Skocz do zawartości
File

Geil Ultrax Ddr400 1t/2t Tccd - Niekoniecznie

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

Szczerze powiedziawszy 1 raz mam do czynienia z taka pamiecia i troche jestem zawiedziony ale nie nia tylko plyta abita co voltage ma do 2.8V MAX. Pamiec domyslnie ustawia sie na 2.5-2-2-5, tyle, ze przy domyslnych 2.65V to nawet Windowsa nie mozna zainstalowac. Szczerze powiedziawszy liczylem ile razy mi sie wykrzaczy podczas instalacji wiedzac ze to wina za malego V na ramach - 5 razy. Po przejsciu na 2-2-2-5 i podniesieniu do 2.8V 1 blue screen na tydzien, a tak stabilnie, nie moge zrobic memtestu bo nie mam napedu dyskietki :) wszystkie mam rozwalone a za leniwy jestem by pojechac i kupic.

 

Przy 2-2-2-5-1T 2.8V nie ma szans blue screen od razu przy wejsciu do windy - czasami nie wiec udalo mi sie Aida test zrobic. W*.* jestem przez tego abita. Czy Asusy tez maja maxa 2.8V?? PCI-Express coraz blizej i DFI z mozliwoscia praktycznie nieograniczonej mozliwosci DDR Voltage i nie tylko.

 

Przy 2-2-2-5-2T 2.8V dziala b. dobrze, przy tym taktowaniu 1 raz przez tydzien uzytkowania mialem blue, ale z tego co wiem 2.65-2.95V to jest zakres pracy tych pamieci.

 

1T/2T - olbrzymia roznica, widac to przy AIDZie

 

Czy ktos z doswiadczenia moze powiedziec ile trzeba podniesc napiecie w stosunku to 2T aby hulać na 1T? na 2-2-2-5-1T?

 

Do ilu Asus'y na AGP maja ograniczenia przy podnoszeniu V na pamieciach?

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Geile UltraX 2x512 (one są na kostkach TCCD Samsunga). Na defaultowych ustawieniach procesora (200 MHz HTTx5) na płycie z podpisu pamięci działają bez podnoszenia napięcia na 2-2-2-5 1T

 

Więc albo masz trefne pamięci albo ta płyta słabo sobie z nimi radzi

 

Zobacz mój podpis co te pamięci potrafią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis bios zupdatowalem do najnowszego i zmienie na 1T i zobaczymy jak sobie poradza teraz ... Skad wiesz ze sa na kostkach TCCD? Rozbierales te radiatory? Czy kazdy model UltraX jest na nich?

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis bios zupdatowalem do najnowszego i zmienie na 1T i zobaczymy jak sobie poradza teraz ... Skad wiesz ze sa na kostkach TCCD? Rozbierales te radiatory?

Nie rozbierałem

 

Z netu, gdzieś znalazłem informacje. Nie pamiętam adresu WWW. One na pewno są na TCCD. Poszukaj na forum informacji o nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, a oprocz memtestu jest jakis dobry programik ktory od razu wykryje ewentualne bledy i co za tym idzie mozliwosci blue screenow?

 

By the way niekoniecznie na TCCD :

 

Cytat z forum GeilUSA

 

Here is the answer I got from GeIL Taiwan engineer:

"GEIL Ultra-X module used to equip with Samsung TCCD. It was able to overclock with low voltage. People love Samsung TCCD.

Unfortunately, Samsung has stopped making TCCD this February. Therefore, we switch IC from Samsung TCCD to Winbond BH-5.

Winbond BH5 needs higher voltage to raise it's clock speed or overclock; standard clock speed require 2.5 to 2.65v, OC to 260 or 270 require atleast 2.85+.

However, there are only few motherboards support 2.85v; most of them are 2.8v top. "

 

AFAIK Geil Ultra X PC3200 with P/N: 0746 is TCCD,with P/N: 1243 is BH-5... google it and u will find this info... But I can't find any info about P/N: 0765 ....

