prawkiem mam wielu kolezkow ktorzy niezdali parokrotnie(wymyslaja oni przerozne wykrety od korupcji po to ze przejezdzili caly egzamin a na samym koncu powiedziano im ze nie zdali)ale mam tez wielu ktorzy zdali za pierwszym razem i twierdza ze wystarczy uwazac na pierwszych przestrzegac pierwszenstwa i wlaczac kierunki aby zdac??Wiec o co tu chodzi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos z was mi wytlumaczy jak to jest z tym prawkiem mam wielu kolezkow ktorzy niezdali parokrotnie(wymyslaja oni przerozne wykrety od korupcji po to ze przejezdzili caly egzamin a na samym koncu powiedziano im ze nie zdali)ale mam tez wielu ktorzy zdali za pierwszym razem i twierdza ze wystarczy uwazac na pierwszych przestrzegac pierwszenstwa i wlaczac kierunki aby zdac??Wiec o co tu chodzi??

 

O co chodzi ?? A o druga czesc twojego posta :) I to by bylo na tyle :)

 

@Dawidsfuturx, google nie gryzie:)

 

Opel Corsa C

Silnik, plyny,wnętrze

 

Ktora zarówka od czego :)

 

Pozdro

Edytowane przez sbchp250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos z was mi wytlumaczy jak to jest z tym prawkiem mam wielu kolezkow ktorzy niezdali parokrotnie(wymyslaja oni przerozne wykrety od korupcji po to ze przejezdzili caly egzamin a na samym koncu powiedziano im ze nie zdali)ale mam tez wielu ktorzy zdali za pierwszym razem i twierdza ze wystarczy uwazac na pierwszych przestrzegac pierwszenstwa i wlaczac kierunki aby zdac??Wiec o co tu chodzi??

Jak przejeździli cały egzamin bezbłędnie i nie zdali to przecież mogą się odwołać :mur: Prawda jest taka, że jak ktoś naprawdę dobrze jeździ i uważa na drodze to zda za pierwszym razem niezależnie od egzaminatora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przejeździli cały egzamin bezbłędnie i nie zdali to przecież mogą się odwołać :mur: Prawda jest taka, że jak ktoś naprawdę dobrze jeździ i uważa na drodze to zda za pierwszym razem niezależnie od egzaminatora...

W jakim Ty świecie żyjesz?

A teksty typu "nie moge zaliczyć bo.. e.. co by tu mogło być.. a, tamowanie ruchu jadąc w korku" albo "wynik egzaminu negatywny bo mam taki kaprys" ?

Do drugiego kolega sie odwołal i dostał za free następny egzamin, ale uj z kasą, te nerwy.. potem już zdał..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim Ty świecie żyjesz?

A teksty typu "nie moge zaliczyć bo.. e.. co by tu mogło być.. a, tamowanie ruchu jadąc w korku" albo "wynik egzaminu negatywny bo mam taki kaprys" ?

Jezeli sa kamery i mikrofony to jakim cudem, takie teksty by przeszly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli sa kamery i mikrofony to jakim cudem, takie teksty by przeszly?

Z kaprysem chodziło o poprostu nie podanie argumentu..

A co za problem powiedzieć że sie zapomniało włączyć kamer? Z mojej szkoły nauki jazdy był taki przypadek, jeżeli ten ktoś by sie nie odwołał uszłoby płazem, nikt by nie wiedział że nie było nic nagrywane.. i takie texty mogły przejsć, ale za to jest darmowy egzamin..

A egzaminator moze wszystko, oni muszą z czegos żyć, jak miałem egzamin i czekałem, to jakaś babka z Kakowa (myślała że w Tarnowie łatwiej) wracajac z placu przeklinała, wyzywała wszystkich, ochroniarz jej nie zatrzymał i poszła do prezesa (na góre). Widzialem jak wróciła z nim na plac, coś tam pogadali rozbeczała sie i poszła z karteczkądo kasy.. Głównie rozchodziło sie jej o to że koleś był chamski i wulgrany jeżeli dobrze słyszałem..

To jest dla mnie inny świat, widać jakie fury mają egzaminatorzy, i jak innych traktują, prawie jak nazizm.. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje :)

 

A co do egzaminatorów to wiadomo.... są upierdliwcy co się wszytkie będą czepiać, ciągle dogadywać i jak ktos psychicznie nie wytrzyma to zrobi jakis większy błąd i po zdawane... a są egzaminatorzy, którzy są po prostu w porządku :) Albo siedzi cicho, albo chociaż nie przeszkadza i nie dogaduje :P

Jak ktoś umie jezdzić i jest dobrze nastawiony, potrafi zachować zimną krew to ma wg mnie bardzo duże szanse żeby zdać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekowac dziekowac :D

moj taki spoko ze 2 razy mi podpowiedzial :D

raz sie pogubilem z plynem hamulcowym to po cichu wskazal palcem

a raz powiedzal tak po cichu ze tu mam uwazac zeby tutaj nie wpasc :D

hehe poprostu boski koles :D

a byl tak mily ze normalnie zero stresu a przed byl mega duzy :D

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekowac dziekowac :D

moj taki spoko ze 2 razy mi podpowiedzial :D

raz sie pogubilem z plynem hamulcowym to po cichu wskazal palcem

a raz powiedzal tak po cichu ze tu mam uwazac zeby tutaj nie wpasc :D

hehe poprostu boski koles :D

a byl tak mily ze normalnie zero stresu a przed byl mega duzy :D

Mógłbym na takiego trafić normalnie. U nas z tego co wiem to nie są już tacy bardzo milusińscy :( A szkoda.

 

BTW - Jak to jest teraz z gotowymi blanikietami na prawko? Ile trzeba czekać po ukończeniu lat 18stu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...