Skocz do zawartości
berkut

Prawo Jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

jakie bledy powiem tyle te sprzeglo w tych autach to onni chyba jakos specjalnie przerabiaja bierze praktycznie u samej gory i trzeba praktycznie gaz do podlogi wciskac zeby autko ruszylo sie z miejsca do tego jak jeszcze dochcodzi ruszanie z recznego (ja mialem chyba 8razy podczas egzaminu) to sie nieciekawie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie bryken, do tego np u mnie w ośrodku jeździłem na autku z gazem a tam są benzyny i też inaczej to chodzi. Hardcore jest w Brzesku gdzie na L-ce mają 1.7 DTI czy jakoś tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt, samochody są troszkę inne. Jednak technika jazdy na benzyniakach jest taka sama i trzeba się jej trzymać: popuszczasz sprzęgło trochę, gaz, trzymasz sprzęgło chwile na tym samym poziomie i puszczasz całe. Mnie tak nauczyli i nigdy nie miałem problemu z ruszaniem, nawet na coraz to innych samochodach, mocniejszych, słabszych, nowszych, starszych :P

Kumpel zdał prawko, zapłacił za nie w urzedzie a nie oddał zdjęcia jeszcze, gdzie je trzeba zanieść? do word czy do urzędu miasta gdzie się oddawało kwitek z opłatą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie wreszcie też przyszedł czas. 17.05 mam pierwszą część. Tutaj teoria składa się z dwóch egzaminów, jeden po drugim. Oba muszą być zdane żeby zaliczyć teorię. Pierwszy to 35 pytań (30 minimum żeby zdać) a drugi to 14 filmików 2 minutowych. W każdym jest jedno zagrożenie (w jednym dwa), kiedy je się zobaczy należy kliknąć. Za każde można maksymalnie 5 pkt dostać, zależy od szybkości reakcji. Maksymalnie można zdobyć 75 pkt, a wymagane do zaliczenia jest 59% (44pkt). Obawiam się tej drugiej części, jak robiłem sobie w domu i mnie nic nie rozpraszało to nie było problemu, ale ja się łatwo rozpraszam... :-|

Egzamin kosztuje Ł21.50 jak by to komuś było potrzebne, teoria od zdania jest ważna 2 lata.

 

 

 

Boję się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu, ciężko to wygląda. U nas odkąd wprowadzili nowe pytania też dużo osób wychodzi niezadowolonych z egzaminu - szczególnie Ci, którzy nie wiedzieli o zmianie jak wczoraj mój kolega, stracił 6 pkt ;] Na szczęście mam to już za sobą .. ;)

 

Wie ktoś co z tym zdjęciem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie, kurs na prawo jazdy zacząłem jakieś 1,5 roku temu (około) jeździłem 27h ( zostały mi 3h), jako iż pracuje i się uczę , to zacząłem odkładać to w czasie i z moim instruktorem nie widziałem się teraz jakieś 4 miesiące, moje pierwsze pytanie to czy kurs się nie przedawnia ??? ( moje papiery są u instruktora, nie były jeszcze wożone do loku) no i 2 sprawa czy jakbym chciał zmienić instruktora to czy jest to możliwe ??? ( dodam że temu instruktorowi zapłaciłem już całą kwotę za kurs, poza tym mam wpisane godziny teorii i 27godzin jazdy)

 

z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie bryken, do tego np u mnie w ośrodku jeździłem na autku z gazem a tam są benzyny i też inaczej to chodzi. Hardcore jest w Brzesku gdzie na L-ce mają 1.7 DTI czy jakoś tak

No to ci z Brzeska mają szczęście.Dieslem ruszasz bez gazu po prostu puszczasz sprzęgło i on jedzie :D Ja w tym tygodniu zdałem na C+E .To juz trzecia kategoria zdana za pierwszym razem :plum:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ci z Brzeska mają szczęście.Dieslem ruszasz bez gazu po prostu puszczasz sprzęgło i on jedzie :D Ja w tym tygodniu zdałem na C+E .To juz trzecia kategoria zdana za pierwszym razem :plum:

A dlaczego tylko dieslem? Przecież benzyniakiem tak samo można ruszyć. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie, kurs na prawo jazdy zacząłem jakieś 1,5 roku temu (około) jeździłem 27h ( zostały mi 3h), jako iż pracuje i się uczę , to zacząłem odkładać to w czasie i z moim instruktorem nie widziałem się teraz jakieś 4 miesiące, moje pierwsze pytanie to czy kurs się nie przedawnia ??? ( moje papiery są u instruktora, nie były jeszcze wożone do loku) no i 2 sprawa czy jakbym chciał zmienić instruktora to czy jest to możliwe ??? ( dodam że temu instruktorowi zapłaciłem już całą kwotę za kurs, poza tym mam wpisane godziny teorii i 27godzin jazdy)

