Skocz do zawartości
lucas0

Jaka grafa do 400zł ?

Rekomendowane odpowiedzi

Moj kuzyn chce sobie zmienic grafe . Moze na nia wydac do 400 zeta. Ma zamiar sobie kupic jakiegos GF4 mx. Ale ja proponuje mu jakiegos Radka 9000 np od Sapphire , i teraz nie wie co wybrac. Obecnie ma P3 500mhz a planuje rozniez zakup antka 1800+ . Jaka karta byla by dla niego najodpowiedniejsza????

 

 

ps. tylko nie bijcie ze ktos znowu sie pyta co ma sobie kupic . A search nie pomoze bo ceny zmieniaja sie z dnia na dzien i sprzet rowniez.

Z gory dzienki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 400zł tylko radeon 9000, gf4mx to szajs to podtaktowany gf2mx z ddr i nic wiecej. W porównaniu do radka to dla gf4mx brakuje połowy nowych funkcji z których bedą kożystały nowe gierki i przy doomie 3 gf4mx odpadnie a taki radek 9000 bedzie sie trzymał dzielnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz żadnego MX'a. Dołóż troszeczkę i kup to co proponuje np. Axcel. Tu masz króciutkie porównanie, konf.: Athlon TB1,33, 256DDR, K7S5A:

1. GF4MX440 MSI - 4800 3DMark'ów,

2. GF3Ti200 MSI - 7400 3DMarków.

3. Nie wiem ile na takim zestawie będzie miał R9000 ale na pewno dużo więcej niż MX440.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz żadnego MX'a. Dołóż troszeczkę i kup to co proponuje np. Axcel. Tu masz króciutkie porównanie, konf.: Athlon TB1,33, 256DDR, K7S5A:

1. GF4MX440 MSI - 4800 3DMark'ów,

2. GF3Ti200 MSI - 7400 3DMarków.

3. Nie wiem ile na takim zestawie będzie miał R9000 ale na pewno dużo więcej niż MX440.

Pozdr.

BTW cos dziwne te wyniki masz 8O

ja na durku 650@1000 (7,5x133) i gf4 mx440 mialem 4600 punktow (w porownaniu do twojego TH niewiele gorzej) a na tym configy co w podpisie (nic nie krecone) mam 7350 (gorzej niz na twoim tb 1,33 8O )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GF4MX????

z czym do R9000 ???to generacja do tyłu

nie chodzi nawet o osiągi a jakość obrazu

i obsługiwany DX !!

miałem Gainwarda GF3 i szybko zamieniłem na Radeona

za 400zł TYLKO Sapphire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie.... ogłupieliście ??? polecać komuś SIS'a Xabre ??? no comments...

 

Bierz NVIDIE...

Ja bym brał GF4MX440 - cena atrakcyjna i wydajność dobra !

To ja już bym wolał za 250 zł kupić używane gf2 titanium. Wydajność taka sama, a cena niższa. gf4mx są tragiczne - lepiej ati albo sis-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wofek za przeproszeniem - lubisz ludziom wciskać <span style="color:red;">[ciach!]</span>o??? jak nie to może sie opanuj troche, jak tak to raczej nie licz że tobie ktos tu pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 400zł tylko radeon 9000, gf4mx to szajs to podtaktowany gf2mx z ddr i nic wiecej. W porównaniu do radka to dla gf4mx brakuje połowy nowych funkcji z których bedą kożystały nowe gierki i przy doomie 3 gf4mx odpadnie a taki radek 9000 bedzie sie trzymał dzielnie.

Chyba chcesz mnie rośmieszyć. Wiadomo że Radek ma więcej funkcji od 4MX440 ale GeForce z tymi funkcjami spokojnie by go przegonił.

Zresztą nawet Radek 9000 nie poradzi sobie z Doom 3. Wprawdzie testowali na Doom 3 wersji Alpha ale zawsze. Poza tym ile nowych gier obsługuje takie bajery jak Pixel Shader albo Vertex.

Zresztą zobacz na mój wynik 3D Mark nie wiem czy jest taki kiepski.

Fakt że może Doom będzie chodził lepiej na Ati. Ja osobiście poczekam na jakieś demo i wtedy kupie sobie grafe najprawdopodobniej jakąś do 500zł myśle że wtedy już 9500 albo chociaż 8500. Zobaczymy też co nam sprezentuje NVIDIA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli znajdzie się jakikolwiek GF3 w cenie 400zł brałbym bez zastanowienia. A jak nie to na drugim miejscu jest R9000.

 

A oto krótkie podsumowanie faktów:

GF4 MX440 jest szybszy tylko w 3D Marku i bodajże AquaNoxie od GF 2 Ti/PRO

GF4 MX460 jest tak samo szybki jak GF3 Ti200 (nie licząc najnowshych gier i tych co się ukażą w przyszłości)

GF3 Ti200 jest tak samo wydajny co R9000 PRO

R9000 jest nieco wolniejszy od GF3 Ti200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA

 

Ostatnio widzialem jak GeForce 4 MX 440 dziala z Athlonem 750 320 RAM i Gigabyte - nie pamietam oznaczen... i w 3dMark 2000 bylo jedynie 4500 3d markow - zaznaczam ze byla to wersja 200o wiec na P3 500 bedzie jeszcze gorzej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie ma P3 500mhz a planuje rozniez zakup antka 1800+ . Jaka karta byla by dla niego najodpowiedniejsza????

 

Luc4s planuje zakup karty na przyszłość i jak można wyczytać chce także wymienić procka.

 

GF4MX jest tak stworzony, aby miał wysokie wyniki w 3D Marku. Tylko w tej aplikacji wyprzedza GF2 o jakieś 20%. We wshystkich innych jest na równi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo to brał bym w tej kolejności.

 

GeForce 3 Tit 200 - najtańszy nowy widziałem coś koło 450

Radeon 9000 Pro też j.w. kolo 450

Zwykły 9000 np. Saphire koło 400

9000 LE koło 370

GeForce 4 MX440 na pamięciach 4ns koło 340

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem GF3TI200 i jestem bardzo zadowolony z wydajności.Wcześniej jak miałem GF2MX400 to gta3 chodziło mi na rozdz.640x480 i do bani, a teraz goni na 1280x1024 bez problemu żadnego.GF4MX to jest takie badziewie że szkoda gadać.Uważam że to chwyt reklamowy że niby jest na GF4TI robiony a koleś jak to kupi to chyba sie powiesi po odpaleniu gry......(jakiej kolwiek byle by nowej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 400zl raczej radek 9000

jak miałem GF2MX400 to gta3 chodziło mi na rozdz.640x480 i do bani, a teraz goni na 1280x1024 bez problemu żadnego

cus slabiutko miales ja na nie kreconym procku/grafie (fakt walczylem ze sterami i ustawieniami sporo)na 800x600 sobie w GTA3 brykalem bez skokow (nie instalujac latek)config ponizej

au kolesia na durex 1300 256sdram i gainward GF4MX440 (nie krecony) bryka spox w 1024x768 (wyzej nawet nie probowalem bo monitor ma slaby)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...