 

Z tego wynika, ze ja mam WinBondy BH5, przy 1T SuperPI mi wylatuje w kosmos :(, przy 2T spokojnie przechodzi wszystkie testy. WinBondy musza byc taktowane duzo wiekszym napieciem, niestety wiekszosc plyt ma maxa 2.8V :(

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam te pamięci i jak narazie to nie mogę ich do końca rozgryźć jeżeli chodzi o OC. Na default działąją bez żadnego problemu z 1T na 2,65V.

Słyszałem o tym że są na TCCD i właśnie BH-5 odklejać radiator to chyba nie ma sensu bo jeżeli się nie mylę to Geil ściera nadruki z kostek i drukuje swoją nazwę. Kiedyś widziałem recenzję jakichś Geili i właśnie tak było gdy odkleili radiatorki ale może to się już zmieniło - nie mam pojęcia.

WinBondy potrzebóją większego napięcia ale napewno nie przy fsb 200 powinno im starczyć to co masz na płycie. Może faktycznie trafiły ci sie jakieś trafne pamięci.

 

@AndyN

Sprawdzałeś Goldmemory na tych ustawieniach?

 

pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

@AndyN

Sprawdzałeś Goldmemory na tych ustawieniach?

 

pozdr,

Jeszcze nie, dopiero teraz znalazłem czas żeby w ogóle je zacząć podkręcać (1,5 miesięczny syn dużo czasu zabiera ;) ). Ale mam już ściągnięty GoldMemory i na pewno przetestuję, może dziś wieczorem nawet

 

------------

 

Geil UltraX na TCCD i na BH-5? To by tłumaczyło dlaczego UltraX są nadal w ofercie polskich sklepów pomimo oficjalnego zakończenia produkcji kości TCCD przez Samsunga

 

Patrząc na osiągi tych moich są one pewnie na TCCD. Kupiłem je w momencie gdy krążyły już plotki o planach Samsunga a jeszcze na moment przed oficjalnym ogłoszeniem końca produkcji TCCD

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje potomka ja już to przeszedłem mój syn jest dużo starszy.

 

Co do pamięci to moje napewno są na TCCD bo kupiłem je w grudniu 2004 ale mam z nimi dziwne jazdy właśnie z Goldmemory.

Powyżej fsb230 jakie timingi bym nie ustawił i podał napięcie to zawsze Goldmemory wywala sie na 33% ale może to też wina biosu płyty. Przed flashem na aktualny sprawdzałem je i przechodziły test na fsb250 2,5 3 3 6 a teraz nawet jak dam 3 4 4 8 to się wysypuje na tych 33%.

Jak będe miał troche czasu to sprawdze na poprzednim biosie .

 

pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak jak napisalem. Wezcie pudelko po pamieciach odwroccie na 2ga strone. Macie tam wybity numer. Ja mam np :

 

PN1243-SN50000978

 

Jezeli PN1243 = Winbond BH5

Jezeli PN0746 = TCCD

 

Na moje zapytanie Geil odpowiedzial i oczywiscie potwierdzil moja teze - mam Winbondy BH5. Wiem ze te winbondy chodza tez dobrze, ale kosztem duzego napiecia, niestety 2.8V w mojej plycie uniemozliwia dalesze krecenie i przy 1T nawet SuperPI sie wykrzacza nawet na 1wszych testach :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest PN0746 czyli TCCD.

1426522[/snapback]

Dlatego Ci defaultowo dzialaja na 1T przy 2.65V, co w przypadku Winbondow jest niemozliwoscia. Mi sie nie poszczescilo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak jak napisalem. Wezcie pudelko po pamieciach odwroccie na 2ga strone. Macie tam wybity numer. Ja mam np :

 

PN1243-SN50000978

 

Jezeli PN1243 = Winbond BH5

Jezeli PN0746 = TCCD

 

Na moje zapytanie Geil odpowiedzial i oczywiscie potwierdzil moja teze - mam Winbondy BH5. Wiem ze te winbondy chodza tez dobrze, ale kosztem duzego napiecia, niestety 2.8V w mojej plycie uniemozliwia dalesze krecenie i przy 1T nawet SuperPI sie wykrzacza nawet na 1wszych testach :(

1426500[/snapback]

 

To zostaje tobie kupno nowej płyty :(, ale warto :blink: na taką DFI LP Ultra-D i teraz to nie V będzie przeszkodą tylko pamiątki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zmieniałeś timingi na jakieś słabsze np. 2,5 3 3 6 albo coś w tym rodzaju ?

