Skocz do zawartości
konrad1306

Nowe Acery Na Turionie!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Co możecie powiedzieć o nowej serii Acer Aspire 5000 z procesorami Turion 64 która ukazała się jak dotąd w 1 sklepie w Polsce:

www.sirius.pl

Mają dobrą cenę i karty graficzne ale co poza tym możecie o nich powiedzieć.Pomóżcie w wyborze.

Pozdrawiam

www.sirius.pl/index.php?sid=6&mcid=63&scid=166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe,sam jestem zainteresowany i nawet fajna cena. Jak ktoś ma jakiegoś linka z dokładniejszą specyfikacją to niech zapoda.

 

Na Acer.com są zdawkowe informacje,na Acer Poland nic nie ma :(

 

Rozmawiałem na GG z handlowcem z Siriusa i powiedział że lapki bedą dostępne w połowie maja,a informacje techniczne o nich bedą dostępne na dniach.Pozostaje czekać.

Edytowane przez motofan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc-mam nadzieję że już niedługo będzie wiadomo coś więcej o tych procesorach bo zaczynają się pojawiać już w innych sklepach.Z tego co widać to te modele Acerów (seria 5000) maja lepszą kartę graficzną i wyświetlacze, ale co z wydajnością tych Turionów w stosunku do starszych A64 3400+ z modelu Acer Aspire 1524?Czy wiecie coś więcej o tym modelu Acera(1524)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc-mam nadzieję że już niedługo będzie wiadomo coś więcej o tych procesorach bo zaczynają się pojawiać już w innych sklepach.Z tego co widać to te modele Acerów (seria 5000) maja lepszą kartę graficzną i wyświetlacze, ale co z wydajnością tych Turionów w stosunku do starszych A64 3400+ z modelu Acer Aspire 1524?Czy wiecie coś więcej o tym modelu Acera(1524)?

1417428[/snapback]

A te grafy maja na PCI-E czy na AGP :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć-co do matrycy to jesteście w błędzie ponieważ wszystkie modele Acer Aspire z serii 5000 poza jednym są panoramiczne-mają w nazwie WLMi i to je odróżnia od zwykłych 15`.Pozdrawiam

1419243[/snapback]

Wlasnie to doczytalem... Racja...

Aczkolwiek maja grafy zintegrowane (niewiadomo jakie), przynajmniej te co zapowiadaja w Siriusie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konrad1306

Racja, nie doczyałem :(

 

Już byłem przekonany do TM4002WLMi, a teraz zastanawiam się nad Aspire 5021WLMi.

 

Może ktoś podać linka do testów kart graficznych do laptopów i jakieś dobre porównanie tych prockow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam-podaję troszkę specyfikacji modelu AcerAspire 5024-coś o grafice i nie tylko-polecacie ten model czy też nie?

 

1419847[/snapback]

Toje z vatem czy bez??

bo jak z to cena wyjebcza a i kompik niczego sobie :rolleyes:

heh może latem swojego zamienie na coś lepszego?

Może acer właśnie taki :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a co powiecie o tym modelu za niecałe 5tys:

 

ACer TM4101WLMi

Intel 730M (FSB533)

Radeon X700 64MB

15,4" WSXGA+ TFT LCD (1680x1050)

1420398[/snapback]

Doczytaj specyfikacje na stronie acera...

Z ta matryca to blad...

Jest zwykla WXGA :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:(

To już wiem dlaczego cena taka dobra.

Czym ona się różni od tej w Twoim?

 

Specyfikacja TM4100

 

 

To może lepiej taki Aspire 5012WLMi lub Aspire 5021WLMi ?

Cena taka sama, a mają dobrą matryce, ale nie wiem ile bateria wytrzyma.

 

Aspire 5012WLMi 15,4" WXGA CrystalBrite AMD® 64 3000+ 2x256MB 80GB DVD-Dual DL 64MB ATI Mobility X700 XP Home EN/PL

 

Aspire 5021WLMi 15,4" WXGA CrystalBrite AMD® Turion ML28 (1.xGHz/1M/HypTr) (35W) 2x256MB 80GB DVD-Dual DL 128MB ATI Mobility X700; XP Home EN/PL

Edytowane przez lspider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:(

To już wiem dlaczego cena taka dobra.

