Skocz do zawartości
berkut

Prawo Jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

chemiczny_ali, co masz na myśli mówiąc że nie lepiej było by od razu atakować kategorie C? ;) Bo jeśli chodzi o to że kolejna lekcja "dopiero" w czwartek to tylko z tego względu że jutro mam urodziny ;) Po ty czasie "zaatakuję" kategorie C aby w miarę szybko się z tym wyrobić. A co do mojej przygody z samochodami to kilka dni temu zdałem kurs na przewóz rzeczy. Co prawda myślałem że więcej się na nim nauczę no ale papierek już jest... Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli uczysz sie ta mala ciezarowka na pelna kat. C to zycze powodzenia :wink: Jezeli tylko sie uczysz, a egzamin bedziesz mial na kat. C to pamietaj, ze zdajesz ciezarowka do 18t. a roznic jest wiecej niz tylko 8'mio biegowa skrzynia :D Ja zdawalem taka mala i mam tylko C1 :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn to była 1 lekcja i chyba ileś pierwszych jest żeby się trochę oswoić bo potem są jeszcze 2 inne ciężarówki już o większych gabarytach. Tak, zdaję pełne C, nie C1 ;) Ale plus jest taki że akurat w WORDzie w którym będę zdawał C są właśnie takie MANy którego pokazałem na zdjęciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylo cos podane na temat osob ktore juz maja bezterminowe prawka? :)

Tak ważne do 2033 roku.

 

Nie czytalem artykulu - od kiedy maja byc zmiany wprowadzone?

W przyszłości jeszcze nie zmienili ustawy może się wyrobią do końca roku. Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a jak wygląda sprawa, kiedy mam prawo jazdy kategorii B - bezterminowe i jestem w trakcie robienia C? Jeśli zdam egzamin na tą kategorię już od kiedy te zasady będą zobowiązywać to jak to będzie? B będzie bezterminowe a C będzie czasowe, czy może B również mi zmienią z bezterminowego na czasowe? Bo nurtuje mnie to pytanie a w kraju zwanym Polską każdy wie jak jest...

Edytowane przez Fracha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale prawo jazdy chyba nigdy nie były bezterminowe? Zawsze wydawało mi się że po przekroczeniu jakiegoś wieku nie można już prowadzić samochodu.

W naszym kraju dożywotnie czasami na drodze widzę takie mumie, że zastanawiam się wtedy rzeczywiście nad senesem dawania prawka dożywotnio bo przecież nawet dziadek z Parkinsonem może prowadzić bo nie musi na badania iść co 10 czy 15 lat jak chcą teraz wprowadzić ja osobiście uważam, że po przekroczeniu 60 lat badania powinno się wykonywać bezwarunkowo co 5 lat, a po 75 co 3 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ponieważ nie każdy czytał artykuł to najważniejsze zmiany według projektu ustawy:

 

1. Brak dożywotnich praw jazdy - A1, A, B1, B, B+E - będą miały okres ważności 15 lat.

C, C1+E, C+E, D1, D, D1+E, D+E - ważność 5 lat

 

2. Dwuletni okres próbny na nowych kierowców

Po popełnieniu pierwszego wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym otrzyma list ostrzegawczy.

Po popełnieniu dwóch wykroczeń okres próbny zostanie przedłużony, kierowca skierowany na kurs reedukacyjny i badania psychologiczne.

Po popełnieniu trzech wykroczeń lub jednego przestępstwa przeciw bezpieczeństwu w ruchu drogowym prawo jazdy zostanie cofnięte.

 

Ponadto pomiędzy 5, a 7 miesiącem od dnia uzyskania prawa jazdy kierowca będzie musiał odbyć kurs dokształcający w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz szkolenie w zakresie zagrożeń w ruchu drogowym.

 

3. Nowe kategorie motocyklowe (to jedyny dobry pomysł tej ustawy wprowadzenie kategorii na skutery).

 

W dużym skrócie:

A1 - wiek 16 lat pojemność silnika max. pojazdu 125 cm3, moc max. 15 KM.

