Skocz do zawartości
Gość ghost00

Klopoty Z Odpaleniem "windy" Na Sempronie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ghost00

halo

 

niedawno zlozylem sobie kompa:sempron 3000+,ASUS k8n-e-deluxe,512 mb ram twinmos,GF 6600 TD 128 mb,zasilka 350 W... niewiem co sie dzieje ale podczas instalacji windowsa dochodzi sie do miejsca gdzie wybiera sie ENTEREm instalacje lub naprawe a potem komp mi sie zwiesza ;[ komp zostal sprawdzony przez "fachowca" i podpowiedz brzmiala za slabe napiecie na plycie lub na procesor... wymienilem zasilacz(byl tez podejrzany) ,oddalem plyte do serwisu,u nich niby dzialala ok,ale dali mi profilaktycznie nowa ;] instaluje kompa w domu i znow to samo...nie mam juz sil..moze ma ktos jakis pomysl...moze to wina procesora...?

niech ktos cos poradzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ghost00

halo,

dzieki za pomoc,jak tylko bede przy kompie(tym niesprawnym) podmienie pamiec(choc podobno"znajmomy" podmienial i nadal komp sie zwieszal)no ale sprawdze osobiscie i dam znac...

 

przeciez kiedys sie chyba w koncu uruchomi,a przesiadajac sie na "niego"z durona 750,i radeona 9000... troche sie napalilem i tez chce sie nacieszyc HL 2 i np. Doomem ;P

 

pozdrawiam,udanego likendu dl. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowi moi drodzy, to nie jest wina procka, pamięci i innych podzespołów tylko jest to wina MOBO. polecam ściągnięcie nowego biosu do tej płyty. Następnie wrzuć plik z biosem na dyskietke, tylko musisz go nazwać K8N.rom i z tak przygotowaną dyskietką uruchom kompa wciskając zaraz po włączeniu kombinacje klawiszy ALT+F2.

Następnie postępuj wg instrukcji wyświetlanych na ekranie. Wierz mi pomoże. A tak poza tym współczuje Tobie tej płyty, sobie zresztą również, mimo, że mam jej słabszą wersję czyli K8N, ale płyty technologicznie nie różnią się za wiele.

Jak wejdziesz do BIOSu zobaczysz pustke.

Zresztą więcej jest opisane w tym topicu: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=130884

Edytowane przez Umarakuku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ghost00

halo, zobacze co sie da zrobic z tym biosem ,aczkolwiek ty mowisz o plycie chyba k8n za wlasnie ok 250 pln ta natomiast jest k8n-e-deluxe za prawie 400

jednakze nie o cene tutaj chodzi,tylko o to zeby cos sie w koncu ruszylo ;]

 

tak czy siak dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

plyty roznia sie tylko wyposazeniem tak jak Abit Nf7 i Nf7-S (bios ten sam podchodzi do tych dwoch), a plyty jednak inne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ghost00

a co do procka,byc moze jest on uszkodzony ale wtedy raczej chyba nic by nie ruszylo,a co do rdzenia to nie jest mozliwe abym go zbadal osobiscie poniewaz ten model semprona 3000+ na 754 jest obudowany jak athlon 64 (metalowa plytka na rdzeniu i calej powierzchni procesora,i raczej nie bede probowal jej sciagac) ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

halo, zobacze co sie da zrobic z tym biosem ,aczkolwiek ty mowisz o plycie chyba k8n za wlasnie ok 250 pln ta natomiast jest k8n-e-deluxe za prawie 400

jednakze nie o cene tutaj chodzi,tylko o to zeby cos sie w koncu ruszylo ;]

 

tak czy siak dzieki za pomoc

1420649[/snapback]

moja płyta od twojej różni się tym, że nie posiada firewire i 6 portów SATA (ma tylko dwa) wszystko inne łącznie z biosem jest takie same i na płycie odchodzą dokładnie te same cyrki co na słabszym modelu ;)

na twoim miejscu kupiłbym DFI Lan Party NF3 za 400 złotych, bo oferuje znacznie większe możliwośći

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...