 

 

"cavarr

To zostaje tobie kupno nowej płyty , ale warto na taką DFI LP Ultra-D i teraz to nie V będzie przeszkodą tylko pamiątki"

 

Albo np. wymiana z kimś kto ma TCCD i chciałby BH-5

Edytowane przez centy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

@AndyN

Sprawdzałeś Goldmemory na tych ustawieniach?

 

pozdr,

Ustawienia proca: 9*290 1,475v httx3 chipset 1,6v

 

Ustawienia pamięci: Tcl-2,5 Tras-7 Trcd-4 Trp-3 1T 2,7v

 

na tych ustawieniach dostałem to:

 

http://members.lycos.co.uk/and777rew/A64_OC/gold1.JPG

 

http://members.lycos.co.uk/and777rew/A64_OC/gold2.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zostaje tobie kupno nowej płyty :(, ale warto :blink: na taką DFI  LP Ultra-D i teraz to nie V będzie przeszkodą tylko pamiątki :)

1426620[/snapback]

może też kupić ocz booster i obejdzie się bez zmiany płyty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może też kupić ocz booster i obejdzie się bez zmiany płyty  :D

1427569[/snapback]

Fakt, ale caly czas chodzi mi po glowie PCI-Express :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może też kupić ocz booster i obejdzie się bez zmiany płyty  :D

1427569[/snapback]

AV8 bardzo zle znosi OCZBoostera-obecnosc urzadzenia w slocie powoduje powstanie dodatkowych zaklucen i pamiec wali bledami ze hoho. Na nic sie nie zdaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój numer na odwrocie pudełka to

    PN1255-SS5000017

więc to winbondy tak??

1428725[/snapback]

Raczej tak, ale napisz do : tech@geil.com.tw pytanie zapewne pan Steven Kuo Ci odpowie tak jak mi i rozwieje Twoje watpliwosci. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i sie potweirdziło pan steven kuo potwierdził że mam ramki na BH5 ale :

prz 220 i 2 -3-3-8 przy 3V goldmemory wali błedami aż czerwono ,przy 205 timingah 2-2-2-11 i przy 3V goldmemory wali błedami(ze 160 na 2 czykle),

przy 200 mhz 3V i 2-2-2-11 niema błedów ale mnie to nie cieszy bo to wkońcu BH5 i powinny latac wyzej niż 200 mhz bez blendów, no i tu moje pytanka

 

1 czy pomogło by jakbym zapodał vdimm moda na płyte i im dal 3,3 V??żeby chodziły stable

2 może sie pobawić biosami??

3 a może te kostki nie lubią być opakowane w geile ??i po prostu wyżej nie pójdą???

z czym by tu jeszce pokombinowac żeby poszły wyżej mhz bez błedów??? bo mi sie kończą pomysły :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ File

 

Ja też mam TCCD i MIAŁEM av8 3rdeye. Ta płyta to pomyłka. Jedna wielka

 

Max co mi się udało uzyskać to 210MHz na pamięciach przy 2T. lol, inne słowo tego nie odda ;)

 

Zmieniaj ją.

 

edit

 

Widzę, że Ty masz jednak bh5. Nie zmienia to faktu, że ten av8 kiepsko radzi sobie z o/c pamięci.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ File

 

Ja też mam TCCD i MIAŁEM av8 3rdeye. Ta płyta to pomyłka. Jedna wielka

 

Max co mi się udało uzyskać to 210MHz na pamięciach przy 2T. lol, inne słowo tego nie odda ;)

 

Zmieniaj ją.

