Skocz do zawartości
Mardok

Wielki Problem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :

 

Wraz z kolego próbujemy podkręcić jego komputer, (AMD XP1800+, Shuttle AK35GT2, 256MB DDR PC266, GeForce 2MX 400 64MB DDR) niestety mamy pewien problem a wiec:

 

Mam pytanie, mianowicie czy jest taka możliwość, aby jakoś spowolnić lub „przystosować” kartę graficzna do szybszej magistrali (z 133MHz na 144MHz). Chodzi mi oto, iż procesor, ram i inne urządzenia radzą sobie z podwyższona częstotliwością magistrali. Cały system chodzi stabilnie bez problemów do póki nie zapuszczę 3DMarka lub jakiejś bardziej wymagającej gry. Próba zwiększenia sygnału AGP z 00DA (218) na 00EF (239) nie pomogła, wyłączenie wszystkich opcji optymalizujących złącze AGP również nie pomaga. Zdaje mi się, że mogę wykluczyć przegrzewanie się grafiki gdyż mam zamontowany na procesorze graficznym radiator z wentylatorem oryginalnie służącym do chłodzenia AMD Athlon XP 1600+ a na ramach dodatkowe radiatory.

 

PS:

Grafika zawiesza się na standardowych ustawieniach (rdzenia i ramu kary graficznej), bez podkręcenia tylko po przyspieszeniu magistrali. Dodam jeszcze, że grafika bez podkręconej magistrali chodzi stabilnie z 175/143 na 233/170.

 

Pozdrawiam,

Mardok =:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze ci sie wiesza w 3dmarku wcale nie koniecznie musi byc spowodowane grafa!! W grafice 3d po tylku dostaja wszystkie komponenty kompa moze ci sie procek przegrzewac albo chipset i dlatego ci sie wiesza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W CPU Sbility ciągnie 2h bez problemu wiec to raczej nie procek ramy też się nie buntują.

to ze pod wplywem tego programu w cale nie oznacza ze proc jest stabilny, czasami "normalne" uzytkowanie kompa potrafi szybciej wylozyc proca niz jakic benchmark (czytalem o tym chyba jeszcze na starym forum :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...