Skocz do zawartości
zimek76

Głośny Chieftec Hpc-420-302-df

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Mam problem bo mam do dyspozycji dwie sztuki Chieftec'a HPC-420-302-DF i gołe bez obciązenia śmigają wiadomo jak, nic prawie nie słychać. Ale jak tylko założe do kompa o niezbyt wygórowanych parametrach, to tylny wiatrak kręci się chyba na maxa (2550rpm) w obu sztukach, normalnie świra można złapać .

 

Konfiguracja:

AMD Athlon64 3000+ 1,8GHz-2,4GHz + Zalman CNPS7000B-Cu

Asus A8N-SLI

2x512MB DDR3200 400MHz Kingston

Gigabyte Radeon X700Pro

2x 80GB Maxtor 7200 SATA w Raid0 + coolery

1x 120GB Maxtor 7200 SATA + cooler

1x DVD

1x DVD-RW

 

Jeżeli ktoś będzie wiedział o co chodzi i dlaczego tak sie dzieje to proszę o poradę.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz moze dodatkowe wentyle w budzie, bo jeśli nie to chieftec zwiększa obroty zeby wydmuchać z obudowy całe ciepłe powietrze.

1420050[/snapback]

No właśnie że mam dwa wentyle w budzie i nic to nie daje, mam te Chiefteki z nowej serii, niewiem co się z nimi dzieje!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aTaSerwis

Ociążenie na +12V jest zbliżone do nominalnego dla tego modelu zasilacza, dlatego daje obroty wiatraka na full.

Sprawdź czy zrobi to samo z jednym dyskiem i jednym CD (ma prawo, ale po dużo dłuższym czasie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem.... Od wczoraj mam nowego Chiefteca (dostalem nowego, bo poprzedni "umarl") i zauwazylem, ze jest o wiele glosiejszy od poprzedniego. Wczesniej wiatrak nie przekraczal 1800 rpm, a teraz kreci sie na ponad 2300!

Po to kupilem niedawno Zalmana 7000B-Cu, zeby bylo ciszej, a okazuje sie ze przez @#&% zasilacz nie jest....

 

zimek76 <-- znalazles przyczyne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez bralem nowego Chiefteca.

Gdy zamontowalem go do kompa A1000MHz, 256ram, GF3Ti to okazalo sie, ze juz na starcie jest glosniejszy od noname'a, ktorego mialem juz 2 lata ! (czyli wentyle juz troche wymeczone - nigdy nie czyszczony)

Na szczescie mialem okazje po tygodniu wymienic na Tagana 380W i zrobilem to bez wachania - ten na prawde jest cichy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się wkurzyłem na tego Chiefteca 420W, założyłem sobie spowrotem tego 360W i cisza jak ulał, może to nie Tagan, ale róznica zasadnicza. Jednym słowem te nowe Chiefteki 420W ATX 2.0 są jakieś skopane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Szef 360W też jest strasznie głośny prawie od razu od staru rozpędza się do 2000rpm. Do tego, nie wiem czy to akurat jego wina, komp potrafi się wyłączyć przy starcie systemu lub zaraz po załadowaniu Windowsa :( Wygląda to bardzo dziwnie, otóz tak jak by ktoś go zresetował lub wcisnął przycisk power. Komp nieodpowiada, normalnie jak by ktoś go wyłączł! Jednak wiatraczki się kręcą :| WTF?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie sprawdzilem zasilacz bez obciazenia - tylko procek i grafika. Przy starcie 2100 - 2200 rpm!!! Poza tym napiecie 12V - 12,5 (skacze do 12,6 podczas normalnej pracy w win). Rzeczywiscie te nowe Chiefteki ATX 2.0 sa jakies felerne. W tej chwili zalozylem jakiegos IMPETA 400W. Nic go nie slychac...

Chyba kolejny Chieftec bedzie reklamowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość -Dejf-

Proponuje wymienić tego chieftec'a 420W na wersje chieftec'a 410W z dużym wentylatorem 12cm. Mam takiego i jestem z niego zadowolony a wiatraka w zasadzie wogóle nie słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje wymienić tego chieftec'a 420W na wersje chieftec'a 410W z dużym wentylatorem 12cm. Mam takiego i jestem z niego zadowolony a wiatraka w zasadzie wogóle nie słychać.

1437948[/snapback]

 

Wymienić? Tylko jak? Nie za mam $$, a kto ode mnie kupi mojeg? Nie bedzie latwo....

