Skocz do zawartości
s0n1c

Jaka Obudowa Do 250zł

Rekomendowane odpowiedzi

tez fajna ale jak dla mnie to za droga... w ogole to planowalem nie dawac wiecej jak 200 zeta za blache ale 30zl jeszcze moge poswiecic :) ja moglbym nawet kupic bude za 80zeta ale niestety nie ma takich duzych za takie pieniadze a potrzeba mi duzej budy :P i dlatego wybralech chifteca...

 

teraz tylko musze zaopatrzyc sie w wiatraki... a buda jest faktycznie zajebista -tak jak wiara pisala... Full wypas..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh nom sasiady :D

 

wiec tak. w budzie jest od groma miejsca :) super jakos wykonania, wszystko bardzo dokladnie zrobione... przesiadlem sie z ModeCom-a Fine I i powiem wam ze to tak jak przesiasc sie z poloneza na mercedesa :)... na zywo wyglada duzo lepiej jak na fotkach (ale moze to kwesta gustu -bo mojej iostrze sie nie podoba :P no ale trzeba ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> pod uwage to ze ona sie nie zna! :D)

Fajnie bo kable juz nie sa takie sklebione i troszke sie rozciagnely dzieki czemu jest lepszy przeplyw powietrza ktore sie tak nie trzyma kupy po czym jeszcze bardziej nie nagrzewa sprzetu, przez co troszke spadla temp w srodku (w moim przypadku 1stopien no moze 2 - ale zawsze cos :P... ale jak zamontuje jakies wentyle bedzie super!!

 

Przycisk reset faktycznie jest maly ale niektorzy przesadzali ze nie da sie go wcisnac...podoba mi sie to ze kluczykiem otwiera sie boczna klapke, nie ma juz pieprzenia sie ze srubkami... brakuje mi wyjscia audio w tym panelu ale bede szukal czegos zeby mozna bylo zamontowa w miejsu gdzie ejst dyskietka tzn w tym drugim wolnym...

 

generalnie nie sadzilem ze az tak bede siecieszyl blacha, kiedys chcialem miec mala obudowe a dzis podoba mi sie to ze ledwie zmiescila mi sie do biurka i fajnie duzaaa... Generalnie jak dla mnie Ekstra...

 

Poki co jak dla mnie wada jest to ze jest duzo dluzsza (czy glebsza) od mojego poprzednika bo musze troszke odsunac biurko od sciany ktore za ladnie nie wyglada z duza szpara miedzy sciana a biurkiem... ale juz trudno sie mowi...

Edytowane przez Szpakos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki w końcu jest kolor tego DX-01-BD-U, bo podobno bliżej mu do grafitu niż do czarnego, a ze zdjęć z netu to trudno wywnioskować a ten Antec Solution SLK3000B to już chyba czarny jest, no nie? Już sam nie wiem :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może ta: http://angela.pl/index.php?action=TowarPokaz&id_towaru=849 - chociaż na tym zdjęciu średnio wygląda - ja właśnie zakupiłem takiego big-towera i jestem zachwycony...

Buda "full wypas" hehe!

No ja tez mam tą budke tylko z inną zaślepką z przodu. A tak nawiasem mówiąc to to nie jest bigtower, tylko mediumtower. A to duza różnica. :P

 

  .

A to? Co to jest?

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje obudowe CoolerMaster Centurion 5 w cenie 245 zł.

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Na samym dole obudowy są dwa gniazda USB, jedno FireWire oraz gniazdo słuchawkowe i mikrofonowe.Obudowa posiada dwa wentylatory: 1 x 80mm przód,1 x 120mm tył.

Dodatkowym bajerem są filtry przeciwkurzowe znajdujące się za zaślepkami napędów i przed wentylatorami.

Mocowanie śledzi kart rozszerzeń odbywa się bez użycia śrubek, ich miejsce zastąpiły zatrzaski.

Według mnie najlepsza obudowa do 250 zl bez zasilacza.

Edytowane przez fenir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie waham miedzy 1457871[/snapback]

 

hmm... ja gdybym byl na Twoim miejscu i miał taki dylemat to wziolbym big-a ale jesli tylko mialbym gdzie postawic :) ja mam bardzo maly pokoj i generalnie takiej postawic nie mial bym gdzie... tez zasnatawialem sie nad bigiem, z tym ze wziolem medium ktora i tak weszla mi na styk do biurka :) i mam czarna (a dokladniej grafitowa) ale buda i tak mi pasuje do monitorka, drukarki oraz glosniczow czy klawiaturki - mam teraz caly czarny zestaw... jedynie zostala mi kieszen na dyski do wymiany oraz muszka....(w sumie wszytsko podchodzi pod taka czern i grafit -pochodne) ale efekt super...

