Skocz do zawartości
Gość wwojtek26

Słaby Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wwojtek26

Mam chietec 260W. Program usdm dołączopny do płyty epox na 12V pokazuje mi 11,734V a dziś zaczęła wariować karta graficzna fx5900xt.Wyskakuje komunikat, że parametry zostały obniżone do najniższych wartości i żebym sprawdził czy zasilanie jest podłączone.

Może to być wina zasilacza? Czy może taka wartość jest dopuszczalna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz rzeczywiście te 260W to imo za mało do takiego sprzetu jaki masz w podpisie :) Napiecia sprawdzaj miernikiem bo te programy to o kant du.py potłuc :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wartosc jest dopuszczalna logicznie mowiac to przy tym configu to logiczne jest ze braknie powera wskazania pewnie sa błedne ale zmienic trzeba reasumujac jest to bardzo prawdopodobne i logiczne ze zasilacz siada pozdrawiam i zycze powodzenia!!!

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmierz miernikiem.juz pare arzy wlasnie na tym szefie okazywalo sie ze napiecia mierzone programami byly zanizone a jak sie zmierzylo meirnikiem to bylo lux :wink: :wink: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że to napiecia. A ta karta ma jakies dodatkowe zasilanie np. z molexa? mój radek ma cos takiego. Jesli tak to sprawdz czy jest prawidlowo podpiete.

 

BTW. @wwojtek26 edytuj posty zamiast nabijac jeden po drugim :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wwojtek26

Tak ma dodatkowe zasilanie które podłączone jest prawidłowo.

Teraz jeszcze tylko dodam że w 3dmark2005 wywala mi taki błąd: idirect3ddevice9 : : present failed: device lost

jeszcze jedno pytanie- jeśli napięcie na vbat podczas uruchamiania 3dmark spada poniżej 3V może to oznaczać coś złego?Mój program monitujący włącza alarm

Edytowane przez wwojtek26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie 360W na taki sprzęt powinno wystarczyć. Zostaw podłączoną tylko płyte główną, dysk z ststemem i karte graficzną. Reszte odłącz i zobacz co sie bedzie działo, jak bedzie ok to mozliwe ze jednak 360W to za mało. 11,734V to jak najbardziej ok, zasilacze mają chyba dopuszczalne odchylenia ok 5%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinno proste i ten chieftec to nowa produkcja czy stara sirteca bo ostatnimi czasy z tego co słychać to chieftec oszczędza na jakosci no ale w sumie bankoo ci powinien styknac masz przekłamania mobo w odczycie napiec wiec sie nie oprzejmuj :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...