Skocz do zawartości
dszywala

Czy Uzasadnione Pretencje ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witka.

Mam problemik.

Otóż dwa dni temu miałem nieprzewidziane kłopoty finansowe(potrzebowałem zebrać 500zł w 24 godziny ) ale do rzeczy.

 

Wybrałem że sprzedam świerzo nabytego procka jako że uważałem że najszybciej uda mi sie go sprzedać i tak tez było, wystawiłem ogłoszenie na tweaku oraz aukcje allegro i procka sprzedałem w ciągu kilku minut rozmowy na gg.

Otóz problem tkwi w tym że kupujący jest z tanskacji niezadowolony....

Wkleje tutaj adres z rozmowa z kupującym żeby nie było że czegos niedopowiedziałem:

 

Tutaj rozmowa z kupującym

 

 

Moja prośba do Was jest taka abyście ocenili ta sytuację.

Ja już to oceniłem ale jako że moge byc stronniczy proszę opinie publizna o pomoc :)

 

Według mnie kupujący ma całkowicie nieuzasadnione pretencje.

 

Cóz nie chcę tego tak zostawić bo człowiek jest na mnie zły( a może na siebie) i chciałbym to rozwiązać pozytywnie.

 

aha dodatkowo transakcja zrealizowana również przez allegro:

http://allegro.pl/show_item.php?item=49173969

 

Tutaj poniosłem juz koszty około 20zł za prowizje + wystawienie.

 

 

Chce miec porpostu czyste sumienie i Liczę na Wasze opinie.

 

Ja sam juz nie wiem do końca co o tym sądzić :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba nie na poważnie z tym tematem...?

 

Z treści rozmowy wynika, że gwarantowałeś te 2700MHz@1.4xV. Jako, że jesteś użytkownikiem fora tweak.pl (traktującego o o/c. A chyba wiesz czym o/c jest? Odp.: Stabilnym, powtarzam, STABILNYM zwiększeniem możliwości danego kawałka krzemu) to wcale nie dziwię się mak'owi, że odebrał Twoje słowa jako zapewnienie (gwarancję) stabilnego działania tego cpu@2.7GHz...

 

Z drugiej strony Ty nigdzie dosłownie nie napisałeś o tym, że te 2.7GHz będą stabilne- i pewnie tym się teraz będziesz zasłaniał. Z treści zapisu rozmowy na gg (w świetle KC to już spełnia wymogi umowy) wynika, że pretensje maka są bezpodstawne ale tak między nami userami- pisząc o o/c trzeba zaznaczyć czy jest ono rock stable.

 

Dlaczego tak sądzę? Patrz 1szy akapit...

 

[mały edit- doczytałem, że zostało zaproponowane zwrócenie pieniędzy. Czyli jednak zachowałeś się O.K.]

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo niedogadaliscie sie, jeden niedopisal drugi przeczytal cos czego tam nie bylo, zwykle nieporozumienie. mimo to oferujac zwrot kasy pokazales ze nie jestes jakims oszustem ktory chce wyciagnac kase tylko zalezy ci na opini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

draak a skąd wiesz o kogo chodzi? :?

Jaknabardzije na powaznie z tematem, czy tak czy tak załatwię aby było dobrze, ale wkurza mnie że nie zapytał przed zakupem a teraz ma nieuzasadnione według mnie pretenje...

Nawet słowem nie wspomniałem w rozmowie na gg że przechodzi jakieś testy bo ich nie robiłęm

 

procka miałem kilka godzin w kompie . . .

 

A swoją drogą stabilnie działanie mozna interpretowac na dwa sposoby . . .

procek chodził w nocy zapuszczony na 9x290 i 1.48v , wypalałem cd, chodziłem na necie, oglądałem film, nie było żadnego zwiechu ani restartu więc można było wyciągnąć z tego sugestie.

 

Według mojego rozumowania nalezy pytac przed zakupem, nie chodzi to o to że sprzedam cos z wada ukryta jak nie zapytasz . . .

 

Mak zapytał czy procek chodzi na 2700mhz?

odpowiedziałem TAK po czym kliknoł w KUP-TERAZ.

