Skocz do zawartości
NeuroPL

Jaka Karta Na Pcie Będzie Porównywalna Do..

Rekomendowane odpowiedzi

No może zbyt malo dosadnie stwierdzilem ze jej nie polecam ale z fanami nvidi sie nie ma co klocic. Jak gosciu chce to niech bierze i tyle :D

Gdzies 10 m-cy temu mialem uzbierane odpowiednia ilosc kasy i zastanawialem sie nad kupnem karty(gainward gf-5900xt albo r9800pro ice-q)obydwie prawie w tej samej cenie ok1100zł. I powiem wam ze jestem teraz bardzo szczesliwy ze NIE wybralem tego szajsu fx-a. Jak teraz widze ile to osiaga w 3dmarku05-1000, a moj 9800pro 2800 i wogle wydajnosc w grach to mysle ze bym sie chyba poiwesil gdybym wzial ten szajs. Spójrzcie jak ta karta potaniala, nvidia wie jednak ze zrobila szajs.

 

Apropo tego testu te wyniki rzeczywiscie sa nieteges ZBYT WYSOKIE skad ty je wziales. ale mam na to chyba rozwiazanie. Poprostu na jego karcie r9550 nawet jak odpali wszystsko na v.high w doomie 3 H-L 2 i innych gierach to nie jest wstanie  takiej grafy jak np. na moim r9800pro uzyskac dzieki temy wszytsko jest mniej obciazone procesor ramy itd, mysle wiec ze to dlatego tak sie dzieje. Mozna umiescic screeny z fracry'a na v.high zribione grajac np. 9800pro i 9550 napewno bedzie kosmiczna w grafie roznica gdyz niewierze zeby r9550 generowal ta sama grafe, a moze sie myle??? Pozdro all.

1422317[/snapback]

Nie jestem pewnien do końca ale wydaje mi sie że lepszą grafike bedzie generował r9550 gdyż jest na nowszym chipsecie od r9800. Z tego co wiem to RV350 ma silnik graficzny smoothVision 2.1 a R350 ma smoothVision 2.0 dodatkowo RV350 ma technologie Hyper Z III+ a R350 Hyper Z III i dlatego lepiej obraz w grach bedzie wyglądał na RV350.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Vectra

Mozna umiescic screeny z fracry'a na v.high zribione grajac np. 9800pro i 9550 napewno bedzie kosmiczna w grafie roznica gdyz niewierze zeby r9550 generowal ta sama grafe, a moze sie myle???

1422317[/snapback]

 

lol brawa dla tego pana z wąsem :lol: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewnien do końca ale wydaje mi sie że lepszą grafike bedzie generował r9550 gdyż jest na nowszym chipsecie od r9800. Z tego co wiem to RV350 ma silnik graficzny smoothVision 2.1 a R350 ma smoothVision 2.0 dodatkowo RV350 ma technologie Hyper Z III+ a R350 Hyper Z III i dlatego lepiej obraz w grach bedzie wyglądał na RV350.

1422338[/snapback]

 

No panowie nie posuwajmy sie tu do abasurdow r9550 ma smootvision 2.0 i takie same hyperZ . Ludzie nie robmy z r9550 drugiego x800, ktory ma SV hd. R9550 TO OKROJONA WERSJA R9600!!!(mniejsze taktowanie). Wszystkie 3 karty 9800, 9550, 9600 sa na rv350 wiec ludzie nie przesadzajcie prosze was naprawde. Zara ktos pomysli, ze jego 9800(osmiopotokowy) jet do d**y i pojdzie go zamienic na 9550 za 250zł :mur: . Moj kuzyn ma r9550(musze jechac sprawdzic jak u niego z grafika) i nawet jak nie bedzie gorsza co jest mozliwe to napewno na r9550 nie pojdzie plynnie w v.high farcry czy inne H-L2 wiec w to nie uwierze!! BEZ PRZESADY. Pozdro all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu reprezentowany jest wysoki poziom wiedzy.

:lol:

1422506[/snapback]

 

Tak zgadzam palnalem glupote. Nie chodzilo mi o grafe tylko ilosc klatek dokladnie. Sorry nie wyrazilem sie dosc jasno.

 

 

Edit> wsumie to nawet miedzy r9800pro, a x800pro nie bedzie wiekszej roznicy w grafie jedynie plynnosc, wiec spox wiem ze sie zle wyrazilem.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość =H2o=Destroyer[PL]

Wszystkie 3 karty 9800, 9550, 9600 sa na rv350

1422517[/snapback]

A to dobre usmialem sie 9800 na rv350 :D :D :lol: :lol: :lol: (no comment)

Edytowane przez =H2o=Destroyer[PL]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dobre usmialem sie 9800 na rv350  :D  :D  :lol:  :lol:  :lol: (no comment)

1422540[/snapback]

 

A na czym LOLU bo to ja sie usmialem :D :D :D :D Mozesz sprecyzowac moze jakis inny wymysliles?? Powiedz posmiejemy sie wszyscy!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość =H2o=Destroyer[PL]

A na czym LOLU bo to ja sie usmialem :D  :D  :D  :D Mozesz sprecyzowac moze jakis inny wymysliles?? Powiedz posmiejemy sie wszyscy!!

