Skocz do zawartości
berkut

Prawo Jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już dwa tygodnie jeżdżę, jakieś 500km+ jest już przejechane, w tym 250km po mieście.

Tylko 50km bez ojca na pasażerze.

 

Pytanie - po ilu godzinach z ojcem ten przestał się Was czepiać? Bo mój jest coraz bardziej natarczywy :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na szczęście od początku jeżdżę sam (albo z moją lepszą połową), ale z ojcem to wiem jak by było :-| Odpowiadając na pytanie to prawda jest taka, że podchodzę pod trzydziestkę już jakiś czas temu opuściłem dom rodzinny, a pouczanie trwa nadal :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co jeździmy zastępczym, bo nasze było cięte. Dziś zarzekł się, ze da mi samochód na takie podróże jakie wykonuje jak odbierzemy samochód od blacharza (ponoć to już jutro).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój mi nic nie mówił :) tzn może jakieś drobne rady ale taki ze mi one nie przeszkadzały ogólnie to tylko pierwsze 10km z nim zrobiłem a później mogłem brać auto gdzie chciałem - malczaka bo mi go dali :P

 

a teraz gdzieś po zrobionych 30kkm w tym 20 crka sam sie niekiedy siebie boje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj ojciec tylko przy pierwszej jezdzie czepial sie, ze przekraczam predkosc itp itd. Po tym jednym jedynym razie gdy ze mna jezdzi siedzi cicho. Czasem tylko gdy gwaltowniej rusze albo wkrecam silnik na wyzsze obroty rzuca mi zdaniem typu:

-za duzo masz pieniedzy?

-benzyny ci nie szkoda?

itp.

 

Ostatnio starzy kupili nowa furka i oczywiscie ja caly w skowronkach nie moglem sie doczekac aby przydusic dwulitrowa benzyne :)... Jak razem z matka na mnie wskoczyli gdy dodalem wiecej gazu... :) Poki co sa przewrazliwieni jeszcze :D

 

Poza tymi przypadkami to nie narzekam. Moi rodzice maja do mnie zaufanie i daja mi nawet nowym autkiem samemu jezdzic :)

Edytowane przez martian1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - po ilu godzinach z ojcem ten przestał się Was czepiać? Bo mój jest coraz bardziej natarczywy :-|

Nigdy nie mialem takiego problemu bo nie mieszkam z ojcem ;) Za to po odebraniu prawka, odrazu wsiadlem w samochod i jezdzilem bez celu ze 3 h.. od tak :) Samochod matki.. tyle ze jezdze samochodami od dziecinstwa (za czasow kiedy jeszcze z ojcem mieszkalem... to bral mnie na kolana i dawal bawic sie kierownica gdzies tam w okolice dzialki.... roznych wsi... jeszcze pewnie pieluchy nosilem ;) Matce za to czesto parkowalem na miescie bo jej to raz wychodzilo a raz nie... a dodam ze mialem z 15 lat ;) ) Matka ma do mnie zaufanie bo nigdy jej nie zawiodlem i tyle :) Ostatnio tylko dostalem od niej male "upomnienie" ale nalezalo mi sie ;) 3 razy pod rzad przejechalem na zoltym swietle... az sie mnie zapytala: "kiedy Cie policja zlapie?" Dodam ze byla 2:30 w nocy... niedziela, pusto na drogach warszawy..... i ZAWSZE jak dojezdzam do jakiegos skrzyzowania to 15 razy sie rozgladam czy nic nie jedzie.. tu oczywiscie to samo... widze ze zapala sie powoli zolte.... rozgladam sie czy nic nie jedzie.. czy mam hamowac czy nie.. akurat wyszlo tak ze bylo pusto wiec po prostu przejechalem. W innej sytuacji napewno bym kombinowal zeby wyhamowac, tym bardziej ze jechalem 60.. moze wskazowka pod 70 powoli podchodzila :)

 

z ojcem to jest tak ze musisz jezdzic bez niego, bo zawsze bedzie ci patrzec na rece bo to jego fura ;]