 

edit

 

Widzę, że Ty masz jednak bh5. Nie zmienia to faktu, że ten av8 kiepsko radzi sobie z o/c pamięci.

1444423[/snapback]

Dzieki draak za rade, tez za bardzo mi sie nie podoba, chce kupic jakies DFI, tyle, ze nie chce zmieniac grafiki, bo musialbym zmienic na PCI-Express, a wole poczekac jak juz na FUDO. Ja mam problem przy 2-2-2-5 przy 200Mhz przy 2T na 2.8V o 1T nie wspomne bo sypie bluescreenami strasznie!! Tak mam BH5... myslalem o wymianie pamieci, ale skoro tak mowisz, to musi cos z tym byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też mam cholerne problemy z o/c tych pamieci mimo ze moje sa na tccd.

 

plyta 8rda6+pro z biosem merlina (boli ze ma zmiane o 0,1 a nie o 0,05V) - max co moge im dac to 2,9V i tak chodzą od samego prawie poczatku, a przydaloby sie dac te 2,95 w koncu geil gwarantuje ze nic sie z nimi nie stanie nie???

 

no i tak

przy 220 fsb w dualu fakt chodzą na 2-2-2-5 ale trc/trfc 13/15 co daje raczej slabe wyniki w benchmarkach - super_pi 16M czasami przejdzie a czasami nie, czasem nawet juz przy 4M sie wysypuje. w memtest sa bledy przy tych ustawieniach - nie jakos sporo ale sa :(

2-2-2-11-13-15 - praktycznie to samo - znaczy sie siper_pi przechodzi ale rzadko a czas duzo gorszy - trc/trfc nie umiem dobrac za cholere do 2-2-2-11

natomiast najdziwniejsze jest to ze super_pi najszybciej sie liczy na 2-2-2-6-13-15 a przy ustawieniu 2-2-2-6-8-14 to jest potwór :D ale tylko raz mi przeszlo :mur:

 

przy wyzszych fsb sytem wstaje - spoko da sie pracowac - wszystko jest ok-tyle ze super pi i prime nie licza nawet 10 sekund i wywalaja bledy :(

 

problem polega na tym, ze wyidzialem jak ludzie kreca TCCD na 230-245 w dualu na nforce2 i przy timingach 2-2-2-11-1T - walcze juz z tym drugi tydzien i wychodzi mi ze maks fsb co moge uzyskac to jest wlasnie 220 (prawie)stabilne!!!

 

czy zaczac luzowac alpha-timingi nforce'a czy nie wiem juz mam robic!!! moze to plyta, ale na AOA ludzie wyciskaja z tej plyty 230fsb w dualu na 2-2-2-11 wlasnie!

 

ktos mi poradzi w paru slowach co robic moze??? przestac wlaczyc z tymi trc/trfc?? i zostawic stockowe 13/15?? czy z jakiejs innej strony sie za to zabrac???

tyle ze nie wiem z ktorej god damn!!! :blink:

 

PS: zapomnialem dodac ze caly czas jest CPC ON!!! przy CPC OFF nie bede w stanie wycisnac z tej plyty takiego fsb zeby zronowazylo rozniece wydajnosci 1T a 2T.

 

plzzzzzzzzzzz

heeeeeeeeeelp

 

pzdrzzzzzzzzzzzzzzz

Edytowane przez myrddin669

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem polega na tym, ze wyidzialem jak ludzie kreca TCCD na 230-245 w dualu na nforce2 i przy timingach 2-2-2-11-1T - walcze juz z tym drugi tydzien i wychodzi mi ze maks fsb co moge uzyskac to jest wlasnie 220 (prawie)stabilne!!!

 

1456639[/snapback]

2-2-2-1T FSB 240 na TCCD tak ale nie na UXach ani nie na KHXach - potrzebujesz GSkille lub patrioty (no moze Adaty ale nie mialem to nie pisze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...