Skocz do zawartości
berkut

Prawo Jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie dotyczące prawa jazdy na motocykl (A). Mam 19 lat i prawko na B i chciał bym na motor ale nie wiem czy jak się teraz zapiszę (trzeba odczekać kurs) i np. spartolę egzamin to w 2010 będę mógł zdawać? (Mają wprowadzić prawko na motor od 24 lat)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdarzysz w tym roku zrobic. I nie licz na to ze go oblejesz majac prawko B... zdawalnosc na motocykle jest na bardzo wysokim poziomie.. nie to co na B... A przepisy znasz skoro jezdzisz samochodem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura.... Zjezdzasz na pobocze i albo sie powoli toczysz jak jest szeroko i smaochody moga Cie wyprzedzac... albo sie zatrzymujesz w jakims dozwolonym miejscu i czekasz az pan laskawy dojedzie... zreszta o czym poinformuje Cie przez sluchawke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura.... Zjezdzasz na pobocze i albo sie powoli toczysz jak jest szeroko i smaochody moga Cie wyprzedzac... albo sie zatrzymujesz w jakims dozwolonym miejscu i czekasz az pan laskawy dojedzie... zreszta o czym poinformuje Cie przez sluchawke

Potwierdzam, pytałem dzisiaj o to mojego instruktora (ja co prawda na B, ale z ciekawości po przeczytaniu pytania spytałem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie beznadziejny pomysł, 25 min może być ok w przypadku egzaminu na kategorie A ,ale nie na kategorie B. Jedynie WORDy mogą na tym zyskać ,gdyż poprosut "przerobią" więcej zdających 1 dnia co = więcej kasy. I tak bardzo niska zdawalność spadnie jeszcze bardziej co może spowodować większą ilość osób prowadzących bez prawa jazdy co bezpieczeństwu na drogach nie służy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten co bedzie mial zdac i tak zda... a reszta obleje.... Skroca sie terminy... ale mimo wszystko raczej nie mozliwe jest zeby w 25 minut przeprowadzic egzamin. Tyle wlasnie trwa egzamin na motocykl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ponad 2 lata temu jezdzilem cos kolo 30 minut... jednak widzac egzaminy telepiace sie po miescie 20-30km/h nie dziwie sie ze trwaja one po godzinie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem pierwsze podejście i.... będzie niedługo drugie :-(

Jestem w Gdańskim PORDzie, egzamin na godzinę 18:45. Stresik jakiś tam jest, ale to normalne. I wywołują mnie. Dostałem panią egzaminator, myślę fajnie. Wsiadam do auta- nówka nieśmigana. Biegi wchodzą jak nóż w masło, sprzęgło twarde, takie sprawne w 100% i myślę że jak nie zdam to jestem frajer. Maska i światła bez problemu. Rękaw. Elegancko wykonuje i zrobiłem błąd. Zapytałem się czy wszystko jest OK... "To pan nie wie?!" Stres się zwiększył. Jadę na górkę, hamulec ręczny podczas jazdy(co mnie podkusiło to ja nie wiem) Zwróciła uwagę, ale usłyszałem że to nie jest błąd. Czyli ok. Noga na sprzęgle lata w 3 wymiarach i... stoczyłem się. Jeszcze raz i wszytko OK.

Wyjeżdżam na miasto. Wszystko elegancko, lewo prawo. Po lewej jedzie Punciak z L na dachu, zdążę 3 razy przejechać. Chyba pani egzaminator się zamyśliła bo czuje że dała ostro po heblach. No ale nic się nie stało, jedziemy dalej. W lewo w podporządkowaną i na przejazd kolejowy. Szlaban się otwiera (do końca!) samochody powoli jadą. Robię wjazd na przejazd za Golfem, patrząc oczywiście czy nic nie jedzie. "Pierwszy błąd" Wjechał pan na przejazd, kiedy jeszcze drugie auto go nie opuściło". Kurczę, stres, uspokajam się. Jadę dalej korek. Po drodze ukazałem takie coś jak kultura jazdy przepuszczając typa z stacji benzynowej. Pilnuje żeby nie zatamować ani jednego skrzyżowania i przejścia dla pieszych. Jadę w kierunku Błędnika. "Zwracanie na sygnalizacji świetlnej" OK zajmuje odpowiedni pas ruchu. Zielone dla jadących na Wrzeszcz, to ja też jadę. Czerwone przed przejazdem tramwajowym - stoję. Zapaliło się zielone, jazda do przodu. "Drugi taki sam błąd" Nie spojrzałem się czy nie jedzie tramwaj. Kurde. Zamiana miejsc. I teraz wkurzenie na maksa, bo pani Egzaminator klasycznie pokazuje mi przepisową jazdę lewym pasem, przekraczając prędkość i nie włączając raz kierunkowskazu.

