Skocz do zawartości
File

Geil Ultrax Ddr400 1t/2t Tccd - Niekoniecznie

Rekomendowane odpowiedzi

ja też mam cholerne problemy z o/c tych pamieci mimo ze moje sa na tccd.

 

plyta 8rda6+pro z biosem merlina (boli ze ma zmiane o 0,1 a nie o 0,05V) - max co moge im dac to 2,9V i tak chodzą od samego prawie poczatku, a przydaloby sie dac te 2,95 w koncu geil gwarantuje ze nic sie z nimi nie stanie nie???

 

no i tak

przy 220 fsb w dualu fakt chodzą na 2-2-2-5 ale trc/trfc 13/15 co daje raczej slabe wyniki w benchmarkach - super_pi 16M czasami przejdzie a czasami nie, czasem nawet juz przy 4M sie wysypuje. w memtest sa bledy przy tych ustawieniach - nie jakos sporo ale sa :(

2-2-2-11-13-15 - praktycznie to samo - znaczy sie siper_pi przechodzi ale rzadko a czas duzo gorszy - trc/trfc nie umiem dobrac za cholere do 2-2-2-11

natomiast najdziwniejsze jest to ze super_pi najszybciej sie liczy na 2-2-2-6-13-15 a przy ustawieniu 2-2-2-6-8-14 to jest potwór :D ale tylko raz mi przeszlo  :mur:

 

przy wyzszych fsb sytem wstaje - spoko da sie pracowac - wszystko jest ok-tyle ze super pi i prime nie licza nawet 10 sekund i wywalaja bledy :(

 

problem polega na tym, ze wyidzialem jak ludzie kreca TCCD na 230-245 w dualu na nforce2 i przy timingach 2-2-2-11-1T - walcze juz z tym drugi tydzien i wychodzi mi ze maks fsb co moge uzyskac to jest wlasnie 220 (prawie)stabilne!!!

 

czy zaczac luzowac alpha-timingi nforce'a czy nie wiem juz mam robic!!! moze to plyta, ale na AOA ludzie wyciskaja z tej plyty 230fsb w dualu na 2-2-2-11 wlasnie!

 

ktos mi poradzi w paru slowach co robic moze??? przestac wlaczyc z tymi trc/trfc?? i zostawic stockowe 13/15?? czy z jakiejs innej strony sie za to zabrac???

tyle ze nie wiem z ktorej god damn!!! :blink:

 

PS: zapomnialem dodac ze caly czas jest CPC ON!!! przy CPC OFF nie bede w stanie wycisnac z tej plyty takiego fsb zeby zronowazylo rozniece wydajnosci 1T a 2T.

 

plzzzzzzzzzzz

heeeeeeeeeelp

 

pzdrzzzzzzzzzzzzzzz

1456639[/snapback]

 

Niestety nie pomoge ale chcialem spytac czy moze juz ci sie udalo cos na to zaradzic. Gdyz wlasnie jest aukcja na allegro na te kosci UltraX (TCCD). Plyte mam ta sama co Ty, no i wlasnie... czy jest sens sie w to pchac? Bo juz nie daje rady na moich zwyklych kingstonach - zero o/c :/ I od miesiaca sie zastanawiam co do tej plytki nabyc. Przetrzasam net ale same rozmyte informacje... :blink:

Probowales w innych slotach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary mam dla ciebie złe wieści - nic poza tym co było na screenie nie zrobiłem czyli 220 2-2-2-11

ale podejrzewam (w zasadzie wiem to ;)) że po prostu problem jest nie w możliwościach płyty tylko we właśnie 1gb w dualu - zobacz ze żadna płyta na nf2 nie radzi sobie z 2*512 przy wysokich fsb - spójrz na ranking s_pi w k7 - wszyscy mają 2*256 względnie czasami single 512

także pozostaje niestety (jeśli chcesz mieć wyniki) znależć jakies 2*256 co robi wysokie fsb na niskich timingach przy 2,9V - marne szanse z tego co sie orientuje :(

winbondy odpadaja, hynixy - nie wiem jak tccd w układzie 2*256 ale podejrzewam że 225-230 to jest max - a te pamieci sa drogie jak cholera - ja moje kupowałem z bólem portfela ale że i tak zamierzam sie przesiaść na s939 na pocz. przyszłego rtoku to ból już nie jest taki dotkliwy ;)

 

pozdrawiam

 

ps: jak coś to chętnie odpowiem na dodatkowe pytania - ciekawe jak nowy bios merlina wyjdzie - może coś będzie lepiej, ale on nie jest cudotwórcą przecież - pewnych ograniczeń konstrukcyjnych nie przeskoczy nie???

 

no i jeszcze jedno - ta płyta zdecydowanie nie jest demonem o/c :D

to jest taki p[l]....ony bentley z 6-litrową v12 i fabrycznym odcięciem przy 250 kmh, którego nijak sie da ruszyć, dfi to porsche gt turbo a abit to nissan 350Z - seryjnie nie ma szans ale niektórzy mają takie 350z ze zmienionym setem turbin i wtryskiem podtlenku azotu ;) wtedy nic go nie rusza - tyle że często gaśnie przy ruszaniu... :lol:

 

pzdrzzz

Edytowane przez myrddin669

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za re :)

 

nom nie pocieszyles mnie prawde mowiac ale spodziewalem sie tego... tylko co tu teraz zrobic? sam teraz jade na selekcjonowanych zwyklych kingstonach cl3 (ta selekcja dala mi tyle ze mam cl2.5 rock stable) ale fsb nic nie idzie podkrecic. juz przy 210 sie kaszani... pojedynczo sprawdzalem te kosci, to jedna chodzi 220, a 2ga 230 wiec tez bez rewelacji. poza tym nie byly parowane do duala przez producenta...

no a moje pytanie co zrobic odnosi sie do tego, ze chce nabyc jakies kostki ktore beda mialy dobre o/c dla tej plyty. bo nie spieszno mi ze zmiana calej platformy. dopiero co sobie zapielem zestawik (prawie) na ostatni guzik. poza tym trafil mi sie naprawde dobry mobile (widac w sygnaturce) tylko teraz mnie ram ogranicza zeby sprawdzic co on tak naprawde potrafi. bo bez hardmodow chyba mnoznika ponad 12.5 nie ustawie (?).

ze te kingstony mus wymienic jest oczywiste ale pytanie co w te plyte wsadzic??

