Skocz do zawartości
bartez91

Sprowadzanie Sprzetu Z Usa

Rekomendowane odpowiedzi

witam ... :) wychodzi mi komp 1000 zl taniej przy sprowadzaniu z usa i nie chce zeby ta kaska sie zmarnowala :D jak wyglada sciagniecie sprzetu z usa do polski ... jakie to sa koszty i ile czasu to trwa ?? ... z gory dziex

Edytowane przez bartez91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

no wg mnie to lipa tak czy tak by z tego wyniknela mowie Ci...

Poza tym mowie Ci, ze potem masz lipe z gwarancja chyba, ze masz kogos w USA z rodziny co sie zna na tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z voltami to nie ma problemu (kolega ma załozony jakiś transforator i wszystko lux chodzi) a jeżelki chodzi o gwarancje to są firmy które istnieją ptrzecież w Polsce i tutaj maja oddzialy tak więc z gwarancja problemu takze mnie ma... inna sprawa to że jest cholernie duże cło, możliwość uszkodzenia lub kradzeży przesyłki... aha i chyba inaczej niż karta nie zaplacisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ppp19: za bardzo nie wiesz co pleciesz.

Po pierwsze to nawet jakby ściągał zasilacz to większość ma przełączniki (albo od razu może pracować) 110V->230V. Reszta komponentów jest przecież zasilana z zasilacza.

Po drugie, jeśli chodzi o gwarancję to tylko niektóre firmy produkujące laptopy oferują gwarancję światową. Z pojedyńczymi częściami trzeba albo wysyłać do sklepu albo próbować bezpośredni kontakt z centralą złapać i dogadać się co i jak.

I po trzecie to na elektronikę NIE MA cła! Mogą za to doliczyć VAT 22%.

Możliwość uszkodzenia i kradzieży istnieje zawsze, ale jeśli nie przechodzi przezpoczte polską to szanse maleją:P

Pozdrawiam i życzę udanych zakupów.

 

EDIT: Ściąganie całego kompa to pewnie średnio by się opłacało (duża masa przesyłki) ale grafa, ram i procek to co innego.

HDD jednak i tak kupił bym u nas.

Edytowane przez ajsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Heh to jeszcze moze niech zapoda nam sklep, w ktorym znalazl te czesci tak tanio chetnie oblukam, byc moze bede w USA to z czyms przylece.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podatku raczej nie unikniesz. Jeżeli sprowadzasz całego kompa to masz 1% szans, że przejdzie bez opodatkowania. Ja brałem kiedyś ze stanów sprzęt muzyczny (mikser, mikrofon itp.). Przesyłka poszła jako prezent, bez faktur i rachunków w środku, no i mi ją zatrzymali na granicy. Musiałem kombinować rachunek z USA i faksować do nich. W sumie za sprzęt warty 228$ musiałem dopłacić jeszcze 350zł - czyli podatek, znaczki skarbowe, transport. Wyszło i tak taniej niż w Polsce, ale zachodu było sporo. Jeżeli masz zamiar zamawiać tego kompa to zażycz sobie w paczce rachunek, oszczędzi to problemów, ale VAT i tak i tak zapłacisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

no ja od razu mowilem, ze lipton bedzie jeszcze rozkmin co zrobisz jak cos padnie albo od razu bedzie z[ciach!]e, poza tym nie wiesz nawet czy ten sklep wysyla towar do Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem, podatek jednak da się ominąć. Paczką morską a nie lotniczą trzeba wysłać. Chociaż wydaje mi się, że i tak mogą sprawdzic co tam jest to są jednak większe szanse, że podatku nie doliczą. Tyle tylko, żę trochę dłużej będzie szła (dużo dłużej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: ja sprzęt brałem morską i opodatkowali, po drugie jak ktoś sam wiezie przez granice to musi z tym samym sprzętem wrócić, bo inaczej przy powrocie będzie musiał zapłacić podatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można :) rachunek wystawiony na niższą kwotę i po sprawie, ale do tego trzeba mieć znajomych w sklepie komputerowym.

 

EDIT: Oczywiście w USA

Edytowane przez netes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm ja mam starego w usa i nieraz wysyła mi paczki i wkłada do nich różne rzeczy, np. cd-playery, walkmany, graficzną, a stary mojej dziwczyny ostatnio przysłał jej urządzenie wielofuncyjne wielkie jak cholera i nie płacił podatku.... Zresztą jak oni znajdą np. karte graficzną w dużej paczce, gdzie jest oprócz tego sto innych rzeczy (ciuchy, słodycze, duperele) ??? Przecież jej nie otworzą ? A przy prześwietleniu napewno nie znajdą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli paczka jest bardziej "żywieniowa" to wtedy jest mniejsze prawdopodobieństwo opodatkowania. Kiedyś dostałem w takiej wielkiej paczce aparat cyfrowy Powershot G5, przeszedł bez podatku :). Więc zasada jest chyba ogólnikowo taka, że im większa, i bardziej wyładowana żarciem itp. [ciach!]łami paczka, tym mniejsze prawdopodobieństwo opodatkowania :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak masz taniej w Polsce policz sobie w Polsce zostaje VAT utrzyma się importer hurtownia i sklep. Dodatkowo zamiast kombinować czas możesz poświęcić na pracę, z której możesz sobie pozwolić na lepszy sprzęt najlepiej Polski i to trwałego użytku tzn. >5 lat. Wtedy defakto nic cię to nie kosztuje.

 

Suma Sumarów TANIEJ JEST W POLSCE!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...