Skocz do zawartości
Gość kettler

Poszukuje Cichego Wiatraczka Do Obudowy

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie bezglosne = 0 dB. Przyrostek "bez" okresla brak, wiec jak sama nazwa wskazuje bezglosne jest coś, co nie wydaje dźwieków. Wentylatory mogą być jedynie bardzo ciche.

 

Mysle, ze wiekszosc sie ze mna zgodzi. Poprostu nie lubie*, kiedy ktos nazywa cos bezglosnym testując to coś na przyklad przy otwartym oknie**... Testy powinno sie robic w nocy, przy pozamykanych oknach i drzwiach, przy wstrzymanym oddechu, wlaczajac i wylaczajac sprzet i nasluciach!ac....

 

* - potem ktos czyta takie wypowiedzi na forum, kupuje sprzet, a okazuje sie, ze on wcale nie jest taki, jak go opisywano

** - to tylko przyklad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie głupio mi sie pytac , ale jak sie zmienia lozyska w wentylach?? chodzi mi o to jak zdjąć wirnik. Na sile to chyba sie nie robi ;)

1413290[/snapback]

Odlepiasz tą naklejkę z góry. Pod nią jest takie mocowanie wyciągasz z tamtąd (metalowy albo plastikowy) pierścień i lekko wyciągasz wentylator.wg. mnie najłatwiej pensetą albo igłą. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezgłośne czyli dla kazdego inaczej ale te kilka decybeli bezsprzecznie mozna nazwać bezgłośnie bo z pewnością wtedy usłyszymy swoje serce :)Jesli ktoś miał wykonywane badania słuchu w kabinie dźwiękoszczelnej wie o czym mówię.A tak serio ma być tak by NAM wydawało się ze jest niesłyszalne mniej wazne co na to nauka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi ostatnio sprzedawca polecił Y.S. TECH ULTRA SILENT 80mm 17 dBA! kosztuje 30 zł ale podobno lepszy od tych arcticów

1413105[/snapback]

 

1413262[/snapback]

To chyba nie wiecie co to cisza, mowiac ze te wiatraki sa ciche, one sa tak glosne ze ja pierdziu. One sa ciche puszczone na 8V napewno nie na 12V, zreszta takie same poglady odnosnie tych wentyli ma jeszcze kilka osob z forum.

 

Te 17db to moze jest ale na 8V, bo to co wyprawia ten wiatrak na 12V nie mozna nazwac Ultra silent.

 

A co do bezglośności, bez wskazuje ze dana rzecz nie wytwarza dzwieku.

Co do testow to zgadam sie z fipa15 , co z tego ze kupisz wiatrak ktory w dzien wydaje sie cichy a w nocy okazuje sie ze wydziela taki halas ze nie da sie siedziec przy kompie ( no moze przesadzilem troche :wink: )

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie 8V, mam ustawione na 8V przez pentagrama.... dokladnie jeden ma 8,2V a drugi 8,05V ;) przy takich napiechach wiatraki maja jakies 1100rpm i sa ciche i jeszcze wmiare wydajne, 7V tez jeszcze niezle wieja ale nie ma duzej roznicy w glosnosci.

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glacialtech to zalezy ktore . moj po miesiacu bardzo cichej pracy tak sierozkrecil ze bylo go slychac w drugim pokoju przy zamknietych drzwiach :(

 

zalezy jeszcze co dla kazdego oznacza ciche wentylatory. jak ktos pracuje przy 35dB to nawet wentyl ktory pracuje na 25dB bedize cichy :)

wszystko tez zalezy gdzie stoi komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noiseblockery sa wszystkie kija warte

1415767[/snapback]

brawo dla pana w kapeluszu :angry: inteligentnie napewno pomoze w wyborze dobrego wentyla.

 

a wogole to ma byc z TC czy bez ??? jezeli do obudowy to lepiej bez regulacji automatycznej .

Edytowane przez luki_pc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brawo dla pana w kapeluszu  :angry: inteligentnie  napewno pomoze w wyborze dobrego wentyla.

 

a wogole to ma byc z TC czy bez ??? jezeli do obudowy to lepiej bez regulacji automatycznej .

1415944[/snapback]

termicznej synku ;)

Edytowane przez piotralek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glacialtech to zalezy ktore . moj po miesiacu bardzo cichej pracy tak sierozkrecil ze bylo go slychac w drugim pokoju przy zamknietych drzwiach :(

 

zalezy jeszcze co dla kazdego oznacza ciche wentylatory. jak ktos pracuje przy 35dB to nawet wentyl ktory pracuje na 25dB bedize cichy :)

wszystko tez zalezy gdzie stoi komputer.

1415605[/snapback]

Ja jade na Glacialach juz rok i nie moge powiedziec nic zlego. Nie maja one moze super wydajnosci ale za to daja cisze. Z polecanych wentyli dalem sie wlasnie nacignac na Y.S.Tech( jedno wielkie g...) Uwazam ze wszystkie opinie sa obiektywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co według Was będzie lepsze?

1. ARCTIC COOLING FAN PRO 2L KLIK

2. ARCTIC COOLING - ARCTIC FAN 3 KLIK

3. TRACER KLIK

 

Mnie jakoś najabrdziej przekonuję ten 1, a co Wy sądzicie? bo stoję własnie przed wyborem. Może cos jeszcze innego? NIEDROGIEGO :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przypadku ARCTIC COOLING FAN PRO 2L uzywam 2 takich w obudowie i

w porownaniu do ARCTIC FAN 3 (ktorego mam na procesorze) na tych samych obrotach ARCTIC FAN 3 jest cichszy :)

ARCTIC COOLING FAN PRO 2L jest dobry bo bardzo wydajny. jezeli masz ochote na podkrecanie czasami to tylko przelaczasz tylko na szybsze obroty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...