 

z góry dzięki za odpowiedź

Nic takiego nie ma miejsca. Płacąc za kurs płacisz za okrągłe 30h. Nic się nie przedawnia, możesz zadzwonić do instruktora i umówić się na jazdy, on musi mieć Twoją kartę jeszcze, to jego obowiązek. Możesz tez zadzwonić do właściciela szkółki jazdy i poprosić o zmianę instruktora, bo ten Ci np nie odpowiada. Generalnie pomysł z przerwaniem jazd był dość kiepski. I tak trudno jest zdać ten egzamin, nie chodzi tam tylko o umiejętności, a o dużo szczęścia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie 4.05 skończyłem 18 lat, na kurs poszedłem 3 miechy wcześniej i teraz nie wiem kiedy mogę odebrać zaświadczenie o ukończeniu kursu, nie którzy odbierali je nawet 2 dni po urodzinach a mi kazał czekać miesiąc bo niby musi to wszystko rozpisać i mówił że nie może wcześniej, chciałem się zapytać,czy to aby napewno prawda? Czy muszę czekać aż miesiąc na to żeby odebrać papier o ukończeniu kursu i zapisać się na egzamin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie 4.05 skończyłem 18 lat, na kurs poszedłem 3 miechy wcześniej i teraz nie wiem kiedy mogę odebrać zaświadczenie o ukończeniu kursu, nie którzy odbierali je nawet 2 dni po urodzinach a mi kazał czekać miesiąc bo niby musi to wszystko rozpisać i mówił że nie może wcześniej, chciałem się zapytać,czy to aby napewno prawda? Czy muszę czekać aż miesiąc na to żeby odebrać papier o ukończeniu kursu i zapisać się na egzamin?

Robi Cie w bambuko :D

Przed 18 nie możesz tylko mieć egzaminu, ja składałem papiery ok 5 lipca a urodziny mam 10 lipca i egzam miałem 18. Poprostu Twojemu sien ie chce d.py ruszyć, jak Ci zalezy to go pogoń :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygalda odwolywanie sie do niezdanego egzaminu?

tak że idziesz to ORD'u tam masz specjalną komórkę do odwołań zgłaszam swoje zażalenie z awgumentacją chyba pisemną i podaniem. Oni maja jakis tam czas na rozpatrzenie twojego wniosku i przeglądnięcie taśmy.

Nawet gdyby uznali ci odwołanie to i tak musisz zdawać egzamin jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech...no dzięki.. :) No to już jutro egzaminek :) Wiecie, teraz to taki ucisk w brzuszku mam, zobaczymy jutro. Egzamin teoretyczny godzina 13. Tak o 12.45 biore 2 tabletki ziolowe uspokajajace zeby lepiej bylo :D Noi najwazniejsze zaraz ide do WC, jeszcze rano sie postaram żeby niespodzianki nie było :D

Jak nie zdam testow to sie powiesze, choc jak robie to raczej zdaje, tak 2 90-95% zdaje, na grupaimage wszystkie zdaje...ale echh, ta jazda.

przedewszystkim boje sie tych duzych skrzyzowań z dwoma jezdniamy jak musze w lewo skrecic, bo tak. Musze sie ustawic przy srodku jezdni przepuscic te wszystkie pedzące pojazdy jadace z naprzeciwka, i jak one beda sie zatrzywac, to kurde rure trzeba dostac bo zaraz ci z boku zielone dostaje i jada w twoja strone, kurna, zawsze stresa łapie :D Noi przejscia dla pieszych obserwowac bardzo, strefy ograniczenia predkosci, i ulice, lub parkingi jednokierunkowe. Fuck, boje sie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie malo zabawne... Ja nie zdalem tylko dlatego ze trafilem na goscia ktory zalicza tylko wtedy gdy da mu sie w lape stary komuch. Mam nadzieje ze na niego drugi raz nie trafie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie malo zabawne... Ja nie zdalem tylko dlatego ze trafilem na goscia ktory zalicza tylko wtedy gdy da mu sie w lape stary komuch. Mam nadzieje ze na niego drugi raz nie trafie.

Coś ci musiał wpisać w tej karteczce podsumowujcej egzamin.

