Skocz do zawartości
Crazy_Ivan

Ile RAMu do Win XP Pro?

Rekomendowane odpowiedzi

Zgoda że subiektywne, tylko ja chcę całkowicie wyłączyć pagefile na dysgq i chodzi o to ile potrzebuję do tego ramu. Skoro teraz mam 256 i ~300mb na hdd wypadało by 512 tylko jak uruchomię jakąś gierkę to już może być mało, wiecie o co chodzi :?: :roll: :wink:

 

Jak ktoś używa XP bez pagefile to interesuje mnie jak to się sprawuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdanie to wystarczyło by i 512MB gdyby nie jedno ale. W Windows XP "nie da" się wyłączyć Swap-a. Wygląda to tak: wyłączasz sobie swapa niyby go na dysku nie ma ale jak odpalisz jakiś program (np. menedżer zadań windows) to i tak pokazuje że windows zajmuje np. 110MB pliku wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby to spokojnie wylaczyc to trzeba gdzies 700-1.4 ramu

a skad wziales takie liczby ? :)

przy 50mb swapie i 256 ramu i odpalonych ~30 procesow spokojnie zostaje 60-70mb wolnego ramu , wiec przy 512mb powinno spokojnie smigac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko odpal jeszcze jakies gierke i zycze przyjemnego grania... jezeli chcesz miec naprawde spokoj i nieprzejmowac sie doczytywaniem z dysku to co powiedzialem to zapewnia... mowie o komfortowej pracy bo na upartego to mozna wylaczyc przy 256. Sam mam 512 i po zaladowaniu xp zostaje mi 380 MB, liczac dzisiejsze pamieciozerne gry i programy i kawalek na przyszlosc to 1 GB jest lux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiesz przy 3.5 gb tez bedzie komfortowo . ale chyba chodzi o to zeby miec komfort przy jak najmniejszej ilosci , pozatym dobrze jest zostawic chociaz maly plik ~50-100mb zeby sie programy/giery nie pluly za czesto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile potrzeba RAMu w XP Pro aby moża było spokojnie wyłączyc plik wymiany?? Czy 512 mb wystarczy czy trzeba 640-768mb. Mam teraz 256mb i na dysq ~300 pagefile i trochę się muli.

wlacz sobie Task Managera i tam jest ladnie napisane, ile tego ramu ci windows pozera, w moim przypadku podczas korezystania z windy, pobor ramu nie przekracza 200 MB, ale po odpaleniu Counter-Strike skacze do 380-400 MB, wiec wg mnie 512 MB to ilosc optymalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlacz sobie Task Managera i tam jest ladnie napisane, ile tego ramu ci windows pozera, w moim przypadku podczas korezystania z windy, pobor ramu nie przekracza 200 MB, ale po odpaleniu Counter-Strike skacze do 380-400 MB, wiec wg mnie 512 MB to ilosc optymalna

Dzięki za tipa :wink: u mnie podobnie i chyba masz rację 512MB styknie (może sprawdzę to empirycznie soon)

 

Thx all za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem 640 mb i powiem jedno to stanowczo za malo na wylaczenie swapa po wlaczeniu np A vs P 2 natychmiastowy zwis przy 256 ramu i 64 mb swapie zwisik nastepowal po kilu przeladowaniach :cry: hmm moze zwis to za duzo powiedziane gra zwyczajnie sie wyjeby..... niewidze wiekszego sensu wylaczania virtualnej pamieci a uzasadnie to tak : jesli gra czyta z hdd to znaczy ze masz za malo pamieci i predzej czy puzniej moze sie wykoleic jesli masz 1gb ramu i komfort pracy niedogryza z hdd to poco wylaczac swp skoro mozna na tym jedynie skozystac poprzez trzymanie tam aktualnie nieuzywanych danych odciazajac tym samym pamiec fizyczna?? tak na marginesie wiekszosc gier jest tak zrobiona ze wrecz wymusza kozystanie z windowsopwego swp np. NBA LIVE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...