Skocz do zawartości
konrad1306

Nowe Acery Na Turionie!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość majkel84

no właśnie- lepsze by były lapy na turionach MT a nie ML

w porównaniu Dothana do Turionów wygrywa ten pierwszy, ale nieznacznie

a co do desktopów to Turiony działają bez problemów, ale wstępne wyniki nie napawają optymizmem (2,65GHz @ 1,65V) :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miodzio te nowe acerki, juz sie na nie napalilem, teraz tylko pozostaje poczekac na MT (25W) i jak troche stanieja.

 

do uzytkownikow matryc 15,4" jak sie na nch pracuje ? i czy sa wygodniejsze od 15" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów-cieszę się że temat ten wywołał niemałą dyskusję bo jak sądzę warto zastanowić się nad nową serią laptopów z mobilnymi prockami AMD 64.Z tego co udało mi się dowiedzieć to termin wprowadzenia nowej serii laptopów przez sklepy które juz podały wstępną specyfikację, miał nastąpić ok. 16 maja, jednakże dostałem właśnie wiadomość od 1 z nich (www.sirius.pl) , że nadspodziewanie szybko otrzymali już na magazyn 1 serię laptopów Acer Aspire 5012, oraz 5014.

Podaję ich specyfikację ze strony sklepu:

 

Acer Aspire 5012:

 

http://www.sirius.pl/product.php?action=info&id=14297&sid=6

 

Acer Aspire 5014:

 

http://www.sirius.pl/product.php?action=info&id=14298&sid=6

 

Interesuje mnie czy procesory z tej serii mimo że nie nazywaja się Turion są bardziej energooszczędne od starych wersji.Z tego co słyszałem od pracownika sklepu to mogą one pobierać 35W.

Jeśli byłoby to prawdą to okażą się ciekawą propozycją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miodzio te nowe acerki, juz sie na nie napalilem, teraz tylko pozostaje poczekac na MT (25W) i jak troche stanieja.

 

do uzytkownikow matryc 15,4" jak sie na nch pracuje ? i czy sa wygodniejsze od 15" ?

1423667[/snapback]

Witam wszystkich!

Na stronie Acera pojawil sie oficjalny cennik notebooka Aspire 5021 WLMI jak i konfiguracja:

Turion 1.6 MHz (35W)

512 Ram-u

ATI X700 128MB VRAM

15,4'' WXGH 1280x800 CrystalBrite.

Czy ktos nie wie, kiedy moga sie pojawic laptopki z Turionem 25W? Moze ma ktos jakies info na ten temat??

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

W dniu dzisiejszym na stronie Acera ukazała sie oficjalna specyfikacja notebooka Acer Aspire 5024, czyli najmocniejszego w tej chwili modelu z procesorem Turion.http://acer.pl/acereuro/page9.do?dau34.oid...&crc=2360296185

Specyfikacja ta dotyczy modelu z procesorem Turion 1,8 ,a jego cena w najtańszych sklepach w Polsce wynosi około 5 390,00zł.Swoją drogą polecam super stronę z wykazem najtańszych sklepów w Polsce w dziedzinie komputerów i nie tylko która jest codziennie aktualizowana

http://www.skapiec.pl/site/cat/17

Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś już miał do czynienia z tym notebookiem bo mam ogromny dylemat odnośnie zakupu tego modelu ,a modelu Acer Aspire 1692 w technologii Centrino.Oba maja taką samą matrycę tj.Crystal Brite, dysk 80Gb,a różnią się kartą graficzną i procesorem.

http://notebook.org.pl/

Ten skrót nie w pełni działa-proszę wejść w Acer-Index-Aspire 1690 i model w cenie 5184,78zł.

 

Mam nadzieję, że pomożecie w wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli zamierzasz grac to wez turiona z X700! jest o pare tysiecy punktow w 3dmarku2001se lepszy od X600 w aspire 1690. (...czy 9700 w innych acerach)

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam Crystal Brite w mim aspire 1692wlmi i nie swieci sie jak psu jajka.Zafalowania tez nie widze.Moim i mojego ojca zdaniem jest bardzo dobra w porownaniu do nx9020 i do mojego maga 570fd.Kolory czarne sa czarne a ten blask matrycy poprawia wizualnie obraz-byleby nie bylo swiatla za toba:).Katy widzenia z boku sa bardzo dobre a gora dol znosna -jak sie nie ma wzrostu 2,50cm.mozna latwo wyregulowac gore dol do swojego wzroku i nie bedzie zadnego problemu.W grach nie zauwazylem smuzenia....Pozdr.

 

ps.mojej dziewczynie sluzy jako lusterko do babskich spraw(gdy jest wylaczony) :wink:

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcecie wiedziec cokolwiek na temat Acer 5021 to chetnie sluze pomoca...

1465840[/snapback]

Jasne, bardzo chętnie :) . Waham się między tym modelem a 4101WLMi.

1. Mógłbyś zapodać wynik w 3DMark2003.

2. Opisać pracę z tą magiczną matrycą CrystalBrite :D . (czy efekt lusterka mocno przeszkadza?)

3. Czy mocno się grzeje, jak często włąca się wiatraczek?

4. Ogólne wrażenia :D

 

Pozdrawiam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcecie wiedziec cokolwiek na temat Acer 5021 to chetnie sluze pomoca...