Edytowane przez Szpakos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten Big nie ma miejsca na wentyl 120mm pod zasilka. A ja zdecydowanie wolalbym wlasnie takie rozwiazanie.

Wysokosc nie ma znaczenia, gdyz zestaw i tak bedzie stal na podłodze. Chyba jednak padnie na Medium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiesz jak tak bardzo ci zalezy na tym wiatraczku to bierz medium ale mi tam wsio ryba jaki bedzie czy 120 czy 80... gdzies czytalem ze ktos jak kupil chifteca to byl zaskoczony bo mial zamiast wiatraka 120mm 80mm i bylo wielkie zdziwicie dlatego przed zakupem sprawdz sobie albo upewnij sie jaki jest wiatrak - znaczy sie miejsce na wiatrak ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybierałbym spośród:

http://angela.pl/index.php?action=TowarPokaz&id_towaru=844

http://angela.pl/index.php?action=TowarPokaz&id_towaru=846

http://angela.pl/index.php?action=TowarPokaz&id_towaru=848

Na razie mam Codegena (musiałem ją trochę powyginać, żeby nowe mobo się zmieściło ;-)) Grafę mam chłodzoną pasywnie, więc potrzebuję otworów z boku (mój staroć też je ma- 60 otworków za pomocą wiertarki ręcznej, wygięcie blachy za pomocą Leathermana i mamy gotowy otwór 80x80; blacha tak mięciutka, że otwieracz do konserw radzi sobie z nią bez trudu- SAM SPRAWDZAŁEM!!!:)). Poza tym dużym atutem są miejsca na śmigła przy HDD. Dużo wentyli + małe obroty = cisza i chłód (i pusty portfel ;-[ ). Szkoda jeszcze, że te drzwiczki otwierają się tak, jak się otwierają. Czy wymienione obudowy mają w standardzie jakieś wentylatory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te chifteki nie maja wentylatorkow... jedynie wolne miejsca na nie i to dosyc sporo... bo 2 z przodu jeden na samym dole a drugi w kieszeni gdzie sie wkreca dyski dzieki czemu ladnie wentyl moze dmuchac na dyski i wydmuchiwac gorace powietrze i schladzac je... nastepnie 2 miejsca z boku obudowy ( albo z tylu obudowy -zalezy od wersji albo nie wiem od czego) i wiatraczek 12cm ladnie wydmuciach!acy nagrzane powietrze z obudowy -jest on w wersji tej gdzie z boku obudowy sa 2 wiatraki 80mm - nie wiem czemu tak dziwnie robia -ja mam ta normalna wersje ale znalazlem fotki gdzie z tylu sa wlasnie 2 x 80x80mm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te chifteki nie maja wentylatorkow... jedynie wolne miejsca na nie i to dosyc sporo... bo 2 z przodu jeden na samym dole a drugi w kieszeni gdzie sie wkreca dyski dzieki czemu ladnie wentyl moze dmuchac na dyski i wydmuchiwac gorace powietrze i schladzac je... nastepnie 2 miejsca z boku obudowy ( albo z tylu obudowy -zalezy od wersji albo nie wiem od czego) i wiatraczek 12cm ladnie wydmuciach!acy nagrzane powietrze z obudowy -jest on w wersji tej gdzie z boku obudowy sa 2 wiatraki 80mm - nie wiem czemu tak dziwnie robia -ja mam ta normalna wersje ale znalazlem fotki gdzie z tylu sa wlasnie 2 x 80x80mm...

1458508[/snapback]

Chyba była tu mowa o serii Dragon, bo z tego, co wiem, skrzynki, które wymieniłem mają miejsca na 3x80mm z boku (po prawej stronie- powietrze wlatuje z prawej, chłodzi HDD, leżące w poprzek i wylatuje otworami z lewej- albo na odwrót), 2x92mm z boku- powietrze leci na CPU i grafę, 1x120mm z tyłu, pod zasilaczem- wydmuciach!e powietrze na zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanko bo nie mogę się połapać w róznicy cen obudowy Szefa BA-01B-B-SL :

 

Na Angela.pl po 515 z 410 W zasiłką

Na Acris.pl po 489 z 410 W zasiłką

Na Sirius.pl po 542 z 360 W zasiłką

 

Wie ktoś skąd takie różnice? I czy ktoś ma może tą obudowe i co o niej sądzi. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam ich ale wiem ze niczym sie nie roznia poza zasilaczem i cena... a cena dlatego ze pochodza z roznych hurtowni do tego sklepy musza cos na tym zarobic i stad takie ceny :) wyposarzeniem nie moga sie roznic bo to te same modele...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem to. 273zł (bez zasilacza) + odbiór w sklepie ;-))) + spacerek z tym przez miasto. W środę powinna stać u mnie. W sumie to tylko jakieś 25 minut piechotą. Nie wiem tylko, jak przymocuję wentyle 80 w miejscach na 92 i 120 (dokupię, jak będzie $$$).

