Skocz do zawartości
voo

Uszkodzony C:/windows/.../system

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nastepujacy problem dotyczacy Durona 850 na solteku (kt 133A). Co jakis czas komputer nie laduje systemu operacyjnego wyrzucajac podczas bootowania czarny ekran: "Nie mozna uruchomic systemu Windows, poniewaz nastepujacy plik nie zostal odnazleziony lub zostal uszkodzony; C:/windows/.../system"

Jestem wtedy zmuszony do dopalenia instalatora WinXP, wejscia w konsole odzyskiwania, wybrania polecania "FIXBOOT" nastepnie ponowne uruchomienie, zaznaczenie "ostatniej dzialajacej konf." i komputer normalnie startuje. Nastepnie pracuje okolo 2 tygodni i dzieje sie to samo. Zauwazylem ze po czyms takim przy probie odpalenia jakiejs gierki system wyrzuca blad DirectX 3D, karta nie jest rozpoznawana ( defaultowe stery) a proba reinstalacji sterownikow do grafiki nie przynosi rezultatow... Ostatnio menedzer sprzetu nie pokazuje niczego - biala plama. Sama karta wyglada na przegrzana, chociaz dziala ok, choc byc moze jest przyczyna tego typu zwisow <_< Dołączona grafika - fotka radiatora, z drugiej strony karta wyglada ok :unsure: Po przeskanowaniu dysku chkdsk wyrzuca takie info: Dołączona grafika

jednak po ponownym uruchomieniu chkdsk sprawdza dysk, po wlaczeniu systemu problem nadal wystepuje. Komunikat z norton diskdoktor Dołączona grafika Podpielem hdd do drugiego kompa, chkdsk naprawil blad, jednak gdy dysk powrocil do wlasciwego komputera chkdsk wyrzuca ponownie ten sam blad. Dysk to barracuda 80G, sprawdzana testem seagate na obecnosc badsector`ow jednak niby jest wszystko ok, napotyka tylko na wspomniany wczesniej blad str. plikow. Prime95 nie wykazalo zadnych bledow

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

w czym moze tkwic problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSCOREE.DLL to jest biblioteka do ściągnięcia z netu i jest związana nie z grafą a z jakimś programem => bo na czystym systemie gdzie tylko sterki są zainstalowane nie brakuje tego pliku.

 

Pamiętaj, żeby uruchomić chkdsk z patrametrem F i zgodzić się na odłączenie woluminu itd...

Być może jakieś dane z FAT się pokiełbasiły => to nie musi być Hardware'owy Bad Sector... Jeżeli nie da się naprawić i stawianie nowego systemu nie daje zmiany, to może warto zrobić LowFormat i postawić partycje na nowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no... Najpeirw trzeba zobaczyć dlaczego tak się dzieje. To może ale nie musi być wina posypanego FAT... Może być wina RAM, który gubi dane w procesie Read/Write przy starcie systemu... A ten może być spowodowany znów kilkoma przyczynami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek zmień nastawy pamięci na mniej agresywne . Jeżeli po tym zabiegu nic się nie zmieni , to dysk do wymiany - padła elektronika dysku twardego . Tylko wymiana dysku lub jego elektroniki może tu coś zmienić . Z tych dwóch rozwiązań jakie podałem w twoim wypadku , bardziej prawdopodobne będzie to drugie , czyli elektronika dysku . Zainstaluj system na innym dysku , a ten pozostaw sobie na przechowalnię danych , albo wyrzuć . To jego niechybny koniec żywota .

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm faktycznie ja tez tak mialem kiedys: raz na 2-3 tygodnie identyczny blad podczas bootowania systemu. Gdzies przeczytalem, ze dzieje sie to przewaznie na Barracudach (kolega tez mial Barracude i co jakis czas tez skarzyl sie na cos takiego) i mozliwe ze w tym tkwi problem. Jako, ze i tak mialem zmieniac dysk, kupilem WD... problem zniknal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc, dzisiaj przeinstaluje system na malego samsunga 4GB(akurat taki dysk mam wolny). Mam nadzieje ze problem zniknie, mam juz dosc "serwisowania" tego sprzeta :mur: :wink:

 

Jesli chodzi o pamieci, to lataja na std ustawieniach, kiedys sprawdzalem je memtest`em i bylo ok. czy problemem moze byc rowniez kabel laczacy hdd z plyta>? A co do barracudy, to sam mam V 80GB i nigdy na nia nie narzekalem, wszystko ok, z tym ze dosc glosna jest. Natomiast w tamtym kompie jest tez osiemdziesiatka ale 7200.7

Edytowane przez voo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowalem system xp sp2 na drugim dysku, usuwajac wczesniej partycje i ja formatujac. Po instalacji, na swiezym systemie odpalilem chkdsk i wyrzucil ta sama informacje - problemy z systemem plikow. Po restarcie i ponownym wlaczeniu sie chkdsk`a tuz przed zaladowaniem systemu niby jest wszystko ok, z tym ze wlaczajac ponownie ten sam programik pod windowsem nadal twierdzi ze problem z systemem plikow wystepuje... :mur: W czym moze tkwic problem ? Nie mam juz sily :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapuść Memtest albo Goldmemory. Nie przeszkodzi też jeśli zmienisz taśmę od dysku.

Pozdrawiam!

1421204[/snapback]

 

memtest - co prawda tylko 1,5 godziny ale brak bledow, tasiemke zmienilem, dysk wrzucony do innego komputera po spaawdzeniu nie zawiera bledow, powrot do dawcy i chkdsk twierdzi ze bledy wystepuja. Ponowna przekladka - brak bedow na innym kompie :blink:

 

Byc moze plyta jest uszkodzona :? Z tego co wiem byla wymieniana na gwarancji :?

Edytowane przez voo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj... Mówisz o Windzie na drugiej Partycji... jeśli jednak masz problem z właśnie popartycjonowaniem Twardziela to tu może być błąd... Musiałbyś zrobić LowFormat i założyć partycje na nowo...

 

A jeżeli podejrzewasz płyte... Może nie zainstalowałeś sterków do płyty => kontrolera IDE itd... A może rzeczywiście coś się sypie... U mnie kiedyś memtesty szły OK a mimo to miałem restarty i czasem gubienie danych z dysku... okazało się, że moje pamiątki nie pracowały stabilnie na CPC ON/1T Command... Dziwne, że Memtest nic nie wykazywał... ale tak było. Po wyłączeniu CPC czyli włączeniu 2T Command wszystko było już OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema! mam to samo i też nie wiem gdzie jest błąd, ale ja doszukiwałem się go we współpracy dwóch elementów, a mianowicie: dysk barracuda+ mobo EPOXa!!

nie wiem czy mam rację, ale cosik mi sie tak to widzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wyglada plyta ??

juz troszku lat ma . moze kondensatory juz napuchly :(

a moze ktos je wymienial juz ?? sprawdz elementy na mobo i zobacz czy cos nie bylo naprawiane.

podkrecales kiedys kompa przez FSB ??

jezeli tak to moze cos z kontrolorem dysku padlo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tasma taśma taśma

tez miałem takie regularne pady systemu i nie mogłem sobie z nimi poradzic.

zmieniłem taśme i od 3 miechów mam absolutny spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem to samo wez zmniejsz taktowanie proca a zobaczysz ze minie. U mnie byla wina płyty kt266 mercury nie moglem pracowac na domyslnym taktowaniu bo co 2 tygodnie wywalalo mi to co u Ciebie czasami czesciej. Ustaw wszystko na dmoyslne i jak bedzie ok to podkrecaj stopniowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...