Skocz do zawartości
Hanu

Simlock W Nokia 6610i A Warunki Umowy

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa jest prosta. Skończyła mi sie umowa z Era i wziąłem w promocji za "zeta" na abonament Nokię 6610i. Generalnie nie jest mi ona potzrebna i zamierzam ją sprzedać, bo wystarcza mi ten telefon co miałem. Tylko rodzi się pytanie - czy jak ją sprzedam i kupiec zdejmie sobie Simlocka, bo zamierza korzystać np. z Ideii to czy zapłacę karę? W umowie pisze:

 

"Jeśli usunięcie blokady SIM nastąpi w ciągu trwania umowy ( 24 miesiące) to jednorazowa opłata wynosi 610 zł brutto. Blokadę można usunąć wyłącznie w salonach Era. Aby dokonać usunięcia nalezy przedstawić fakturę zakupu, gwarancję i numer IMEI"

 

Wygląda na to, ze jeśli spzredam telefon i ktoś zdejmie blokadę by używac go w innej sieci to mają możliwość skapnięcia się i nałożenia kary w w/w wysokości. Moze mi ktoś to wyjaśnić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat nie jest problem, bo telefon zawszę mogę serwisować w autoryzowanym serwisie, a nie u operatora. Wiele razy tak załatwiałem sprawę z telefonami firmowymi, bo od operatora i tak idą do jakiegoś seriwsu autoryzowanego.

 

UPDATE: Dzwoniłem do BOA ERY i otrzymałem odpowiedź na tak jasno zadane pytanie o sprzedaż telefonu. NIE MA ŻADNYCH przeciwskazań do sprzedaży, bo telefon jest właśnością abonenta w momenci podpisania umowy. Ważne jest to by abonent utrzymywał kartę SIM w aktywności przez okres trwania umowy. Tym samym jeśli ma się telefon inny to można nowo otzrymany sprzedać - jesli ma się pewnosć , ze będzie się w stanie przez 24 miesące wypełniac warunki umowy czyli płącić abonament i dzwonić z wykorzystaniem otzrymanej karty SIM. Telefon jest TYLKO NARZĘDZIEM służącym do korzystania z karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...