Edytowane przez _OskaR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamowiłem tego Medium.

 

Dołączona grafika

 

210 zeta, to chyba dobra cena. Pstykne jutro kilka fotek z montazu gratów.

1459285[/snapback]

 

witaj w klubie :) ja namawiam mojego kuzyna na nia :) a gdzie kupiles???

 

Ps. jak bedziesz pstrykal fotki to przeslij mi kilka bo ja nie amm aparatu i zrobic nie mgoe a sa mi potrzebne.... jak cos daj znac jak bedziesz mial to podam ci maila lub stykniemy sie na gg :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo fotek(jest nawet film) tego Chiefteca masz 1460068[/snapback]

To jest DX-01-BL-D, a ja zamowilem DX-01-BD-U, oprocz koloru rozni sie tez tym, iz ma miejsce na 120mm pod zasilką.

Specyfikacja obudów Chiefteca serii Dragon - MediumTower

Jak widac te kolorowe maja 2x80mm, a te mniej kolorowe ;) 1x120mm

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm mam pytanko bo poki co sprzed mam swierzo zlozony i nie ma w nim narazie kurzu ale chcialbym jaknajbardziej zminimalizowac zbieranie sie jego w srodku ale znowu brak mi kasy na zakup jakis siateczek czy czego kolwiek.... czy wiecie jak mozna te kratki przed wiatrakami zalepic i czym zeby kurz byl zatrzymywany ale byl przeplyw powietrza... znacie jakis domowy sposob????

 

PS. filmik kiedys widzialem u kupla i szukalem ale znalesc nie mgoe masz moze jakies namiary na niego skad mozna sciagnac???

Edytowane przez Szpakos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm mam pytanko bo poki co sprzed mam swierzo zlozony i nie ma w nim narazie kurzu ale chcialbym jaknajbardziej zminimalizowac zbieranie sie jego w srodku ale znowu brak mi kasy na zakup jakis siateczek czy czego kolwiek.... czy wiecie jak mozna te kratki przed wiatrakami zalepic i czym zeby kurz byl zatrzymywany ale byl przeplyw powietrza... znacie jakis domowy sposob????

 

PS. filmik kiedys widzialem u kupla i szukalem ale znalesc nie mgoe masz moze jakies namiary na niego skad mozna sciagnac???

1460619[/snapback]

Z tego, co słyszałem, to wystarczą zwykłe damskie rajstopy :D Wbrew pozorom to bardzo skuteczne rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) a gdzie kupiles???

 

Ps. jak bedziesz pstrykal fotki to przeslij mi kilka bo ja nie amm aparatu i zrobic nie mgoe a sa mi potrzebne.... jak cos daj znac jak bedziesz mial to podam ci maila lub stykniemy sie na gg :)

1459998[/snapback]

Zamowilem w zaprzyjaznionym sklepie komputerowym tuz za rogiem ;)

Zdjecia zapodam, jak tylko wroci moja kobietka z wycieczki rowerowej (zabrala ze soba cyfraka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś montować wentylatory 80x80 mm w Chieftecu LBX-03B-B-B? Chodzi mi np. o to, czy przez otwory w kratkach da się przełożyć śruby (w miarę równo), żeby zamontować owe wiatraczki? W standardzie na takie coś niby nie ma miejsca (jest na 1 120x120 i 5 92x92), ale na razie muszę się zadowolić moimi starymi "ósemeczkami" :-(((.

Edytowane przez _OskaR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co słyszałem, to wystarczą zwykłe damskie rajstopy  :D Wbrew pozorom to bardzo skuteczne rozwiązanie.

1461007[/snapback]

hehe i fajnie :) juz znalazlem jakie nawet fajne bo sa geste ale przepuszczaja bardzo dobrze powietrze co oznacza ze sa idealne :) zaraz wycinam i przyklejam.... do tego sa one czarne a i bude mam czara co oznacza ze nie beda sie wyruznialy a jak dobrze przykleje to nawet nikt nie zauwazy... hehe dziekuje za informacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...