Skocz do zawartości
djadik

Celeron 1.7

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Celerona 1.7 i plyte glowna MSI 845E MAX. Chcialem sobie zmienic procesor oczywiscie na celerona z przyczyn ekonomicznych. Ktorego mi polecacie? A moze tego podkrecic? Nie mam zbyt duzych wymagan co do osiagow, poniewaz nie gram w gry, ani nie zajmuje sie grafika. Jezeli podkrecic to do jakiej wartosci na orginalny wiatraku. Jakie wartosci ustawic w biosie? Prosze o rade!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupno tego procesora i płyty było największym moim niegdyś komputerowym błedem.Ten procesor jest za słaby do wszystkiego,jesli chodzi o gry to porażka ,podkrecenie nic nie daje.ale predkość kodowania wideo czy mp3 czy aplikacji jest zauważalna, U mnie na P4x400 działał stabilnie na 2.2 ,przy 2.1 powinien chodzić ok.Z tego co wiem ,prescotów chyba ta płyta nie obsłuży..zatem wymiana na innego celerona northwood jest stratą pieniędzy, jeżeli już to zmienić płytę i procesor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niegdys ta plyta byla przyszlosciowa bo miala obslugiwac procesor 3GHz, nie przypuszczalem ze intel wyprodukuje cos takiego ja preskoty. Teraz juz wiem ze wypadalo by ja wmienic :mur: . Moze ja upchne na Allegro za konkretna kase :lol: .

A co trzeba ustawic w biosoe aby podkrecic ten procek.

Dac wiecej FSB? Tylko to czy cos jeszcze? Np napiecie AGP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość NoToKlops

jedyne wyjście to albo całkowita zmiana razem z Mobo jak mówił kolega albo kupno słabszego jakiegoś pełnego Intela - PIV a nie celka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakie są tam rozwiązania w zakresie zasilania na tej płycie ale może uciągnęłaby pentiuma 3.06 fsb 133 , ale byłoby to o 40 % mniej wydajne niż z nowoczesną płytą główną, reasumując- albo sprzedać płytę +procesor i zamienić na nowe (+zasilacz i pamieci(jeśli oc)), albo wstawic jakiegos pentiuma 4 na fsb 133 (northwood) z dużym mnożnikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek chce powiedzieć " Nie besztać mnie za to że odkopuje temat ! szkoda zaśmiecać forum"

 

No więc mam grata jakiego widać w opisie (chodzi o samo mobo i proc ) :) Za ile tak na "oko" można to sprzedać ? Chodziłem po allegro ale tam ceny są wstanie wahać się między 40zł a 300zł O_o

Jeżeli ktoś próbuje zrozumiec moją chorą wyobraxnie to mówie że pozbywam sie tego mobo i procka na rzecz nowego AMD64 3000+ Venice luzik mayonezik to nie jedyne rzeczy których się pozbęde bo jeszcze jest esc k7s5a z duronem 800 :)

 

Jeżeli potrzebujecie jakiś danych to no problem zazuce jak najszybciej bede mógł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@djadik

 

Moze to cos Ci pomoze, ale ja koledze na plycie glownej Abit BH7 i na takim procku jak Ty masz wyciagnalem 2040Mhz na napieciu 1,6Vcore (max :/ ) przy fsb 120 (120x17). Tak wiec jak widzisz przyrost mhz raczej znikomy w swietle venicow, celeronow D etc. etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej opyl na Allegro cały zestaw. Powiedz ile będziesz miał kasy do rozdysponowania, a my powiemy Ci co najlepsze. :D

Moim zdaniem nie warto do tej płyty kupować kolejnego Cela Northwood'a albo Willamete. Celeron D jest już ponoć trochę lepsze, ale ja bym polecał nowego Semprona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe ja już wiem co jest dlamnie najlepsze :wink: 3000+ Venice to jedyna opcja jaką widze no chyba że na początek kupie coś słabego na s939 i potem skocze na venice ale nie o tym temat :D Znowu się rozglądałem na allegro i za mobo + proc może wycisne 250.

 

 

P.S Dlaczego windows mi nie wstaje przy 2040 mHz ?? podnieść napięcie czy co ? O_o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej opyl na Allegro cały zestaw. Powiedz ile będziesz miał kasy do rozdysponowania, a my powiemy Ci co najlepsze. :D

Moim zdaniem nie warto do tej płyty kupować kolejnego Cela Northwood'a albo Willamete. Celeron D jest już ponoć trochę lepsze, ale ja bym polecał nowego Semprona.

1606784[/snapback]

A ja bym nie polecal sempronow ani celeronow, ja polecamkupic slabsze P4, a co do zestawu, jak powyzej, sprzedaj go!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ECS już opchnołem ( na styk ale działa :D ) teraz kolej na Celka ( może chce ktos zakupić ? :) do biura jak znalazł i w U2 mozna pocinać ;]

 

BTW To kiedyś miałem Pentiuma I 150 i jeszcze teraz ten Celeron skutecznie odstraszyły mnie od Intel to se kupiłem NF4 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...