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, Panowie, mój czas prawie nadszedł :)

Jutro 12:15 chwila prawdy. Będziecie trzymać kciuki? :cry:

Mam nadzieję, że nikt/nic mnie rozpraszać nie będzie, to wtedy pójdzie dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś ci musiał wpisać w tej karteczce podsumowujcej egzamin.

?

Tak wpisal ze nie zaliczylem nastepujace rzeczy:

*Wybor wlasciwego pasa ruchu

*utrzymywanie wlasciwych odstepow od innych pojazdwo

*sygnalizowanie zamierzonych manewrow

*podejmowanie decyzji i sposob wykonania manewrow wymijania, omijania, wyprzedzania lub zmiana pasa ruchu

W tabelce 3 zaznaczyl wszsytko na nie np:

zachowanie przy przejzedzaniu przez skrzyzowanie - zmiana kierunku jazdy.

Zaznaczyl takie rzeczy ze wogole na miasto nie powinienem wyjechac. A przed egzaminem mialem jazde z dwoma instruktorami i mowili ze bardzo dobrze sobie radze na drodze eh szkoda gadac zal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech...no dzięki.. :) No to już jutro egzaminek :) Wiecie, teraz to taki ucisk w brzuszku mam, zobaczymy jutro. Egzamin teoretyczny godzina 13. Tak o 12.45 biore 2 tabletki ziolowe uspokajajace zeby lepiej bylo :D Noi najwazniejsze zaraz ide do WC, jeszcze rano sie postaram żeby niespodzianki nie było :D

Jak nie zdam testow to sie powiesze, choc jak robie to raczej zdaje, tak 2 90-95% zdaje, na grupaimage wszystkie zdaje...ale echh, ta jazda.

przedewszystkim boje sie tych duzych skrzyzowań z dwoma jezdniamy jak musze w lewo skrecic, bo tak. Musze sie ustawic przy srodku jezdni przepuscic te wszystkie pedzące pojazdy jadace z naprzeciwka, i jak one beda sie zatrzywac, to kurde rure trzeba dostac bo zaraz ci z boku zielone dostaje i jada w twoja strone, kurna, zawsze stresa łapie :D Noi przejscia dla pieszych obserwowac bardzo, strefy ograniczenia predkosci, i ulice, lub parkingi jednokierunkowe. Fuck, boje sie :D

zdałem xD Za I razem. 0 błedów w testach, jazda po placu i tłumaczenie bajka. W mieście troche gorzej ;) Ale ogólnie to tak, egzaminatpr powiedział na końcu cytuje, "No panie Mariuszu, bardzo ładnie pan jeździ. Zdał pan, wynik pozytywny. Proszę podziękować instruktorowi, bardzo dobrą szkołe jazdy pan wybrał, za dwa tygodnie proszę iść do wydziału komunikacji odebrać prawo jazdy". Fajnie co? :D

Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się :(

Z pierwszej części miałem 32/35 i tego się raczej nie obawiałem. Ale przy drugiej mi się ręce trzęsły (tak reaguję na wszelkie egzaminy) trochę się skupić nie mogłem no i wyszło 42/75 (44 wymagane :-| )

Przynajmniej już wiem jak to wszystko wygląda i może następnym razem pójdzie lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i ja się pochwalę ;]

 

Dziś miałęm egzamin. Gość byłbaaardzo mało rozmowny, mimo moich kilku prób zagajenia rozmowy, nic się do mnie nie odezwał. Ale jechałęm bardzo ostrożnie, powoli i bezpiecznie - i zostało to dostrzeżone.

 

ZDAŁEM ! Za pierwszym razem ;] Naprawdę jestem zadowolony, i dumny. A wiecie co mi gość powiedział na koniec ? Cytuję:

 

Bezpiecznie pan jeździ, ale na drogach to trochę szybciej, dynamiczniej niech pan jedzie, bo jakoś tak za wolno panu się jechało chyba. Naprawdę trochę więcej dynamizmu i prędkości.

 

Może dlatego, że mu zrobiłem przejażdżkę po okolicy z prędkością ~35km/h. Grunt, że zdałem !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogl cie uwalic za brak dynamicznej jazdy ;) ale widzisz mozna zdac w warszawie za pierwszym :P nikt mi nie wiezyl ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, czytająć wasze wypociny, to boję się wychodzić na ulicę. Bo jak przed egzaminem mozna się stresować zmienić pas? Ciekawe co z takich kierowców będzie w przyszłości.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...