A raczej do czasu zakupu swojego samochodu ;) Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio ćwiczyłem, skorzystałem z okazji, że był wstawiony i to mocno (kazał się zawieść do kielc i przywieść - bo nie był już wtedy zdolny do jazdy :lol:), zatankowałem sobie za 20zł i też jeździłem bez celu po mieście jakieś 2 godziny. Z jednego końca na drugi, na krzyż. Było to około 21 więc jeździło się bardzo przyjemnie. No i samemu ;]

 

O dziwo później nie miał oto do mnie pretensji :lol: . Nic to, jak już wspomniałem - wczoraj powiedział, że gdybyśmy już mieli samochód pod blokiem to bym mógł wczoraj nim pojechać do kumpla - niestety póki co tylko Sej 900 zastępczy stoi. Mam nadzieję, że to tylko do dziś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę państwa... Zdane na pierwszym podejściem :D Nie powiem, szczęscie dopisało :D (jeszcze to do mnie nie dotarło, huh).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Gdzie najlepiej w wawie iść na kurs? Za 2 miesiące 18 więc stwierdziłem, że wypadałoby się zapisać. Jestem z Otwocka ale chodzę do szkoły w wawie więc tutaj będzie mi wygodniej :). Szkoła koła Ronda Starzyńskiego więc nie chciałbym nie wiadomo jak daleko, chyba, że ze szczególnym uzasadnieniem :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm.. ja jak sie zapisywalem na prawko 3 miechy przed 18nastka to tylko legitke szkolna pokazywalem...

Ale na kurs czy na egzamin?

Bo jeśli na egzamin, to chyba coś nie tak ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapisać się można, jedyny wymóg to podczas egzaminu należy mieć ukończone 18 lat

Czyli mogę zdawać z tym świstkiem, jeśli nie będę miał jeszcze dowodu? Edytowane przez MiMa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ci nowosc. ja latalem wszedzie z paszportem i jakos wszystko zalatwilem

Nie wiem jak teraz ale jak ja ustalałem sobie egzamin to z samym paszportem nic nie załatwiłem. Tak samo sprawdzał egzaminator. W MORDZ'ie wisiało nawet ogłoszenie że wymagane jest zaświadczenie. Paszport mam książeczkowy. Edytowane przez dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na kurs czy na egzamin?

Bo jeśli na egzamin, to chyba coś nie tak ...

nie.... normalnie poszedlem z legitka.... i ustalili mi egzamin na bodajrze kilka dni po 18 urodzinach.. to bylo 3... prawie 4 lata temu... nie wiem jak jest teraz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz nie ma możliwości zapisać się na egzamin praktyczny (nie wiem jak jest z teorią ale pewnie podobnie) nie posiadając dowodu lub paszportu.. wiem bo ostatnio się zapisywałem i był przede mną typ który chciał sie na egz zapisać (nie wiem jaki) mając wyłącznie legitymacje.. niestety pani go pożegnała...

 

26 Marca pierwsze podejście.. Warszawa - Radarowa 1 :wink2:

tak na marginesie na powstańców zaproponowali mi 21 kwietnia więc podziękowałem .. za to teoria bardzo szybko .. zapisałem się w piątek i w pon już zdawałem ;)

Edytowane przez Tymin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma podobno zdrożeć o 30%, bo fury wymieniają :wink: .

To też, ale również z powodu wzrostu cen paliw (na czymś te L'ki muszą jeździć :wink:), no i instruktorzy nie chcą być gorsi od większości grup zawodowych w Polsce i też by chcieli więcej zarabiać :-P

 

BTW właśnie wróciłem z urzędu, prawko w portfelu :D Wielki maraton uważam za zakończony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odebralem po 5 czy 6 dniach ;) Troche juz pojezdzilem, troche z ojcem, troche sam. Nie stawia oporow kiedy ja chce sam gdzies jechac :) Myslalem ze bedzie gorzej. Chociaz po przesiadce z Corsy na Skode Favorit mam wrazenie ze prowadze czolg. Brak wspomagania, kierunki same nie wracaja, itp itd. Co prawda to tylko male szczegoly ale na poczatku sie ciezko przyzwyczaic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też, ale również z powodu wzrostu cen paliw (na czymś te L'ki muszą jeździć :wink:), no i instruktorzy nie chcą być gorsi od większości grup zawodowych w Polsce i też by chcieli więcej zarabiać :-P

To Ty chyba nie wiesz ile na elce mozna zarobic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...