 

Cos sie niezgadza z prawdą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No troszke go naciągnałes tymi textami ze robi 2700.. Jesli nie masz screenów to nie ma podstaw zeby Ci wiezyc.. Rownie dobrze moge napisac ze moj Barton robi 3GHz na 1.5V a w momencie gdy komus sprzedam i nie bedzie mu chcial chodzic nawet na 2.2Ghz przy 2V to powiem ze u mnie tak chodzil i nie bylo problemów.. Oddaj mu pieniadze za procka i mysle ze wyjdziesz ze sprawy z Twarzą... Wszyscy o tym zapomna i bedzie OK ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh tez sądze ze powinienes oddac pieniadze i wziac procka spowrotem..

 

JA bym tak samo cie zrozumial jak MAKK...

"czy chodzi na 2700MHz?"

"tak"

 

i wszytsko jasne..tak jak MAKK napisal..co mu po tym ze winda sie zaladuje jak nie bedzie stabilny..cos mi sie nie chce wierzyc ze nawet 3dmarka nie zapusciles albo chociaz super pi..no chyba ze jestes bardzo początkującym overclockerem...mojego tez bym pewnie mogl puscic troszke wyzej ale co z tego jak mi SP2004 (nowy prime) wywala?? a teraz z tym co mam w podpisie prime chodzi full stable 1 godzine..i tyle juz wystarczy (nie mowie o hardcore'owcach co puszczaja prime'a na cala noc)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No troszke go naciągnałes tymi textami ze robi 2700.. Jesli nie masz screenów to nie ma podstaw zeby Ci wiezyc.. Rownie dobrze moge napisac ze moj Barton robi 3GHz na 1.5V a w momencie gdy komus sprzedam i nie bedzie mu chcial chodzic nawet na 2.2Ghz przy 2V to powiem ze u mnie tak chodzil i nie bylo problemów.. Oddaj mu pieniadze za procka i mysle ze wyjdziesz ze sprawy z Twarzą... Wszyscy o tym zapomna i bedzie OK ;]

1413041[/snapback]

tak ale procek u niego robi 2700 na 1,48v, i to mu gwarantowałem wnioskując z tego że na takim napiciu i na takiej częstotliwości chodził przez pół nocy bez żadnych problemów.

 

Czyli wychodzi na to że zawiniłem, że nie przetestowałem procka spi itp.... :mad:

 

Heh czyli jeżeli sie jest członkiem forum o/c to mozna rozumiec sie bez słów ? :?

 

Według mnie mak ma swoja winę i nie może namnie tego zwalać . . .

 

najlepiej żeby jeszcze kilka osób sie wypowiedziało . . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro dajesz taką oferte na tweaku i w aukcji podajesz 2700 MHz nie zaznaczjąc, że te 2700 są niestabilne, to można wywnioskować, że przy tych 2700 MHz pracuje stabilnie. No ale żyjemy w POLSCE, takim pięknym kraju pełnym oszustów i krętaczy, że trzeba się wypytywać o każdy zasrany szczegół. Imo - chciałeś jedynie kase zabrać i tyle, używając 2700 MHz jako "chwyt rekalmowy". Na allegro pełno takich aukcji i pełno ofiar.

 

Mak jedynie jest winny, że nie użył podczas rozmowy tekstu - "czy procek jest stabilny ? Przechodzi x godz prime'a, x godzin marka, x godz super pi" etc..., ale pisząc :

 

kupiec procka winchestera (1-01-2005 3:09)

gwarantujesz te 2700mhz?

Ja (1-01-2005 3:10)

tak

Tylko tuman, albo istny n00b nie zrozumie, że chodzi mu o stabilność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dzieki za opinie.

Tak jak napisałem makowi tak zrobię.

 

Kase oddam i procek wróci domnie na testy.

 

pozdro..... :-|

 

PS porównywanie do oszustów i krętaczy to chyba trochę za duzo . . . ale co tam eh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I na koniec od siebie dodam tylko tyle: podkręciłeś antka na 2.7GHz tylko po to by siedzieć w necie i oglądać film? Naprawdę nie pokusiło Cię o jakąkolwiek próbę weryfikacji tego wyniku?