Na razie obstawiam dla bezpieczeństwa, że to ja zrobiłem błędy lecz nie były one rażące. Silnik mi nie zgasł. Nie wymusiłem pierwszeństwa, jechałem dynamicznie i IMHO bezpiecznie. Ale przeanalizuje to jeszcze raz na chłodno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pierwszy błąd" Wjechał pan na przejazd, kiedy jeszcze drugie auto go nie opuściło".

Tak to jest z takimi egzaminatorami, wyuczy się definicji z podręcznika i jedzie. Mój egzaminator (a wspominam go bardzo dobrze) machnąłby ręką i nic. Jednak jak się zastanowić to fakt faktem, jak jesteś na torach przodem, tak że ktoś inny jeszcze jest tyłem, to kurde... ciut za blisko :D (jeśli mówimy o pojedyńczych torach). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przejazda mozna wiechac jesli wiesz ze bedziesz czas na jego opuszczenie, przynajmniej mnie tak uczyli a zdawalem tez w gdansku :)

 

a co do gdanska to pamietajcie ze teraz beda tam ostro pilnowac przez ostatnie numery :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Dziś miałem pierwsze podejście i.... będzie niedługo drugie :-(

Jestem w Gdańskim PORDzie...

Fajna recenzja kakadu. Zupełnie jakbym tam był :lol2: Ostatnio się cieplej zrobiło. Elki opanowały miasto u mnie. Koło południa to po kilka na światłach stoi jedna za drugą :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za tydz egzamin ( ciechanowski WORD, podejscie 1) , boje sie jak cholera;/

Z opowiesci kumpli jak to ich oblewaja za byle cos nie jestem zbyt dobrze nastawiony :unsure:

Przykladowo mojego sasiada oblal tak :

Plac wszystko pieknie zero bledow , na miescie rowniez bez pomylek ( raz mu zgasl przy parkowaniu ale egzaminator przyknal na to oko) , dojezdzaja do osrodka sasiad juz radosny ze prawko w kieszni , zatrzymuje sie tam gdzie mu kazal egzaminator wysiada i zonk Oo , nie wylanczyl swiatel.... i go oblal :| :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za tydz egzamin ( ciechanowski WORD, podejscie 1) , boje sie jak cholera;/

Prawdopodobnie największy stres w życiu. :) Przynajmniej ja tak miałem. ;) Nic ani przed, ani po egzaminie, aż do dziś mnie tak nie zestresowało. Zahartujesz się. ;) Powodzenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Przykladowo mojego sasiada oblal tak :

Plac wszystko pieknie zero bledow , na miescie rowniez bez pomylek ( raz mu zgasl przy parkowaniu ale egzaminator przyknal na to oko) , dojezdzaja do osrodka sasiad juz radosny ze prawko w kieszni , zatrzymuje sie tam gdzie mu kazal egzaminator wysiada i zonk Oo , nie wylanczyl swiatel.... i go oblal :| :lol:

Aż mi się nie chce wierzyć albo egzaminator jakiś przewrażliwiony na tym punkcie albo od początku to planował :lol:. Z drugiej strony nie pamiętam już dokładnie jak to jest z yariską, ale większość samochodów przecie sygnalizuje włączone światła przy wysiadaniu. Fakt jest faktem, że dojeżdżając do WORDa samemu i mając nadzieje na zdany egzamin człowiek już chyba nie myśli, ja pamiętam, że nie potrafiłem nawet prawidłowo zaparkować samochodu dla nowego zdającego(w WORDzie) i egzaminator musiał pomóc :rolleyes:, a jednak zdałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...