Czym ona się różni od tej w Twoim?

 

1421887[/snapback]

Troszke OFF TOPIK robisz pytajac to wczesniej o Centrino :P

Pozatym to mialnbyc watek tylko o nowych Lapkacha Acera na Turionach...

Proponuje zebys pytal o lapa w przyklejonym... TUtaj pozostawmy pole do komentowania konfiguracji, wydajnosci i wygladu nowych ACerow na Turionach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma pod "ręka" link to niech zarzuci jakieś porównanie Turion vs Centrino a najlepiej aby jeszcze w teście były "zwykłe" P4...

 

I w końcu jak to jest będzie możliwość "wpakowania" Turiona do zwykłego mobo tak jak to miał miejsce w przypadku Mobilnych Athlonów-XP ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie testow tego drugiego jak na lekarstwo... :)

1422433[/snapback]

Chyba jeden z ciekawszych testów z tego co znalazłem :

 

http://www.gamepc.com/labs/view_content.as...turion64&page=1

 

Za dobrze nie znam ang tu jest takie cuś:

 

"Many motherboard makers like Asus and DFI have already updated many of their BIOS's to support E-Stepping processors, so it's entirely possible to use Turion64 processors on the desktop today. In fact, all of our testing is done with an off-the-shelf nForce3 250GB Socket-754 motherboard which has been out for months.

 

If you plan on using the Turion64 processor in desktop environment for a quiet desktop / gaming system, keep in mind that all Socket-754 coolers will not work on the processor. As you've likely noticed, the Turion64 comes in a "lidless" form factor, meaning there is no heat spreader attached. This means that the Turion64 is slightly shorter compared to Athlon64 processors, but more importantly, the chip is more fragile and can crack or chip under heightened stress, similar to the Athlon XP of yesteryear. Here at GamePC, we've found that Zalman 7000-series coolers, which allow you to manually adjust the stress level on the core work very well on Turion64 processors. We would not recommend the use of AMD’s stock Athlon64 coolers on Turion64s. "

 

i

 

"With low power and low heat production, many are also curious to see how well these chips will overclock. Since we tested this chip out in a desktop DFI nForce3 250GB motherboard and have an oversized Zalman CNPS-7000 cooler, we have all the tools necessary to see how far the Turion64 architecture can scale at this time. Turion64 processors, like their Athlon64 brethren are not clock-locked for downwards multipliers, meaning you can easily drop the clock speed down without hassle. Overclocking through, still must be done through pushing up the HyperTransport bus.

 

From a default clock speed of 1.8 GHz at 800 MHz HTT bus, we were only able to push our chip to a measly 2.025 GHz at 900 MHz HTT. Beyond that, our DFI board would fail to detect our hard drive and would not load the operating system. This is not an impressive overclock low considering the nature of this processor, but not incredibly surprising these are first-run chips on a fairly new manufacturing process. We’re certain that once these Turion64 chips get into the hands of the enthusiast community, we’ll see much more impressive overclocks. Honestly, we didn’t take the time to really push this chip as hard as we could have. "

 

Z tego co zrozumiełem to niby pisze że testowali tego proca na DFI [NF3 250GB] i niby o/c ma byc w miarę tzn jeszcze znacznie więcj niz to tutaj przedstawione 2.025 GHz...

 

Czyli tego procka będzie można "wpakować" do zwykłej płyty ?

 

czy ja tu coś żle zrozumiałem ? - jakby ktos przetłumaczył to było by spX :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi najbardziej podoba się w tych laptopach matryca, ale nie wiem, czy to prawda, bo na stronie ACer'a nic o nich nie znalazłem.

1423058[/snapback]

Przecierz pisalem, ze to blad sklepu lub celowe wprowadzanie w blad... klientow :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...