A2- 18 lat, moc max. 47,65 KM

A - 20 lat jeżeli mamy od dwóch lat A2, jeżeli nie mamy A2 to 24 lata.

AM - 14 lat, prowadzenie pojazdów dwu lub trzykołowych nie przekraczających prędkości 45 km/h (zastąpi kartę motorowerową).

A1 upoważnia do prowadzenia motocykli 3 kołowych o mocy max. 20,4 KM, do prowadzenia motocykli 3 kołowych o mocy powyżej 20,4 KM minimalny wiek 21 lat.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ponieważ nie każdy czytał artykuł to najważniejsze zmiany według projektu ustawy:

 

1. Brak dożywotnich praw jazdy - A1, A, B1, B, B+E - będą miały okres ważności 15 lat.

C, C1+E, C+E, D1, D, D1+E, D+E - ważność 5 lat

 

2. Dwuletni okres próbny na nowych kierowców

Po popełnieniu pierwszego wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym otrzyma list ostrzegawczy.

Po popełnieniu dwóch wykroczeń okres próbny zostanie przedłużony, kierowca skierowany na kurs reedukacyjny i badania psychologiczne.

Po popełnieniu trzech wykroczeń lub jednego przestępstwa przeciw bezpieczeństwu w ruchu drogowym prawo jazdy zostanie cofnięte.

Tych co już zdali też to będzie dotyczyć? Czy dalej stary system 20 pkt. przez pierwszy rok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prawko kat B, i jestem w trakcie robienia C. Jeśli w sensie badań lekarskich to ok, bo inaczej była by to kolejna porażka... ;)

Hehe sorry, poprostu twoje pytanie troche dziwne mi sie wydalo :D.

 

Dobrze, ze robia cos takiego jak kategoria AM. Teraz ciarki przechodza jak sie pomysli, ze nie znajacy przepisow czlek moze sobei wyjechac skuterkiem na droge. Ciekawe kiedy to wprowadzaja.

Edytowane przez martian1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie stresowac sie... podejsc do tego na luzaku i byc pewnym siebie w tym co sie robi... w razie czego klocic sie z egzaminatorem.... i wychodzic z zalozenia ze i tak nie zdasz za pierwszym razem bo zdawalnosc w polsce na B wynosi 30% ;DDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można myśleć negatywnie! Do ostatniej chwili masz wierzyć w to że zdasz i tyle. Nie stresuj się (ta wiem łatwo mówić a samemu mi noga latała na sprzęgle jak oszalała) ;) Ogólnie podejdź do tego pozytywnie nastawiony ;) Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snickersy to podstawa ;) Polecam jakoś muzykę ulubioną jak będziesz czekał na jazdę (byle nie usypiającą). Bądź konsekwentny w tym co robisz i rób to pewnie. Zmieniasz pas to zmieniaj, oczywiście wszystko z kierunkiem, lusterkiem i uwzględniając warunki na drodze. Gdyby coś to kłóć z instruktorem może Cię zjechać, ale z drugiej strony zauważy, że jednak coś Ci z tej teorii zostało w głowie (jak w moim przypadku na zakorkowanym skrzyżowaniu i kłótnia o to, że nie ma miejsca, żeby przejechać dalej). Szerokości ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale spoko i tak nie zdasz ;DDDD Powodzenia ;)

Dzisiaj tez mialem nie ciekawa sytuacje z baranem w eLce.. tzw. instruktorem... stalem tylnym lewym nadkolem na rogu elki z tylu bo skrecalem (elka oczywiscie stanela 3 metry przed samochodem z przodu wiec zablokowalem dzieki niej 2 pasy)... w pewnej chwili zauwazylem ze dzieciak puscil hamulec a samochod sie stacza sie na mnie... no to zaczalem trabic a typ do mnie ze baran jestem i gdzie prawo jazdy zdawalem.... Odpysknalem ze u niego w osrodku to szybciutko pysk stulil :lol:

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem tam na jazdach 3 razy, wiec jako tako pamietam ulice.

Ty nie masz pamiętać tylko wiedzieć jak się po nich poruszać!. Powodzenia życzę :razz: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...