 

nOObem raczej nie jesteś (2.7GHz to już mała zabawa w biosie) i własnie to mi najbardziej w tej całej Twojej opowieści "brzydko" pachnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale procek u niego  robi 2700 na 1,48v, i to mu  gwarantowałem wnioskując z tego że na takim napiciu i na takiej częstotliwości chodził przez pół nocy  bez  żadnych problemów.

 

Czyli wychodzi na to  że zawiniłem, że nie przetestowałem procka spi itp....  :mad:

 

Heh czyli jeżeli sie jest członkiem forum o/c to mozna rozumiec sie bez słów ?  :?

 

Według mnie mak ma swoja winę i nie może  namnie tego zwalać . . .

 

najlepiej  żeby jeszcze kilka osób sie wypowiedziało . . .

1413065[/snapback]

Skoro tak twierdzisz to po co ten topic ? Jesli i tak wiesz swoje.. Dajcie juz temu spokoj.. To sprawa tylko i wylacznie jego sumienia...

 

A dla Mak'a nauczka ze musi uwazac i niestety nawet wiarygodne osoby trzeba wypytywac o kazdy szczegol..

 

(Ja np mialem ostatnio jednego Bartona 2500+ ktory wszedzie chdozil stabilnie bez problemów ale nie dalo sie na nim zalogowac na WinXP.. kupujący nie mial do mnie zadnych pretensji bo dokladnie opisalem licytowany towar. A moglem za niego wycisnac dobre 50zł wiecej nie opisując problemu (tlumacząc sie pozniej tym ze nie uzywalem winXp tylko Win98 albo 2000... http://www.allegro.pl/show_item.php?item=48321902

Aukcja sie zakonczyla pozytywami i nie mam sobie nic do zarzucenia.. Bo nikogo w zadnen nawet najmniejszy sposob nie oszukalem.. A moglem bez problemu zarobic 50zl wiecej..

 

Dszywala.. jesli zalezy Ci na utrzymaniu dobrego zdania o sobie np na Tweaku.. Mysle ze rozwiazesz ta sprawe w sposob nie krzywdzacy zadnej ze stron..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dszywala.. jesli zalezy Ci na utrzymaniu dobrego zdania o sobie np na Tweaku.. Mysle ze rozwiazesz ta sprawe w sposob nie krzywdzacy zadnej ze stron..

[

patrz koniec rozmowy na gg + to co pisałem wcześniej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jednak naciagana ta twoja historia.

Jak sie pytal czy chodzi na 2700MHz to wiadomo, ze chodzi o stabilna prace. Nic dodac nic ujac, osoby przedemna napisaly juz co trzeba.

 

Dobrze ze bierzesz go spowrotem i oddajesz kase, tak trzymac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny naciagacz :/ no i jeszcze ta sciema z dzwoniacymi telefonami, jak to czytalem to sie smialem, tylko leszcz (bez urazy dla maka777) mogl sie na takiego walka nabrac

1413121[/snapback]

Myślisz że nie wiem że to ściema była? :) Ale jak jest procek dobry to się zaklepuje :) Ale taka jest prawda że w 5min z 2przeczytanych zrobiło się 60 :) No ale mniejsza o to, jak dla mnie jasno z kontekstu rozmowy wynikało że proc robi stabilnie 2700mhz... Co mi po tym że miałem p4 który bootował na 4.5ghz, nawet windows się uruchamiał... Ale nic zrobić nie można było... Więc to IMO była totalna ściema :/ Tymbardziej że pisał sprzedawca że na 1.45V na 2700mhz... A teraz pisze że hulał całą noc na 2610 na 1.48V... :/ No ale mniejsza o to, "dszywala" wykazał się profesjonalizmem i dogadamy się jakoś. Mamy dwie opcje albo zwrot 50zł dla mnie albo całej kwoty a ja mu proca.

 

P.S.

 

Bardzo mnie zdenerwowało wklejenie rozmowy z gg bez mojej zgody, nie wiem czy wiesz "dszywala" ale prawnie nie możesz tego robić bez mojej zgody :/ Co z tego że jasno z rozmowy wynika że proc miał robić 2700 bezproblemowo... I jeszcze te teksty że szybko potrzebujesz kasę i wogóle, wpłaciłem Ci od ręki... Wprawdzie wysłałeś też odrazu, ale nei zmienia to faktu że proc nie jest taki jak miałbyć...