 

Poza tym wlasnie zauwazylem dziwna rzecz. Wyjalem zasilacz poza obudowe i wiatrak smiga na 1720 rpm. Hmmm... A do tego jeszcze skaczace 12V (na trzecim zasilaczu. Chyba cos mi mobo szwankuje, ale o tym gdzie indziej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komp potrafi się wyłączyć przy starcie systemu lub zaraz po załadowaniu Windowsa :( Wygląda to bardzo dziwnie, otóz tak jak by ktoś go zresetował lub wcisnął przycisk power. Komp nieodpowiada, normalnie jak by ktoś go wyłączł! Jednak wiatraczki się kręcą :| WTF?!

1437798[/snapback]

Wie ktoś w czym może tkwić problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nei wiem co wy mowicie... ja wiem ze najglosniejszym elementem u mnie jestz asilacz...

 

Ale nie kreci mi sie 2200 Obrotow (nigdy)... Max co mam u siebei to 1600obrotow... (i wtedy staje sie najglosniejszy) srednio to 1400-1500 ma...

 

Hmmm

 

A no i tez mam najnowsza wersje 420w :), nie wiem jak macie cieplo w kompach :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakim programem sprawdzacie prędkość wiatraków w tych Chieftec`ach??

1438723[/snapback]

Ja sprawdzam w biosie a pod WinXp - Asus Pcprobe. Poza tym WYRAZNIE slychac kiedy wentyl w zasilce kreci sie na 1700 a kiedy na 2400 rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten program Asus PCPROBE to wydaje mi się, że jest tylko dla płyt Asusa, tak??

1438910[/snapback]

tak , i w sumie on sie nie myli np z napięciami (inne troszkę świrują na moim asusie)

mozesz sprawdzić sobie Speedfanem.

nie pamiętam, te zasilki mają monitoring chyba tylko jednego wentyla

Edytowane przez Sabat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość -Dejf-

Jestem ciekaw jak można monitorować obroty wentylatorów w chieftecach, bo z tego co sie orientuję to nie mają one jakiegoś wyjścia z sensorem (mogę sie mylić). Czy taki monitoring jest także dostępny w chieftecu 410W (taki, jak w mojej sygnaturze)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aTaSerwis

Czy taki monitoring jest także dostępny w chieftecu 410W (taki, jak w mojej sygnaturze)?

1439630[/snapback]

Wszystkie modele robione przez Sirtec'a mają kabelek czujnika obrotów ... poza CHIEFTEC ATX 410-212 :zonk:

Modele produkowane przez Deltę lub Enhance nie mają wyprowadzonego czujnika.

 

CHIEFTEC HPC-420-302-DF ma wyjście kontroli obrotów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze. kurna ja mam podobny problem tylko z neotec'iem :(

to obecnie najglosniejszy wiatrak w kompie !!!

 

prawdopodobnie problemem jest kurz, ktorego po miesiacu nazbieralo sie hoho, ale odkurzylem bude i zasilke ( sprezarka 3 atmosfery :) ) wyleciala chmura kurzu , ale to nic nie dalo wlasciwie, komp nawet bez obciazenia jest slyszalny

 

czyzby wiatrak nawalil ??? jesli tak to moge go chyba reklamowac, ale czy uznaja jak zobacza w srodku tyle kurzu ?? (wszystkiego nie wydmucham)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam Chieftec`a 360W DualFan model 302, ale nie wiem dokładnie o co chodzi z tymi producentami, czy są różni? I gdzie to sprawdzić jaki jest producent? Jest na naklejce? A jak już sprawdzę to czy podłączam gdzieś któryś z kabelków z zasiłki do płyty głównej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aTaSerwis
ja mam Chieftec`a 360W DualFan model 302, ale nie wiem dokładnie o co chodzi z tymi producentami, czy są różni? I gdzie to sprawdzić jaki jest producent?
Widzę że na stronie 1439888[/snapback]Ten kablek trudno pomylić z innymi, wtyczka jak od wiatraka (3pin) z dwoma kabelkami :D czasem z jednym (ale to raczej nie w Chieftecu). Trzeba podłączyć do gniazda na płycie głównej oznaczonego PWR_FAN lub SYS_FAN (-> zależy jak sobie producent płyty nazwał).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że  na stronie 1439913[/snapback]

dzięki serdeczne, już podłaczyłem jak napisałeś i okazało się, że mam około 1600 obrotów czyli chyba jest OK, no nie

tylko, że jest tylko jedna wartość i zastanawiam się czy są to obroty tego wiatraka co jest od wenątrz obudowy czy tego co wyrzuca gorące powietrze na zewnątrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość -Dejf-

Czytałem że modele Chiefteca wyprodukowane w fabrykach Delta Electronics są gorsze od tych produkowanych w fabrykach Sirtec. Mój właśnie jest wybrodukowany w zakładach Sirteca. Poza tym monitoring obrotów wentylatora w moim zasilaczu nie jest potrzebny, bo jest w nim zainstalowany wiatrak 12cm, którego nie słychać!! Jest to bardzo cichy zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...