1422557[/snapback]

Ale sie usmialem :lol: ale lol nawet nie wie ze blednie mysli :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewnien do końca ale wydaje mi sie że lepszą grafike bedzie generował r9550 gdyż jest na nowszym chipsecie od r9800. Z tego co wiem to RV350 ma silnik graficzny smoothVision 2.1 a R350 ma smoothVision 2.0 dodatkowo RV350 ma technologie Hyper Z III+ a R350 Hyper Z III i dlatego lepiej obraz w grach bedzie wyglądał na RV350.

1422338[/snapback]

Jest akurat dokładnie odwrotnie R9800 ma smartshader 2.1., smoothvision 2.1 oraz Hyper Z-III+ a R9550 smoothvision 2.1 ale tylko smartshader 2.0 i Hyper Z-III - tak przynajmniej twierdzi firma ATI :D patrz tutaj: http://www.ati.com/products/radeon9550/specs.html oraz tutaj: http://www.ati.com/products/radeon9800/rad...0pro/specs.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie na RV350 tylko na R350 /R360,, taka tam kosmetyczna różnica :-)  jak ci nie robi różnicy ...    :P :P :P

1422571[/snapback]

I tylko gwoli uzupełnienia: R350 i RV350 to procesory tej samej generacji - R350 dla kart high-end (R9800) a RV350 dla kart mid-end ((R9550, 9600).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość =H2o=Destroyer[PL]

RV350 ma po prostu obcięte potoki :P

1422623[/snapback]

A tu sie myslisz bo specyfikacja techniczna r350 rozni sie czym wiecej od rv350.Przykladem jest radeon 9800se ktorego rdzen to np. r350 a ma tylko 4 potoki,wiec jakby to bylo to samo tylko potokami sie rozniace to w radeonie 9800 se byl uklad rv350 a nie r350.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu sie myslisz bo specyfikacja techniczna r350 rozni sie czym wiecej od rv350.Przykladem jest radeon 9800se ktorego rdzen to np. r350 a ma tylko 4 potoki,wiec  jakby to bylo to samo tylko potokami sie rozniace to w radeonie 9800 se byl uklad rv350 a nie r350.

1422636[/snapback]

 

Tak jednak literka V, ale rzeczywiscie blad tak wielki popelnilem ze temat trza toczyc przez nastepne 2 strony. Trza bylo powiedziec, ze samo R a nie RV(bynajmiej zastanawialo mnie to dlatego raz napisalem rv a potem r) i by byl spokoj no ale coz niektorzy musza swoja wiedze ktora jest glebsza od innych o jedna literke v rozpisywac na cala stron. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka ja byłem zwolennikiem kart nvidii do czasu aż przesiadłem sie z z radka 8500 na gf 5900 Xt a potem na radka 9700 przyrost wydajnosci był znikomy a nawet mniejszy ale jakośc obrazu stabilność jest na korzyść ati.Co mi tam 4 klatki mniej w grze skoro mam komfort gry prawda???.Dlatego nie polecam ci karty gf 5900Xt to sa hodące czarnobyle .Jak masz zostać przy nV to zakup sobie coś z serii 6xxx.nie pożałujesz lepszy ciepły konsek niż odgrzewany kotlet nie??ale zwróć uwage terz na X700 cucusko jak sie patrzy:D napewno jest ciekawsze od 6600 GT. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Vectra

?ale zwróć uwage terz na X700 cucusko jak sie patrzy:D napewno jest ciekawsze od 6600 GT. Pozdro

1423414[/snapback]

Jesus ... kolejny ... :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka ja byłem zwolennikiem kart nvidii do czasu aż przesiadłem sie z z radka 8500 na gf 5900 Xt a potem na radka 9700 przyrost wydajnosci był znikomy a nawet mniejszy ale jakośc obrazu stabilność jest na korzyść ati.Co mi tam 4 klatki mniej w grze skoro mam komfort gry prawda???.Dlatego nie polecam ci karty gf 5900Xt to sa hodące czarnobyle .Jak masz zostać przy nV to zakup sobie coś z serii 6xxx.nie pożałujesz lepszy ciepły konsek niż odgrzewany kotlet nie??ale zwróć uwage terz na X700 cucusko jak sie patrzy:D napewno jest ciekawsze od 6600 GT. Pozdro

1423414[/snapback]

Witam, chciałbym troche sprostować temat. Mam tego 5900 na AGP i w niedalekiej przyszłosci bede robił przesiadke na PCie i chce znać punkt wyjściowy aby nie pogorszyć sobie sprzętu. Grafika ma być do 900zł - 1000zł.