 

 

Mam nadzieję że sie sprawa jakoś sensownie zakończy, bo nerwów się co nie miara najadłem :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po raz kolejny pan DSZYWALA (hmm, chyba jednak na Pan nie zasługuje) zaczoł kręcić i oszukiwać... W rozmowie na gadu gadu rozmawialiśmy nad tymi dwoma opcjami... Ja chciałem 50zł bo to mi było bardziej na ręke, on powiedział że nie ma szans na 50zł, że max 30zł, ale że on woli mi całą kasę zwrócić. Powiedziałem ok przemyślę i wczoraj piszę do niego około godziny 17 że chcę zwrot kasy na co on odpowiada "ok". (po tej rozmowie pożyczyłem sobie od ojca z kasy na OC na Venica i zamówiłem ze stanów żeby mieć jako jeden z pierwszych, ale to w sumie temat poboczny i mniej istotne jest). W rozmowie koło 22-23, nie pamiętam dokładnie napisał że on mi kasy nie zwróci bo kupił sobie bodajże zasilacz i zalmana 7700 (nie jestem pewien czy dokładnie to bo nie pamiętam) i że on myślał że ja pisząc wtedy że przemyślę pisałem czy wziąć 30 czy 50zł i że ja teraz kręce chcąc kasę za proca bo to jego zdaniem to ja się zastanawiałem tak jak wyżej napisałem nad 30 czy 50zł :mur: :mur: Jednym słowem znowu krętacz! Do wtorku do godziny 10 rano potrzebuję mieć te 500zł (bo 50 już mi wpłacił), nie interesuje mnie jak to zrobisz kolego, pożycz od rodziców, tymbarzdiej że w rozmowie na gg o 17 napisałeś ok, a potem się wykręcałeś że musiałeś to przeoczyć, tak jak przeoczyłeś to że proc tylko wstaje na 2700mhz, tak jak przeoczyłeś w przypadku płyty DFI którą sprzedawałeś że ma ułamane jedno żeberko na radiatorze a drugie nadłamane, itd... Chciałem sprawę załatwić polubownie, ale skoro Ty kręcisz to ja nie będe miał skrupułów, zaczynam od posta na forum, w razie gdyby ktoś chciał udostępnie archiwum rozmów z dszywalą (parę osób już je widziało i wszyscy jednogłośnie stwierdzili że to oszust i krętacz, tak samo zresztą jak w tych wcześniejszych logach z rozmów podanych przez dszywalę...).

 

Dane kontaktowe do mnie są w moim sigu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie robic z nim wiecej interesów i wszystko na ten temat. mak777 mam nadzieje ze kolo odda Ci kase i nie bedzie robic problemow..

1418669[/snapback]

Też mam taką nadzieję :( No to czekam na jego odzew...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również uważam, ze Mak777 ma pełne prawo do zwortu 100% należności. Sprzedjący był niesłowny, zeby nie napisać ze oszukał. Towar jest ewidentnie niezgodny z opisem, więc należy się zwrot. Z drugiej strony dziwie sie, ze czlowiek który ma ponad 150 pozytywów na allegro stwarza takie problemy...to troche przyke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postawa dszywaly jest zabawna :) człowieku kogo może obchodzić 2700mhz kompletnie niestabilne? :) oszust jesteś sio mi z forum, bo psami poszczuje:>

czegoś tu jeszcze nie rozumiem, wcześniej pilnie potrzebował 500zł, a teraz kupuje sobie zasilacz i zalmana (pilnie to chyba rzeczy ważniejsze niż komputer?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czlowiek który ma ponad 150 pozytywów na allegro stwarza takie problemy...to troche przyke.

Dlatego koles jest juz na czarnej liscie... Jak wogole mozna tak krecic... No i jeszcze nie zna definicji słowa "stabilność" :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, czy ma to jakiekolwiek znaczenie, ale mamy w polsce takie coś jak niezgodność towaru z umową, oraz kodeks cywilny.

 

Jeżeli ktoś napisał, ze procek ROBI 2700Mhz, oznacza to że można przy takiej wartości pracować, o ile w opisie aukcji nie zaznaczył inaczej.