1465840[/snapback]

Do tego jeszcze przydałoby się :D :

5. 3DMk 2001

6. 3DMk 2005

7. Czy gry, uruchomione w innej rozdzielczości niż 1280x800 (np. 1024x768; o ile się da), wyglądająw miarę naturalnie (chodzi mi o proporcje obrazu).

8. Jak długo działa na baterii (w pełni naładowana- przy ustawieniu na maksymalną wydajność i przy max obciążeniu oraz przy max oszczędności baterii)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. 4770

2. mnie na razie denerwuje,porownuje caly czas do mojego Samsung 152B i kolory lepsze,rownomierne podswietlenie matrycy,czarny to czarny ale wszystko psuje to lusterko w sloneczny dzien

3. grzeje sie niezle wiatrak wlacza sie czesto

4. ogolnie to jestem zachwycony mimo wad

5. 14000

6. 1790

7. testowalem na Farcry da sie grac w 1024/768 nie widac utraty jakosci jedynie nizszych przeciwnikow masz i da sie ustawic 1280/800 to mile...

8. na razie baterie tylko rozladowalem ze stanu zakupu podzialala 2,5 godziny podczas grania w Panzer General 2

9. 8M 10:55 cos ala Barton 2800+ nie bede podkrecal

10. jeszcze nic od temperatur nie instalowalem everest nie rozpoznaje zapewne przez to Ati 480

11. podczas grania glosny bez obciazenia cichy

Edytowane przez Grolshek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos malo punktow w 3dmarku2001 jak na x700 128mb !!-bardzo malo...

 

ps. wystarczy we wlasciwosciach wyswietlacza odznaczyc "skaluj obraz do rozmiaru ekranu" i przeciwnicy nie sa malutcy a obraz nie jest rozciagniety a tylko obciete sa boki<na 1024x768> dzieki czemu poprawia sie znaczaco jakosc obrazu:)

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos malo punktow w 3dmarku2001 jak na x700 128mb !!-bardzo malo...

 

ps. wystarczy  we wlasciwosciach wyswietlacza odznaczyc "skaluj obraz do rozmiaru ekranu" i przeciwnicy nie sa malutcy a obraz nie jest rozciagniety a tylko obciete sa boki<na 1024x768> dzieki czemu poprawia sie znaczaco jakosc obrazu:)

1470685[/snapback]

Chyba obcięta góra i dół. Gdyby obciąć boki, byłoby jeszcze gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze zle sie wyrazilem...

 

niczego nie obcina! ---tylko nie rozciaga obrazu do 1280x800-gralem w NFSU2 najpierw z wlaczonym skalowaniem(1024x768 na pelnym ekranie) i wszystko bylo byle jakie-cala grafika,juz chcialem gre wywalic ,i wtedy dowiedzialem sie,ze trzeba wylaczyc to skalowanie.... teraz obraz nie jest wyswietlany na fullscreenie bo boki sa czarne za to obraz wyglada tak jak powinien...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasciwosci ekranu->zakladka ustawienia->zaawansowane->zakladka ekrany->wyswietlacz->skaluj obraz do rozmiaru ekranu :) u mnie tak jest wiec u ciebie pewnie tez.

1471577[/snapback]

Tak u mnie tez... Dziekuje bardzo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest od takich ogloszen inny topic na forum a reklama jest karana wiec lepiej zmodyfikoj tego posta ...

co do samego acera 5xxx to zapowiada sie niesamowicie smakowity kasek :}

co do pkt w markach to wcale mnie nie dziwi taki wynik... pamieci napewno 333mhz fsb tez nie za wielkie pewnie ... a pozatym smark to smark gierki beda na nim smigac to sie liczy :]

Edytowane przez letrev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, teraz możecie sie wykazać przed naczelnym :) Nie wiem, czy zauważyliśicie - ale wszędzie w sieci pojawiły się testy serii MT (25W) - nigdzie nie ma ML (35W), a i tak narzekają na duży pobór prądu w zestawieniu z Centrino.

 

Aktualnie zastanawiam się nad:

1. Acer Aspire 1692WLMi (Pentium M 740, X700 64 MB)

2. Acer Aspire 5024WLMi (Turion ML-34, X700 128 MB)

 

Reszta jest taka sama - Pentium M jest minimalnie tańszy od Turiona, no ale ma te dodatkowe 64 MB na grafice... choć w noteeboku to w sumie żadna różnica. Według testów Pentium M żre mniej w zestawieniu do Turiona MT - idąc za ciosem - ML będzie jeszcze słabszy w tej dziedzinie... Do tego Turion 64 wydajnością raczej nie powala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm ale masz 64 bity :P

Ale jak sądze w laptopie Ci na tym nie zalezy?

Jesli nie jestes chorobliwym zwolennikiem AMD to bierz centrino bo jest poprostu lepszy! Wydajniesz ciut ciut ale dłuzej trzyma na bateriach!! Ewentualnie jak bys brał turiona to w przyszłosci mozesz go dozbroic w wersje 25w!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...