1. wpierw myslalem o hynixach D43 (tych DT, bo BT to pewno nie dostane). tanie sa, i jak moje kingi sprzedam z radiatorami revolteca, to jeszcze na tym do przodu wyjde ;) a o/c mimo wszystko sie raczej poprawi (testowalem jednego takiego hyna u siebie to dawal rade do FSB 260 wstawal - 250 stabilnie dzialal ale to bylo single).

2. myslalem o tych twinmosach na BH-5 UTT ale to nie ma sensu z woltazem tej plyty, chyba ze OCZ Booster (tylko tu problemy z montazem)

3. rozwazalem patrioty cl2 5-3-2, 625 zeta w miare rozsadne kostki jak na nasz rynek ale bez rewelacji (typ co sprzedaje mowi: na abicie NF7 510MHz w dualu, tylko ze tajmingi slabe)

4. mam nawet mozliwosc zamowic sobie ramy z USA przez znajomych a tam za 150-180$ (czyli max co chce wydac) to juz moge sobie qpic ramy mushkin / ocz / geil / corsair czy innego wymiatacza na cl2-2-2-5 nominalnie.

5. widze teraz geil'e ultrax cl2-2-2-5 na allegro za 666zeta ale nie wiem czy to spoko aukcja, bo choc kolo (laska?) jest z wawy, a nie chce sie na testa ustawic...

 

teraz tylko czy opcje 3 lub 4 maja sens do tej plyty? bo mysle ze jak sie bede kiedys przesiadac na s939 to od razu tez na ddr2. z tym boosterem tez dyskusyjna kwestia, bo koszt tani ram+booster bedzie taki sam jak z opcji 3 lub 4.

najbardziej racjonalne wydaja sie hynixy. poprawie o/c bez straty kasy, tylko ze ja bym chcial poprawic wyniki bardziej niz te 10-20MHz na FSB :/

i chetnie wydam te ~6-7 stowek np. na kosci ze stanow, tylko za cholere nie wiem co wybrac zeby to jakos dzialalo z sensem.

to porowananie z samochodami jest calkiem trafne... po przeczytaniu wielu topicow na roznych forach, niestety mam wrazenie ze za wiele z tej plyty nie wyciagne ale z 2ej strony cos kurde musze z niej wycisnac jeszcze no! :D niektorym sie udaje ;]

a 2x256 nie wchodzi w rachube. 1GB ramu to jest 1GB, nie ma co sie cofac z pojemnoscia... a moze 2x1GB by lepiej chodzilo? :D

 

wysylam na pw moje namiary, widze ze troche juz potestowales ta pytkie z roznymi koscmi wiec chetnie sie dowiem jeszcze czegos co mi ulatwi decyzje.

 

pozdro! :D

Edytowane przez tamashumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.....nie jestem overclockerem, ale mam pytanko. Mam pamieci geil ultraX 2x256 MB na plycie Abit AV8, i chciałbym aby ktos wytłumaczył mi jak ustawic w biosie parametry dla optymalnej pracy ramu ( wiem ze ktos rzeklby zebym zostawil ustawienia "by SPD" w biosie) ale ja chcialbym zeby ktos mi powiedzial jak ustawic je w manualu. czlowiek ktory sprzedawal mi kompa w sklepie barwkomp zalecil mi takie ustawienia:

 

dram command rate - 1T,

cas latency time - 2.0,

RAS# to CAS# delay - 2,

Min. RAS# Active Time - 5,

RAS# Precharge Time - 2,

Row cycle Time - 11,

Row Refresh Cycle Time - 11,

RAS# to RAS# delay - 2,

Write recovery time - 3,

Write to read delay - 2,

read to write delay - 3.

 

poza tym wszystko standardowo jest ustawione tj. napiecia. plyta glowna lekko przetaktowywuje fsb do 204 Mhz na ustawieniach std.

 

czy te ustawienia sa OK?? jesli nie to co poprawic? komp ogolnie mi chodzi oki....ale zzera mnie ciekawosc.

 

moj komp to amd 64 3500+ na abit AV8,geil ultraX 3200 dual 2x256, sapphire 9600XT 256 ram, chieftec 420W dual fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra jeszcze raz ja sie pochwale UltraXami.

2,5-3-4-9 2.9v DDR600 300mhz

 

powoli odbijam sie od bariery 300mhz i idę dalej :D

 

 

EDIT

310 2,5-3-4-8 1T

http://www.board.counter-strike.pl/viewtop...der=asc&start=0

Edytowane przez dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja również mam ultra-x na tccd ale niestety nie lubią cl 2,5 :/

dszywala mozesz zapodac dokladnymi tymingami z A64Tweaker tych swoich geili na 2,5-3-4-9 2.9v DDR600 300mhz?? Byłbym wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...