 

Czy każdy 6600GT bedzie lepszy od FX5900 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zwróć uwage terz na X700 cucusko jak sie patrzy:D napewno jest ciekawsze od 6600 GT. Pozdro

1423414[/snapback]

No tak ciekawsze bo slabsze i czesto ma wieksze spadki fps niz 6600gt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym troche sprostować temat. Mam tego 5900 na AGP i w niedalekiej przyszłosci bede robił przesiadke na PCie i chce znać punkt wyjściowy aby nie pogorszyć sobie sprzętu. Grafika ma być do 900zł - 1000zł.

 

Czy każdy 6600GT bedzie lepszy od FX5900 ?

1423757[/snapback]

Przecierz to było jasne od samego początku.

No jasne że każdy!!!

Na przyszłość radzę poszukać jakichś rankingów/testów zamiast zadawać pytania na forum na którym część userów nie potrafi nawet czytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecierz to było jasne od samego początku.

No jasne że każdy!!!

Na przyszłość radzę poszukać jakichś rankingów/testów zamiast zadawać pytania na forum na którym część userów nie potrafi nawet czytać.

1423945[/snapback]

Słuchaj nie jestem na tyle głupi, że pisałbym tutaj bez wcześniejszego przeglądu testów. Jak wiadomo większości nie można wierzyc, a opinii użytkownikow ktorzy maja ten sprzet, tak. Cena 6600GT od Asusa to ok 750zł. Warto? Czy lepiej jakiegoś radeona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO warto. Na bank będzie szybszy od karty którą obecnie posiadasz (chyba o to chodziło) i X700.

P.S.

Większość osób wypowiadających się w tym wątku nie miała okazji/ochoty/możliwości porównania wymienionych kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj nie jestem na tyle głupi, że pisałbym tutaj bez wcześniejszego przeglądu testów. Jak wiadomo większości nie można wierzyc, a opinii użytkownikow ktorzy maja ten sprzet, tak. Cena 6600GT od Asusa to ok 750zł. Warto? Czy lepiej jakiegoś radeona?

1424437[/snapback]

jesli jestes pr0-maniakiem css :twisted2: to wez x700pro

w przeciwnym wypadku 6600gt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Vectra

Słuchaj nie jestem na tyle głupi, że pisałbym tutaj bez wcześniejszego przeglądu testów. Jak wiadomo większości nie można wierzyc, a opinii użytkownikow ktorzy maja ten sprzet, tak. Cena 6600GT od Asusa to ok 750zł. Warto? Czy lepiej jakiegoś radeona?

1424437[/snapback]

http://www.benchmark.pl/artykuly/recenzje/...3Dmark2003.html

 

- w tym artykule X700pro przegrywa o 800 pkt z GF6600GT w roz. 1280x1024 (3Dmark03) -obie karty na PCI-E

 

i co ciekawe GF 6600GT wygrywa we wszystkich testach z x700pro (w tym artykule)

Edytowane przez Vectra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widze znowu odezwali sie fanatycy Ati :gitarzysta2: i jechali na FXy chociaż nigdy się z nimi nie zetkneli, a topic dotyczył zamiany z fxa na inna karte. MADA FAKA FANATICS ati i geniuszowi gRoBeL ehhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@freelancer7 nie to ze Ci nie wierze ale jakos dziwnie wysokie wyniki masz w far cry... Wszystko na v.high i masz srednio ponad 30klatek na celinie :blink: W jakiej rozdzialce?? Moze 320x200 :lol:  Daj spokuj nie twierdze ze FX to super hiper karta ale ten Twoj radek to zenada(prawdopodobnie na pamiatkach 5ns :lol: ) porownywalna do mojego potwora wiec wiem jak chodza gry ktorych tytuly podales i raczej liczby ktore podales nie maja wiele wspolnego z rzeczywistoscia :wink:

 

Nie popieram tutaj zadnej strony ale imho testy zostaly zmyslone :wink: pozdrawiam

1421549[/snapback]

Celek D na 3.4 Ghz, 512 ramu przy 400Mhz i timingach takich jak w sigu. Stery do FX'a były najnowsze (71.84) oficialne, do Radka też oficialne 5.4 catalisty !! Jak niewierzysz to moge dać screena z FC benchmarka ale mi tu zaraz wyjedziecie że zfałszowany :mur: zajażcie wkońcu ze FX 5900 to jest szit i tyle !! I te FPS'y nie są powymyślane !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celek D na 3.4 Ghz, 512 ramu przy 400Mhz i timingach takich jak w sigu. Stery do FX'a były najnowsze (71.84) oficialne, do Radka też oficialne 5.4 catalisty !! Jak niewierzysz to moge dać screena z FC benchmarka ale mi tu zaraz wyjedziecie że zfałszowany  :mur:  zajażcie wkońcu ze FX 5900 to jest szit i tyle !! I te FPS'y nie są powymyślane !!

1424633[/snapback]

Powiedz które to demko a już odpalam na "shicie"

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...