Skocz do zawartości
Karolus

Problem Z Płytą

Rekomendowane odpowiedzi

Ściągnołem sobie 4płytki mandrakelinuxa 2005 spakowane rarem i okazało się , że nie są to obrazy ISO tylko po prostu skopiowana zawartość płyt i potem spakowene rarem .

Wypaliłem w nero jako '' dane '' . Uruchomiłem ponownie i okazało się że się nic nie bootuje :mur: . Włożyłem płytę instalacyjną poprzedniej wersji Mandrakelinux 10,1 i wszystko działało :-| . Czy ktoś wie DLACZEGO się wogóle nie bootuje ? ? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, ze plyta bootowalna to nie zwykle "dane", tylko dodatkowo musi miec zapisany odpowiedni bootsector. Przejzyj te rar'y i zobacz czy nie ma tam jakiejs instrukcji, jak to wypalic (niesmiertelne RTFM :wink: ). Jesli wypalasz to w Nero, to sprobuj wybrac Boot-CD i tam masz opcje, zeby zrzucic sobie bootsector ze zrodla (np. z poprzedniej edycji mandrake). Watpie, zeby to dzialalo, ale sprobowac mozesz :wink: ... No i oczywiscie tylko 1 plyta jest bootowalna, czyli pozostale powinny byc o.k. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sciagnlem te same pliki... :[ ale ja zrobilem dyskietke startowa linuxa i odpalilem instalacje z dyskietki tylko mam problem bo podczas instalacji wykakuje mi blad "no hdlist found" wie ktos co z tym zrobic...???

 

Aha i pytanie dlaczego ta wersja byla na 4CD a na oficjalnej stronie jest na 3CD...???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...