 

W innym przypadku producenci samochodów np, FIAT zaczeliby pisać, że ich nowy model osiąga 600km/h. Po zakupie okazywałoby się, że jest to predkość przy zrzuceniu z wysokości 10000metrów...

 

Jednym słowem - kasę zwrócić musi i powinien. Chociażby dlatego, aby wyjść z sytuacji z twarzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro juz zamieszczasz rozmowe na gg to zamieszczaj cala a nie kawalki z ktorych tak naprawde i tak sie niczego nie dowiemy. Pozatym jako sprzedajacy gwarantujesz pewne rzeczy, jak widac w twoim wypadku nie. Skoro jednak zobowiazales sie do zwrotu kasy z powodu twojego bledu to to zrob a nie wykrecasz sie i chcesz w dziecinny sposob uciec od problemu. W tym kraju tylko cwaniactwo i cwaniactwo, po twoim zachowaniu mozna wnioskowac ze allegro to dla ciebie piaskownica a nie powazna sprawa i ze ten procek nie mial prawa pojsc tak wysoko a ty o tym wiedziales (oczywiscie przy rozsadnym chlozdeniu, a nie o <0 C)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze staram sie najdokladniej jak moge opisac sprzedawany przedmiot - nigdy nie uzywam gierek slownych tylko opisuje wszystko dokladnie lacznie z fotkami ew uszkodzen itd - i powiem ze na tym sie najlepiej wychodzi bo ludzie wola kupic odemnie delikatnie ukruszonego durona ze zdjeciami dokladnymi uszkodzenia niz niby sprawnego bez uszkodzen gdzie w opisie aukcji nie ma ani zdjecia, ani zadnych informacju poza opisem - "procesor 100 % sprawny - pozdrawiam" :lol:

 

A w tej sytuacji - dla mnie jak mowisz ze proc dziala na jakiejs tam magistrali to dla mnie jest logiczne ze chodzi ci o stabilna prace ...

 

A z drugiej strony ten temat jest tylko przykladem na to ze dzisiaj o wszystko nawet oczywiste sprawy trzeba sie wypytywac ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze staram sie najdokladniej jak moge opisac sprzedawany przedmiot - nigdy nie uzywam gierek slownych tylko opisuje wszystko dokladnie lacznie z fotkami ew uszkodzen itd - i powiem ze na tym sie najlepiej wychodzi bo ludzie wola kupic odemnie delikatnie ukruszonego durona ze zdjeciami dokladnymi uszkodzenia niz niby sprawnego bez uszkodzen gdzie w opisie aukcji nie ma ani zdjecia, ani zadnych informacju poza opisem - "procesor 100 % sprawny - pozdrawiam" :lol:

 

A w tej sytuacji - dla mnie jak mowisz ze proc dziala na jakiejs tam magistrali to dla mnie jest logiczne ze chodzi ci o stabilna prace ...

 

A z drugiej strony ten temat jest tylko przykladem na to ze dzisiaj o wszystko nawet oczywiste sprawy trzeba sie wypytywac ..

1418737[/snapback]

 

Wierzcie mi że gdyby nie te 160komentów na allegro i ogłoszenie na forum tweaka, traktującego o oc itd. to bym wypytywał i chciał dowody, ale gość powiedział więc myślałem że te komenty o czymś świadczą, a teraz jeszcze problemu ze zwrotem kasy... :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bylo przez allegro i jesli napisal ze robi 2700 to robi i dziala stabilnie chyba ze napisal inaczej na allegro napisal

"Zainteresowani wiedza że procki z tego tygodnia lataja na 2700MHZ" czyli rowniez jego procek. nie zaznaczyl ze moze nie byc stabilnie. wiec towar jest nie zgodny z umowa

 

i teraz jak nie odda ci kasy mozesz isc do sadu i pewnie wygrasz (zapytam matke jak wroci) mozesz go pozwac tak jak real cash napisal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obaj popelnili bledy przy tej tranzakcji ale wg mnie wieksza wina lezy po stronie sprzedajacego za duzo niejasnosci... jednym slowem kolejne nieporozumienie z tranzakcja na tweak'u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...