Skocz do zawartości
starykot

Czym Nasmarować

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wiatrak 60x60, i po uruchomneiu kompa nie słychać go, ale po kilku godzinach zaczyna steasznie buczeć. Czym go nasmarować. Onecnie chodzi z 4500rpm. Moze to byc jakie smar, ktory przy okazji zmniejszy jego predkosc. Co mozcie mi polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz - jedno zaprzecza drugiemu - dajesz smar po to, zeby zmniejszyc tarcie - a ty chcesz w ten sposob je zwiekszyc zeby spowolnic wentyla heh... nasmaruj wentyla czyms w plynie(olej maszynowy to dobry pomysl, ale od biedy kujawski tez sie nada :wink: ) A co do spowolnienia - wstaw rezystor/potencjometr lub zmien kable w molexie tak, zeby miec 7V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sobie poradziłem. po prostu roztopiłem smar samochodowy, włałem go do łożyska, poczekałem za zaschnie. Teraz chodi wolniej(3000rpm)ale bardzo cichutko. Teraz to mnie niepokoi głośna praca dysku :wink:

1415693[/snapback]

nu nie wiem czy to ma sens ale skoro czujesz się z taką sytuacją dobrze :blink: ja u siebie mam wiatraki wszytkie puszczone niżej niż 12 najwięcej na procu 8 a jakim cudem osiem no rezystor z przejściówki z allegro po co sie bede sam babrał gościu robi i całkiem tanio może wysłać listem za 2 zł tak też sobie zażyczyłem

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=70370197 o coś takiego tylko nie pamiętam czy gościu ten sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o smarowanie to ja wlasnie

urzylem WD 40 na jakis czas dajee spokuj powiedzmy z 2 miechy

no i jak tam go troszkje na lejsz to wypluka ci

ten syfek co tma jest w srodku, :) tka czy siak karzda metoda jest dobra

a jesli chodzi o to zwalnianie lepiej urzyc tych przejciowek

z alego copolecla kolega z wyzej ^^^^ :) bo ..zwalnianie

wiatracka przez "hamowanie go" czyms tam ,,,,zeczywiscie mzoe go zpalic

albo znacznie skrucic zywotność ...a jesli chesz cicho i nowy wentyl to polecam

wentyle AC

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=69656161

przegladnij sobie tez inne oferty AC

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o smarowanie to ja wlasnie

urzylem WD 40 na jakis czas dajee spokuj powiedzmy z 2 miechy

no i jak tam go troszkje na lejsz to wypluka ci

ten syfek co tma jest w srodku, :) tka czy siak karzda metoda jest dobra

a jesli chodzi o to zwalnianie lepiej urzyc tych przejciowek

z alego copolecla kolega z wyzej ^^^^ :) bo ..zwalnianie

wiatracka przez "hamowanie go" czyms tam ,,,,zeczywiscie mzoe go zpalic

albo znacznie skrucic zywotność ...a jesli chesz cicho i nowy wentyl to polecam

wentyle AC

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=69656161

przegladnij sobie tez inne oferty AC

 

Pozdro

Chłopie narobiłeś błędów że aż się czytać niechce,proponuje ci zaglądnąć do słownika.Co do smarowania wentyli to ja używam zwykłego oleju spożywczego ,,kujawski itd,, i niemam problemów z głośnością czy też tarciem,ale oczywiście rozbieram cały wentylator a post otym jest przyklejony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie narobiłeś błędów że aż się czytać niechce,proponuje ci zaglądnąć do słownika.Co do smarowania wentyli to ja używam zwykłego oleju spożywczego ,,kujawski itd,, i niemam problemów z głośnością czy też tarciem,ale oczywiście rozbieram cały wentylator a post otym jest przyklejony.

no tak uczyl marcin marcina nie mowi sie ,, zagladnac,, tylko zajrzec tobie tez by sie przydalo ,, zagladnac,, do slownika :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię tu o błędach ortograficznych jakie ty byki narobiłeś .ZAGŁĄDNĄĆ chłopcze też jest poprawnie.

byc moze wedlug Twojej nowej polszczyzny tak ,ale uzywajac jezyka poprawnej polszczyzny NIE!~jestem polonista

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A... ludzie to jest forum techniczne anie POLONISTYCZNE !

mozna pisac nie ort. byle tylko wiadomo bylo o co lotto..!!!

daj cie sobie juz spokuj

PS.sorry jestem dyslektykiem nic nie poradze ! :?

pS.Nowy Sącz - tak sie u nos godo :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde czlowieku ja wiem ze POLSKA TRUDNA JEZYK.

 

wypada jednak korzystac ze znajomosci ortografii bo jak sie czyta niektore posty to az oczy bola. A wykrecanie sie dyslektyzmem to czyste lenistwo zamiast grac to przysiadz i poucz sie zasad ortografii nie jest to az takie trudne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde czlowieku ja wiem ze POLSKA TRUDNA JEZYK.

 

wypada jednak korzystac ze znajomosci ortografii bo jak sie czyta niektore posty to az oczy bola. A wykrecanie sie dyslektyzmem to czyste lenistwo zamiast grac to przysiadz i poucz sie zasad ortografii nie jest to az takie trudne.

 

widac nie wiesz czy mjest dyslektyzm. zasady ortografi musielem miec w 1 palcu zanim

poszlem wogule na badani , zdarzalo ci sie mysklez porprawnie o ortografi a pisac inaczej

wiedziec ze zycie pisze sie przez "ż" a nie "rz" a mimo wszystko napisac przez "rz",,

no to juz wiesz o co chodzi . ale bede sie staral pisac posty wczesniej w wordzie

bo wiedze ze mamy wieli wybtnych poligotow na tym forum ktorzy dostaja palpitacji jak

widza kilka "byczków"... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysklektyzm dla mnie na przyklad to w 90% lenistwo.. Znam kilka osób dotknietych ta "choroba" - to zazwyczaj takie lenie ze sie nawet na nich patrzec nie chce... owszem jest jeden wyjatek - kolezanka z klasy, widac po niej ze wolniej przepisuje z tablicy itd ale ona bardzo duzo czasu spedza w domu na nauce i widac efekty i poziom jej wiedzy

 

BTW ;p

Ja uzywam smaru maszynowego

Edytowane przez melonowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...