Skocz do zawartości
berkut

Prawo Jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Volvo i Jaguar mają doskonały patent - jak ktoś jest w martwym polu to zaświeca się dioda, proste a jakie przydatne. ;) Ale to tak BTW.

Sorry że wtrącę ale strasznie mnie interesuje czy taki patent ma też Volvo c30:> Wie ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Egzaminator będzie mógł zakończyć sprawdzian już po 25 "

"będzie możliwość skrócenia jazdy z obecnych 40 minut."

 

a to ciekawe.. ja egzamin na motocykl zakonczylem pozytywnie po 20 minutach.. a na samochod po 25... prawie 2 lata temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No - to było dwa lata temu ;)

 

Znajomy teraz ~70min siedział w aucie bo korek był.... Współczuję mu, bo mnie to za niedługo czeka... i nie chciałbym tyle czasu spędzić w egzaminacyjnej na mieście - nawet gdy przez 10-15min stoję w korku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdałem dziś egzamin za 3 podejściem i mogę stwierdzić że wiele czynników miało w tym swój wkład ,chyba największy szczęście. Dwa pierwsze podejścia (listopad , grudzień) po godz. 16 czyli szarówa lub ciemno nie widać dziur i pasów (zwłaszcza po deszczu) ,a dziś 8 rano na Bemowie pusto wszystko widać i 1h minęło dość szybko (co prawda nie bez małych błędów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w maju 2007 zdalem po 40min jazdy

Czerwiec 2008, zdałem po 50min (stałem z 5min w korku).

 

Widzę że dzisiejsze terminy na egzamin to porażka, kumpel niedawno oblał za pierwszym razem i drugie podejście ma dopiero 24 marca.... żal.pl (WORD Częstochowa). Dobrze że jeszcze za czasów kiedy ja zdawałem czekało się max miesiąc, ja czekałem na drugi egz 28dni :razz:.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SikOrwa

Czas trwania jazdy w ruchu drogowym

 

1. dla kategorii prawa jazdy A i A1 minimum 25 min,

2. dla kategorii prawa jazdy B i B1 minimum 45 min.

 

Czas egzaminu praktycznego liczy się od momentu rozpoczęcia jazdy po łuku. Prawda jest taka, że jak się dobrze jeździ to max 40 min w sumie i po sprawie a jak ktoś jeździ dłużej tzn ze egzaminator ma wątpliwości i chce jeszcze sprawdzić zdającego czy aby na pewno da sobie radę w ruchu miejskim :twisted2: :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerwiec 2008, zdałem po 50min (stałem z 5min w korku).

 

Widzę że dzisiejsze terminy na egzamin to porażka, kumpel niedawno oblał za pierwszym razem i drugie podejście ma dopiero 24 marca.... żal.pl (WORD Częstochowa). Dobrze że jeszcze za czasów kiedy ja zdawałem czekało się max miesiąc, ja czekałem na drugi egz 28dni :razz:.

Wiele zależy od okresu w jakim się zdaje i od samego WORDa. Ja na Bemowie na 2 i 3 egzamin czekałem nie więcej jak miesiąc a znajoma na egzamin po drugiej stronie Wisły na Odlewniczej czeka prawie 3 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja się muszę w końcu pochwalić, że za 6 razem zdałem :D Godzinę rozpoczęcia miałem przewidzianą na 17:30 - byłem ostatni na liście. Na szczęście nikogo innego nie było, to wziął mnie od razu do samochodu. Egzaminator taki buc że szkoda gadać ... Ani dzień dobry, ani pocałuj mnie w dupę. Plac poszedł szybko. Maska do góry, pokazać co gdzie jest, jak co sprawdzić, światła, łuk, wzniesienie i na miasto. Pierwszy błąd jaki mi się przytrafił to ...... nie słuchanie egzaminatora ;) Powiedział: na najbliższym skrzyżowaniu mam się kierować na Katowice ... to pojechałem tak jak do pracy ;) W zupełnie innym kierunku. Trochę pomarudził i pojechaliśmy dalej. Następnie źle zinterpretowałem znak wskazujący na drogę jednokierunkową, i nie wjechałem tam gdzie chciał. Kazał podjechać drugi raz i nalegał, abym go posłuchał. Potem jedyne co słyszałem to: proszę w lewo, proszę w prawo, proszę w lewo, proszę w prawo. W trakcie tych manewrów dwa razy zgasł mi silnik. Ale na szczęście posłuchałem instruktora, i starałem się dalej jak mogłem (w sumie to dzięki zmianie szkoły jazdy i instruktora udało mi się zdać), bo tak jak mowił, niekoniecznie już oblałem. Tak jak zawsze miałem problemy z parkowaniem równoległym - teraz poszło gładko. Miał tylko zastrzeżenia do tego, że stanąłem na środku wolnego miejsca i musiałem trochę wycofać. Potem jeszcze na skrzyżowaniu z pierwszeństwem niepotrzebnie chciałem ustąpić pierwszeństwa ;) Wtedy padły słowa: misiek ... albo jedziesz na piątkę, albo na dwóję. Staraj się bo inaczej będzie ta niższa ocena. Wróciłem do ośrodka i powiedział tylko: jazda poprawna - wynik pozytywny. Nawet nie zdążyłem mu podziękować ;) Teraz tylko do urzędu i załatwić formalności :) Aha - zrobienie prawa jazdy zajęło mi prawie 1,5 roku .... ;)

Edytowane przez BLANTMEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to tylko gratulowac :) czyli jednak nie był taki buc na jakiego wygladal ;)

No buc bucem, ale atmosfera w samochodzie naprawde kiepska. Moja żona stwierdziła, że z miłymi egzaminatorami nie da się zdać. Tylko z bucami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No buc bucem, ale atmosfera w samochodzie naprawde kiepska. Moja żona stwierdziła, że z miłymi egzaminatorami nie da się zdać. Tylko z bucami.

Jednak buce częściej oblewają niż mili. ;) Przynajmniej z tego co ja słyszę, z miłymi częściej zdają. :) Tak czy siak, gratuluję. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zadam inne pytanie: konczy mi sie waznosc 5-letniego prawka. Jak rozumiem (i wyczytalem w necie) musze zrobic powtorne badania lekarskie, po czym udac sie z zaswiadczeniem od lekarza, starym prawkiem i zdjeciem do wydzialu komunikacji w mojej dzielnicy.

Pytanie brzmi: czy owe badania moze przeprowadzic dowolny okulista?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi: czy owe badania moze przeprowadzic dowolny okulista?

Prawdopodobnie tak, jeśli chodziło o wzrok. Jednak na badaniu normalnie są też testy słuchu itp. Jeśli miałeś tylko i wyłącznie wzrok to myślę, że okulista da radę. ;) Jednak lekarz rodzinny na bank zrobi wszystko w pakiecie. Dowiedź się może w wydziale kominikacji (telefonicznie), powinieneś dostać wystarczające info. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...